Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 97
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e ben-shkodrani
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Mosha
  42
  Postime
  116
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Question A njeh dashuria moshė?

  Shume vajza ose djem , gjithmon kur bie fjala tek mosha e te dashurit apo te

  dashures ,thojn psh . Une e dua ta kem te dashurin jo me shume se dy vjet te

  madh , disa te tjere thone e dua nje moshe me mua te jete , disa te tjere thone

  se dashuria nuk nje moshe .


  Pytja ime eshte a njeh dashuria moshe ?

  Pra ju ftojm te diskutojm , dhe ne qofte se ju keni ndonje fakt nga jeta reale na e

  tregoni ne kete teme .


  Ju pershendes Ben_Shkodrani
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ben-shkodrani : 31-03-2004 mė 16:02
  Mė vjenė ndonjėherė nė mendje, e nuk shkruaj dot. Mė duket sikur tė gjitha fjalėt para teje janė tė kot! Dhe dal nga kjo gjendje, e bie pėrsėri, e si mund tė jem i qetė kur nė zemėr je ti?! Prandaj shko moj vajzė, shko ti prej kėtej, largohu...

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  38
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime
  NUK DI cte them mo mik ; eshte teme e vecante dhe ke5rkon pergjigje te sakta ; une per vete nuk kam dashuruar ma te madhe se mua ne moshe se nuk do kishte are pasionin e duhur dhe do te ngacmonte mosha por POR TE JESH I BINDUR QE DASHURIA NUK NJEH MOSHE [ PRANDAJ ESHTE E CMENDUR PER KETO ] TI DO TE KETE NGACMUAR NJE FAKT I TILLE QE DHE E KEHEDJUR NE DISKUTIM DHE UNE TE THEM MO MIK QE PER HIR TE DASHURISE FLIJO MENTALITETIN QE NGACMON CDO KE RETH MOSHES NE DASHURI DHE QENDRO DHE BEJI HYSMET KESAJ DASHURIE NESE ME TE VERTETE ESHTE DASHURI ; GJITHE TE MIRAT ;

 3. #3
  GuEsS...? Maska e Leandra
  Anėtarėsuar
  24-10-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nga experenca ime, per mua do ishte ideale te kisha te dashurin mbi 4-por nen 8 vjet para vetes jo me. Me te rinje jane mendjehte, gje qe eshte e mire per ca kohe nese do te shijohs pak jeten, por jo per dicka serioze te gjate, me te medhjene jane shume te pjekur, dhe ne shumicen e rasteve nuk te perputhen mendimet gje qe duhet ne nje relationship.
  Une me ty pata fillu
  vec ta bej tjetrin xheloz,
  e tash me ty jam dashuru,
  ...kjo pune me ben nervoz....

 4. #4
  Heartless Maska e White_Angel
  Anėtarėsuar
  11-01-2004
  Vendndodhja
  Kristal......
  Postime
  1,293
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Unhappy

  undefinedundefined per mendimin tim dashuria nuk njeh moshe po vuajtje.ahhhhhh eshte dhe nje gje kur ndodh nje thyerje e dashurise gjeja pare qe permendet thuhet epo c`ti besh je mei/e vogel se une nuk ke si ta kuptosh ? prandaj dhe mosha them ka te beje ne nje lidhje.
  O Zot per vete sdua gjė jo...por pėr prindėrit nje dhėndėr tė bukur!

 5. #5
  shpirtushka Maska e Irisi
  Anėtarėsuar
  04-03-2004
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  32
  Postime
  37
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Wink

  Citim Postuar mė parė nga ben-shkodrani
  Shume vajza ose djem , gjithmon kur bie fjala tek mosha e te dashurit apo te

  dashures ,thojn psh . Une e dua ta kem te dashurin jo me shume se dy vjet te

  madh , disa te tjere thone e dua nje moshe me mua te jete , disa te tjere thone

  se dashuria nuk nje moshe .


  Pytja ime eshte a njeh dashuria moshe ?

  Pra ju ftojm te diskutojm , dhe ne qofte se ju keni ndonje fakt nga jeta reale na e

  tregoni ne kete teme .


  Ju pershendes Ben_Shkodrani
  Per femrat une mendoj se eshte mese normale te kene te dashur me te madh se vetja, mua per vete gjithmone me kane pelqyer djemte 5 vjet deri ne 8 vjet me te medhenj se une ndersa per djemte nuk di cte them mua nuk do me pelqente(do mesosh ti ate apo ajo ty...)!

 6. #6
  bitter girl Maska e marsela
  Anėtarėsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime

  :)

  para ca ditesh pashe filmin"Somethings gotta give"shume komik por sedi kur dola nga salla po mendoja a eshte vertet e rendesishme diferenca ne moshe ne dashuri??
  vertet thon dashuria snjeh moshe,race,bindje e ide po te rrime shtrember e te flasim drejte edhe ne dashuri(te pakten ne ate qe besoj un)gjerat jan me te gjera se thjesht shpirtrore,thjesht elektricitet,pasion.
  mendoj se ne dashuri partneret duhet te jen plotsues te njeritjetrit ne cdo aspekt!mund te mos kene te njejtat interesa,te njejtat shije po ama nje" gjuhe" te perbashket,shume mirkuptim..dhe diferenca e madhe ne moshe shpesh e pengon kte!
  shpesh kam menduar se te dashurohesh,dalesh me dike me te vogel se vetja te ben te ndjehesh me evlersuar("e perzgjedhura"me gjith rivalet e tua me te vogla)me e vogel me..se di;ose po te dalesh me dike shume me te madh se vetja mund te mesosh me shume,ndjehesh e mbrojtur,eksperienca etj etj.
  po tani kam ndryshuar shume mendime..ndoshta ato cka shoh e degjoj perreth kane ndikuar.e si perfundim them se mosha eshte e rendesishme ne dashuri,me teper se ne fillimin,ne mbarvajtjen e saj!
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

 7. #7
  ________
  Anėtarėsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,518
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  dashuria njeh moshe qe cke me te!!!!!!! une qe jam 20 vjec nuk mundem me dashuruar nje grua plake 70 vjece...................prandaj e tha mire kjo marsela qe partneret duhet ta plotesojne njeri tjetrin................
  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

 8. #8
  Artist I Merituar Maska e Parmisti
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  VoRriBoM
  Mosha
  32
  Postime
  157
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  :)

  Me thon te drejten dashuria nuk njef mosh... Floriri nuk flitit ktu plako per 50 vjet diferenc ktu flitet per nje diferenc te vogel rreth 1 - 3 vjet.... Mendimi im eshte sic e thash dhe me lart qe dashuria nuk njef mosh... Ket e them nga experinca qe kom.... Sepse para 2 vjetesh jom dashuru me i goc qe ka qen rreth 1 vit e gjys me e modhe se mu ene pikerisht ngaqe me deshte dhe ajo mu nuk mundem ta prishnim lidhjen... Por tashti ka marr fund normale dhe ka lind nje tjeter dashuri po desha te dal ktu qe dashuria nuk pyet per mosh... Ju uroj sa me shum fat ne dashuri dhe ne jet... Kalofshi mir..
  PaRmO

 9. #9
  ________
  Anėtarėsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,518
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  shkruaj me etike.

  po e perseris edhe njehere po nuk ma knoqi synin dhe shpirtin nuk mundem ta dashuroj.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dito : 16-07-2005 mė 17:56
  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

 10. #10
  Perjashtuar Maska e korcaprincess
  Anėtarėsuar
  24-10-2002
  Vendndodhja
  Detroit MI
  Mosha
  35
  Postime
  511
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  dashuria nuk njef moshe vetem ne ndonje perralle apo film romantik, POR, te rrime shtrember e te flasim drejt, ne jeten reale luan rol qe c'ke me te! mbeshtes mendimin e marseles, bie dakort me ato qe tha. partneret ne nje relationship duhet te plotesojn njeri tjetrin ne cdo aspekt, dhe diferenca e madhe e moshes krijon shum veshtiresi per mendimin tim....

 11. #11
  Heartless Maska e White_Angel
  Anėtarėsuar
  11-01-2004
  Vendndodhja
  Kristal......
  Postime
  1,293
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  ueeeeeeeeeeeeee jevgu ime Parmo paske qene i dashurum me nji mo te modhe hihihihihhi.Kush o ajo mer dreq kallzoji jevges tate? j/k.  Dashuria edhe njef edhe s`nef moshe per mendimin tim nuk njef midis dy te dashuruarve po njef per syte e publikut.se ne akoma vuajme nga opinioni publik.


  Respekte White_Angel
  O Zot per vete sdua gjė jo...por pėr prindėrit nje dhėndėr tė bukur!

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e dea80
  Anėtarėsuar
  31-03-2004
  Vendndodhja
  italia
  Mosha
  38
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  A njeh dashuria moshe

  Ndersa une do te thoja qe dashuria njeh moshe, duke perjashtuar raste te rralla , differenza perfetta per mua eshte nga 3-4 vjet vajza nga djali ne pergjithsi kur dy persona kane shume "filing" ndermjet tyre mosha nuk llogaritet shume ...

 13. #13
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Dashuria nuk njeh moshe ajo shkon e vin kur deshiron dhe sa here deshiron.
  Ama,hmmm,ne jeten reale,sado kudo ka problematike dhe polemike sa i perket moshes...edhe pse shumica e dashurive qe jane zhvilluar kane qene diku afer me moshen.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 14. #14
  Kurt-Cobain Maska e ComeAsYouAre
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Vendndodhja
  Play Boy
  Postime
  280
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  per mendimin tim dashuria nuk njef moshe mua kjo me ka ndodhur ne realitet me ka qelluar dy here qe te kem pasur te dashur 2 vjeēe mete madhe se veten time
  Afroi buzet te te shuaj zjarrin.
  Po ti me thua;
  -- Ż marr! A shuhen zjarret me zjarre!?

 15. #15
  ~*PlaYfuLl*~*Pr|nCeS*~ Maska e Vo|i
  Anėtarėsuar
  14-06-2003
  Vendndodhja
  Analulu:)
  Postime
  108
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Vertet dashuria nuk njef moshe dhe jam dakort me kete, po nuk kuptoj dhe me cudit shume se si nje vajze 18 vjecare mund te dashurohet me nje bure sa mosha e babit te vet apo nje djal i ri mund te doje nje vajze shume me te madhe se vetja e tin. Nuk e kuptoj se ca i shtyn, ca i bashkon ca mendime ca opinione te perbashketa kane. Nejse ca nuk ben vaki gjera qe ndodhin.
  Te Dua Ty
  ndoshta eshte e kot
  Por si loti ne sy
  nuk te largoj dot
  Por do jete shume vone
  s'ke per te me takuar mua
  Edhe pse ende do te Dua.
  :^xhan

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  "Dashuria nuk njef moshe" shprehet vec per individat qe se kan problem differencen e partnerit. Nje shembull tjeter eshte sikur te thuash gjatesia nuk indikon ne dashuri...perkundrazi shume vajza s'duan ta ken partnerin me te shkurter se veten e tyre, gjithashtu me te ri se vetia e tyre ( por ka dhe nga ato qe s'iu indikon aspak). Per ata qe differenca iu indikon shume, zakonisht do mendojn qe mosha ka te bej shume ne nje lidhje. Pra varet nga personi.
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga ComeAsYouAre
  per mendimin tim dashuria nuk njef moshe mua kjo me ka ndodhur ne realitet me ka qelluar dy here qe te kem pasur te dashur 2 vjeēe mete madhe se veten time
  hehehehe, nje i njofturi i Kuqes (sigurisht dhe adhurues i saj) kish pas nje te dashur 5 vjet me te madhe se vetja per nje kohe te gjate

  sidomos ketu ne Ameriqi, ku femrat dhe meshkujt piqen me shpejt (ose hic fare pmvsht nga mosha) dhe jane shume te pavarur ekonomikisht dhe moralisht nga idera absurde, dashuria e vertete (dhe trupi ne forme) s'njohin moshe
  TBD

 18. #18
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Eshte mese e vertete qe ndienja e romances nuk njeh moshe! Gjithsesi femrat jane te prirura te kerkojne nje mashkull te pjekur pra me te madh ne moshe per vete faktin (Destinacion i parashkruar martesen).

  Dito.

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-09-2002
  Vendndodhja
  Myslym Shyri
  Mosha
  34
  Postime
  647
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  c'do gje ka kufi besoj une....per mua, varet nga personi (i dashuri im eshte te njejten mosh, dhe ne shkojm shume mire)....

 20. #20
  Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
  Anėtarėsuar
  11-05-2003
  Vendndodhja
  tu bo not
  Postime
  1,116
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  No,snjef moshe

  Se s'dashuronim as un as ti
  po dashuronte Dashuria
  o-le-le firma

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. SPIRITUALITETI: Kapitulli IV - Dashuria ėshtė virtyti mė i madh
  Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 01-10-2006, 14:57
 2. Koncepti i Dashurisė Kristiane
  Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 14-08-2005, 19:05
 3. Dashuria rilind ēdo ditė
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 10-07-2005, 09:57
 4. Lumi i zjarrtė
  Nga Matrix nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-02-2005, 07:04
 5. Dashuria Romanca Dhe Shen Valentini
  Nga Klevis2000 nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 15-02-2005, 11:20

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •