Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 197
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-11-2007
    Postime
    3
    Citim Postuar më parë nga xhensila86 Lexo Postimin
    sado te mira te jen vjehrrat ato jan pak xheloze ndaj nuseve.per arsye se ju duket sikur ju marrin dashurine e djalit,sikur djemt i lene pasdore,ky eshte dhe shkaku i grindjeve.gjithashtu e di qe smund ti fusim te gjitha ne nje thes.
    ashtu eshte mi goce ashtu...ishalla na bie ndo1 qe eshte jashte thesit se...po qe brenda....

  2. #22
    lepurushe Maska e bebushja
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    Hm mendoj se gjithmon ka xhelozi mes nuses dhe vjeres se duan te dyja te njejtin person me kendveshtrime te ndryshme. Gjithsesi mendoj se gjithmon gjendet nje rruge e mesme per te qen deri diku ok me vjeren .Te jetosh jo ne nje shtepi me prindrit e burrit eshte varjanti me i mire per te mos patur ger _verje,ose te besh sic thane me larte nje sy qore e nje vesh shurdh .E rendesishme eshte te jesh ne regull me burrin.
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

  3. #23
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anëtarësuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahçen time
    Postime
    3,882
    Problem madhor per ne shqiptaret, sepse fqinjet tane edhe pse ballkanas e kane anashkaluar kete aspekt.


    Dito.

  4. #24
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    nuk eshte faji vetem ke vjerra edhe nusja po burri eshte rruga e mesme varet edhe tek ai si i krijon marredheniet me te dyja si me nenen edhe me nusen !!! te jete cuni djale mami normale qe mamin do mbroj edhe kur nuk e ka tamom !!! te jete cuni tamom sic duhet eshte katalizator qe kjo marrdhenie pra vjerre nuse te shkoj mire !!! pastaj varet edhe nga tipet qe jane si vjerra edhe nusja !!! megjithate sado te mira te jene te dyja edhe duhet te jene pasi njera te ka bere koken me tjetren do kalosh jeten prape disa gjera te vogla per tu gricur do kete !!! megjithate me mire qe cifti te jetoj bashke nese e ka nje mundesi te tille !!! eshte me mire per te dyja palet !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  5. #25
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Nje shoqja ime nuk jeton ne nje shtepi me vjehrren , por kjo e dyta ka celes. E nje dite me thoshte ( per shaka, jo per ankese), se po flinte ( of course me burrin ne krevat) ishte e diele 6 e mengjesit dhe kjo ashtu neper gjume i therret te shoqit ...cohu se termet, se luante krevati fort. Hapin syte te dy burr e gru e shohin vjehrren me shkopin ne dore tu la poshte krevatit? Ca bo kaq heret ti mi gru, i thote kjo, se na treme. Myllni syte e fleni tani i thote vjehrra, se iken uji e skam me ca ta laj dyshemene....ne 10 sahati kur te ngreheni ju.
    Kjo s'eshte gje hic, ka edhe me. (lol)
    Po kur i hap deren ( ne mes te qejfit..lolol ) e i thote , ju solla nga nje cokollate me ju omelsu. Keshtu te kem nje vjehrre une dhe tiktaku...lol
    Where does a thought go when it's forgotten?

  6. #26
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON Lexo Postimin
    Nje shoqja ime nuk jeton ne nje shtepi me vjehrren , por kjo e dyta ka celes. E nje dite me thoshte ( per shaka, jo per ankese), se po flinte ( of course me burrin ne krevat) ishte e diele 6 e mengjesit dhe kjo ashtu neper gjume i therret te shoqit ...cohu se termet, se luante krevati fort. Hapin syte te dy burr e gru e shohin vjehrren me shkopin ne dore tu la poshte krevatit? Ca bo kaq heret ti mi gru, i thote kjo, se na treme. Myllni syte e fleni tani i thote vjehrra, se iken uji e skam me ca ta laj dyshemene....ne 10 sahati kur te ngreheni ju.
    Kjo s'eshte gje hic, ka edhe me. (lol)
    Po kur i hap deren ( ne mes te qejfit..lolol ) e i thote , ju solla nga nje cokollate me ju omelsu. Keshtu te kem nje vjehrre une dhe tiktaku...lol
    Ajo plaka s'paska nxjerrur djale ne jete se t'i cohet e ema e shkrete e t'ju laje dhe dyshemete ndersa kjo "zonja e rende" ankohet... pupupu si me duket.

    Une s'do deshiroja gje tjeter si vjeherr te ardheshme, nje grua qe mundohet per mire edhepse nganjehere gabon njeriu i shkrete. Do e kisha dashur si ime me dhe do isha ndjere me fat me nje njeri te tille. Jo me te shkoj e te ankohem per shoqe. Ajo qe kam vene re ne Shqiperi qe sapo ju rriten femijet, prinderit e shkrete i nxjerrin jashte loje cironkat qe ju vijne ne shtepi me djemte. Punojne tere jeten, shprishin trupin dhe ne fund fare te perfundosh ashtu... Booh, si me rrenqethet trupi kur mendoj qe dhe une kam prinder...
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  7. #27
    I qete Maska e BEHARI
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
    Postime
    2,119
    si duhet sjellur me vjehrren??

    mendimi im eshte seo qe se djali do respektoj ne rradhe te par nanen e vete, gjithashtu dhe nusen e vete, rrjedhimisht dhe nusja do te bente te njejten gje ndaj vjehrres,ky eshte mendimi im!!
    per ma teper i ftoj ato qe kan vjehrra te degjojne pak kete keshille ketu,mbase relaxsoheni pak dhe mund te mesoni ndo nje gje!!!!
    !!

    hahahaaaaa!!

  8. #28
    beby Maska e jesu
    Anëtarësuar
    08-10-2006
    Vendndodhja
    Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
    Postime
    354
    Pershendetje! Shume teme interesante.
    Si ka shkruar dhe me larte nje anetare tjeter. Prinderit e djalit duhen vetvetiu e respektohen sepse ata e fitojne vete respektin qe ti krijon ndajtyre, gjithashtu ndaj tyre lind nje dashuri a vecante por...s'mund ta krahasoj me ate te prinderve tane qe na bene koken, secila dashuri ka vendin e vete. Per ta ndjen nje adhurim qe sollen ne jete nje krijese qe ti dashurove qe gjete vetveten, njeriun e zemres tende dhe si mund mos ti respektosh e te njesh nje far dashurie per ta? Me pak fjale u tregon mirenjohjen tende! Ne vajzat qe kemi dhe vllezer mund ta kuptojme me mire kete pozicion, si do ndiheshim ne neser nusja e vellait ton te mos respektoj nene apo babain tone kur ata mundohen ti kenaqin te rinjte e ti ndihmoje me aq sa mundesi kane. Vajzat te cilat nuk kan vellezer e jane vetem femra ne shtepi nuk jane ne gjendje ta anlizojne kete sepse e kam biseduar shum here kete tem dhe ato jane ne shumicen e rasteve qe pa njohur vjerren jane nje ikone negative, nuk u japin mundesine ti njohin dhe me pas te nxjerin konkluzionet e tyre.
    Pastaj ka dhe vjerra ose nuse te shtrembta se pylle pa derra nuk ka, dhe jeto raste jane aty ku krijohen dhe grindjet, konfliktet.
    Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

    Fuqia ekziston brenda teje!!!

  9. #29
    beby Maska e jesu
    Anëtarësuar
    08-10-2006
    Vendndodhja
    Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
    Postime
    354
    Citim Postuar më parë nga BEHARI Lexo Postimin
    si duhet sjellur me vjehrren??

    mendimi im eshte se:po qe se djali do respektoj ne rradhe te par nanen e vete, gjithashtu dhe nusen e vete, rrjedhimisht dhe nusja do te bente te njejten gje ndaj vjehrres,ky eshte mendimi im!!
    !!!!
    !!
    Pershendetje Behar shume e vertete ajo cka keni shkruar.
    Dhe fjalet e kenges teper domethenese :-)
    Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

    Fuqia ekziston brenda teje!!!

  10. #30
    Burrels Forever. Maska e Doc_ERI
    Anëtarësuar
    22-06-2006
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    249
    Citim Postuar më parë nga bebushja Lexo Postimin
    Hm mendoj se gjithmon ka xhelozi mes nuses dhe vjeres se duan te dyja te njejtin person me kendveshtrime te ndryshme. Gjithsesi mendoj se gjithmon gjendet nje rruge e mesme per te qen deri diku ok me vjeren .Te jetosh jo ne nje shtepi me prindrit e burrit eshte varjanti me i mire per te mos patur ger _verje,ose te besh sic thane me larte nje sy qore e nje vesh shurdh .E rendesishme eshte te jesh ne regull me burrin.





    Nuk do shtoj asnje fjal me shum nga kto sepse je precize si perher sis
    If My Heart Could Talk,You Would See How Much I Love You.

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    po tashti femrat shqip-ane fla per ato modernet kane qejf me tall b... pak me vjerren se ju duket vetjaatyne se skane mu ba kurr vjerra
    kursefemrate tjera puro shqiptare i dine me rreektu si vjerrit siprinderit si kunatat pra skane me te voglin proble
    po ato te parat kuptohen kane probleme se kur burri ju iken ne pune duan te shkruajne sms dikujt tjeter e prania e vjerres normal qe i bezdis
    JO SEKS PARA MARTESE

  12. #32
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga Blue_sky Lexo Postimin
    Ajo plaka s'paska nxjerrur djale ne jete se t'i cohet e ema e shkrete e t'ju laje dhe dyshemete ndersa kjo "zonja e rende" ankohet... pupupu si me duket.

    Une s'do deshiroja gje tjeter si vjeherr te ardheshme, nje grua qe mundohet per mire edhepse nganjehere gabon njeriu i shkrete. Do e kisha dashur si ime me dhe do isha ndjere me fat me nje njeri te tille. Jo me te shkoj e te ankohem per shoqe. Ajo qe kam vene re ne Shqiperi qe sapo ju rriten femijet, prinderit e shkrete i nxjerrin jashte loje cironkat qe ju vijne ne shtepi me djemte. Punojne tere jeten, shprishin trupin dhe ne fund fare te perfundosh ashtu... Booh, si me rrenqethet trupi kur mendoj qe dhe une kam prinder...
    Blue Sky, s'e paske kuptuar fare ate qe kam shkruar dhe per kete s'ke faj ti.
    E para e punes e kam theksuar qe Nusja ( ajo pilivesa) nuk eshte ankuar fare per vjehrren, biles e do shume ,se s'e le me prek gje me dore. Kur je tu fjet gjume ti blue sky a vjen nena e te mbulon, a hyn ne maje te gishtave e pastron kur fle ti...po! Edhe ajo ( vjehrra) qe s'mund t'i thuash plake se akoma si ka mbushur te 60, nuk pyet fare per privasira , ngaqe i duken te dy si femijet e saj, e hyn ne dhome kohe e pa kohe. Gabim eshte! Nuk jam kundra, por fundja nga dashuria e ka ! I love her vjehrra !

    Sa per vjehrren time, (sepse ju rinia e sotme jeni shume serioze e doni shkrime serioze), mund te them qe ishte/eshte/do te jete my hero .
    Kaq !
    Where does a thought go when it's forgotten?

  13. #33
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Rinia e sotme mesa duket kerkoka sherbetore dhe jo vjehrra, ndryshe i cilesojne si te keqija
    Tani MI_Corazon, mua turp do me kishte ardhur sikur vjehrra te me pastronte dhe dhomen. Mgjth, cdokush nderton maredheniet sipas formes te tije/saje.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  14. #34
    N3ra5htarja Maska e rina_
    Anëtarësuar
    17-10-2006
    Vendndodhja
    Diku....
    Postime
    450
    Me vjehren do u sillesha sikur me nenen time, sepse behem bija e saj, edhe ajo lindi shokun tim te jetes.....
    Be Yourself....

  15. #35
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga Blue_sky Lexo Postimin
    Rinia e sotme mesa duket kerkoka sherbetore dhe jo vjehrra, ndryshe i cilesojne si te keqija
    Tani MI_Corazon, mua turp do me kishte ardhur sikur vjehrra te me pastronte dhe dhomen. Mgjth, cdokush nderton maredheniet sipas formes te tije/saje.
    Blue sky, une solla nje rast ekstrem ketu, sigurisht per pak humor . Une mundohem ti nxjerr ne pah komiken , ti tragjiken. Ehhh bela ! (lol)
    Where does a thought go when it's forgotten?

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-10-2007
    Vendndodhja
    Tirona Metropol
    Postime
    77
    Shkurt Mohabetit Nje Sy Qoorr E Nje Vesh Shurdh Nusja Per Vjerren Dhe Anasjelltas

  17. #37
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    shkurt muhabeti distanca fillon qe tek epiteti vjerra !!! mundohuni mos ta shikoni si vjerra po si dike me te afert se vete fjala vjerre !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  18. #38
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-02-2004
    Postime
    5
    Eshte e veret qe shumica e grave te martuar kan frik qe nese jetojn me vjehrri jeta e tyre do te jete me e veshtir.
    Kjo dhe eshte e vertet sepse sado qe t'jen te mire prap nuk i ke te gjakut tend dhe normal qe per cdo gje qe ata thojn nuk do te pajtohesh.Mirpo xhelozia dhe gjerat e tjera shfaqen me se shumti pas te kesh femij, sepse ata do te mundohen te te tregojn ty si rritet femija, ejt keshtu qe, ti do behesh shume e eger sa ndodhe qe s;ke qef ti shohesh me sy sepse mendon qe po shikojn te ta marrin femijen

  19. #39
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON Lexo Postimin
    Sa per vjehrren time, (sepse ju rinia e sotme jeni shume serioze e doni shkrime serioze), mund te them qe ishte/eshte/do te jete my hero .
    Kaq !
    koraxone e paske vjeren forumiste hahahahahahahahaha

    une mezi duroj momen teme jo me duru grun e huj. kur vje moma jeme ene rin nja 3-4 muj un sgjej dot i pal ...carape tmijat se mi ndro tgjitha venet. i mjes un po shifsha tv nliving room ka qen e shtune ene ajo prej kati dyt mhudh gjith carcafet ene kllufet se po i ndrote. sa mka trem. ene i thosh mome kur jom un shpi sdu me tpa me bo pun.
    no glove no love

  20. #40
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Ty t'pakten vjen e ti heq kur je zgjuar, po mu qe vjen e m'i terheq kur jam fjet cdo 2-3 dite.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. A eshte gabim seksi para martese?
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 131
    Postimi i Fundit: 06-12-2009, 12:14
  2. Tradita ilire tek shqiptarët e Maqedonisë
    Nga alibaba në forumin Arkeologji/antropologji
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 19-11-2008, 15:40
  3. Nderto fort folene tende. Martesa
    Nga Kryeengjelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 24-04-2007, 14:05
  4. Plagos njeriun e zemres,vetem pak dite martese!!
    Nga Shpirt Njeriu në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 06-02-2005, 06:20
  5. 11 vjet martese denoncon burrin si tutor.
    Nga kolombi në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 14-03-2004, 09:25

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •