Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  113 falenderime nė 103 postime

  Kujtoj Mesuesin

  Pat ikur mesuesi im ne Turqi,
  une abetaren e laga me lot,
  ne zemer me hyri fytyra e tij
  dhe s'me hiqet as sot.

  I vogel isha atehere, pak dija
  jeta me dukej loje e defrim,
  po ngado qe shkoja, kudo qe vija
  shihja fytyren e mesuesit tim

  Degjogja zerin e tij te dashur
  kur binte zilja per ne mesim,
  degjoja zerin e tij te dridhur:
  "E di c'eshte mergimi ti, Agim?"

  Por une s'e dija, s'kuptoja asgje,
  c'ishte mergimi dhe Anadolli
  Syte e mesuesit ishin me lot,
  ate dite qe fshati e percolli.

  Kaluan dite, kaluan vjet,
  librin nga dora s'e leshova,
  ne banka te shkolles edhe ne jete,
  punet e kesaj toke mesova

  Mesova une se c'ishte mergimi
  shtepia pa plang, sofra pa buke
  mesova pse mesuesi im
  na la dhe mori te largeten rruge.

  Sot, kur dhe vete me ditar,
  dal perpara nxenesve te mi,
  e kutjoj mesuesin tim te pare,
  arratisur larg ne Turqi.

  Agim Vinca

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-06-2009
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  jU LUTEM FIORI MA GJEJ NJE POEZI TE FUQISHME PER MESUESIN E CILA DO FLIST PER VUAJTJET QENDRESAT ARRIJET E MESUESVE DO TA DI PER NDER TE MADH ...ME RESPEKT ONARTA

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-11-2010
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Arrow inChoose.com- Online Consumer Electronics Dropshippers

  Welcome to inChoose.com - We are online consumer electronics dropshippers. We wholesale Blu-Ray Players, Camcorders, Cell Phones, Flash Memory, Gps Navigation, Laptops/Notebooks, Mp3 Players, Netbooks, PDAs and Handheld PCs, Televisions, Video Games and much more! inChoose.com - your online resource for surplus, overstock, and closeout merchandise.

Tema tė Ngjashme

 1. Poezi tė krijuara nga unė me brengė nė zemėr
  Nga EDUARDI nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 267
  Postimi i Fundit: 29-06-2012, 08:32
 2. Kur kujtoj udhetimin me skaf, si klandestin…! (2004)
  Nga Astrit Kosturi nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 18-07-2009, 02:02
 3. A ndodhet ndonje ketu nga Zagoria?
  Nga McBlind nė forumin Diaspora shqiptare
  Pėrgjigje: 1520
  Postimi i Fundit: 10-07-2009, 15:30
 4. Hetimet e Kryeprokurorisė pėr tragjedinė e Gėrdecit
  Nga RaPSouL nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 625
  Postimi i Fundit: 07-07-2009, 23:56

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •