Close
Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 197
 1. #41
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  31-10-2007
  Vendndodhja
  Tirona Metropol
  Postime
  77
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  sigurisht qe nje zgjidhje eshte qe vjeren ta mbash sa me afer,dhe ta shikosh me syrin e shoqes dhe jo te vjerres.se kot sthon armikun beje mik....

 2. #42
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  113 falenderime n 103 postime
  LOL 'armikun bje mik' hahah sa kam qeshur ... cilin armik moj

  Vjehrra (huh vetm ktu po e prdor kt fjal, pak si e trash m duket pr prdorim t prgjithshm, ashtu si m duket fjala nuse) ... ka vndin e saj. Sigurisht vndin e mms sime s'ka pr ta zn, sepse nuk e di pr ju t tjerat, po mma ime i ka shoqet e rralla...

  Un mendoj se vetm nj ndjenj duhet t egzistoj me patjetr dhe gjithmon n nj marrdhnie t till - respekti. Nq se t dyja ruajn respektin reciprok gjrat s'kan pr t shkuar kurr keq. Sa pr ato t larat e t tharrat, lrini budallallqet...nq se jeni n nevoj kaq t madhe pr pastruese, paguani dik dhe u zgjidh ajo pun.  Haha vazhdoj t qesh, kjo tem duhet t kaloj tek humori me gjith prgjigjet e dhna m sipr...

 3. #43
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime n 14 postime
  shumicen e femrave gjeja e pare qe i shqetson kur mendojne per martesen jane grindjet qe do kene me vjehrren,problemet qe do ju sjelli ne mardhenie me burrin.si do silleni?po ju djemt cpozicion do mbani ne kte rast?
  Eh shume shpejt per te menduar per martesa!

  Un besoj se po nuk respektova maman e ti, eshte njesoj ose dhe me keq se sa mos te respektoj ate vet. Kshu qe shpresoj se vjehrra ime do jet ne grua me karakter te mire qe do me bej ta adhuroj...si eshte mamaja e nje te njofurit tim pershembull
  Menyra qe do me prezantoj i dashuri/fejuari tek prindrit e ti eshte e rendesishme. Gjithashtu dhe menyra qe do prezantoj un veten time eshte shume e rendesishme.

 4. #44
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime n 14 postime
  'armikun bje mik'
  ncncnccn vetem nqs konsideron armik dhe burrin tend se ska mundesi.

 5. #45
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-10-2007
  Vendndodhja
  ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
  Postime
  794
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Varet....Si do te sillej ajo me mua.Une kam detyre ta respektoj,por nese ajo nuk sillet mire me mua,do te perpiqem te kem nje distance me te.Te dashura nga larg.

 6. #46
  beby Maska e jesu
  Antarsuar
  08-10-2006
  Vendndodhja
  Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
  Postime
  354
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga augusta b Lexo Postimin
  Varet....Si do te sillej ajo me mua.Une kam detyre ta respektoj,por nese ajo nuk sillet mire me mua,do te perpiqem te kem nje distance me te.Te dashura nga larg.
  Shum bukur augusta b.
  respekti eshte reciprok.
  Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

  Fuqia ekziston brenda teje!!!

 7. #47
  Not Interested ! Maska e Marijuana85
  Antarsuar
  13-01-2007
  Vendndodhja
  Home for a while and soon back to U.K :)
  Postime
  683
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga augusta b Lexo Postimin
  Varet....Si do te sillej ajo me mua.Une kam detyre ta respektoj,por nese ajo nuk sillet mire me mua,do te perpiqem te kem nje distance me te.Te dashura nga larg.
  jem plotesisht nje mendim !! mire e ke
  pra nese kaloj mire me ta e kisha mbyt me puthje dhe me perqafime...
  eeee normal se duhet me e falenderu qfar djali ka bere !! lol
  Think only of the past as its remembrance gives you pleasure. J. Austen

 8. #48
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-10-2007
  Vendndodhja
  ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
  Postime
  794
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Marijuana85 Lexo Postimin
  jem plotesisht nje mendim !! mire e ke
  pra nese kaloj mire me ta e kisha mbyt me puthje dhe me perqafime...
  eeee normal se duhet me e falenderu qfar djali ka bere !! lol
  po ne te vertete ka bere djale te shkelqyer.edhe ajo e mire eshte.por une ne pergj fola.hi there

 9. #49
  Not Interested ! Maska e Marijuana85
  Antarsuar
  13-01-2007
  Vendndodhja
  Home for a while and soon back to U.K :)
  Postime
  683
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga augusta b Lexo Postimin
  po ne te vertete ka bere djale te shkelqyer.edhe ajo e mire eshte.por une ne pergj fola.hi there
  po po te kuptova augusta b !!
  Think only of the past as its remembrance gives you pleasure. J. Austen

 10. #50
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  31-10-2007
  Vendndodhja
  Tirona Metropol
  Postime
  77
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  tani po flasim per ato vjerra qe ste lene rehat,e qe vetem gricen.ju qe i keni te mira skeni pse nxeheni

 11. #51
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Antarsuar
  30-08-2005
  Mosha
  42
  Postime
  1,496
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 4 postime
  s'ka vjerra te mira dhe vjerra te keqija.
  ato jan femra qe jan thjesht xheloze per djemte e tyre.

  po megjithate nje distance e keshillueshme do ishte nja 500 km .
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 12. #52
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime n 14 postime
  tani po flasim per ato vjerra qe ste lene rehat,e qe vetem gricen.ju qe i keni te mira skeni pse nxeheni
  Dihet qe njerezit behen pak me te bezdisur kur plaken. Ti qe je e re dhe ke durim ske pse te bezdisesh kaq shume nga ajo. Vjehrra ska pse mos te ket qef ty nese ti e trajton mire djalin e saj. Pra gjerat jan reciproke, por ne duhet te jemi pak me tolerante dhe sido qe te sillet ajo tepakten ta respektojm per moshen qe ka.

 13. #53
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime
  per temen,
  respekti ndaj vjehrres, qofte nga ana e mashkullit apo e femres, varet nga sa e do te birin/bijen e vjehrres.
  Nese ke dashuri te sinqerte per partnerin, natyrshem lind respekti ndaj vjehrres.
  Nese nje dikujt i peshtiroset apo urren vjehrren, duhet te ndalet pak e te rishikoje ndenjat ndaj burrit/gruas.
  Ndryshuar pr her t fundit nga DI_ANA : 19-11-2007 m 11:53

 14. #54
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-02-2006
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga xfiles Lexo Postimin
  per temen,
  respekti ndaj vjehrres, qofte nga ana e mashkullit apo e femres, varet nga sa e do te birin/bijen e vjehrres.
  Nese ke dashuri te sinqerte per partnerin, natyrshem lind respekti ndaj vjehrres.
  Nese nje dikujt i peshtiroset apo urren vjehrren, duhet te ndalet pak e te rishikoje ndenjat ndaj burrit/gruas.

  Shume e vertete . I te njejtit mendim jam . Ne ato familje qe ka respekt e dashuri te ndersjellte ndermjet bashkshorteve ka dhe tolerance per vjerrat . mgjs ne ditet e sodit te pakte jane ato te rinj qe jetojne me vjerrat , per te mos thene qe ska fare .

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e theodora*
  Antarsuar
  16-01-2004
  Postime
  879
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga xhensila86 Lexo Postimin
  shumicen e femrave gjeja e pare qe i shqetson kur mendojne per martesen jane grindjet qe do kene me vjehrren,problemet qe do ju sjelli ne mardhenie me burrin.si do silleni?po ju djemt cpozicion do mbani ne kte rast?
  personalisht do doja vjera me vjerin te rin ne shpi me vete.Le te jen afer me shpin time por ama kur un te bej llafe me burrin ata sdo futin hundet,etj etj
  pastaj do i dua e do i respektoj aq sa do me duan ata edhe burri,se nje dit e ne do vijme ne vendin e tyre dhe un personalisht nuk do doja te ri me femijet e mi kur ata te martohen.Sekush te shikoje te miren e tij.

  normale
  "MY LOVE IS YOUR LOVE AND YOUR LOVE IS MY LOVE"

 16. #56
  beby Maska e jesu
  Antarsuar
  08-10-2006
  Vendndodhja
  Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
  Postime
  354
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga xfiles Lexo Postimin
  per temen,
  respekti ndaj vjehrres, qofte nga ana e mashkullit apo e femres, varet nga sa e do te birin/bijen e vjehrres.
  Nese ke dashuri te sinqerte per partnerin, natyrshem lind respekti ndaj vjehrres.
  Nese nje dikujt i peshtiroset apo urren vjehrren, duhet te ndalet pak e te rishikoje ndenjat ndaj burrit/gruas.
  Shum dakort me ju!!

  Respekte!
  Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

  Fuqia ekziston brenda teje!!!

 17. #57
  gjithmone e me larg
  Antarsuar
  22-10-2004
  Vendndodhja
  tirana
  Mosha
  38
  Postime
  573
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  S'ka Receta Per Kete Pune.
  cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

 18. #58
  i/e larguar
  Antarsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,227
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga xhensila86 Lexo Postimin
  shumicen e femrave gjeja e pare qe i shqetson kur mendojne per martesen jane grindjet qe do kene me vjehrren,problemet qe do ju sjelli ne mardhenie me burrin.si do silleni?po ju djemt cpozicion do mbani ne kte rast?

  Vallaj se kam problem fare kete punen e vjerres , ne fund te fundit respekti esht reciprok .

 19. #59
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Shumica e njerzve nuk kan mendim t mir pr vjehrrat. Mos vall ky mendim i keq ka shkaqe personale?

  Tre jan arsyet q shkaktojn marrdhnie t tendosura midis bashkshortve dhe vjehrrs, megjithse kjo e fundit sillet n mnyr korrekte.

  1- Nganjher vjehrra prfaqson nj model gruaje, t cilin nusja nuk mund ta arrij dot.

  2- Shpesh, burrat ose nuset ndiejn se askush nuk i ka kuptuar dhe vlersuar si duhet n fmijrin e tyre, prandaj e shohin vjehrrn si nnn e tyre q u brtiste kur ishin t vegjl.

  3- Nj arsye tjetr e marrdhnieve t tendosura me vjehrrn sht prirja e bashkshortve pt t’ia vn asaj fajin pr do problem q ndodh midis tyre.

  Por si duhet t jen marrdhniet me vjehrrn? Burri dhe gruaja duhet ta kuptojn se vjehrra ka disa t drejta, t cilat duhen respektuar. Ata duhet t mundohen ta kuptojn at dhe kushtet e saj psikologjike.

  Prania e nj personi t tret i bn bashkshortt q ta ken m t vshtir q t shprehen lirisht me njri-tjetrin pr t kaprcyer ndonj keqkuptim q kan midis tyre midis tyre, gj q po t ishin vetm, mund ta bnin m leht. Megjithat, i ftojm t dyja palt (vjehrrat dhe bashkshortt) q t ken m shum mirkuptim, respekt dhe dashuri me njri-tjetrin.
  "Carpe Diem"

 20. #60
  ...Kumi_Girl... Maska e ZaVraKja
  Antarsuar
  10-01-2008
  Vendndodhja
  CH
  Mosha
  28
  Postime
  116
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga rina_ Lexo Postimin
  Me vjehren do u sillesha sikur me nenen time, sepse behem bija e saj, edhe ajo lindi shokun tim te jetes.....
  bashkangjitem me mendimin tend...nese vjehra me don pak mua une do ta dua 2 her e me shum...nese nuk me don prap do ta respetoja hater burrit tim...

Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. A eshte gabim seksi para martese?
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 131
  Postimi i Fundit: 06-12-2009, 11:14
 2. Tradita ilire tek shqiptart e Maqedonis
  Nga alibaba n forumin Arkeologji/antropologji
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 19-11-2008, 14:40
 3. Nderto fort folene tende. Martesa
  Nga Kryeengjelli n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-04-2007, 14:05
 4. Plagos njeriun e zemres,vetem pak dite martese!!
  Nga Shpirt Njeriu n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 06-02-2005, 05:20
 5. 11 vjet martese denoncon burrin si tutor.
  Nga kolombi n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 14-03-2004, 08:25

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •