Close
Faqja 2 prej 11 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 215
  1. #21
    Ray of light Maska e Parto
    Anėtarėsuar
    25-05-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    15
    besoj se dashuria nuk njeh moshe, dhe kete e them nga eksperienca. kam dashuruar para pak vitesh dike qe ishte 22 vjet me i madh se une, deh ishte shume romantike
    Love Life, Love People!

  2. #22
    Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
    Anėtarėsuar
    12-09-2002
    Vendndodhja
    nė realitetin e hidhur
    Postime
    2,202
    Thone se dashuria nuk njeh moshe por e verteta eshte se midis moshave ekzistojne ndryshime ne mantalitet te cilat ndikojne edhe mbi vet dashurine. Psh. kur une te behem 40 vjec une do kem te tjera pervoja dhe shqetesime nga nje vajze e re dhe ne qoftese une dua te kem lidhje me te atehere une duhet te shtirem dhe te bej njecik si cun i ri.... po sa mund te zgjasi shtirja?

    Gjihtashtu besoj se duhet qe te kemi kujdes moshen kur vajza nuk eshte ne moshe te pjekur..... Me thene te drejten me pelqejne shume vajzat e njoma, po kur me afrohen as syte nuk ja hedh e jo me ti flas..... jo per gje por jane ne nje moshe delikate dhe jane aq te gezuara, disa, saqe cdogje qe te besh me to vetem dem mund ti shkaktosh. Gjithashtu me vjen shume keq per faktin se ne Shqiperi nuk e kane per gje te gjimojne vajzat e vogela, biles shume here perdorin faktin se vajzat kur fillojne te riten krijojne nje vetbesim te tepert i cili i shtyne shume here ne gabime. Pra kjo gjendje duhet te ndaloj, biles te ndiqet edhe penalisht!

    Keshtu besoj se dashuria ka moshe, sidomos kur njeri nuk eshte ne moshe te pjekur, por si ne cdo fenomen ekzistojne edhe perjashtime!

  3. #23
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Personalish mendoj se njeh moshe per pjesen me te madhe!

    "Dashuria nuk njeh moshe" mendoj se eshte veqse teori...ne realitet njerezit jane shume te prirur te dine moshen e dikujt tjeter nder gjerat me te parat.Pastaj analizojne detajet e tjera per te arritur perfundimin se sa mund te perpuqen interesat e njeri tjetrit.

    Eshte ligj i natyres..qdo gje vjetersohet,asgje nuk ngelet perjete e re.

    Sidoqofte mendoj se mosha nuk eshte faktor kryesor ne dashuri.
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  4. #24
    e Shqipes Maska e Foleja_
    Anėtarėsuar
    04-08-2004
    Postime
    1,694
    Nuk besoj qe mosha mund te ndikoj ne dashuri! Nqs marrim bukvalisht vitet kalendarike mund te zbrapsemi nga nje dashuri qe dallon ne moshe me ate personalen, por ato nuk mund te jene arsyeja kryesore.Gjithsesi tek ne ende eshte TABU-ja e moshes kur flitet per femren me te pjekur ne raport me partnetin me te ri ,aty ndikon me shume rrethi per ta parandaluar ate dashuri pasi qe mashkujt bien me shpejte ne ndikim te rrethit se sa femrat.Ndersa per mashkullin me te pjekur behen tolerime dhe mirret si diqka normale, duke u bazuar( per fat te keq) ende ne thenjen qe femres se re i duhet nje udherrefyes ne jete, nje mashkull qe di cfar don nga jeta.Ne kete rast harrohen te baraspeshohen ndjenjat ne dy rastet (kuptohet nese nuk eshte pyetje interesi).Them se ne dashuri duhet te kete tolerime,ata qe jan me te vjeter marrin diqka nga rinia (dmth nga partneri me i ri) vrullin e jetes,ndersa te tjeret marrin nga experienca e partnerit me te moshuar qka besoj qe nuk sjell kurfar demi. Sidoqe te jete te nje moshe apo me diferenca ,dashuria e qilter dhe e paster eshte gjithemone fituese !

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Myslym Shyri
    Postime
    644
    Citim Postuar mė parė nga Kryeplaku
    Thone se dashuria nuk njeh moshe por e verteta eshte se midis moshave ekzistojne ndryshime ne mantalitet te cilat ndikojne edhe mbi vet dashurine. Psh. kur une te behem 40 vjec une do kem te tjera pervoja dhe shqetesime nga nje vajze e re dhe ne qoftese une dua te kem lidhje me te atehere une duhet te shtirem dhe te bej njecik si cun i ri.... po sa mund te zgjasi shtirja?

    Gjihtashtu besoj se duhet qe te kemi kujdes moshen kur vajza nuk eshte ne moshe te pjekur..... Me thene te drejten me pelqejne shume vajzat e njoma, po kur me afrohen as syte nuk ja hedh e jo me ti flas..... jo per gje por jane ne nje moshe delikate dhe jane aq te gezuara, disa, saqe cdogje qe te besh me to vetem dem mund ti shkaktosh. Gjithashtu me vjen shume keq per faktin se ne Shqiperi nuk e kane per gje te gjimojne vajzat e vogela, biles shume here perdorin faktin se vajzat kur fillojne te riten krijojne nje vetbesim te tepert i cili i shtyne shume here ne gabime. Pra kjo gjendje duhet te ndaloj, biles te ndiqet edhe penalisht!

    Keshtu besoj se dashuria ka moshe, sidomos kur njeri nuk eshte ne moshe te pjekur, por si ne cdo fenomen ekzistojne edhe perjashtime!
    S'mund ta kishe thene me mire!!! Bravo!!!

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e shitesi
    Anėtarėsuar
    17-11-2003
    Vendndodhja
    ne frymemarrjen time
    Postime
    1,069
    Me kujtuat nje vajza te klases qe me thoshte,edhe une te pelqej ty po je shume i vogel lol
    Thone qe vajzat piqen me shpejt se djemte dhe djemte kane degjuar ndonje gje te tille qe zakonisht gjuanin vajzat e viteve me te uleta,Mua me duket se diferenca ne moshe ne nje cift ka dhe nuk ndikon per sa kohe ata nuk flasin per luften ne afganistan;P 5 apo6 vjet diference per nje cift eshte mese normale edhe per syte e botes edhe per mbarevajtjen e jetes ne cift.
    Kurse per histori te shkurtera mosha nuk ndikon fare.Nuk jam dakort qe vajza 'pa eksperience' nje me i rritur ti perfshinte ne keto histori,ky do ishte krim.
    Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Dashuria nuk njeh moshe ,,, thone sa me i " rritur" te jesh aq me me pasion dashuron !

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    Nėse kufizohemi vetėm nė dallimit nė dashurinė dhe dallimet nė moshė tek ky lloj raporti atėherė edhe mund tė themi se dashuria nuk ka moshė, por dashuria nuk ėshtė asgjė tjetėr veē pjesė e jetės, kurse nė jetė dallimet nė moshė kanė shumė rėndėsi.
    Ja tė themi kėshtu: Sa mund tė kuptohet babai me fėmiun e tijė nėse dallimi ėshtė 40 vjet dhe sa e si kuptohen nėse ky dallim ėshtė 20 vjet (pra fjala ėshtė tek dallimi i koncepteve jetėsore).
    Njė lidhje dashurie me dallim tė madh nė moshė mund tė jetė e qėndrueshme vetėm pėr njė kohė tė shkurtėr, ose vetėm nėse ėshtė nė pyetje interesi material e jo edhe ai fizik (besoj se mė kuptoni ku e kam fjalėn). Tė gjitha kėto pėrballohen dhe tejkalohen lehtė nė vitet e para, por me kalimin e kohėn ky dallim vie duke shkaktur probleme me pasojė ndarjen.
    Vėrtetė do tė doja tė them se nuk paraqet ndonjė dallim (por kjo vlente dikur kur lidhja nė martesė bėhej me shkuesi dhe kur kishte rėndėsi se ēka dhe si vendosnin prindėrit, por kur ne mund tė vendosim vet, pėrse tė ia falim dashurinė dikujt qė mund tė jetė i moshės sė babait apo nėnės sonė )!
    Tėr kėt qė e them ėshtė kur dallim ėshtė i shprehur, sepse pėr dallime nė moshė gjer nė maksimum 10 vite nuk e shoh tė arėsyeshme tė flas, sepse edhe mund tė jetė lidhje e qėndrueshme dhe kujtoj se ka gjasa tė jetė e tillė .
    Do u sjell njė shembull praktik (Burri i moshės 45 merr gruan tė moshės 30 vjeqare, i lindin dy fėmijė dhe ēfarė ndodhė mė tutje: kur gruaja arrijti moshėn e pjekurisė maksimale dhe kur nevojat e saja fiziologjike ishin nė rritje, burri dhe potenca e tije ishin nė rėnje!! Ēfarė pastaj? gruaja kėrkon plotėsimin e nevojave tė saja diku jasht kulmit shtėpiak, sepse nė shtėpi nuk i gjen dot).
    Pėr fund: Kėrkoni dashurinė e qėndrueshme, pra atė tė gjeneratės sė pėrafėrt me ju nė mėnyrė qė tė kuptoheni mė lehtė dhe mė gjatė…
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  9. #29
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Dashuria njeh gjithcka pervec nje sendi: Gjykimit.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  10. #30
    Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
    Anėtarėsuar
    12-09-2002
    Vendndodhja
    nė realitetin e hidhur
    Postime
    2,202
    Citim Postuar mė parė nga shitesi
    Me kujtuat nje vajza te klases qe me thoshte,edhe une te pelqej ty po je shume i vogel lol
    Thone qe vajzat piqen me shpejt se djemte dhe djemte kane degjuar ndonje gje te tille qe zakonisht gjuanin vajzat e viteve me te uleta,Mua me duket se diferenca ne moshe ne nje cift ka dhe nuk ndikon per sa kohe ata nuk flasin per luften ne afganistan;P 5 apo6 vjet diference per nje cift eshte mese normale edhe per syte e botes edhe per mbarevajtjen e jetes ne cift.
    Kurse per histori te shkurtera mosha nuk ndikon fare.Nuk jam dakort qe vajza 'pa eksperience' nje me i rritur ti perfshinte ne keto histori,ky do ishte krim.
    Fatkeqsisht shume vete kur shpjegojne vajzat bazohen me shume mbi trupin e tyre..... keshtu kur shikon nje 16 vjecare ne rruge e krahason me nje 16 vjecar dhe thua shiko sa 'e pjekur' qe duket kjo nga bashkemoshataret meshkuj. Dhe c'eshte e verteta vajzat piqen me shpejt se djemt. Por nga ana tjeter nese merr mundimin te shikosh boten e brendeshme te saj, pertej pjekurise te jashtme do shikosh nga brenda nje femije. Une mbaj mend se kur hyra ne univerisitet shikoja disa vajza qe qanin ngase universiteti i kishte marre large nga prinderit, do thoni ju se nuk ka ndonje te keqe ketu..... Plotesisht ndakort! Ajo qe dua te theksoj eshte se nuk duhet te cuditeni nese brenda trupit superfemeror dhe brenda rrobave eksituese te nje vajze 16-17-18 vjecare mund te gjeni nje kalama!

    Pse jane 'femije' sigurisht qe nuk i heq te drejten te ken lidhje, sepse lidhja erotike perben nevoje trupore dhe psikologjike. Por ne kete moshe delikate, para se t'ju njihet ligjerisht pjekuria, eshte teper e demshme besoj qe vajzat te kene per partner nje person me distance te madhe ne moshe dhe anasjelltas distance ne mendim. Nje lidhje e tille mund ti shkaktoj nje adoloshenteje deme trupore dhe psikologjike (por edhe djemve... deme psikologjike me teper). Une per vete nuk besoj se nje vajze 16 vjecare do ishte ne gjendje te kuptoje boten time, dhe nese eshte ne gjendje te kuptoje boten time nuk besoj se do mbetet e kenaqur nga kjo. Gjithashtu besoj se vec karakterit personal nje faktor tjeter i ketij aspekti eshte mosha ( te tjera preokupime ka nje 16 vjecare e gjimnazit nga nje 23 vjecar qe mendon si te rregulloje jeten, si te gjej pune apo te ndertoje shtepi). Zgjodha kete moshe sepse jane dy moshat mesatare ne te cilen martohen te rinjte shqiptare (marre si shembull periferine dhe jo 'Tiranen e zhvilluar' qe na eshte bere sindrom ta perdorim si shembullin e Shqipersise nderkohe qe shembulli i vertet ekziston jashte 'rinise moderne tiranase'). Kam mendimin se nje nga shkaqet kryesore qe vuajne femrat shqiptare sot, ose vrasin edhe veten ne shume raste, jane pikerisht keto martesat e parakoheshme (me imponim por edhe me deshire, sepse nese imponimi mbetet gjithmone i felliqur nuk do te thote se deshira nuk ndryshon.... sidomos kur flasim per kete moshe delikate, dmth. kalimin nga adoloshenca ne rini).

    Pra mosha besoj se luan rol te madh dhe gjithashtu eshte detyre e shtetit, e shoqerise dhe e jona vecantisht te perkufizojme keto lloj lidhjesh, dmth. kur njeri partner eshte adoloshent kurse tjetri ka nje distance te theksuar vitesh mbi te. Sigurisht ekziston mundesia qe midis ketyre dy personave me distance ne vite te ekzistoje nje harmoni e madhe ne ndjenja dhe mendime, besoj se ne kete rast mendimi i prindit te adoloshentes/it duhet te merret parasysh, dmth. prindi duhet te vendos nese duhet te vazhdoje kjo lidhje ose jo, dhe nese vendos se jo atehere te denoncohet kjo lidhje dhe te merren masa. Mbase kjo nuk eshte zgjidhja me e mire, se edhe prindi nuk eshte gjithmone 100% i arsyetushem, por besoj se mbetet zgjidhje e mire dhe do ket rezultate per mbrojtjen pergjithesusese te femijeve/adoloshenteve. Ne rastin shqiptar do ishte mire qe te nderrmerret nje operacion shteteror me ndihmen e mediave per informimin e prindit shqiptar sepse fatkeqsisht shume nga keto lidhje ose martesa, midis nje adoloshenteje dhe nje te rrituri, ne Shqiperi inkurajohen ose imponohen nga vet prinderit!

    Persa i perket lidhjeve midis moshave te ndryshme me personat qe e kane kaluar moshen e pjekurise besoj se nuk mbetet vend per mendimin tim, ligji (i botes perendimore) ja jep atyre kete te drejte...... dhe ata qe shpiken ligjet vetem budallenje nuk ishin!

  11. #31
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    23-05-2005
    Postime
    301
    Nuk e di , por besoj se gjithcka ka kohen e vete, dhe cfaredo vendimi marrim ka te beje sepse ne e zgjodhem ate... persa i perket moshes, se cila eshte ideale te dashurohesh... nuk besoj ka pergjigje, me shume besoj ka te beje me faktin se si e koncepton dashurine... eshte e vertete moshat e reja 16-20 kane me shume tendency te bien ne dashuri, pasi sa me shume rritesh i koncepton gjerat ndryshe, edhe eshte truri qe vendos, edhe shikohen shume ane... dmth ke me shume kerkesa ndaj vetes apo te tjereve. Ndersa kur je ne moshen 16 sikurse ka thene "Kryeplaku" nuk besoj vajza apo djali ka arritur pjekurine e duhur, besoj kur te vije nje moment ne te ardhmen, keta te rinj qe jane dashuruar ne ate moshe (nese e konceptojme "dashuri") do te thone-cfare femije paskam qene. edhe kuptohet kjo eshte mosha ku ka tendencine te gaboje me shume. Por duhet theksuar se ka shume te rinj qe jane ne moshe te medha edhe akoma nuk kane dashuruar.. dmth presin apo kerkojne for the right one.. ne menyre qe te mos gabojne apo te tjera... and there's nothing wrong with that...

    Ne rastet ku ka diference moshash, dmth nje adoloshent/e lidhet me nje shume here me te madhe ne moshe... duhet theksuar se adoloshenti/e nuk eshte ne gjendje apo ka arritur ate pjekuri te vendosi apo beje commitments me nje person me shume vite diference.... Patjeter duhet te vendosi prinderi... edhe bashkohem me mendimin e Kryeplakut ne kete aspekt... eshte e veshtire pasi ky adoloshent/e ka krijuar ndjenja, apo iluzione por nuk duhet harruar se me shume eshte pjese e kuriozitetit... papjekuria e duhur e ketij adoloshenti/e. Kuptohet ka shume raste qe kane perfunduar ne martesa, gjithcka eshte zgjedhje vetjake...mua do te me pelqente te njihesha me nje djal te pakten 2 deri ne 5 vjet me te madh se vetja, nuk ka te beje me pjekurine, por nese vertete shikon per nje te ardhme ia vlen te marresh edhe moshen parasysh, qe me vone te mos kete kontradita...
    Gjithcka behet fjale per nje te ardhme... dhe influencimi ne rrethin shoqeror...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Undefined : 27-06-2005 mė 14:07

  12. #32
    Perjashtuar Maska e kurkushi
    Anėtarėsuar
    24-06-2005
    Vendndodhja
    Shqiperi.Mund te udhetoj pa vize hyrese ne tere boten "interesante"
    Postime
    446
    Citim Postuar mė parė nga ben-shkodrani
    Shume vajza ose djem , gjithmon kur bie fjala tek mosha e te dashurit apo te

    dashures ,thojn psh . Une e dua ta kem te dashurin jo me shume se dy vjet te

    madh , disa te tjere thone e dua nje moshe me mua te jete , disa te tjere thone

    se dashuria nuk nje moshe .


    Pytja ime eshte a njeh dashuria moshe ?

    Pra ju ftojm te diskutojm , dhe ne qofte se ju keni ndonje fakt nga jeta reale na e

    tregoni ne kete teme .


    Ju pershendes Ben_Shkodrani
    Aty ku dashuria nuk njeh moshė,aty s`bėhet fjalė pėr dashuri por pėr sex ose martesė...interesa tė ndryshme...

  13. #33
    ga ga Maska e bunny
    Anėtarėsuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    U.K
    Postime
    935
    personalisht mund te them qe mosha eshte vetem 2numra,pasi mund te kesh nje 20vjecar..qe eshte goxha i pjekur, po ashtu mund te keshe nje 25-vjecar qe ka trurin e nje 17vjecari....Personi shikohet nga ai/ajo qe eshte, edhe nqfse ti si person shkone me te (nga te gjitha anet) ato 2 shifra nuk mendoj qe te shqetesojne aspak.Kur njihni 1 person te ri, (mbase jo gjithmone nga ajo ane) por pyetja e pare qe i beni mos valle eshte...ca moshe keni???Apo vazhdoni muhabet edhe shikoni a ju ecen muhabeti me ate person.......
    How can she fall, if there is no one there to catch her

  14. #34
    tmerrsisht i embel
    Anėtarėsuar
    05-07-2005
    Vendndodhja
    Me ne fund ne tirane.....
    Postime
    291
    "Dhe kur je tashme ne moshe te thyer e nepermjet nje drite te zbehte qe hyn dhome ti veshtron ate...shikimin tashme e ke te renduar e megithate ti sheh gjithe boten ne syte e saj. dhe akoma sot ndonese pas shume kohe thua: "ja mbreteresha ime...c'privilegj ishte ta dashuroja!"
    Ja kjo eshte dashuria tek e cila une besoj..."

  15. #35
    Mimoza^LLasT|cA Maska e yummy-girl
    Anėtarėsuar
    30-08-2003
    Vendndodhja
    te cpia ime:D
    Postime
    90
    per mua....dashuria ska mosh ose snjef mosh se ndjenjat skontrollohen dhe sparashikohet ca do besh.....prandaj...
    ...If you had a life, you would stop talking about mine!...

  16. #36
    Larguar Maska e GrifshA_
    Anėtarėsuar
    21-02-2005
    Postime
    361
    Dashuria nese njeh moshe? Hmmmm ndjenjat jo... njerezit jane ate qe bejne ndryshime. Pra arsyeja njeh moshe, nderkohe qe ndjenja ska sesi.. sepse ndjenjat jane iracionale dhe shume subjektive. Per kete arsye them se ata njerez qe jane pasionante dhe dashurojne me zemer dhe shpirt..pa vene arsyen ne "loje", nuk njohin moshe ne dashuri, nderkohe qe racionalet.... edhe ndoshta.

    UnE!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e Enxhi_Ohio
    Anėtarėsuar
    04-07-2005
    Vendndodhja
    "Lakewood-Ohio"
    Postime
    12
    ooo tashi ca nga ju ja futet kot fare, e si spaska renci mosha?- ka, dhe shume biles..eshte njesoj sikur te marr une nje burre shume te madh ne mosh, edhe nga njeri krah te kem babain nga tjetri burrin edhe kur te eci ne rruge mos kuptojne njerzit cili eshte burri e cili babai, por do thone paska dale xhirro me babain dhe vjehrrin kjo :P...
    Ai qe se ka provuar te hidhuren, se di shijen e te embles!

  18. #38
    Mimoza^LLasT|cA Maska e yummy-girl
    Anėtarėsuar
    30-08-2003
    Vendndodhja
    te cpia ime:D
    Postime
    90
    Citim Postuar mė parė nga Enxhi_Ohio
    ooo tashi ca nga ju ja futet kot fare, e si spaska renci mosha?- ka, dhe shume biles..eshte njesoj sikur te marr une nje burre shume te madh ne mosh, edhe nga njeri krah te kem babain nga tjetri burrin edhe kur te eci ne rruge mos kuptojne njerzit cili eshte burri e cili babai, por do thone paska dale xhirro me babain dhe vjehrrin kjo :P...
    joo Enxhi .....e ke gabim te pakten per mua mosha eshte vetem nje number dhe njeriu nuk shifet nga mosha (edhe sigurisht qe ti sdo ta marresh burrin qe te duket babai yt) po ne te shumten e rasteve njeriu nuk shifet nga mosha....
    ...If you had a life, you would stop talking about mine!...

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Enxhi_Ohio
    Anėtarėsuar
    04-07-2005
    Vendndodhja
    "Lakewood-Ohio"
    Postime
    12
    o zemer, po mire pra per keto raste behet fjale ...dmth pyetja prandaj eshte thene, a ka rendesi mosha?- se nese ti thu per 5-6 vjet diferenc eshte mese normale. ske pse pyet per moshen....po meqe ra fjala, e thash ate me babain sepse kam nje komshie ketu perball qe e ka burrin e vet 20 vjet me te madh, edhe kur erdhi ne pallatin tone, une pa ditur gje i thash babai eshte ky?- jo me tha burri lol...
    Ai qe se ka provuar te hidhuren, se di shijen e te embles!

  20. #40
    Larguar Maska e GrifshA_
    Anėtarėsuar
    21-02-2005
    Postime
    361

    Exclamation

    Citim Postuar mė parė nga Enxhi_Ohio
    ooo tashi ca nga ju ja futet kot fare, e si spaska renci mosha?- ka, dhe shume biles..eshte njesoj sikur te marr une nje burre shume te madh ne mosh, edhe nga njeri krah te kem babain nga tjetri burrin edhe kur te eci ne rruge mos kuptojne njerzit cili eshte burri e cili babai, por do thone paska dale xhirro me babain dhe vjehrrin kjo...
    O Enxhi per ke jetohet? Une jetoj per veten time, dhe nese une do isha e lumtur, as qe me intereson se cfare mendojne apo paragjykojne njerezit nese do me shihnin mua me dike shume me te madhe ose te vogel se mosha ime! Enxhi une pergjithesisht,me duket me mire moshat e peraferta, sepse jane (pergjithesisht) interesat e perbashketa!PORRRRRRRRRRRRRR kjo sdo te thote, qe mosha eshte primare! Ne fund te fundit njoh shume njerez qe jane 27 vjec ose dhe me te medhenj ne moshe qe nuk kane as pikepamjet qe mund te kete nje 20 vjecar apo dhe e kunderta! Ka te beje me pikepamjet e njeriut dhe pjekurine e tij/e saj.Prandaj nuk mund te gjykohet ose paragjykohet njeri per nje numer qe nuk eshte gje tjeter pervec se nje fakt biologjik.... dhe asgje me teper!

    Ky eshte mendimi im...dhe nese ja kam futur kot ose jo ajo ska sesi te gjykohet nga askush! Ceshtje pikepamjesh!

    UNE!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Faqja 2 prej 11 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. SPIRITUALITETI: Kapitulli IV - Dashuria ėshtė virtyti mė i madh
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 01-10-2006, 14:57
  2. Koncepti i Dashurisė Kristiane
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 14-08-2005, 19:05
  3. Dashuria rilind ēdo ditė
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 10-07-2005, 09:57
  4. Lumi i zjarrtė
    Nga Matrix nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 25-02-2005, 08:04
  5. Dashuria Romanca Dhe Shen Valentini
    Nga Klevis2000 nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 15-02-2005, 12:20

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •