Close
Faqja 9 prej 22 FillimFillim ... 789101119 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 180 prej 427
  1. #161
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-02-2003
    Postime
    80
    Analizoje mire fjalet: trim, ndryshe, drejte, tregova, etj.

    Eshte shume e qarte qe shkronja 'r' shqiptohet krejtesisht si 'rr'. Nuk e kuptoj si nuk e ke dalluar ti. TE GJITHE e perdorin ashtu pavarsisht se na duket e cuditshme kur i shkruajme ato fjale me 'rr'.
    Ndryshuar për herë të fundit nga elbasanas : 21-09-2004 më 23:42

  2. #162
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga elbasanas
    Analizoje mire fjalet: trim, ndryshe, drejte, tregova, etj.

    Eshte shume e qarte qe shkronja 'r' shqiptohet krejtesisht si 'rr'. Nuk e kuptoj si nuk e ke dalluar ti. TE GJITHE e perdorin ashtu pavarsisht se na duket e cuditshme kur i shkruajme ato fjale me 'rr'.

    si mund te shqiptohet "r" .. me " rr " psh per fjalet qe ke permendur ti ..

    trim .. ndryshe .. drejte .. tregova .. shkruhen me "r " dhe ashtu shqiptohen me "r " .. ( gramatikisht )
    por ka te beje dialekti .. qe ti kur e degjon .. te duket si "rr"
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  3. #163
    neper drite Maska e mbreta
    Anëtarësuar
    29-04-2004
    Postime
    297
    brari
    Lezeti i muhabetit


    Anëtar që prej : 23-04-2002
    Postime: 4,060 te lumt penda Agim !

    Mbreta.. bukur ja ke qillue..

    urime oj qik Kosove..



    pajtohem me ty qe gjuha shqipe le te shkruhet rrjedheshem e bukur, por ti ke bere gabime edhe vet ne te shkruarit e gjuhes shqipe. Duke u lidhur me kete qe ti ke shkruar tek tema Klithma ime dhe kryehelmi im nga Agim Doci ti ke shkruar URIME OJ QIK KOSOVE - kjo me çudite dhe dua te te permiresoj ketu
    Nuk shkruhet " qik" por shkruhet "çikë", jo me "q" por me "ç".


    respekte
    Mbreta
    What goes around, comes around

  4. #164
    Open your mind now! Maska e besart
    Anëtarësuar
    11-11-2002
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    480
    Citim Postuar më parë nga Brari
    Te shkruash bukur gjuhen Shqipe nuk eshte e lehte.

    Shumica ne Forum e shkruajn shume keq gjuhen tone te bukur.

    Nje pjese gjoja flasin ne dialekte por as aty nuk tregojne aftesine e njohjes se dialektit.

    Te rralle jane ata qe perdorin drejt shenjat e pikesimit si dhe hapsirat mes fjaleve e fjalive qe i percakton rregullorja e drejtshkrimit.

    Shpesh kam nderhyre tek disa per ta shkruar bukur gjuhen.

    Meqense une vetem nuk ja dal dot kesaj pune dhe meqense nuk jam specialiast gjuhe do ju lutesha juve qe keni kulturen e nevojshme Letrare e gramatikore te nderhyni ne cdo postim ku ben Muuuuuu injoranca e shkruesit.

    Nderhyni pa pyetur se ofendohet shkruesi injorant.
    E rendesishme eshte te krijohet nje atmosfere mbytese per ata dhe ato qe lehtesisht zhgarravisin shqipen ne Forum e qe ne nje fjali bejne dhjetra gabime ortografike e qe vend e pa vend perdorin fjale te huaja.

    Keshtu dhe kultura juaj gjuhesore ben nje sherbim. Ajo edukon drejt nje mase te madhe Shqiptaresh dhe e ben Forumin vend shplodhes e jo kotec pulash.

    Beni mire ju njohesit e gjuhes qe debatoni ne temat akademike por te mos harrojme se Shumica, nga menyra se si shkruajne, cfaqin nje fakt te tmerrshem.. qe kto 20 vite Shkolla Shqiptare nuk nxjerr me bukur shkrues por zhgarravinaxhij te neveritshem..


    Pra le te jete nderhyrja juaj kudo ku shkruhet keq nje Shkolle e re per kta mijra forumiste qe per faj te tyre apo te familjeve apo te shkolles nuk dine te shkruajn.

    Me mirkuptim..

    Brari

    Të lumtë për idenë!
    Pajtohem plotësisht me ty.
    Sëpari kritikat po i drejtoj nga ti. Më sa vërejta unë në shkrimin tënd nuk keni përdorur asnjë "ë".
    p.sh.

    Citim Postuar më parë nga Brari

    Pra le te jete nderhyrja juaj kudo ku shkruhet keq nje Shkolle e re per kta mijra forumiste qe per faj te tyre apo te familjeve apo te shkolles nuk dine te shkruajn.

    Me mirkuptim..

    Brari
    Duhej të ishte keshtu:

    Pra le të jetë ndërhyrja juaj kudo ku shkruhet keq një Shkollë e re për këta mijëra forumista që për faj të tyre apo të familjeve apo të shkollës nuk dinë të shkruajn.

    Me miërkuptim...


    Pra vetëm në këta dy rrjeshta ti kë bërë mbi 15 gabime vetëm në përdorimin e germës "ë".
    Këtu nuk të tregova për gabimet e tjera siq janë: shenjat e pikësimit dhe formulimi i fjalive.

    tung, mos më keqkupto.

    P.S. Të përgëzoj për temën!
    Ligji i aksionit dhe reaksionit është universal. Keni kujdes!

  5. #165
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-05-2002
    Vendndodhja
    Ypsilanti Twp, MIçigan, SH.B.A.
    Postime
    226
    Përshëndetje, Besart!
    Të lumtë që ke reaguar ndaj Brarit !
    Unë nuk dua t'i dal krah atij, por besoj se arësyeja që ai nuk ka përdorur ë-të ka qenë mungesa e ë-ve në tastaturë. Ti, meqë e paske alfabetin shqip të instaluar, nuk të falet që nuk përdor shkronjën ç. Kthehu e lexo postimin tënd ku shkruan "....siq janë...".
    Të shkruash ashtu, nuk ka nevojë të prezantohesh se je nga Kosova.
    Mos më keqkupto edhe ti. Unë vetë jam me origjinë nga Kosova por kam lindur e jam rritur në Shqipëri, ku ka një përkujdesje më të madhe për drejtshkrimin e drejtshqiptimin e gjuhës tonë. Shpresoj që kjo të ndodhë kudo ku i thuhet vehtes: Shqiptar.
    Për të gjitha trojet Shqiptare nën një tërësi Shtetërore Shqiptare, t'i shkrijmë çdo energji!

  6. #166

    Përshëndetje

    Citim Postuar më parë nga Mbreti_ILI
    Çdo ekipë ,që humb lojën ,e ka dëshmuar se ,herën tjetër duhet të jetë më i përgatitur! - kjo është fjalia të cilën e kam shkruar .Ndërsa disa miq më thonë se
    emri ekip duhet të shkruhet pa '' ë '', dmth :
    Çdo ekip , që e humb lojën ,e ka dëshmuar se, herën tjetër duhet të jetë më i përgatitur! ---
    nëse ndokush e dini cila është më e drejtë shkruani ,ngase më duhet përgjigje nëse kam gabuar apo mund të përdoret poashtu ....


    Fjalia e shprehur drejt do të ishte:- Çdo ekip që humb lojën, ka dëshmuar se herën tjetër duhet të jetë më i përgatitur.

    Ekip = emër i gjinisë mashkullore , trajta pashquar, numri njëjës.
    Gjatë lakimit emri ekip merr forma të ndryshme në fjali, por nuk merr asnjëherë ë në fund .
    Shndërrohet nga ekipekipi po = emër , gjinia mashkullore , numri njëjës , por kësaj radha trajta e shquar.

    Ë në fund të fjalës përdoret për emrat e gjinisë femërore të atij grupi që në numrin njëjës, trajta e pashquar mbarojnë me ë , të cilat janë p.sh
    - një vajzë , një borë, një mollë etj. e që shndërrohen
    - vajza, bora, molla etj.

    Mendimi im ky, me aq sa me turbullohen në kokë se u bënë 10 vjet që s'kam hapur apo rikujtuar gjuhësinë shqipe et rregullat e saj gramatikore. Shpresoj të mos kem lëmshëruar më shumë se çduhet .

    Elna.

  7. #167
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-09-2004
    Postime
    2,389
    meqe ketu ka njerez qe e duan e dhe e dine shqipen...
    si thuhet i suksesshem ???? si ta shkruj kete fjale? apo nuk eshte fare ne shqip???

  8. #168
    menefrego Maska e Tironcjanekatun
    Anëtarësuar
    03-05-2004
    Vendndodhja
    evrope
    Postime
    3

    Angry hajde mirekuptim hajde

    Citim Postuar më parë nga Brari
    Te shkruash bukur gjuhen Shqipe nuk eshte e lehte.

    Shumica ne Forum e shkruajn shume keq gjuhen tone te bukur.

    Nje pjese gjoja flasin ne dialekte por as aty nuk tregojne aftesine e njohjes se dialektit.

    Te rralle jane ata qe perdorin drejt shenjat e pikesimit si dhe hapsirat mes fjaleve e fjalive qe i percakton rregullorja e drejtshkrimit.

    Shpesh kam nderhyre tek disa per ta shkruar bukur gjuhen.

    Meqense une vetem nuk ja dal dot kesaj pune dhe meqense nuk jam specialiast gjuhe do ju lutesha juve qe keni kulturen e nevojshme Letrare e gramatikore te nderhyni ne cdo postim ku ben Muuuuuu injoranca e shkruesit.

    Nderhyni pa pyetur se ofendohet shkruesi injorant.
    E rendesishme eshte te krijohet nje atmosfere mbytese per ata dhe ato qe lehtesisht zhgarravisin shqipen ne Forum e qe ne nje fjali bejne dhjetra gabime ortografike e qe vend e pa vend perdorin fjale te huaja.

    Keshtu dhe kultura juaj gjuhesore ben nje sherbim. Ajo edukon drejt nje mase te madhe Shqiptaresh dhe e ben Forumin vend shplodhes e jo kotec pulash.

    Beni mire ju njohesit e gjuhes qe debatoni ne temat akademike por te mos harrojme se Shumica, nga menyra se si shkruajne, cfaqin nje fakt te tmerrshem.. qe kto 20 vite Shkolla Shqiptare nuk nxjerr me bukur shkrues por zhgarravinaxhij te neveritshem..


    Pra le te jete nderhyrja juaj kudo ku shkruhet keq nje Shkolle e re per kta mijra forumiste qe per faj te tyre apo te familjeve apo te shkolles nuk dine te shkruajn.

    Me mirkuptim..

    Brari
    Ide e bukur kjo ne fakt me korigju njeri-tjetrin por kush po munohet iher me tregu aftesi per i gjo – aman, shumica ktu o ne emigrim, do te ket maredhenie shqiptare, o per me kalu kohen o per gjera tjera. Po jo ti dedikosh ti shumicen e postimeve me “ku ben Muuuuuu injoranca e shkruesit” – kujdes lal sepse ktu po ofendon pa drejtesi pasi me perket dhe mua se e di qe nuk e shkruaj mire shqipen, sepse sa mesova abetaren ika nga shqiperia dhe per arsye te tjera.
    Une spo vej postime ktu me tregu noi aftesi per shkrimin tem, por per temen qe eshte postuar ose edhe jam rregjistruar ne ket forum me e ruajtur gjuhen time, sepse nuk kam dhe aq mundesira ta perdor. Kshuqe mos na trego injorancen ti sepse me duket se injoranca dallohet mbi menime te kufizume – sdua te me keqkuptosh, ose ta marresh per sulm ket, por munohu me mire te kujdesesh per fjalet qe shkruan dhe jo vec per gramatiken.
    Ene sa per pune pule: sa per dijeni pula pjell me me shume aftesi ne kotec se sa ne ven tjeter.

  9. #169
    süsses Mädchen Maska e Pink^ Pearl
    Anëtarësuar
    01-11-2004
    Vendndodhja
    .
    Postime
    240
    Meqe jemi tek e folura bukur e gjuhes shqipe mu kujtua ai skeci ne tv kur i thote njeri nje te ardhure ne tirane ..
    Si quheni ju goce ?
    Une jam Bordha na Tirona

  10. #170
    Moderator
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Postime
    2,009
    Citim Postuar më parë nga sh.hasanaj
    meqe ketu ka njerez qe e duan e dhe e dine shqipen...
    si thuhet i suksesshem ???? si ta shkruj kete fjale? apo nuk eshte fare ne shqip???
    Fjala i, e sukseshem-e vjen nga sukses. Ekziston ne shqip dhe ti shume mire e ke shkruar. Ashtu sic shkruhet, ashtu edhe thuhet.

  11. #171
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-09-2004
    Postime
    2,389
    Falemnderit per pergjjigjen. Po cila eshte forma e sakte? Se e ke shkruar ndryshe nga une...

  12. #172
    Moderator
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Postime
    2,009
    Citim Postuar më parë nga sh.hasanaj
    Falemnderit per pergjjigjen. Po cila eshte forma e sakte? Se e ke shkruar ndryshe nga une...
    Gabimi eshte i imi. Duhet I SUKSESSHEM per gjinine mashkullore dhe E SUKSESSHME per gjinine femerore. Ti mire e kishe, por une kisha harruar nje shkronje.

  13. #173
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    5,632
    Citim Postuar më parë nga selvie
    Nuk eshte puna se nuk dine ta shkruajn gjuhen shqipe,por u pelqen qe ta deformojne ate,e kjo eshte per te ardhur keq,kete te mete duhet qe ta korrigjojm qe nga vetja.
    Ju pershendes
    Pershendetje selvije,

    ne vend qe te vini presen, keshtu pse e veni,keshtu aq afer?
    E shef estetiken apo jo?

  14. #174
    -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
    Anëtarësuar
    11-07-2004
    Vendndodhja
    [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
    Postime
    1,042
    Citim Postuar më parë nga Kreksi
    Pershendetje selvije,

    ne vend qe te vini presen, keshtu pse e veni,keshtu aq afer?
    E shef estetiken apo jo?
    Kreksi Selvie shkruhet me te madhe se eshte emer....

  15. #175
    i/e regjistruar Maska e Irfan
    Anëtarësuar
    08-07-2002
    Vendndodhja
    Aty ku Allahu me krijoji
    Postime
    464
    shqipetaret dhe jeta e tyre jasht kufive te Shqiperis

    --------------------------------------------------------------------------------

    Gjuha shqipe
    sa e ëmbël, sa e lire,sa e let, sa bukur tingullon ne veshin e të rinjeve shqipëtar...
    Devijimi i gjuhes letrare shqipe ka psuar ndryshyme te shumta gjat epokave te dryshme.Sipas meje,shqipetaret qe e flasin me se miri gj.shqipe letrare jan shqipetaret e Shqiperis, dhe kjo eshte deshmi e te sotme, kur bejme krahasimin e te folmes shqipe ne mesin e shqipetareve te Kososves dhe atyr te Shqiperis,ku verejm shume devijime te fjaleve shqipe.
    Ky devijim qe ka ndodhur ne mesin e shqipetarve qe kan mbetur jasht kufive te Shqiperis se sotme eshte si resultat i ndikimit te gjuhes se okupatorit si dhe mos ruatjes.
    Si shembull mundem te marre shqipetaret e Kosoves dhe atyre shqipetareve ne Luginen e Presheves.
    Shqipetaret e Ks. numrin(5) pes e shqipetojne si''pasë'' ne krahasim te shqipetareve te Presheves.
    Ne keto treva perveqe qe ka pasur ndikim okupatori per asimilimin e gjuhes shqipe,rol vendimtare qe ka luajtur ne devijimin e gjuhes shqipe eshte vete mos shkollimi i shqipetarve ne gjuhene shqipe.
    Psh. ne shkollen e mesme te Presheves(Presheva eshte nje zone qe eshte ne jug te Serbis,akoma eshte nen pushtetin e Serb) per te ndjekur mesimet ne kete shkolle eshte dashtur te mesojn gj.serbe,gje pa te cilene nuk ke pasur mundesi te fillosh asnje dite mesimi.(kjo etap ka zgjatur deri ne vitin 1990),kjo ngjarje beri nje devijim te quhes shqipe ne treven e Lugines se Presheves.
    Nje nder ngjarjet me tragjike ne mesin e Popullates se Zones se Kosoves dhe ate te Lugines se Presheves eshte nje ideologji komuniste-sllave-fashiste qe arriti te realizoj qellimin e vete,neper mes Hoxhallareve si dhe ca personave qe ishin vene ne pushtet nga ana serbe.
    Kjo ideologji shkatrrues per shqipetare ishte nje rikthim i kultures dhe intelegjenses son kombetare te nje periudhes se te kaluares,te shekullit2.e.r.
    İdeologjija sllave ngoliti ne mendje te shqipetareve se shkollimi i shqipetareve ne keto treva shpije deri te nje asimilim i shqipetareve, ne ate serbe.Keshtu qe ''kush shkonte ne shkolle do te behet shka(serbe)''kjo ishte ideologjija e serbeve qe arrite ta ruajn te ngulitur ne mendjen e shqipetarve gati 100vite.Shqipetaret te cilet u shkolloshin ne kohen e ish-Yugosllavis,nga ana e shqipetareve si dhe te atyr hoxhallareve u quajten''Sllave-serb''.
    Ka X-raste ku prinderit shqipetare nuk i kan lene femive te tyre qe te shkojne ne shkolle,kinse do te behen serb,duke u bazuar ne ideologjin serbo-sllave qe ishte ngulitur fell ne mendjen e shqipetareve pati nje ndikim negativtek shqipetaret,te cilet me vone arrite ta kuptojne.
    İdeja e hoxhallareve(te vene ne kryje nga pushteti komunis-serb,nje gje te tille e ka zbatuar edhe Rusija cariste ne Turqi,pas shkatrrimit te perandoris)) ishte qe shqipetaret te ndjekin vetem mesimet e medreses,mesimet e medrese qe u zhvilloheshin ne kuader te bashkesis İslame ne Lugi. te Presheves te okupuar nga proshqipetar(Serbe qe kishin mesuar shqipen per shkatrrimişn e shqipetareve nepermes fejes)KİSHİ PER DETYRE QE te benin dredhina ne fe,duke falsifikuar kurane,duke pohuar se ne(shqipetaret)nuk kemi aftesi per shkollim te me tutje,keshtu qe lane vetem medresn si nje shkolle per shqipetaret,qe nuk ishte shkolle ky instuticion e as instuticion fetar por ishte nje instuticion i krijuar nga ana serbe per nje shkatrrim total.
    Pra,fati i shqipetarve te mbetur jash kufirit shqipetare ka qene,eshte dhe do te jete nje mjerim qe nuk mundet te vajtohet(/te qahet) e as te harrohet.Kjo eshte nje problem i madh i Shtetit Shqipetare,per zgjidhjen e ketyre problemeve nevojitet ndihme nga te gjitha anet si dhe nevoitet angazhim me i madhe İ Akademis se shkenes dhe kultures se shtetit shqipetare qe t'bej nje ndihmes qe do te jete eafte te zhduke shenjat e barbarizmi.
    Per zhdukjen e shenjave te barbarizmit nevoitet kohe, me angazhim dhe me kalimin e kohes mundet te vrehet nje permisim....!!!!

    Lexoneni Poemen e Migjenit....
    ''Kafshate qe s'kaperdihet ,o'vella eshte mjerimi''
    ''SHqipetari me sharre ne dore''---nje poem e kushtuar shqipetareve qe punonin si sharragji ne Beograd.....e qe i madhtretonin shume,per nje kafsha te gojes....kjo eshte mjerim....!!! MOS HARRONİ

    Kjo qe eshte shkruar nga une, eshte nje realitet qe ka ndodhe,.......!!!
    Shqiperi eshte aty ku flitet shqip.....aty ku u nda toka dhe qielli

  16. #176
    i/e regjistruar Maska e Arb
    Anëtarësuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Little Albania, NY
    Postime
    1,723
    Citim Postuar më parë nga AsgjëSikurDielli
    Nuk thuhet:

    - "Per mendimin tim..."

    po thuhet:

    - "Simbas meje..." (disa thone edhe Sipas ne vend te Simbas).
    Nuk ka asgje te keqe me, "sipas meje," madje tingellon me mire se, "simbas meje."
    Talent wins games, but teamwork wins championships.
    Micheal Jordan

  17. #177
    Larguar Maska e GrifshA_
    Anëtarësuar
    21-02-2005
    Postime
    361
    Citim Postuar më parë nga ElMajico
    Kreksi Selvie shkruhet me te madhe se eshte emer....

    Cdp fjale eshte emer ne fund te fundin. Por "Selvie" eshte emer i pervecem! Prandaj dhe shkruhet me germe te madhe .
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  18. #178
    Open your mind now! Maska e besart
    Anëtarësuar
    11-11-2002
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    480
    Citim Postuar më parë nga GrifshA_
    Cdp fjale eshte emer ne fund te fundin.
    Jo çdo fjalë është emër!
    Ligji i aksionit dhe reaksionit është universal. Keni kujdes!

  19. #179
    Larguar Maska e GrifshA_
    Anëtarësuar
    21-02-2005
    Postime
    361
    Citim Postuar më parë nga besart
    Jo çdo fjalë është emër!
    Nuk e kisha si pjese ligjerate! Gjithsesi! Sepse e di qe jo cdo fjale eshte emer! Sepse ka folje, mbiemra,peremra,ndajfolje,ndajshtime,nyje...etj etj Kam bere aq shume vite gjuhe shqipe qe ta di ende kete fakt.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  20. #180
    Gone!
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    [QUOTE=Pellazgu]
    Mos më krahaso mua përdorimin e fjalës shaka (sepse kjo është fjalë shqip e jo "hajgare")me shprehjen "u kon" për "ka qenë"
    QUOTE]

    Zoteri Pellazgu,

    Pasi qe nuk kam kohe te mjaftueshme te lexoj te gjitha komentet ketu dhe ndoshta dikush vec e ka bere kete pyetje para meje, une prape do ju pyes.

    Nese "hajgare" dhe "u kon" nuk qenkan fjale shqip, a mundeni ju lutem te na flisni per origjinen e tyre?

    Flm paraprakisht

    P.S Une pasi qe nuk jam ekspert ne lemine e albanologjise, me duhet mendimi i juaj si eskpert i albanologjise (nese jeni).

Faqja 9 prej 22 FillimFillim ... 789101119 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Armiqtë e gjuhës shqipe dhe triumfi i saj
    Nga brooklyn2007 në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-11-2008, 11:35
  2. Ali Riza Ulqinaku (1855-1913)
    Nga Marsel në forumin Shkrimtarë shqiptarë
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 07-11-2006, 13:23
  3. Baza dialektore e gjuhës standarde
    Nga Albo në forumin Gjuha shqipe
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 31-07-2006, 05:20
  4. A ekzistojne tabu ne shoqerine tone sa i perket gjuhes shqipe?
    Nga AsgjëSikurDielli në forumin Gjuha shqipe
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 28-11-2002, 11:14
  5. Konferencë ndërkombëtare për shqipen standarde
    Nga Beqari002 në forumin Gjuha shqipe
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 15-11-2002, 14:08

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •