Close
Faqja 5 prej 10 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 197
  1. #81
    Gone!
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Citim Postuar më parë nga [era] Lexo Postimin
    Respekti duhet te jete reciprok, jo vetem nga nusja por edhe nga pjesetaret e tjere te familjes per nusen, sepse ajo eshte e huaj e nqs nuk respektohet ndihet akoma me e huaj e keshtu eshte normale qe sjellja e saj do te jete agresive dhe ofenduese mbas nje fare kohe, sepse cdo durim e ka nje kufi (flas per nuset normale)...

    P. S o Derjanso i ke numeruar dhite mire, se mos te mungoje ndonjera ore LoL
    Po normal qe respekti duhet te jete reciprok, po ajo nusja qe po e pershkruan Flora, nuk po me duket shume normale.

    Pihh kur bohet gjithfare trullajke me shfryezu nje njeri qe eshte me i vjeter se vet, si ne rastin e nuses se halles time.

  2. #82
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Po mire mi kur halla jote ndihet kaq e shfrytezuar le ta ndaje djalin me nusen, deri sa ajo i beka te gjitha vete, atehere perse iu dashka nusja ne shtepi.
    Per mendimin tim, nusja e halles tende vepron ashtu sepse halla jote nuk ia ndan punet qe ne fillim, po shkon e ankohet sa knej e sa andej per sjelljen e saj jo te mire. Une te isha ne vend te saj i thoja nuses sime, hajde ketu ti bije, kjo eshte puna jote e kjo eshte e imja.
    Halla jote madje quhet vjerre e keqe qe knej ben punet e shtepise e knej gojen si corap per nusen; O beji punet o leri fare se kshu do e shikoj edhe ajo tjetra (nusja) qe ka per t'i bere vete te pakten se do i vije turp nga komshinjte e kushurinjte me rradhe.
    La vita è bella...

  3. #83
    Gone!
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Citim Postuar më parë nga [era] Lexo Postimin
    Po mire mi kur halla jote ndihet kaq e shfrytezuar le ta ndaje djalin me nusen, deri sa ajo i beka te gjitha vete, atehere perse iu dashka nusja ne shtepi.
    Per mendimin tim, nusja e halles tende vepron ashtu sepse halla jote nuk ia ndan punet qe ne fillim, po shkon e ankohet sa knej e sa andej per sjelljen e saj jo te mire. Une te isha ne vend te saj i thoja nuses sime, hajde ketu ti bije, kjo eshte puna jote e kjo eshte e imja.
    Halla jote madje quhet vjerre e keqe qe knej ben punet e shtepise e knej gojen si corap per nusen; O beji punet o leri fare se kshu do e shikoj edhe ajo tjetra (nusja) qe ka per t'i bere vete te pakten se do i vije turp nga komshinjte e kushurinjte me rradhe.
    Jo, ajo nuk ankohet dhe nuk flet per te, por nese ne shkojme te ajo, nusja nuk del prej dhomes - fle. E mandej halla duhet ti pres ata qe shkojne me ndejt. Pergatite krejt. Halla nuk eshte shume shume e vjeter dhe mund te punoj, por ajo nusja eshte monstrume e papare fare ore.. Nuk i intereson asgje, eshte krejt indiferente, s'di - shume e cuditshme.

    Mire e ke ti se ata duhet te mos jetojne bashke me se miri, po ndoshta ajo e ka veshtire t'i largoj prej shtepise. Ku e di une, po ajo nusja eshte shume e cuditshme. Seriozitikisht!

  4. #84
    i/e regjistruar Maska e alda09
    Anëtarësuar
    08-02-2008
    Vendndodhja
    a casa
    Postime
    1,327
    Vjehrren time nuk e kam njohur por kam pare mardhenien e gjyshes me mamin.Katastrofe
    Gjyshja ishte nevrike dhe bente ligjin ne shtepi ndersa mami im ka qene"pule"(e qete) edhe ne moshen 50vjece mami nuk e kundershtonte kurre.gjyshja ka 2vjet qe ka vdekur ndersa mami po e kalon jeten spitaleve sepse nga stresi u semure me tension sa i shkaterroi veshkat. Me thoni ju kush do e duronte nje vjerre te tille qe nuses i thote;ci do gjithe keta femi do i hash me buke????? qe tre jemi.

  5. #85
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    me mire te hahet nusja me vjerren sesa, larg qofte, te gjeje tenxherja kapakun e te shkojne mire; do ja bejne zborin djalit te gjore. ftu ftu ftu larg larg ters
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

  6. #86
    i/e regjistruar Maska e Flora82
    Anëtarësuar
    17-04-2006
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    899
    Citim Postuar më parë nga Rina_87 Lexo Postimin
    Ajo nusja e juj po u kenaqka rome/more! Si me shku ne pushime terejetesore. !!Cudi qysh po e durojka ajo nena jote ashtu, se valla une nuk e kisha duru nusen e vellaut me ja bo ashtu nenes time.

    E kam keshtu une nusen e djalit te halles..papapa cfare monstrumi eshte ajo..dy lidhje me kry si ka e sillet ne shpi te huj si me kone fare "princeshe". E halla ja bon krejt punte, e ajo ka mendu qe si ta merr nusen ka me u kenaq..ncncncnnc gjynahit!

    Nusja kur te martohet duhet m'i respektu vjehrren dhe anetaret tjeret te familjes, nese nuk do ashtu, atehere zgjidhja me e mire eshte me marr burrin per dore, e te dalin e te jetojne vete.
    hmm nese e don djalin dhe don me pa te lumtur duhet me ju pershtat nuses , keshtu mami im eshte e re thot punet i kam ber edhe kur s'ka qen nusja , nese qohet mem ndimu mire nese jo s'ka gje i bej vet, une dhe te tjert nuk nderhym se nuk na perket !
    vllau eshte i lumtur me te , ata kalojn mire .Tani qdo kund nuset ndihen si princesha , nuk ka me uuu vjerri uuu vjerra , nese vjerra nuk punon e nuk e mbyll gojen s'ka nuse

  7. #87
    i/e regjistruar Maska e Flora82
    Anëtarësuar
    17-04-2006
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    899
    Citim Postuar më parë nga alda09 Lexo Postimin
    Vjehrren time nuk e kam njohur por kam pare mardhenien e gjyshes me mamin.Katastrofe
    Gjyshja ishte nevrike dhe bente ligjin ne shtepi ndersa mami im ka qene"pule"(e qete) edhe ne moshen 50vjece mami nuk e kundershtonte kurre.gjyshja ka 2vjet qe ka vdekur ndersa mami po e kalon jeten spitaleve sepse nga stresi u semure me tension sa i shkaterroi veshkat. Me thoni ju kush do e duronte nje vjerre te tille qe nuses i thote;ci do gjithe keta femi do i hash me buke????? qe tre jemi.
    alda09, ka qene koha e tille ateher , nese e kundeshtu vjerren u ber nami i zi dhe zani i zi, keshtu te gjitha mamat nat kohe kan pas presjon nga te gjithe antaret duke filluar nga vjerri , vjerra , kunati e kunata e tjer....

  8. #88
    i/e regjistruar Maska e alda09
    Anëtarësuar
    08-02-2008
    Vendndodhja
    a casa
    Postime
    1,327
    Mos ja kercisni kot se te rralla jane vjerrat qe te behen si nena.Flasim kur ta provoni se shume kane thene keshtu por pak kane rezistuar. E kane mire italianet qe i lene sherbetoret pronto dhe jetojne vec. jo se nuk e do prindin po keshtu te dy palet evtojne sherret qe mund ta cojne ciftin ne ndarje,e te na rroje vjehrra pastaj.

  9. #89
    i/e regjistruar Maska e alda09
    Anëtarësuar
    08-02-2008
    Vendndodhja
    a casa
    Postime
    1,327
    Citim Postuar më parë nga Flora82 Lexo Postimin
    alda09, ka qene koha e tille ateher , nese e kundeshtu vjerren u ber nami i zi dhe zani i zi, keshtu te gjitha mamat nat kohe kan pas presjon nga te gjithe antaret duke filluar nga vjerri , vjerra , kunati e kunata e tjer....
    ça ne ate kohe thua po flas para dy vjetesh kur mami im ishte bere vete vjerre,po tregoja rruget qe ne fillm thuaj se keto te plasin shpirtin.

  10. #90
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    nga inoti i vjehres,ajo iken dhe fle me mullixhiun!

  11. #91
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    moma jeme dote me njejn me vllan e modh ene nusen se un roft ameriqia hahahahahah

    mirpo nusja sdote. mthot vllai jom ne hall kujt me ja prish ene kujt me ja majt. se nona jeme osht o none o none e ka gojen sa grat e gjith lagjes. gruja e vllain osht i korcare grinavece.

    i them momes. kur ishe ti mi gruje nvaft doje me nenjt me vjerren. sdojshe. i kshu ene kjo sdo me nejt me ty. nejse roft komshiu perball qi shiti shpin ene e bleu vllai. kshu qi jon ene bashk ene vec
    no glove no love

  12. #92
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-03-2008
    Postime
    208
    Un mendoj se dy gra ne nje guzhine nuk shkojne , njera don pizza e tjetra musak....

  13. #93
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    me momen teme grinem un qi jom cuni saj jo mo nusja. se un jom msu vetem ene kur vje moma perplasemi bashk ne kitchen hahahahahahaha. se mu me pelqen me honger mir me thon te drejten.

    kjo ka qen e fort i mjes gjej momen ne kitchen tuj bo petlla. un sdojsha me honger petlla at mjes. jo do ti hajsha me zor se kshu dote moma hahahahahahaha. un dojsha me bo eggs and bacon. shtyhu mi mom se du me morr tigonin. jo ske me e mor haj petlla. care mgje mu kur vje kjo plaka jeme.

    po ca gjona i ka tmira. byrekun e qon ene kur mqero fruta ene ma mush i tos ene un tuj pa tv ajo vje mi sjell ene mthot ti hojsh tgjitha hahahahahahaha. zgjat baba shkret doren me mur. ajo uluret. lenja cunit hahahahaha cuni 1 kuintol
    no glove no love

  14. #94
    i/e regjistruar Maska e arberia
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3
    pu pu pu keto e bejne bashkejetesen lule more.Jo jo une do kundershtoj pak Kush me thote mua se ka qejf te ngrihet ne mengjes se ka vjerren te dhoma tjeter.Kush me thote mua se ka qejf te beje gjellen se erdhi dreka e do me hong vjerra se eshte semure e do dhe pak supe.kush me thote mua se ka qejf ta kete shtepine gjithmone plot me njerez se aty ku rri vjerra behen dhe vizita te shumta.Po jo re blejini nje shtepi vjerres paguaji nje grua qe ta pastroje e tia beje te gjitha e ta shihni se sa do te shkoni e do duheni

  15. #95
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    e let ta thush ti arbrije po nonen tate do ta lijshe ti ne durt e huja.

    vallaj un se lej plaken teme ne duret e huja sado grinavece qi osht
    no glove no love

  16. #96
    UNTILL WE MEET AGAIN Maska e arjeta3
    Anëtarësuar
    12-11-2007
    Vendndodhja
    shrine
    Postime
    471
    Citim Postuar më parë nga alda09 Lexo Postimin
    Mos ja kercisni kot se te rralla jane vjerrat qe te behen si nena.Flasim kur ta provoni se shume kane thene keshtu por pak kane rezistuar. E kane mire italianet qe i lene sherbetoret pronto dhe jetojne vec. jo se nuk e do prindin po keshtu te dy palet evtojne sherret qe mund ta cojne ciftin ne ndarje,e te na rroje vjehrra pastaj.
    shume dakord me alda09, kur ti keni ne shtepi ti shikoni. edhe une e pamartuar mendoja se do shkoj shume mire po pastaj.......apapap....aman mos ma kujtoni.
    Dil te dera ta puth burin per ne pune ajo para meje, mer kepucet tja fshij ajo para meje..kap perqafe burrin une ajo xheloze..lere qe per llaf ma kalonte dhe mua !!!
    kur i flisja pse me flet?? kur ndrova teknike une (numroja deri me 100) hall tjeter pse sme flet......
    por bere nje sy qorr nje vesh shurdh dhe shpetuam pa u kacafyt.
    eh kot nuk thone ''rrofte i biri vjeres se sa per vjeren....pfff
    Loneliness comes in only one size - Extra Large

  17. #97
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Cohet motra m'sabah, pa gdhire mire. Kunati pak me grip

    Vjehrra: Cfare po ben.
    Motra: Ja, do bej caj se "ydhi" (pa emra ) eshte semure.
    Vjehrra: I thuaj te vej poshte ne kafene te pij cajin.



    PS: I kam thene motres, ndahu me burrin pa merak, ama vjehrres mos iu nda se e ke birinxhi lool.

  18. #98
    i/e regjistruar Maska e kleos
    Anëtarësuar
    28-04-2006
    Vendndodhja
    United States of Albania
    Postime
    426
    Duhet marre nje shtepi sa me larg shtepise se prinderve , e nusja me vjehrren te takohen jo me shume se 1 here ne muaj dhe at'here jo me teper se 1 ore , sa do mire qe te shkojne .

  19. #99
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Nusja ime nuk shkonte mire me vjerren, po ça ti besh, vjehrra me te vjetren, nusja moderrne, sikur nuk shkojne mire si tipe.

    Une per vete shkoja mire fare me vjehrren dhe me vjehrrin tim.

  20. #100
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    Nusja ime nuk shkonte mire me vjerren, po ça ti besh, vjehrra me te vjetren, nusja moderrne, sikur nuk shkojne mire si tipe.

    Une per vete shkoja mire fare me vjehrren dhe me vjehrrin tim.
    Te paska bere naften nusja

    Ngushellime :Pp
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

Faqja 5 prej 10 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. A eshte gabim seksi para martese?
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 131
    Postimi i Fundit: 06-12-2009, 12:14
  2. Tradita ilire tek shqiptarët e Maqedonisë
    Nga alibaba në forumin Arkeologji/antropologji
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 19-11-2008, 15:40
  3. Nderto fort folene tende. Martesa
    Nga Kryeengjelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 24-04-2007, 14:05
  4. Plagos njeriun e zemres,vetem pak dite martese!!
    Nga Shpirt Njeriu në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 06-02-2005, 06:20
  5. 11 vjet martese denoncon burrin si tutor.
    Nga kolombi në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 14-03-2004, 09:25

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •