Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 24
 1. #1
  ......................... Maska e Pogradecari
  Anėtarėsuar
  15-10-2002
  Vendndodhja
  a
  Postime
  542
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime

  Kafshet shtepiake

  nuk e di po do te desha te dija si i trajtojme ne shqiptraret kafshet shtepiake (qente macet etj)
  une per vete kam dy qenusha dhe ndoshta mund te jap dhe jeten per ta perkujdesem me aq sa kam mundesi
  jane si shpirt te duan pa kushte, e ne cfaredo momenti
  arsyen perse e hapa kete teme eshte kjo
  kete fundjave qe kaloi isha nga oqeani dhe qeni im JD ishte me mua qente kane nje veti qe i duan shume femijet dhe gezohen shume kur perkedhelen nga ata(femijet) dhe femijet ketu i duan shume qenushat
  so JD qeni ime pa dy femije qe ishin me prinderit dhe me vrap shkoi drejt tyre
  pa u afruar mire njeri nga femijet 5-6 vjet u mundua ta godiste me shqelm
  JD qeni im uli koken dhe u kthye tek une me ngadale dhe i vrare ne shpirt
  o zot si me erdhi dhe nuk e mbajta dot dhe you afrova te jatit te femijes e i thashe "mire ai femija qe eshte i vogel po ti si nuk i the gje po e more si dicka te natyreshme
  ai (i jati) nuk me kuptoi dhe une e pyeta nga je
  shqiptar me the
  waw
  dhe i thashe shqip si nuk i the djalit tend ndonje llaf
  ai ma ktheu
  he mo ti je amerikanizuar
  mu ngriten nervat dhe i thashe
  nuk jam amerikanizuar po jam njerezuar o te shkerdh... ne.. mot.. e c'te mban pragu i shtepise o rob i degjeneruar isha terbuar aq shume sa besoj qe dhe qimet e kokes me ishin ngritur e mezi prisja qe ai te me kthehej me te shara se nene e zeze te tere ne uje kisha per ti futur
  ai nuk tha gje por vetem he mo se me shaka e kisha
  nese ika
  kjo ndodhi te dielen dhe ka dy dite qe akoma nuk me ka dale inati

 2. #2
  ChErRy_LiPs Maska e BlondiE_18
  Anėtarėsuar
  05-08-2002
  Vendndodhja
  US
  Mosha
  34
  Postime
  559
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Cool

  pogradecari listen....edhe une kam nje qen si yll dhe sdo me vinte mire qe ti gjuanin te tjeret por....ai ne fund te fundit eshte femije dhe ai qe ka pas faj ne ate moment ke qene ti. Nuk e di se si te ka duruar ai por ske bere mire qe e ke share aq me teper ne sy te femijeve...hajt pacim...
  Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar!


  BeRaTsE 83

 3. #3
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Edhe mua do me vinte inat te me godisnin my pets.

  Keta, ma ha mendja, sapo kane ardhur nga Shqiperia me qe babai nuk fliste dhe aq mire. Kane akoma ate mendim se kafshet duhet goditur, sepse ne Shqiperi kishin shume qen rrugesh qe ndiqnin kalimtaret. Kishe frike te ikje shpejt me biciklete atje se te vinin pas gjithe qente e lagjes.

  Po sikur te kishte uleritur apo te qante ai femija? Nuk dihet si do reagojne njerezit. Une kam patur nje iguana, dhe motra ime e mbante mbi sup si gjithnje. Ishte duke biseduar me nje grup njerez, kur njeri filloi te ulerinte me te madhe e te dridheshe. Sapo kishin vene re iguanen ne sup dhe si duket e kishin si fobi. Keshtu duhet bere kujdes se kujt i afrohen kafshet e tua.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 4. #4
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Pogradecar ne Shqiperi njehere kam pas dashur te perkedhel nje qen te komshies. Si kalama po i afroja doren siper kokes qe ta perkedhelja, ZOT i madh sheqyr qe nuk me kafshoi doren se u bera per uje te ftohte. Me ka dhene nje te lehme qe me t'merroi.
  Vite me vone kur prinderit blene shtepi private ketu ne USA, as nje muaj ne shtepine e re dhe na hyri hajduti brenda, kishte corollditur te gjithe dhomat e shtepise qy sot e kesaj dite nuk dime c'fare ka vjellur sepse leke s'kishim ne shtepi. Tani ne gjithe hall vendosim te marrim qen. Ne fillim im ate nuk e donte qenin sepse nuk kishte mbajtur qen ne shtepine e tij, kurse mami ishte ndrryshe sepse ish rritur ne shtepi private dhe mbanin qen kufiri. Une gjithe frike se do me kafshonte, motra po prap ēe duam qenin ne, vellai s'donte ta dinte shume. Ok perfundimisht shikojme neper gazeta dhe marrim nje qen, qeni ishte e vogel (puppy) sa kishte lindur, me teper kishte frike ajo sesa une nga ajo. Sa e pashe e doja, te gjithe ne familje e donin por babai prap thoshte qen eshte ajo, nxirreni perjashta...etj etj. Tani qeni do me teper tim ate, mbas tij rri gjithmone kur dalim mbrapa shtepise.

  Kur nuk ke pasur kontakte me kafshe shtepiake mendon per to si vec kafshe. Keshtu mendoja dhe une fillimisht, si jetojne ne shtepi me kafshet keta Amerikanet. Kete mendim ka pasur ai Shqiptari kur te pa ty me qente. Ai beri gabim qe te tha qenke bere si amerikanet por ti bere gabim me te madh qe e ke share ne sy te femijve se tij. Nuk dua te dukem sikur po bej leksione por kete mendova menjehere kur lexova postin tend.
  I pashe fotografite e qeneve te tua, DJ e mban me hater...gjinaf qeni tjeter )

 5. #5
  ......................... Maska e Pogradecari
  Anėtarėsuar
  15-10-2002
  Vendndodhja
  a
  Postime
  542
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime
  ai femija shyqyr qe nuk ishte mbi 12 se ne uje kishte per te perfunduar
  e di qe nuk bera mire po e thashe dhe me lart qe jap dhe jeten per ta
  ai i jati mi ngriti nervat sepse e tha "he mo je amerikanizuar" me ate ironine e pershtire dhe fshatareske shqiptare duke ngritur koken lart dhe shtremberuar buzet
  dhe nuk e shava vetem ne sy te kalamanjeve po dhe te gruas dhe te nje shoku te tij qe ishte dhe ai me gruan (dihet qe dalin si kope qe te kursejne gazin e makines)

  sigurisht nuk bera mire qe e shava po dhe une pjesen me te madhe te jetes ne shqiperi e kam kaluar dhe eshte e veshtire te ndahesh nga e kaluara

 6. #6
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  PO - gra - deshi lol

  Nuk ke faj grupo , se eshte mentalitet i gdhendur ne tru ai.
  Te njejtin problem kam edhe une me disa "alla-shqipo" ketu ku jetoj.
  Kam edhe une nje "wolf" qe po rritet dita dites. Sa here qe e nxjerr ne park ose e marr me vete kur luaj noi futboll me shoket , turren keto merrhumat gjasme me lujt me te dhe gjeja e pare qe bejne eshte noi shkelm , noi gur apo noi te bertitme.
  Robo , ta dish si me iken petlla. Halli me i modh qe kam eshte se ky sa te rritet edhe pak i shkly per sgjallmi !

  Nuk e di nese e ke parasysh por eshte rrace ( breed ) Japaneze AKITA.
  Behet nja 4 inch me i madh se German Sheperd dhe eshte rrace e krijuar per te gjuajtur arinj. ( Bear hunters ) Tani eshte akoma klysh .

  Problemi qendron tek e shkuara e shqiptareve ne lidhje me qente.
  Mos harro qe ne Shqiperi nuk njihen RRACAT PURO te qenve. Jane te gjithe BASTARDE.
  Nuk e kane idene robt sesa rraca qensh ka ne bote. Nuk e kane idene se cdo te thote te kesh nje qen. Nuk e konceptojne sesa mik i shtrenjte eshte ai per ty.

  Para ca ditesh iu hudha ne fyt nje polaku. Vallai or plak nuk po nis me tregu se do dukem si noi pall qe do me u krenu per veten. Isha duke ecur me te dhe ky palla mi gju ne top barkut.
  Iu ktheva krejt inat dhe i bertita. Nervat me hypen vetem kur foli dhe me tha gjithe p-ordhe : C'mon man , its just a dog !
  Baaaaahhhhhhhh si ka kerrcit mer daji !
  I bija edhe i thoja : It's not just a dog u mother.... - Its MY dog , its MY buddy , Its a dog worth £1000 , its a creature who stays with me home , its my friend.
  Hyne dynjaja dhe me ndane se sa me shume flisja aq me shume kerrciste dajaku.

  Para se te nisesha per ketej , vura re qe filloi edhe ne Shqiperi pak kujdesja per qente. Filluan robt duke blere rraca te mira qensh dhe duke i mbajtur ne shtepi. Si psh Boxer , Rottweiler , American Staff , Terriers etj. Keto qen i kam pare vete para largimit.
  Avash avash , mentaliteti do ndryshoje dhe kismet nuk do hasim shume probleme.

  Une hallin nuk e kam se do me qellojne qenin. Hallin e kam te jeta robit mer daj. Kur te rritet ky , duhet ta supervisor-sh gjithe kohen se po ta shofesh nje here ne sy drejte ...apapapapa

  Vaksinat kryesore i ka bere.
  Worming , e merr rregullisht cdo 4 jave. ( disifektimin e mikrobeve te brendshme )
  Nje here ne muaj kontrrollohet rregullisht te veterineri.
  Vetem se po bej gabim qe e laj aq shpesh. I prish lekuren e lara e tepert , por s'kam c'ti bej , bohet pis trapi dhe se duroj ashtu.

  Pogra , ti pelqej qente dhe me behet qejfi qe kujdesesh dhe i do.
  Ate shnauzerin e kam pare me vemendje dhe eshte cool man .
  Ama do kishe bere me mire te kishe marre jo Miniature Shnauzer por Giant Shnauzer...Duken me klas ato te medhenjte lol

  Pershendetje mik !

  PS: I vetmi problem qe me shqeteson shume , eshte Counsil. Nuk me lejohet mbajta e qenve ne bllokun ku jetoj dhe kam kaq kohe qe hyj e dal fshehurazi. Nuk lef kurre ne shpi , por MASA e tij eshte e papranueshme vallai.


  Fotoja e meposhtme nuk eshte origjinalja e tij , por eshte identik ne ngjyrat e trupit dhe e solla per te pasur nje ide te "Rocky-it"

  ___________________________
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 7. #7
  E Lirė! Maska e KaLTerSi
  Anėtarėsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Personalisht asnjehere nuk kam qene e apasionuar mbas kafsheve shtepiake madje ne moshe te vogel, aty rreth 7 vjec, me pat kafshuar nje qen(zagari poshter) aq keq sa sherimi plote i plages me mori afro dy muaj. E kur te krijohet fobia karshi dickaje eshte shume e veshtire te te largohet, keshtu ndodhi dhe me mua, e tani perpiqem tu qendroj sa me larg qenve apo cdo lloj kafsheje tjeter, nuk u qasem sikur te jene nga me te urtet apo dhe sikur te jene ne gjume e te lidhur me 7 zinxhire.
  Nga larg te mire e te bukur me duken te gjitha kafshet por ama kur me qasen me afer me vine ne mendje reminishenca jo shume te kendshme. Madje aq te theksuar e kam kete fobi ndaj kafsheve sa dhe ne kopesht zoologjik nje here kam vajtur ne jeten time dhe vizitova vetem seksionin e llojeve te zogjve.
  E per tiu permbajtur temes, nuk jam animal lover dhe nuk mendoj qe do jem ndonjehere, sorry per qenin tend Pogradecari po ne te vertete shqiptaret(ne pergjithesi) instinktivisht i abuzojme kafshet.
  ja dhe nje qenush i vogel per ju qe i doni
  Toleranca, eleksiri i lirisė.

 8. #8
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga KaLTerSi
  Personalisht asnjehere nuk kam qene e apasionuar mbas kafsheve shtepiake madje ne moshe te vogel, aty rreth 7 vjec, me pat kafshuar nje qen(zagari poshter) aq keq sa sherimi plote i plages me mori afro dy muaj. E kur te krijohet fobia karshi dickaje eshte shume e veshtire te te largohet, keshtu ndodhi dhe me mua, e tani perpiqem tu qendroj sa me larg qenve apo cdo lloj kafsheje tjeter, nuk u qasem sikur te jene nga me te urtet apo dhe sikur te jene ne gjume e te lidhur me 7 zinxhire.
  Nga larg te mire e te bukur me duken te gjitha kafshet por ama kur me qasen me afer me vine ne mendje reminishenca jo shume te kendshme. Madje aq te theksuar e kam kete fobi ndaj kafsheve sa dhe ne kopesht zoologjik nje here kam vajtur ne jeten time dhe vizitova vetem seksionin e llojeve te zogjve.
  E per tiu permbajtur temes, nuk jam animal lover dhe nuk mendoj qe do jem ndonjehere, sorry per qenin tend Pogradecari po ne te vertete shqiptaret(ne pergjithesi) instinktivisht i abuzojme kafshet.
  ja dhe nje qenush i vogel per ju qe i doni
  Kaltersi... ne NY te gjithe e kane nje qen qe te afrohet kur je duke pritur tek semaforet.
  ... apo ne Central Park.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 9. #9
  E Lirė! Maska e KaLTerSi
  Anėtarėsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Prandaj dhe une nuk para vete ne Central Park e dashur.
  Leila 50 metra larg e shoh dhe ndrroj drejtim, ane, rruge aman anything vetem te mos me qasen sadoqe ne subkoshience e di qe nuk do me kafshonin por cte besh. Nje mikesha ime ka nje qen te vockel fare dhe sa here qe i vete ne shtepi do e coje ate tek dhoma tjeter se ndryshe nuk i futem une, e kam fiksim shume te forte fatkeqesisht
  Toleranca, eleksiri i lirisė.

 10. #10
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  183 falenderime nė 159 postime

  Macja kafsha mė e hershme e shtėpisė

  Shkencėtarėt thonė se njė varr nė ishullin mesdhetar tė Qipros ka provuar se mes maceve dhe njeriut ekziston njė lidhje e hershme, gati 9 500 vjeēare.
  Duke shkruar nė revistėn Shkenca, studiuesit francezė thanė se skeleti i njė maceje tė egėr ishte gjetur i varrosur pranė eshtrave tė njė njeriu tė epokės sė neolitit.

  Kjo sipas tyre sygjeronte se macja ishte njė kafshė shtėpiake, ndoshta e vrarė pas vdekjes tė tė zotit tė saj.

  Shkencėtarėt besojnė se macet e egra u afruan me njerėzit pasi ato luftonin minjtė qė hanin drithėrat.

  Deri tani besohej se egjiptianėt e lashtė ishin tė parėt qė zbutėn si kafshė shtėpiake macet, kjo rreth 4 mijė vjet mė parė.

  BBC
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 11. #11
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Ke te drejte Pogradecari ! Nje mentalitet fshataresk eshte ngulitur tek shqipot lodhur me kafshet. Shpresoj qe me kalimin e kohes te ndryshoje pak ky mentalitet. Edhe Deusin e kuptoj dhe i jape te drejte per reagimin e tij.
  Une ne Shqiperi kam nje qen rraca Labrador . E kam rrit brenda ne shtepi ne izolim te plote dhe mu be shume i eger dreqi. Si duket ngaqe nuk kish kontakt me njerezit . Mbaj mend qe kur ishte 2 muajsh , me kafshoi nje mik qe me kish ardh ne shtepi .Nuk kish faj , pasi miku qe kish ardh e kapi prej veshi ...dhe ai ia nguli dhembet .Shyqyr qe kish dhembe te vegjel...
  Nje rast tjeter Riki ishte 2 vjec e me thone ca shoke hajde ta mesojme
  te rrije ne kolibe. Per 2-3 dite i beme nje super kolibe te madhe dhe te bukur .Erdhi dhe dita e proves .Pasi i dhashe darken e lidha me dopio zinxhir tek kolibja . Kur ika filloi me te qare i shkreti se nuk ish mesuar pa mua. Po nejse...thashe keshtu do mesohet ..
  Te nesermen jam ngrit ne 6 mengjesit e me vrap kam shkuar tek ata shoket . Ca te shifja ! E kishte bere koliben cope-cope....Aq i inatosur ishte , ngaqe e kisha lene vetem...
  Nje keshille do i jepja te gjitheve. Mos e tradhetoni asnjehere mikun tuaj , se ai jep jeten per ju...

  Ketu ne Itali kam marre nje rrace malteze , Miki e quajne ..Deri sa mbushi 1 vjec i kam bere te gjithe vaksinat.Ka edhe pasaporten dhe librezen e tij .Doja ta mesoja te flinte ne ''koliben'' e tij ..eh...aq shume e dua saqe me mua fle ...Historite e tij duhen faqe te tera ti tregosh...nje here tjeter...
  Ne foto Miki , rraca malteze..
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 12. #12
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Ja dhe nje foto tjeter e Mikit...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 13. #13
  ......................... Maska e Pogradecari
  Anėtarėsuar
  15-10-2002
  Vendndodhja
  a
  Postime
  542
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime
  Ujko race te mire ke zgjedhur
  dhe ishalla e zgjidh sa me shpejt problemin e te mbajturit se vallahi eshte problem
  nuk e imagjinoj te humbasesh ate
  Kaltersi sikur lakuriq te me vije per vizite apo te me sillje ne mengjes Dunkin Donuts coffe apo edhe sikur petanik me fasule te me sjellesh une qente nuk do i shpija nga dhoma tjeter LOL
  Inter ai qeni ka kafshur por ishte vetem dy muaj dhe nuk e dinte se cbente jo se donte
  mosha e qenve eshte qeni nje vit njeriu 7 qeni 2 njeriu 14
  so i duhen 2-3 vjet qe te arije moshen e pjekurise
  nice poppy Miki
  Eliona nuk e mbaj JD me me ater por me sa duket tek ai e shpreh me shume por njesoj i dua
  megjithese Body is such a ass-hole ka big ego si i zoti dhe nuk ka qef ti thone cte beje por eshte shume i dashur

  ja nje histori e vertete nuk e di sa e vertete se ne televizor e kam pare

  ne Angli nje burre i vjeter ne moshe kishte nje qen
  si perfundim ai burri vdiq dhe kur po e varrosnin qeni ndiqte arkivolin me koke ulur
  dhe per 6-7 vjet ai qeni nuk levizi nga vendi ku ishte varosur i zoti me shume se 50 meter
  ne diell bore e shi ai rrinte atje
  komshinjte i shpinin per te ngrene dhe dikush e kishte mare ne video
  e pabesueshme i shpinin qen te tjere te luante apo te bente sex dhe ai nuk leviste qe nuk leviste nuk i bente asgje pershtypje dhe atje vdiq mbi varrin e te zotit

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Postime
  730
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Kafshet shtepiake i dua shume por nuk kam me deshire ti mbaj apo 'get attached' sepse me kane ngordhur dy kur isha ne Shqiperi dhe koken ne jastek e kam mbajtur derisa filluan te me bertisnin prinderit pse beja keshtu per nje qenush te vogel, qe atehere u largova shume prej tyre dhe sadoqe i dua s'me pelqen me ti mbaj.
  Be yourself and you will always be in fashion.

 15. #15
  E Lirė! Maska e KaLTerSi
  Anėtarėsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pogradecari
  Kaltersi sikur lakuriq te me vije per vizite apo te me sillje ne mengjes Dunkin Donuts coffe apo edhe sikur petanik me fasule te me sjellesh une qente nuk do i shpija nga dhoma tjeter LOL
  [/b]
  LOL,
  nuk i shpie qente ne dhomen tjeter thot ky...e mo mire qente le te rrine aty atehere shkojne te tjeret ne dhomen tjeter...kesaj radhe jo me dunkin donuts por me starbucks coffe ne dore
  Toleranca, eleksiri i lirisė.

 16. #16
  Sweet .. Maska e bebushe
  Anėtarėsuar
  05-11-2003
  Mosha
  36
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Pogradecaro kur thua mund te jap dhe jeten per ta nuk e di po me duket ca e egzagjeruar

  Mua me vjen gjynah per qente e rrugeve po dhe ne shqiperi sidomos se te vijne e te fusin i te kafshume e se cajne koken fare se sa te dhemb ty jan te paedukuar
  !!!

 17. #17
  ......................... Maska e Pogradecari
  Anėtarėsuar
  15-10-2002
  Vendndodhja
  a
  Postime
  542
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime

  Talking

  Citim Postuar mė parė nga KaLTerSi
  LOL,
  nuk i shpie qente ne dhomen tjeter thot ky...e mo mire qente le te rrine aty atehere shkojne te tjeret ne dhomen tjeter...kesaj radhe jo me dunkin donuts por me starbucks coffe ne dore

  ajo dhoma tjeter eshte me zarar nuk ka drita fare vetem qirinj dhe as drita e diellit nuk hyn se jane perdet shume te erreta e te trasha
  e nuk lehohet kafeja atje only wine wine wine
  LOL

  bebushe
  qente ne shqiperi kafshojne nga halli per te mbrojtur veten sepse cdokush mundohet ti futi ndonje shqelme
  ja dhe JD im tani qekur ndodhi ajo me ate gogocin (femijen shqiptar) nuk ju afrohet me njerezve

 18. #18
  E Lirė! Maska e KaLTerSi
  Anėtarėsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pogradecari

  ajo dhoma tjeter eshte me zarar nuk ka drita fare vetem qirinj dhe as drita e diellit nuk hyn se jane perdet shume te erreta e te trasha
  e nuk lehohet kafeja atje only wine wine wine
  LOL
  te thashe o byrazer, vetem kafshet qente kryesisht, me duken me zarar mua, pa erresira, qirinjte, vera e te tjerat nuk me paraqesin asnje lloj eksesi...thjeshte pune deshire
  po kot per kyltyre si i thone, c'vere behet fjale? jo se, me sa kam degjuar e pare ne televizor ne atmosfera te tilla vetem e kuqja zgjidhet apo jo?
  mgjth pa devijuar nga tema, une kafshet dhe kafshet mua nuk para-simpatizohemi shume...por kjo nuk eshte shume shqetesuese pasi ne realitet ka njerez qe nuk para simpatizohen shume me njerez te tjere dhe mos pelqimi kafsheve nuk me ben te ndjehem dhe aq e pezmatuar
  Toleranca, eleksiri i lirisė.

 19. #19
  SiLeNt_PlAyEr Maska e Lefter
  Anėtarėsuar
  29-01-2004
  Vendndodhja
  kendej pari...
  Mosha
  40
  Postime
  87
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Une i kam 4 qene dhe jane shum te mire ,dhe sbesoj se dicka tjeter eshte me besnike se qeni,po kam problem me familjen se frikesohen keta te shtepis vetem une dhe babi kujdesemi per ta jane teper te mire,po jane kogja te medhenje menzi se i ushqej.
  because i love u!!!!
  and maybe i need u!!
  but of course i miss u
  and i don't even know you!!!

 20. #20
  ......................... Maska e Pogradecari
  Anėtarėsuar
  15-10-2002
  Vendndodhja
  a
  Postime
  542
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga KaLTerSi
  te thashe o byrazer, vetem kafshet qente kryesisht, me duken me zarar mua, pa erresira, qirinjte, vera e te tjerat nuk me paraqesin asnje lloj eksesi...thjeshte pune deshire
  po kot per kyltyre si i thone, c'vere behet fjale? jo se, me sa kam degjuar e pare ne televizor ne atmosfera te tilla vetem e kuqja zgjidhet apo jo?
  mgjth pa devijuar nga tema, une kafshet dhe kafshet mua nuk para-simpatizohemi shume...por kjo nuk eshte shume shqetesuese pasi ne realitet ka njerez qe nuk para simpatizohen shume me njerez te tjere dhe mos pelqimi kafsheve nuk me ben te ndjehem dhe aq e pezmatuar
  nen driten e qiririt cdo gje duket e kuqe
  sa per kyltyre keshtu nuk ka rendesi ngjyra rendesi ka ku eshte prodhuar
  psh France or Itali por me shume rendesi ka cfare shkruan etiketa
  nqf se shkruan prodhimi i malesise ose i myzeqese nuk eshte gje sepse perfaqeson nje krahine te tere dmth eshte prodhuar ne fabrike
  po nqf se shkruan Pogradec ose ndonje emer fshati te vogel ajo eshte vere e mire
  vera eshte si puna e floririt sa me e vjeter te jete aq me e mire eshte

  sa per kafshet sikur 2-3 min te shpenzoje me JD tim dhe te ndjeje nga afer si ta shpreh dashurine vetem duke te shikuar me ato syckat e mbrekullueshem qe ka ai besoj se do ndryshoje mendje per kafshet

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Mirė se tė urdhėroni nė sofrėn e Dibrės sė madhe e tė vogėl
  Nga biligoa nė forumin Shqipe nga Shqipėria
  Pėrgjigje: 129
  Postimi i Fundit: 17-05-2010, 17:53
 2. Kush janė Dibranėt ?
  Nga biligoa nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 23-05-2009, 17:37
 3. Fjalet dhe shprehjet me te cilat njeriu komunikon me kafshet shtepiake
  Nga DYDRINAS nė forumin Arkeologji/antropologji
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 16-01-2009, 23:53
 4. Raporti Zyrtar, Ja masakrat serbe tė 1913 nė Dibėr
  Nga Apollyon nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-11-2008, 08:44
 5. Times prezanton dhjetė kafshėt mė tė pasura nė botė
  Nga ^_BIM_BUM_BAM_^ nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 20-11-2008, 10:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •