Close
Faqja 4 prej 8 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 141
 1. #61
  Sweet .. Maska e bebushe
  Antarsuar
  05-11-2003
  Mosha
  36
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Stormo R2T nuk eshte shqiptar ja e provoi vete
  R2T mos e kishe llafen per AMERIKANET zemra se ne shqipot e shkrete jena rrit me groshe e pilaf
  !!!

 2. #62
  i/e regjistruar Maska e R2T
  Antarsuar
  18-04-2003
  Postime
  1,062
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Kalamaushe, lexoja fjeline dhe perpiqu ta kuptosh (megjithese truri jot feminor do e kete te veshitire), thote ju SHQIPTARET. Pra Shqiptaret Femra, qe qartesisht nuk me perfshin mua.
  Dhe duket qe je rrit me grosh e pilaf, ndoshta me ato vazhdon te rritesh, po per ato qe hapen temen e brockulliten se sa shume u pelqenin picat me sa duket nuk qenka rrit me grosh si puna jote. Une ju drejtova atyre,..... ti vazhdo ha groshe dhe mos u fut neper tema qe nuk te perkasin ty.
  Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

 3. #63
  i/e larguar Maska e DINA
  Antarsuar
  04-08-2002
  Vendndodhja
  I ♥ New York
  Mosha
  36
  Postime
  120
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime

  Talking R2T mendimi i cdo antari duhet respektuar

  Tema per pizzat nuk ka nevoje per replika por per te shijuar sado pak ato. Sic e kam thene ne fillim une vdes per pizza. Mendoj qe cdo njerit duhet ti pelqeje jo se me pelqejne mua por eshte e shishme.

  ==PIZZA per te gjithe antaret e furumit Paguaj une Dina ===

 4. #64
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  Citim Postuar m par nga DINA
  ==PIZZA per te gjithe antaret e furumit Paguaj une Dina ===
  pranoj!
  Per mua mozzarrella me cheese.
  Per pagesen do mirremi vesh,nuk eshte problem.S`te lejem ty goce te paguash,kemi edhe aq nder ne djemte e forumit.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 5. #65
  i/e regjistruar Maska e LeNNoN
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Bucharest
  Mosha
  29
  Postime
  360
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Smile

  picat vallaj m'pelqejn ... e them se vetem pica ha...nuk di me bo gjell
  kush do me msoj ndonjera ??
  LeNNoN
  You don't lead by hitting people over the head-that's assault, not leadership.

 6. #66
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Antarsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  33
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  mmmmmmmm ku i paska shkuar menja Dines...

  te them te drejten ne shqiperi nuk i haja shume sa here qe dilnim jashte mendjen tek mishi me vrap....

  sa jam ne Itali awwwwwww picat ske cfare te flasesh ketu eshte vendi i picave...

  por i them kujto se nuk ka provuar gje akoma po nuk pati provuar picat napoletane...qe behen ne Napoli atje eshte qendra e picave...

  une te them te drejten e kam ngrene 2-3 ore mbrapa pasi eshte gatuar por si ajo s'besoj te provoj ne ndonje vend tjeter...

 7. #67
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Mua me pelqejne shume hmmm i like it...
  Por e kam teper inat kur jane teper te nxehta dhe duhet te pres ne tavoline gjersa te ftohen nje cike dhe s'me pritet
  My silence doesn't mean I am gone!

 8. #68
  ~Alb-Digital~ Maska e viganv
  Antarsuar
  27-12-2004
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,771
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Edhe mua me pelqejne shume picat,por me shume ato shtepiaket

 9. #69
  i/e regjistruar Maska e kiki_gj
  Antarsuar
  17-06-2004
  Postime
  76
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pizza

  tung
  mund te me ndimoj ndokush nga ju me receta per Piza si pergaditen
  ju pershendes

 10. #70
  i/e regjistruar Maska e zeus
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Ktu
  Mosha
  41
  Postime
  927
  Faleminderit
  3
  2 falenderime n 2 postime
  --------------------------------------------------------

  Pershendetje!

  Nuk jam specialist per "pizza" po di te them qe ne pergatitjen e tyre ka shume rendesi "brumi". Persa i perket recetave ato jane te shumellojshme dhe secili mund te heqi ose te shtoje sipas fantazise. N.q.s di italisht mund te shohesh ketu disa receta:

  Receta

  --------------------------------------------------------
  N bot ka 10 lloje njerzish: ata q kuptojn sistemin binar, dhe ata q nuk e kuptojn!

 11. #71
  i/e larguar Maska e DINA
  Antarsuar
  04-08-2002
  Vendndodhja
  I ♥ New York
  Mosha
  36
  Postime
  120
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Aman vetem pizza mos mi kujtoni se jam dhe me djete.

  ===============Me respekt DINA============
  Ndryshuar pr her t fundit nga DINA : 24-07-2005 m 22:45 Arsyeja: Une vdes per Pizza

 12. #72
  Buzeqesh optimist ! Maska e Miremengjes
  Antarsuar
  28-02-2004
  Vendndodhja
  -xyz-
  Mosha
  37
  Postime
  261
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Pica

  Per 1 dhome me studente duhen

  1 kg miell ( shih mos ka rene ndonje ballist brenda)
  5 kokrra veze ( shkundi mire para se ti marresh se mos jan te prishura)
  1/2 liter qumesht (nga ato me kutia)
  2 luge fare buke
  1 luge kripe
  1 luge vaj
  Ca salcice (sigurohuni qe te jene te paskaduara )
  Djath pice (nga ai qe eshte si fletet e provimit)
  Ca domate simpatike.
  Ca ullinj sy sinj.
  Ca kerpudha genjeshtare ( qe i kane kembet e shkurtra)

  Jemi gati tani.

  Marrim ekranin e kompjuterit e heqim nga tavolina dhe ( mos e fshij fare se pluhuri ka vitamina) dhe hedhim ne tavoline trecerekun e miellit pastaj bejme nje vrime ne mes dhe hudhim aty vezet ( te thyera eee) , faren e bukes , kripen,vajin dhe pastaj therasim dike qe tu hudh qumeshtin. E keshtu vazhdojme hedhim qumesht e shto miell e shto qumesht (po u maru qumshti hudhi uje ere se nuk e dallo kush) . Kur te behet brumi gati merre i tepsi te modhe shume shume e vene aty brumin qe e ke hollu shume sa nje fletore 100 lekshe. Pastaj hedhim siper djathin e pices dhe siper hedhim salcicet e holluara , ulllinjt pa kokrra ere te prere , kerpudhat dhe pastaj e fusim ne furre per ca kohe derisa te piqet , mos e leni me shume se 15 min se digjet.

  Ju befte mire .
  Te gjithe te drejtat e kesaj recepete jane te mbrojtura nga restoranti i studenteve. " Miremengjes "
  Koha eshte jeta!
  Koha eshte si shpata po se preve te pret ajo ty.
  Ditet jane si shigjeta kurse njerzit jane shenjestrat e tyre!
  Dora qe nuk shkruan eshte kembe!

 13. #73
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Antarsuar
  10-05-2002
  Mosha
  36
  Postime
  1,451
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga Miremengjes
  Per 1 dhome me studente duhen

  1 kg miell ( shih mos ka rene ndonje ballist brenda)
  5 kokrra veze ( shkundi mire para se ti marresh se mos jan te prishura)
  Ca salcice (sigurohuni qe te jene te paskaduara )
  Djath pice (nga ai qe eshte si fletet e provimit)
  Ca domate simpatike.
  Ca ullinj sy sinj.
  Ca kerpudha genjeshtare ( qe i kane kembet e shkurtra)
  "
  hajde pershkrim hajdeeee
  Mire mire jo keq do mundohem ta ve ne pun ket receten

 14. #74
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Antarsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dnde ustedes no me puede ver
  Mosha
  28
  Postime
  1,770
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  hajde tak tak dilke nder me ket lool
  me eksperiencen time si guzhinjere asiher skom arrit ta boj picen tamom souuu e lash ate pun lolz

 15. #75
  Larguar Maska e tironse_me_fiks
  Antarsuar
  30-11-2004
  Vendndodhja
  anej knej gjithanej
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Vallaj si gabim e paska bo ky mengjesi,po ju them ne un receten time:

  Miell
  voj ullini
  majabirre
  salc domatesh
  rigon
  mozzarella


  Tashi hedhim miellin ne pergjithsi 1 kile,majen e birres e shkrijm ne uje te vaket me pak krip.ja hedhim dale ngadale ujin e vaket miellit dhe pak vaj ullini,perpunojm brumin deri sa te behet omogjen.brumi s duhet te jet as i fort as shum i but.E merr brumin e mbulon me nje velin ose leck te paster dhe e len per nja 2 a tre ore te vij.Sa me shum vjen brumi aq me mir eshte sepse bohet me i shkrifet.masi brumi ka ardh fillon e hap neper tepsia dhe hedh salcene pergatitur me par me pak krip,vaj ullini,dhe rigon.Me pas hedh djathin e pices ose mozzarelen dhe futeni ne furr.Masnej si mas qefit mund ti shtoni cfare te doni
  Sot jemi akoma ktu,me te mdhenj se kurr,me te fort se kurr.


  SuperKlub Tirona
  Gjithmon Bardheblu!!!

 16. #76
  zbulojeni vete Maska e camomilla
  Antarsuar
  22-10-2005
  Vendndodhja
  firenze
  Mosha
  35
  Postime
  64
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  eshte me e sakte ajo e tironces me fiks.vetem pica 4 formaggi pse 4 djathrat mund te behet pa salce, te gjitha picat e tjera behen me salce.vetem nje vrejtje kisha,te gjithe ingredientet e pices hidhen perpara se te futen ne furre e jo ne fillim salca me djathin e pastaj te tjerat.ok?
  hajt ju befte mire tani.ah harrova tju them qe pica behet me e mire kur e pjek ne furre me dru.
  per te mis ndejt tu e ba brumin sa here ju shkon mendja per pice,mund te beni brumin per dy tre here te tjera dhe ta fusni ne akull dhe heren tjeter ju mjafton ta shkrini,keshtu e keni gati.
  Ndryshuar pr her t fundit nga camomilla : 02-11-2005 m 08:21

 17. #77
  LosT AngeL Maska e PaToSaRaK
  Antarsuar
  16-02-2005
  Vendndodhja
  Ne mes te llumit
  Mosha
  35
  Postime
  365
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Vdes per Pizza me djath e sallam. Kurse ato qe i vene edhe ullinj kerpudha etj etj me hapin barkun. Per kok te plakut me vjen per te vjelle kur i shikoj
  E Lehte Ta Kujtosh Veshtire Ta Harrosh

 18. #78
  GoLdEn BoY Maska e Wind_of_Change
  Antarsuar
  23-12-2005
  Vendndodhja
  atu ku ndodhen tifozet e italise
  Postime
  251
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Une vetem Pizza me fruta deti.
  Si durrsak qe jam me shkon.

 19. #79
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  113 falenderime n 103 postime
  M mir t gatuash se sa t hash! lol

  Pica me mish, qep, ullinj, krpudha, pepperoni dhe speca
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    

 20. #80
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  113 falenderime n 103 postime
  Ju bft mir...
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fiori : 28-08-2006 m 14:54

Faqja 4 prej 8 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Makaronat me peshk
  Nga Fiori n forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Prgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 23-01-2012, 16:03
 2. Si te gatuajme
  Nga Foleja_ n forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Prgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 27-03-2009, 06:51
 3. Si t gatuajm pat
  Nga rachi n forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-12-2006, 16:31

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •