Close
Faqja 5 prej 11 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 215
  1. #81
    gone Maska e helene
    Anėtarėsuar
    26-02-2003
    Vendndodhja
    shume larg
    Postime
    913
    Po ky paska gjet pikerisht ate qe kishte tre probleme bashke, si ofertat ne supermarket.
    Mua me duket e ekzagjeruar, qe kjo me nje kishte femije, me nje ishte lidhur, tjeter donte (si telenovele).

  2. #82
    El-Letėrsia Maska e macia_blu
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    michigan usa
    Postime
    2,492
    dashuria nuk njeh asnje ligj. (sigurisht qe as moshe nuk njeh).
    Ajo (dashuria)ne mos e ben vete ligjin, eshte e tera ligj.
    "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

  3. #83
    El-Letėrsia Maska e macia_blu
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    michigan usa
    Postime
    2,492
    Per t'iu pergjigjur Antenes, po i drejtohem Zerit te MIrdites. E para se eshte zeri i mirdites dhe sa here e lexoj me duket sikur degjoj zerin tim (jemi patriote prandaj ndoshta). Po qe qelloj kesaj here qe mendojme ndryshe dhe nuk po e njoh me ose zerin tim ose zerin e mirdites. lol

    Per mendimin tim ti Zeri gabon koke e kembe kur kembengul tek mosha ne dashuri, ose njohja qe u dashka te kete dashuria me moshen , moshat.
    Nuk po bejme fjale ketu per dashurine e perzier me interesa , se pastaj kjo dashuri nuk eshte aspak dhe sidomos dashuri. Eshte marredhenie e ngritur jo mbi ndjenjen. A ka dashuria Tru-mendje . E c'i duhet mendja dashurise? Ajo eshte me shume se mendje dhe gjithefare tjeter.
    Tani Antenes qe drejton pyetjen , gjithesesi te hartuar disi gabim. Sepse problemi qe i mbetet ne fyt mikut tend sipas meje, nuk jane aspak te shtate vitet e diferences, as femija jashte martese qe ka ajo. Por eshte problemi se ajo nuk e do. Pra dashuria calon nga njera ane. Dashuria ose te ben NJERI ose te ben Lolo. (sic tha dikush me lart.)
    Dhe lolo te ben sidomos kur dashuron vetem ti. E para fare qe do doja te them ne shtese te opinjonit tim eshte. Pse ti Antena qe pretendon se e ke mik te dashuruarin po e trajton mikun si lolo, (qe te mos them si te dashurin tend, -nuk e di pse lexoj nota xhelozie tek shkrimet e tua.) Sido qe te jete, qofte edhe i kthyer ne lolo, mua ky djali me pelqen qe ka aftesine te dashuroje , duke respektuar vetem ligjet dhe ligjin dashuri, dhe jo opinjonet , moshat, e ku e di une probleme te tjera.
    ju uroj fat te gjitheve ne dashuri , sidomos mikut tend (tone meqe e pergojuam kaq shume.
    "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

  4. #84
    i/e regjistruar Maska e luna22
    Anėtarėsuar
    26-08-2005
    Vendndodhja
    Aty ku nuk ndjehesh ne shtepine tende?!!!
    Postime
    44

    kjo gje kuptohet.........

    Citim Postuar mė parė nga ANTENA
    A Njef Moshe Dashuria. ??????

    Do doja te sillja nji shembull qe ndodhi para disa ditesh.
    Nji djale bie ne dashuri me nji (vajze) e dashuroi aq shum sa ariti ti bente kerkes per tu martuar.Mirpo vajza e refuzoi kerkesen e tij duke i thene, se nuk mund te martohem me ty per shum arsye, te cilat po i paraqes me posht;

    (1)Ajo ishte me e madhe se ai
    (2)Kishte 1 femije jasht martese
    (3)kishte dhe lidhje tjeter ne te njejten koh

    Mirpo djali nuk i mori parasysh fare duke i then se.....

    ANTENA
    une mendoj se dashuria nuk njeh moshe, po nne kete rast kemi dicka komplet ndryshei the me siper se ajo eshte me e madhe se ai, dhe ajo ka 1 femi jashte martese me dike tjeter dhe kjo them se nuk eshte problem. por problemi eshte se ajo ka lidhje me dike tjeter ne te njejten kohe dhe pra ketu eshte problemi se ajo dashuron dike tjeter dhe jo ate.dhe ai duhet ta kishte kuptuar kete me pare.

    Kush mund te thot se cfare eshte pergjigjur djali ????? djali i eshte pergjigjur se nuk nuk i marr parasysh asnje gje une akoma te dua.

  5. #85
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-08-2005
    Postime
    3
    dashuria,ka moshe dhe kufi?

  6. #86
    i/e regjistruar Maska e lirceshehu
    Anėtarėsuar
    27-08-2005
    Postime
    1
    sa do qe shume veta nuk duan ta pranojn, dashuria njeh moshe. ata dy persona mund ti bejn syte qora dhe veshet shurdh po njerezit do i kujtojn gjithmon. pak nga pak dashuria mundet. per cdo problem, mosha do ju dal perpara.

  7. #87
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Citim Postuar mė parė nga macia_blu
    Per mendimin tim ti Zeri gabon koke e kembe kur kembengul tek mosha ne dashuri, ose njohja qe u dashka te kete dashuria me moshen , moshat.
    Nuk po bejme fjale ketu per dashurine e perzier me interesa , se pastaj kjo dashuri nuk eshte aspak dhe sidomos dashuri. Eshte marredhenie e ngritur jo mbi ndjenjen. A ka dashuria Tru-mendje . E c'i duhet mendja dashurise? Ajo eshte me shume se mendje dhe gjithefare tjeter.
    .
    Pike se pari te pershendes!

    Dhe persa i perket temes qofsha i gabuar

    Po vetem lejom te shtoj dicka.....
    Dashuria si gjithcka tjeter ka fillimin e saj.Dhe po ashtu ka faktoret qe ndikojne ne lindjen e saj !Perjashto ketu egzamplare te rralle qe edhe pse kane diference te madhe ne moshe,jane te dashuruar marrezisht dhe pa asnje lloj interesi.....tek te tjeret mosha eshte faktor qe kontribon teper ne lindjen e nje dashurie (nuk them se futet nder faktoret kryesore,por thjesht eshte faktor) E them edhe nje here,sikur dashuria te mos njihte moshe do i shikoje qiftet neper rruge,parqe,kinema,auditore si te tilla....18 vjecare me 43 vjecar,19 vjecar me 38 vjecare,24 vjecare me 58 vjecar,27 vjecar me 70 vjecare e lloj lloj kombinime moshash.A thua eshte rastesi qe pjesa me e madhe e qifteve qe te zene syte kane nje moshe pothuajse te perafert??? Ma merr mendja qe nuk eshte rastesi.

    Thjesht mendimi im.
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  8. #88
    *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
    Anėtarėsuar
    18-05-2005
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    591
    Citim Postuar mė parė nga Zeri_i_Mirdites
    Pike se pari te pershendes!

    Dhe persa i perket temes qofsha i gabuar

    Po vetem lejom te shtoj dicka.....
    Dashuria si gjithcka tjeter ka fillimin e saj.Dhe po ashtu ka faktoret qe ndikojne ne lindjen e saj !Perjashto ketu egzamplare te rralle qe edhe pse kane diference te madhe ne moshe,jane te dashuruar marrezisht dhe pa asnje lloj interesi.....tek te tjeret mosha eshte faktor qe kontribon teper ne lindjen e nje dashurie (nuk them se futet nder faktoret kryesore,por thjesht eshte faktor) E them edhe nje here,sikur dashuria te mos njihte moshe do i shikoje qiftet neper rruge,parqe,kinema,auditore si te tilla....18 vjecare me 43 vjecar,19 vjecar me 38 vjecare,24 vjecare me 58 vjecar,27 vjecar me 70 vjecare e lloj lloj kombinime moshash.A thua eshte rastesi qe pjesa me e madhe e qifteve qe te zene syte kane nje moshe pothuajse te perafert??? Ma merr mendja qe nuk eshte rastesi.

    Thjesht mendimi im.


    ZeRi-MirDites : Po dakort jam une me keto qe thua po mos ata qe jan te dashuruar me mosha te papershtatshme nuk mund te ulen parqeve apo eshte turp une mendoj se nuk duhet tepruar ne emer te dashurise dhe oburra perpara cfare Dashurie mund te jet kur ka nji diference moshe shum te madhe c`fare lidhej mund te quhet ajo ???

    ANTENA
    Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


    Albi

  9. #89
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    JO bre te thashe 100000000000000 here ! NUK NJEF FARE !

  10. #90
    *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
    Anėtarėsuar
    18-05-2005
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    591
    Citim Postuar mė parė nga MUA-HHH
    JO bre te thashe 100000000000000 here ! NUK NJEF FARE !

    MUA-HHH : rRI TI MER SE SKE MBUSH MOSHEN PER KETO TEMA TI

    ANTENA
    Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


    Albi

  11. #91
    El-Letėrsia Maska e macia_blu
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    michigan usa
    Postime
    2,492
    ata dy persona mund ti bejn syte qora dhe veshet shurdh po njerezit do i kujtojn gjithmon.


    Dashuria eshte kaq e pavarur nga njerezit e tjere.Pastaj ata njerez qe kujtojne dhe ju kujtojne (korrigjojne dashurte e te tjereve), nuk kane dashuruar kurre. Dhe keta njerez do ti quaja dicka me pak se njerez. U shkon jeta duke u marr me "gabimet" e atyre qe jane te lumtur.
    "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

  12. #92
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Citim Postuar mė parė nga ANTENA
    ZeRi-MirDites : Po dakort jam une me keto qe thua po mos ata qe jan te dashuruar me mosha te papershtatshme nuk mund te ulen parqeve apo eshte turp une mendoj se nuk duhet tepruar ne emer te dashurise dhe oburra perpara cfare Dashurie mund te jet kur ka nji diference moshe shum te madhe c`fare lidhej mund te quhet ajo ???

    Kam frike se nuk po me kuptoni!

    Nuk ka apsolutisht asgje te keqe!Ajo qe po mundohem te them eshte se po te vesh re ne jeten tone shumice e te dashuruarve (prap nuk po e them te gjithe) kane nje moshe te perafert!Duam apo sduam ta pranojme,ky eshte fakt.Per te mos prekur dike qe mund te jete dashuruar me dike tjeter me diference te madhe ne moshe po e theksoj :Nuk ka asgje te keqe per mendimin tim vetem se eshte e rralle,dhe kjo rezulton vetem nga nje arsye: Mosha.

    Ne rregull..nje pyetje!
    Ne moshen tende 20 vjecare njeh nje person 52 vjeqar/e qe karakteri i tij/saj ka gjithcka qe do deshironit tek partneri juaj! Si thoni,a mund binit ne dashuri me kete person?Nese jo,cila mund te jete arsya e mundeshme?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 29-08-2005 mė 08:43 Arsyeja: korigjim
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  13. #93
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Antena NeSer ! :P JO re snjef !

  14. #94
    i/e regjistruar Maska e tani_26
    Anėtarėsuar
    11-09-2002
    Vendndodhja
    Ne vendin e shqiponjave ku tani ka vetem korba!
    Postime
    1,113
    Citim Postuar mė parė nga ANTENA
    A Njef Moshe Dashuria. ??????

    Do doja te sillja nji shembull qe ndodhi para disa ditesh.
    Nji djale bie ne dashuri me nji (vajze) e dashuroi aq shum sa ariti ti bente kerkes per tu martuar.Mirpo vajza e refuzoi kerkesen e tij duke i thene, se nuk mund te martohem me ty per shum arsye, te cilat po i paraqes me posht;

    (1)Ajo ishte me e madhe se ai
    (2)Kishte 1 femije jasht martese
    (3)kishte dhe lidhje tjeter ne te njejten koh

    Mirpo djali nuk i mori parasysh fare duke i then se.....

    Kush mund te thot se cfare eshte pergjigjur djali ?????

    ANTENA

    Zgjidhja eshte fare e lehte.....Ky djali le te vazhdoje dhe ca kohe akoma te kete lidhje me kete gocen dhe koha eshte mjeku me i mire...
    E them kete sepse Antena nuk na ke dhene nje hollesi te rendesishme : Sa kohe ka lidhje ky cuni me kete gocen?
    Keshilla ime do te ishte qe ky cuni te vazhdonte ta shijonte dashurine pasi disa here martesa eshte data e skadences se dashurise...Me te degju e kam sepse vete se kam provuar te martohem akoma).....Tani sa e vertete eshte kjo nuk e di, por per nje gje jam i sigurte se pas marteses raportet midis ciftit ndryshojne.....
    Nuk ka njerez te perkryer ka vetem qellime te perkryera!

  15. #95
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Problemi nuk eshte te mosha o njerez ... Dashuria nuk njeh moshe !!
    ka raste eshte e cuditshme vertete , te vjen andej nga sta pret .

    Por ne kete rastin me siper une se kuptoj pse duhet te diskutohet akoma , duket qarte sepse ajo e ka refuzuar " dashurine" e tij .

    Problemi qendron diku tjeter , ajo se ka seriozisht , nuk eshte dashuri kur dhe vete i thote qe ka nje dashuri tjeter rezerve ... lol

    Prandaj dhe thashe dhe me pare , ai mashkulli ta falenderoj 100 here ne dite se i ka thene te verteten .. ja keshtu .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  16. #96
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Dashuria s'njeh moshe,jo,por nje lidhje serioze e njeh moshen qe c'ke me te.Max. i pranueshem ne syte e mi eshte 8 vjet po deshe ta kesh shok jete/te dashur/dashnor/burre...Nese kalon kufinjte e normales perfundon vetem me nje njeri qe ben rolin e burrit/babit.

    Natyrisht qe s'jane numrat qe kane rendesi por vleren qe ato mbartin,pjekurine mendore.Nuk ke si te jetosh moshen tende me nje njeri qe i ka kaluar eksperiencat qe ti po kalon tani,disa gjera eshte mire te perjetohen bashke.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  17. #97
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    23-05-2005
    Postime
    301
    une mendoj se mosha ka rendesi ne lidhjen e dy personave...nuk flas per 3-5 vite diference flas per me shume, aq me teper flas per familjet shqiptar, djali duhet te jete gjithmone me i madh ne moshe, dhe besoj kjo eshte pozitive..por kuptohet 7-2 vjet me i madh. Kur njihesh me nje person, besoj se i merr te gjitha parasysh aq me teper kur dashurohesh me kete person...pasi nese dashurohesh do te thote se ti ke qellime serioze per mos ta cuar kete dashuri ne humbje, dmth mendon per nje te ardhme....Nese flasim per lidhje serioze
    sikurse ka thene lirceshehu...
    sa do qe shume veta nuk duan ta pranojn, dashuria njeh moshe. ata dy persona mund ti bejn syte qora dhe veshet shurdh po njerezit do i kujtojn gjithmon. pak nga pak dashuria mundet. per cdo problem, mosha do ju dal perpara.
    dmth kjo diference midis moshave do te ishte gjithmone nje arsye e problemeve te ndryshme qe lindin...dmth do te krijohet nje hendek...
    macja_blue ka thene se
    dashuria nuk njeh asnje ligj. (sigurisht qe as moshe nuk njeh).
    Ajo (dashuria)ne mos e ben vete ligjin, eshte e tera ligj
    .
    e sigurte per kete?! te gjithe syte ne ball i kemi, dhe kuptohet te duash nje person dmth vertete ta duash pa interesa, duhet qe ai person ti kete te gjitha cfare ti kerkon....ne nje fare menyre ne ketu bejme perzgjedhje, nuk besoj ka gabim ne kete...eshte ne ligjin e natyres "perzgjedhja natyrore e Darwinit" ...per mendimin tim, mendoj se dashurite me shume vite diference, jane me shume si pasoje e interesave....ndoshta ka raste...por jane shume te rralla
    Mendojeni te duash nje person me te njejten moshe si babai apo nena juaj?!!! eshte shume kondratiktore...
    Gjithmone flas si shqiptare qe jemi..psh. nje familje shqiptare nuk do ta lejonte qe djali/vajza e tyre te lidhej me nje shume here me te madhe ne moshe...te jemi realiste, dhe kjo kuptohet ndikon shume ne lidhjen e dy personave...

  18. #98
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Mos i prini gjerat me thike , sjane te gjithe njerezit njelloj .

    Personalisht jam dakort , per mua njeh moshe ...deri diku mos e ekzagjerojme , por ta marrim keshtu ne general .. ndryshon puna .. ka njerez me preferenca nga me te cuditshmet ne kete bote .. so nqs per mua eshte e palejushme per nje tjeter eshte dicka krejt normale ..

    pastaj si shqipo qe jena pak cifte keni pare ju me diference moshe 10-15 vjet ?
    Une njehere kam pare me shumice .. dhe rezultatet dihen ... shkojne per mrekulli
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  19. #99
    *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
    Anėtarėsuar
    18-05-2005
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    591
    Citim Postuar mė parė nga Zeri_i_Mirdites
    Kam frike se nuk po me kuptoni!

    Nuk ka apsolutisht asgje te keqe!Ajo qe po mundohem te them eshte se po te vesh re ne jeten tone shumice e te dashuruarve (prap nuk po e them te gjithe) kane nje moshe te perafert!Duam apo sduam ta pranojme,ky eshte fakt.Per te mos prekur dike qe mund te jete dashuruar me dike tjeter me diference te madhe ne moshe po e theksoj :Nuk ka asgje te keqe per mendimin tim vetem se eshte e rralle,dhe kjo rezulton vetem nga nje arsye: Mosha.

    Ne rregull..nje pyetje!
    Ne moshen tende 20 vjecare njeh nje person 52 vjeqar/e qe karakteri i tij/saj ka gjithcka qe do deshironit tek partneri juaj! Si thoni,a mund binit ne dashuri me kete person?Nese jo,cila mund te jete arsya e mundeshme?

    Zeri-Mirdites:Po ta jap une pergjigjen e kesaj pyetje.N emoshen 20 vjec nuk do ta lejoja kur veten time te bija ne dashuri me nji grua 50 vjece sepse sa do cilesi te mira te ket ajo nuk ka ate qe duhet (moshen) pra ne qofte se ndjenjat do me ngacmonin llogjiken prap do luftoja qe mos te ndoth ajo gje sepse do ishte nji shkatrim i vertet ,Per aventur dhe ndoshta po per lidhje serioze nuk e mendoj kurre nji gje te tille ,dhe aventure ne <<thonjza>> ok se dhe atje sduhet ta teprojme

    ANTENA
    Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


    Albi

  20. #100
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Citim Postuar mė parė nga PINK
    Mos i prini gjerat me thike , sjane te gjithe njerezit njelloj .
    Jo,s'jane njelloj,ne fakt mesiper po flisja per njerez te balancuar
    Citim Postuar mė parė nga PINK
    pastaj si shqipo qe jena pak cifte keni pare ju me diference moshe 10-15 vjet ?
    Une njehere kam pare me shumice .. dhe rezultatet dihen ... shkojne per mrekulli
    Une s'njoh nga afer me nje diference kaq te madhe moshe,as gjysherit e mi.Varet o goce se ku i kerkon ato diferencat e medha ne moshe,tek cili nivel njerezish.
    Pastaj,dihet?
    Nga e di ti sesi shkojne me njeri-tjetrin ne privat?Une e thashe mesiper qe raporti i tyre mund te kete baza ngrohtesie prinderore dhe jo dashurore.I ke pyetur ndonjerin nga ato sesa flasin per ate qe vertete ndiejne me njeri-tjetrin?I ke pyetur sesa here dalin bashke psh ne kinema,restorant?Vleresimin tend e bazon ne 10 kalamajte qe mund te kene bere?Apo nga menyra sesi burri-baba i kerkon llogari nuses-adoleshente per parate e shpenzuara?

    Mgjth eshte bere mode ne Shqiperi qe njerezit me nga 30 vite mbi shpatulla te dalin me i benz,nje zinxhir te arte ne qafe,e te gjuajne gjimnazistet.Ndonjerit do i ece kjo pune,por nese e pyet vajzen nese ka pasur lidhje me nje njeri me te ri qe te krahasoje lidhjen qe ka tani,te jesh e sigurte qe pergjigja do jete jo.E si te mos duken "te lumtura"?Injoranca eshte biotopi me fantastik i lumturise.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

Faqja 5 prej 11 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. SPIRITUALITETI: Kapitulli IV - Dashuria ėshtė virtyti mė i madh
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 01-10-2006, 14:57
  2. Koncepti i Dashurisė Kristiane
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 14-08-2005, 19:05
  3. Dashuria rilind ēdo ditė
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 10-07-2005, 09:57
  4. Lumi i zjarrtė
    Nga Matrix nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 25-02-2005, 08:04
  5. Dashuria Romanca Dhe Shen Valentini
    Nga Klevis2000 nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 15-02-2005, 12:20

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •