Close
Faqja 6 prej 8 FillimFillim ... 45678 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 141
 1. #101
  Aop tek Shqiperia Maska e Ma-Origano
  Antarsuar
  28-04-2008
  Vendndodhja
  Malesia
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  normal qe me pelqejne pizzat italiane sepse prej italis jane prodhuar

 2. #102
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-04-2006
  Postime
  32
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Si gatuhen Picat?

  Diku neper kete forum e kam lexuar nje teme e cila flet per picat ne pergjithesi mirepo aty rrallekush permendte recetat per gatitjen e picave.

  Une interesohem ta di si pergatitet nje pice me shije te njejte sikurse ato te restoranteve etj. Shpresoj se nese dikush nuk priton me e shpjegu menyren se si pergatitet nga brumi e deri ne fund, do te gjeje kohe te shkruaj ketu.

 3. #103
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-10-2008
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  67
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  eh lol,pica bejne te gjithe por te besh nje pizza come si deve duhet te jesh mjeshter.


  ps.kur te kem kohe do te sjell ca receta.

 4. #104
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-04-2006
  Postime
  32
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Te pakten me arrit me e pergatit nje pica qe i afrohet ketyre ne fjale haha

 5. #105
  ILIR N GEN Maska e flory80
  Antarsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buz Vjoss Kaltroshe
  Postime
  1,531
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Pica ime e preferuar nga t gjitha q provova n Tiran sht 4 Stint me ekstra salc, ekstra djath dhe MMMmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

  Picat n Shqipri i bjn t mira, m t mira se ktu n Amerik
  EH I ZIU NJERI, GLLTIT DIKU NJE LUG ORB T PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PR GJITH JETN!

 6. #106
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Citim Postuar m par nga flory80 Lexo Postimin
  Pica ime e preferuar nga t gjitha q provova n Tiran sht 4 Stint me ekstra salc, ekstra djath dhe MMMmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

  Picat n Shqipri i bjn t mira, m t mira se ktu n Amerik
  te mira ishin yes , po si palce i bejne atje .. di gje pse ?
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 7. #107
  ILIR N GEN Maska e flory80
  Antarsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buz Vjoss Kaltroshe
  Postime
  1,531
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  te mira ishin yes , po si palce i bejne atje .. di gje pse ?
  far do me thn palce se nuk e kuptova kt.
  EH I ZIU NJERI, GLLTIT DIKU NJE LUG ORB T PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PR GJITH JETN!

 8. #108
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Citim Postuar m par nga flory80 Lexo Postimin
  far do me thn palce se nuk e kuptova kt.
  omgggg , per s qe une se ve fjala salce behet palce .

  sorry Flory, i meant salce . loooool
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 9. #109
  ILIR N GEN Maska e flory80
  Antarsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buz Vjoss Kaltroshe
  Postime
  1,531
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  omgggg , per s qe une se ve fjala salce behet palce .

  sorry Flory, i meant salce . loooool
  Hahahahaaa
  Ok e sorrur je!

  E vrtet q picat n Shqipri nuk kishin shum salc dhe prandaj i plqeva shum.
  Brumi i picave ishte i punuar n mnyr perfekte, jo si ktej nga xhunga Amerikane q fut brum buke aty, e piq, se han kta elefantt sduan tja din.
  EH I ZIU NJERI, GLLTIT DIKU NJE LUG ORB T PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PR GJITH JETN!

 10. #110
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Antarsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  47
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime n 8 postime

  Pica me proshut ja gatimi

  Ingridientet
  Brum pice i bere gati
  500gr-1 euro-ne cdo supermarkat e gjeni .
  300gr sugo domatesh(un kam ven rustika se ka me shum gusto
  2- mozarela
  1-thelb urdh(edhe kte me i dhon shije personale)
  Rigon
  Vaj ulliri

  Hapni brumin siper nje tepsi(un perdor ate te furres Ripianin)qe perpara e keni luer me vaj ulliri.
  Ne nji pjat vendosi sugon e domateve,grini nje thelb hurdh,pak rigon,e perzihini .
  Shtroni sugon e formuar siper pices.
  Futeni ne furr a 200 grad per 20 minuta,kjo e fundit duhet te jete 200 grad ne ate moment pra ndizeni perpara.
  Mbas 20min shtroni djthin e prere me copa te vogla dhe hargjin qe e keni pergatit perpara(ne rastin ton proshut ) e futeni direkt ne furr akoma 5 min.
  Furra ime eshte me korent e picen e gatuajme shpesh cdo jave gati,del e mire.
  Ju befte mire
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    
  Ndryshuar pr her t fundit nga altint71 : 21-02-2009 m 10:09

 11. #111
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Antarsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  47
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime n 8 postime

  ja dhe kompletimi

  Kini kujdes tepsia lart ka qene 20 minuta ne furre vetem brumi dhe sugo ,e aty jan vendosur siper djathi e piza e direkt futeni ne furr akoma per 5 minuta,tepsia posht eshte e pjekur perfundimisht.Eshte me e lehte se cmendoni.
  Ma boni hallall se tavolina eshte ajo e perditshmja,e seshte e shtrume mire.
  Ju pershendes
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga altint71 : 21-02-2009 m 10:12

 12. #112
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,525
  Faleminderit
  325
  41 falenderime n 40 postime
  Kjo eshte katastrof, te hudhet nje e prere e tere e mishit ne pizza, ende nuk kam pare keshtu...po ai mishi ia ze frymen pizes qe te piqet...pasatj kurrfare dekori ska ne te...
  Une ika... juve ju beft mir...
  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 13. #113
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Antarsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  47
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime n 8 postime
  Mishi!!150gr proshut feta te holla.
  Kreksi 5 minutat e fundit vehet ne furre qe vetem qe te shkriet djathi tashme piza eshte e pjekur.

  Naten

 14. #114
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-03-2009
  Postime
  29
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  si i themi ne shqip pites se vogel?

 15. #115
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime n 58 postime
  Citim Postuar m par nga babager Lexo Postimin
  si i themi ne shqip pites se vogel?
  ne nga Shqipnija i thena pite.si e madhe ashtu dhe e vogel.

 16. #116
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,036
  Faleminderit
  70
  93 falenderime n 77 postime
  Citim Postuar m par nga altint71 Lexo Postimin
  Ingridientet
  Brum pice i bere gati
  500gr-1 euro-ne cdo supermarkat e gjeni .
  300gr sugo domatesh(un kam ven rustika se ka me shum gusto
  2- mozarela
  1-thelb urdh(edhe kte me i dhon shije personale)
  Rigon
  Vaj ulliri

  Hapni brumin siper nje tepsi(un perdor ate te furres Ripianin)qe perpara e keni luer me vaj ulliri.
  Ne nji pjat vendosi sugon e domateve,grini nje thelb hurdh,pak rigon,e perzihini .
  Shtroni sugon e formuar siper pices.
  Futeni ne furr a 200 grad per 20 minuta,kjo e fundit duhet te jete 200 grad ne ate moment pra ndizeni perpara.
  Mbas 20min shtroni djthin e prere me copa te vogla dhe hargjin qe e keni pergatit perpara(ne rastin ton proshut ) e futeni direkt ne furr akoma 5 min.
  Furra ime eshte me korent e picen e gatuajme shpesh cdo jave gati,del e mire.
  Ju befte mire
  pse po e bleni brumin ?

 17. #117
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime n 58 postime
  Citim Postuar m par nga busavata Lexo Postimin
  pse po e bleni brumin ?
  Busavate sot vetem Non e Bab nuk ka me ble.

  une nuk kam pa naiher brum picash ne dyqan

 18. #118
  i/e regjistruar Maska e saura
  Antarsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,505
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
  Busavate sot vetem Non e Bab nuk ka me ble.

  une nuk kam pa naiher brum picash ne dyqan

  Ne Itali ka brum picash te ngrira ....
  Altin shume e mire pica ,sido qe ta besh hahet por mazzarellen e do tip tjeter ..
  une e ha me proshute crudo dhe rucola .
  Ndryshuar pr her t fundit nga saura : 02-11-2009 m 18:28
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 19. #119
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,036
  Faleminderit
  70
  93 falenderime n 77 postime
  Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
  Busavate sot vetem Non e Bab nuk ka me ble.

  une nuk kam pa naiher brum picash ne dyqan
  as mua nuk me ka ra ne sy brumi ne dyqane...
  ndoshta se nuk mu ka dasht ...

 20. #120
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime n 58 postime
  Citim Postuar m par nga saura Lexo Postimin
  Ne Itali ka .
  epo ju italjont jeni me koljone per guzhine

Faqja 6 prej 8 FillimFillim ... 45678 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Makaronat me peshk
  Nga Fiori n forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Prgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 23-01-2012, 16:03
 2. Si te gatuajme
  Nga Foleja_ n forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Prgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 27-03-2009, 06:51
 3. Si t gatuajm pat
  Nga rachi n forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-12-2006, 16:31

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •