Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Kosovari_78_Ca
  Anėtarėsuar
  24-12-2003
  Vendndodhja
  Kanada
  Postime
  261
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Semundjet e Melcise Muhamet Spahiu

  Semundjet e Melcise Muhamet Spahiu

  Mjekimi popullor
  Limoni: cdo dite ne mengjes, nje ore para buke,pihet lengu i nje kokre limoni nje luge gjelle me vaj ulliri dhe nje luge gjelle me mjalte, per 30 dite.
  Portokalli: Te konsumohen cdo dite 3-5 kokra portokalle me ose pa sheqer, per 30 dite.
  Qitrojaerren 100 gr qitro me gjithe levore, i ziejme ne nje liter uje deri sa te mbetet gjysma e sasise se ujit, e e shtydhim dhe pihet nga nje gote caji esell ne mengjes dhe ne darke,per 30 dite.
  Ulliri:Ne dy litra uje hedhim 100 cope gjethe ulliri te thara dhe te coptuara,i ziejme sa te na ngelat nje liter e 200-300 gr,pasi te kullohet
  pihet 100 gr (dy filzhane kafe)ne mengjes esell dhe 100 gr ne darke
  para gjumit,pihet i ngrohte dhe i embelsuar sipas deshires.
  Cikorjarrenje).Ne dy litra uje hedhim 10 luge te thara dhe te grimcuara,e i ziejme 30 minnuta,i kullojme dhe ne cdo vakt, para buke, i vaket dhe i embelsuar,pihet nga nje filxhan caji per 30 dite
  Miresia civilizon inteligjencen
  PUNEN E SOTME MOS E LE PER NESER

  “Po iu jap njė porosi,
  Kėmba e huaj keq iu rri,
  Nuk durohet gjithė vaji i fėmisė, Ēonu tė gjithė nė shėrbim Shqiperis”

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2003
  Vendndodhja
  Bruksel
  Mosha
  46
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  I nderuar mjeku popullor,po per aciditetin ne stomak cfare mund te perdorim ndonje mjekim bimor.
  "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e krokodili_73
  Anėtarėsuar
  14-06-2003
  Postime
  382
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  o mjeku popllit, meqe acidin e stomakut e permendi shoqja, po me diabetin si tja bejme...

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-02-2005
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Hepatiti B

  Pershendetje, une vuaj nga Hepatiti B , me intereson nese ka dikush ndonje ide si si te sherohet kjo semundje e merzitshme....

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Kosovari_78_Ca
  Anėtarėsuar
  24-12-2003
  Vendndodhja
  Kanada
  Postime
  261
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Per Ambriden

  "Ambrida
  per aciditetin ne stomak cfare mund te perdorim ndonje mjekim bimor.
  Me dashamiresi ju spegoj dicka popullore per acidet e stomakut.
  Eshte nje lloj lakre qumeshtore qe prodhon nje lule te verdhe. Ne ne bregdet me sa me kujtohet e quanin " Keshiellze"
  Kushdo mund te na ndihmoj per emrin....Kur shkoja per gjueti dhe me lageshin kembet (Isha 10-12-vjec) fillonte me digjte "Urthi" Kjo lloj lakre (nxjerr nje lule te verdhe) mahiqte menjehere...Perdoret e fresket dhe ne castin qe ndjen djegje stomaku.Poer nga ana shkencore ju rekumandoj me sukses plotin per kete problem ..nje hape e cila meret ne mengjes nje ore para buke per dhjete dite me rradhe QUHET PROTONIX-40mg
  Jeper me recete mjeksore dhe eshte nga me te profeksionuarit per kete problem.

  U pergjegj:

  Me sa mund tju ndihmoj dhe jo profesional-Valter-usa

  ===============================================
  Miresia civilizon inteligjencen
  PUNEN E SOTME MOS E LE PER NESER

  “Po iu jap njė porosi,
  Kėmba e huaj keq iu rri,
  Nuk durohet gjithė vaji i fėmisė, Ēonu tė gjithė nė shėrbim Shqiperis”

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-07-2009
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Edhe une kisha dicka ne lidhje me melcine , a ndikojne negativisht ilaqet e teroides ne demtimin e melcise ? Une perdori Tapazole, 4 tableta ne dite.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e diita
  Anėtarėsuar
  16-10-2007
  Vendndodhja
  De
  Postime
  283
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga arta56 Lexo Postimin
  Edhe une kisha dicka ne lidhje me melcine , a ndikojne negativisht ilaqet e teroides ne demtimin e melcise ? Une perdori Tapazole, 4 tableta ne dite.
  Efekti anesore i barit qe perdor ti mund te jete:
  - agranulocitoza ( zvogelim i nr te rruzave te bardha te gjakut, sidomos neutrofileve per kete arsye kohe pas kohe eshte mir te besh analizat)

  dhe disa efekte tjera qe jane me te rralla:
  - skuqja e lekures
  - kruarje
  - humbje te flokeve
  - vjellje,
  - etj

  Nuk e di nese ky bar ndikon ne funksion te melcise se nuk e di a metabolizohet aty apo ne veshka.
  Heimat ist Heimat!

Tema tė Ngjashme

 1. Sėmundjet e seksit, studentėt nė krye tė listės
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 16-06-2009, 09:21
 2. Sėmundjet qė prekin sistemin tretės
  Nga DI_ANA nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 20-04-2009, 00:42
 3. Alban Spahiu
  Nga Manulaki nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-02-2006, 14:43
 4. Kreshnik Spahiu, Qytetari I 2004-es
  Nga Brari nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 19-01-2005, 10:02

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •