Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 53
 1. #21
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  Mir se vini Ngjarjet / Lajmrimet


  BURSA VAZHDUESE
  Riaplikim pr vitin akademik 2004/2005

  Zyra pr Ndihma financiare informon t gjith studentt q jan akorduar me bursa n vitin e kaluar akademik, se kan t drejt riaplikimi n po t njejtin fond edhe pr vitin akademik 2004/2005...[kliko pr m tepr]  Lajmrim

  Qendra e Gjuhve pran Universitetit t EJL organizon nj program veror intenziv t gjuhs angleze pr studentt e rij me nivel m t ult t anglishtes n shtator. Kursi do t zgjat tre jav, nga 20 deri 25 or n jav. Grupet do te jen t prbra me nga 10 deri 15 student.
  Hapsira sht e kufizuar. Vetm studentt me rezultat t Pre-TOEFL nn 350 do t qualifikohen. Studentt t cilt do t kualifikohen do t kontaktohen gjat javs s par t shtatorit.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Vala_79
  Antarsuar
  07-03-2003
  Vendndodhja
  BallKan
  Mosha
  38
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  hej pune te mire je duke bere
  vazhdo keshtu..
  If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

  Catherine Aird

 3. #23
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  Citim Postuar m par nga Vala_79
  hej pune te mire je duke bere
  vazhdo keshtu..
  Falemnderit Vala.Ate dhe po bej.
  Gezohem qe dikujt i intereson.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 4. #24
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  Perfaqesues te UEJL ne Universitetin e Bolonjes Rektori Abazi nenshkruan "Magna-karten" e universiteteve evropiane

  "Pas anetaresimit qe kemi pasur ne Asociacionin e universiteteve evropiane, nenshkrimi i ketij akti eshte nje hap me tej me konkret drejt afrimit te standardeve te proklamuara te universiteteve evropiane", thote pergjegjesi per media, Burim Sadiku.
  Nje delegacion i Universitetit te Evropes Juglindore ne Tetove, ne perberje: rektori prof. dr. Alajdin Abazi, prorektori prof. dr. Abdylmenaf Bexheti dhe dekani i Juridikut prof. dr. Asllan Bilalli, kane qendruar me 16 shtator te ketij viti ne Universitetin e Bolonjes, ku rektori i UEJL-se ka nenshkruar "Magna-karten" per parimet universitare evropiane. Ky akt i nenshkrimit eshte bere me rastin e 900-vjetorit te universitetit me te vjeter ne Evrope, ate te Bolonjes, ku kane marre pjese edhe perfaqesues te universiteteve te tjera evropiane, me te cilin sigurohet nje nivel me i larte i kushteve te studimit akademik.
  "Pas anetaresimit qe kemi pasur ne Asociacionin e universiteteve evropiane, nenshkrimi i ketij akti eshte nje hap me tej me konkret drejt afrimit te standardeve te proklamuara te universiteteve evropiane", thote pergjegjesi per media, Burim Sadiku.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 5. #25
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  http://www.seeu.edu.mk/albanian/stud...Transfer_a.htm

  Prkrahje financiare pr studentt q studjojn n UEJL


  BURSA VAZHDUESE
  Riaplikim pr vitin akademik 2004/2005

  Zyra pr Ndihma financiare informon t gjith studentt q jan akorduar me bursa n vitin e kaluar akademik, se kan t drejt riaplikimi n po t njejtin fond edhe pr vitin akademik 2004/2005.

  Afati pr reaplikim pr t gjitha fondet e bursave sht: prej 20.09.2004 deri 01.10.2004.


  Bursistt riaplikojn n fondet vijuese:

  Fondi i bursave Amabasada e Holands (RNE) dhe Instituti pr Shoqri t Hapur (OSI-HESP).
  (Dokumentet e nevojshe pr aplikim jan n shnuara n faqen e fundit t formularit)
  Pr t shkarrkuar (download) formularin kikoni kto!

  Fondi i bursave USAID
  (Dokumentet e nevojshe pr aplikim jan t shnuara n formular)
  Pr t shkarrkuar (download) formularin kikoni kto!

  Fond i bursave Ambasada e Norvegjis
  (Dokumentet e nevojshe pr aplikim jan t shnuara n formular)
  Pr t shkarrkuar (download) formularin kikoni kto!

  Fond i bursave Ambasada e Austris
  (Dokumentet e nevojshe pr aplikim jan t shnuara n formular)
  Pr t shkarrkuar (download) formularin kikoni kto!

  Mnyra e riaplikimit:

  Formulart pr riaplikim mund t merren edhe n Universitetin e EJL, Zyra pr Ndihma financiare (301.16) 20.09.2004 prej 20.09.2004 deri m 01.10.2004, gjat s cils periudh edhe duhet t dorzohen aplikacionet e kompletuara.


  Abaz Selmani
  Shef i Zyrs pr Ndihma Financiare

  Universiteti i EJL Tetov
  Zyra 301.16
  Tel: +389 (0)44 356 044
  Fax: +389 (0)44 356 001

  e-mail: a.selmani@seeu.edu.mk

  http://www.seeu.edu.mk/albanian/news...rsa2004-05.asp
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 6. #26
  i/e larguar Maska e GL_Branch
  Antarsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Arbany
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga StormAngel
  Falemnderit Vala.Ate dhe po bej.
  Gezohem qe dikujt i intereson.
  Tung , Storm Angel te pergezoj per keto shkrime qe po ben per Universitetin e Tetoves dhe Universitetit Evropes Jug Lindore.......

  Veq te kisha lut me shkru edhe me hap teme per Universitetin e Prishtines dhe Universitetin e Tiranes

  Adresa e UP eshte: www.uni-pr.edu , e U.Tiranes spom kujtohet njehere........

  Tung , Respekt

 7. #27
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  Golden ForceKD,informatat e mija per Universitetin e Prishtines jane te limituara,mirepo do hapim nje teme ne kete nen forum.
  Ndersa per universitetin e Tiranes,nuk kam dijeni per adresen e tyre ne web.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 8. #28
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  Ne Universitetin e Tetoves filloi viti i pare akademik me finansim shteteror: Dite e vecante, dite e kurrorezimit te perbashket


  - Ne Universitetin shteteror te Tetoves, kete vit te ri akademik 2004/2005, jane regjistruar 1.550 brucoshe, prej te cileve 40 jane maqedonas.- Kjo dite per mua sot eshte nje dite e vecante, sepse me rikujton te gjitha ato momente te pershkruara me peripeci nga me te ndryshmet ne rruget e mundishme te legalizimit te Universitetit te Tetoves tha ministri i Arsimit dhe Shkences, Aziz Pollozhani ne fjalen e rastit para brucosheve te UT-se
  Ne Universitetin shteteror te Tetoves dje filloi viti i ri akademik 2004/2005, por i pari me financim nga buxheti i shtetit. Me kete rast, ministri i Arsimit dhe Shkences, Aziz Pollozhani, dje qendroi ne Universitetin e Tetoves, ku te gjithe brucosheve u uroi vit te mbare.

  Ne sot hapim siparin e vitit te ri akademik universitar, per tiu uruar studenteve dhe pedagogeve nje vit te mbare dhe te sukseshem, theksoi ministri Pollozhani. Per Pollozhanin gezimi ka qene edhe me i madh per faktin se ky solemnitet eshte organizuar pikerisht ne mjediset e Universitetit te Tetoves, dhe me kete eshte shenuar nje kurorezim i perbashket.
  Kjo dite per mua sot eshte nje dite e vecante, sepse me rikujton te gjitha ato momente te pershkuara me peripeci nga me te ndryshmet ne rruget e mundishme te legalizimit te Universitetit te Tetoves, shtoi Pollozhani. Ai potencoi se prej dites se djeshme te hapet nje faqe e re e historise se shkollimit te shqiptareve ketu ne Maqedoni.

  Ministri i Arsimit, nenvizoi se forma dhjetevjecare e shprehjes se ketyre kerkesave nuk dallon aspak nga angazhimet e cdo populli per te njejtin qellim. Ministri Pollozhani gjate fjalimit perpara brucosheve te UT-se, tha se arsimi dhe arsimimi i popullit eshte e drejte themelore universale e njeriut ne te mire te njerezimit dhe si e drejte eshte e pakontestueshme.

  Edhe forma e shprehur e kerkeses per arsimim dhe rezistenca e ketij institucioni do te shenohet si faze e rendesishme dhe e respektuar ne rrugen e zhvillimit arsimor dhe raporteve demokratike ne funksion te realizimit dhe promovimit te se drejtes universale per arsim, theksoi ai. Pollozhani me tej shtoi se disa gjenerata profesoresh dhe studente e kane dhene provimin gjate dhjete viteve te kaluara, duke vertetuar logjiken e qendreses dhe mbijetimin e ketij universitetit.

  Ne sot gjendemi para provimit edhe me te veshtire te ketij universiteti shteteror, ky eshte provimi i verifikimit dhe promovimit te vlerave, te cilesise, i kredibilitetit shkencor dhe organizimit te procesit mesimor ne perputhje me kerkesat e kohes te personifikuara dhe te kompleksura ne te ashtuquajturin proces reformues te Bolonjes, tha Pollozhani.
  Gjate fjales para studenteve te UT-se, ministri i Arsimit potencoi se me shume se kurre na nevojitet nje institucion arsimor qe do te na pergatise neve dhe gjithe shoqerine per nje te ardhme me te mire, me te begatshme dhe me te denje, por per kete duhet punuar me me perkushtim akademik dhe me pergjegjesi qytetare.

  Ne Universitetin shteteror te Tetoves, ne kete vit jane regjistruar 1.550 brucosh, prej te cileve 40 jane maqedonas.  Mesimi, ne Universitetin e Tetoves do te zhvillohet ne ndertesen ne Bllokun banesor 82 dhe ne Pallatin e kultures, ku do te mesojne studente te Fakultetit te arteve. Ndertesa e Kombinatit te duhanit nuk do te shfrytezohet, perderisa nuk zgjidhet kontesti rreth pronesise. Ne kete ndertese do te mesojne studentet e fakulteteve qe kerkojne te legalizohen. Kuadri mesimoro-shkencor i Universitet shteteror te Tetoves perbehet prej 120 profesoreve dhe bashkepunetoreve, prej te cileve 20 jane maqedonas.  Ne kater universitetet, 13.050 brucoshe  Ne tre Universitetet shteterore(Shkupit, Tetoves dhe Manastirit) dhe ne ate privat(UEJL), ne kete vit te ri akademik jane regjistruar 13.050 brucoshe. Ne Shen Cirili dhe Metodi ne Shkup jane regjistruar 7.700 brucosh, ne Universitetin e Tetoves - 1.550, ne Shen Klimentin e Ohrit ne Manastir - 2000, dhe ne Universitetin e Evropes Jug-lindore ne Tetove - 1.400 brucoshe. Nderkaq, numri i pergjithshem i studenteve te te gjitha viteve akademike, eshte rreth 47 mije.  Vlen te theksohet se ne Universitetin e Tetoves dhe ate te Evropes Juglindore, me mesim dominues ne gjuhen shqipe, kete vit jane regjistruar 360 brucoshe maqedonas.  Prej ketij viti ne UEJL-ne, vendosen edhe studimet e para postdiplomike, meqe perfundoi cikli i pare 4-vjecar i punes se fakulteteve.

  Nga:
  S. SALIU
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 9. #29
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  UEJL-Tetov

  Projekt evropian studimor n "kthinn" ballkanike
  Ky universitet ka prefiksin evropian, ndaj dhe gjat ktyre tre vjetve t funksionimit, sht antarsuar n t gjitha asociacionet relevante t arsimit t lart n Evrop dhe m gjer dhe, n fund, nnshkroi edhe "Magna-kartn" n Bolonj, thot rektori prof. dr. Alajdin Abazi  Artan ARSLLANI

  LOBI 186, 8 tetor 2004  Universiteti i Evrops Juglindore (UEJL) n Tetov, i popullarizuar n mesin e studentve si "Universitet i Shtulit", sipas emrit t themeluesit t Bordit ndrkombtar t ktij universiteti (Maks van der Shtul), n kt vit akademik 2004-2005 po hyn n vitin e katrt t studimeve, kurse me kt edhe n vitin e rrumbullakimit t nj cikli studentsh kur duhet t dalin edhe t diplomuarit e par. Kampusi i Universitetit, tashm shum i njohur, gjendet n jugperndim t Tetovs, n periferi t qytetit, pran Shkolls s Mesme t Bujqsis, i cili, me kompleksitetin e vet, sht shndrruar n nj qytez t vogl prej mbi 5 mij studentsh, me m shum objekte msimore, bibliotek, mens t studentve dhe infrastruktur tjetr bashkkohore. Ambientet, q kapin disa dhjetra hektar, jan mjaft mir t rregulluara, me parqe e gjelbrime, kurse n do pjes, si n zgjua bletsh, vrehen shum student, nga t gjitha viset shqiptare, t cilt, si mund t vrehet n fytyrat e tyre, kan nj optimizm pr t ardhmen, por shpesh edhe qajn hallet e tyre studentore.

  Evroamerikant, partner kryesor t UEJL-it

  Se a do t vij deri n largimin e Bordit Ndrkombtar nga ky universitet, kur t rrumbullakohen katr vjett e projektit, rektori Abazi thot se ky bord funksionon bashk me bordin udhheqs t vendit, t angazhuar pr udhheqjen e politiks s Universitetit, porse tash ekziston nj struktur e re e qeverisjes, me Bordin universitar dhe at kshilldhns. Edhe pse sht br nj ndrrim n strukturn e qeverisjes, edhe m tej jan prezent prfaqsues t shteteve donatore, si n Bordin kshilldhns, ku jan antar nga shtetet evropiane dhe SHBA-ja, kurse n Bordin universitar sht kryetari i deleguar prej Bordit kshilldhns dhe nj antar, si dhe antar t tjer t universitet dhe jashta tij.

  Se 'sht br n rrafshin e modernizimit dhe reformimit t ktij universiteti, q mban epitetin evropian, rektori Abazi thot se ky universitet sht i ri dhe ka filluar t punoj q nga e para konform Karts s Bolonjs, me sistemin evropian t transferit t kredive, q sht nj "kurikulum" i harmonizuar dhe i modernizuar, ndaj dhe pr momentin nuk ka nevoj pr ndonj reformim apo modernizim t veant. sht me rndsi, sipas tij, q n vitet q vijn t bhet nj menaxhim dhe sigurim t cilsis m t lart t studimeve. Sipas planit strategjik 2004-2008, q sht hartuar, prej detyrave primare sht edhe sigurimi i cilsis msimore, kurse n kt rrafsh sht n procedur evaulimi institucional n asociacionin e universiteteve evropiane.

  Universiteti pr her t par sivjet aplikon studimet me korrespondenc, q sipas drejtuesit t tij sht nj prej projekteve mjaft t rndsishme. Ky lloj studimi sht i dedikuar pr ata q jan n marrdhnie pune dhe msimi pr ta do t organizohet ndryshe nga institucionet e tjera t ngjashme n rajon. Studentt do t ken msim t rregullt, q do t jet i reduktuar deri 50 pr qind, kurse ort do t zhvillohen pasdite kur ata jan t lir, si dhe do t mbahen edhe kontakte t rregullta me msimdhnsit. Metodat q do t aplikohen do t jen t msimit t vazhdueshm, pr kt jan angazhuar kuadro nga Franca, q do t zbatojn nj lloj msimi shum t popullarizuar pr studentt me korrespondenc.

  Se n 'nivel do t jet bashkpunimi me universitetet e tjera t vendit dhe t bots, rektori Abazi konsideron se bashkpunimi me universitetet evropiane dhe ato amerikane do t jet arma kryesore e stafit drejtues. Sipas tij, pr kto tre vjet sht ndrtuar nj rrjet mjaft i zhvilluar i bashkpunimit me universitetet m t vjetra dhe m me renome. Bashkpunimi nuk sht formal, vetm me nnshkrimin e ndonj marrveshjeje, por do t jet nj bashkpnumi real. Jan dy projekte t mdha, si vazhdim i bashkpunimit me universitetet e SHBA-s pr tre vjett e ardhshm, q do t financohet nga USAID-i dhe nj tjetr i bashkpunimit me universitetet e Francs perndimore, q parasheh 24 profesor vizitues pr do vit akademik. Ndrkoh ka filluar bashkpunimi me universitetet e Maqedonis, t Prishtins, Tirans, me ato t Bullgaris, Turqis, Austris, Zvicrs, Gjermanis, Holands etj.

  Pr pun t suksesshme nevojitet nj kuadr i ngritur profesionalisht, kurse ky universitet edhe n kt rrafsh i ka kushtuar rndsi t veant. Kuadri sht nj shtje q krkon zgjidhje afatgjate, thot rektori Abazi, duke vn n dukje se pr kt shtje stafi drejtues sht qasur me mjaft kujdes, sidomos kur sht dashur t sigurohen kuadro q do t japin msim n gjuhn shqipe. Ai ka mohuar informatat se ekziston ndonj paknaqsi n mesin e kuadrove, sidomos t atyre q jan angazhuar nga Kosova, q do t ishte adresuar n kt institucion, por, prkundrazi, ata q nga dita e par kan qen shtylla kryesore e msimdhnies. Ndoshta ka pasur keqkuptime, kur ktu sht zhvilluar nj sistem i evaluimit t brendshm, ku marrin pjes edhe student, t cilt japin mendimin e tyre n funksion t avancimit t procesit msimor, konsideron rektori i UEJL-it n Tetov, Alajdin Abazi.

  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 10. #30
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Antarsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  n realitetin e hidhur
  Mosha
  35
  Postime
  2,153
  Faleminderit
  29
  28 falenderime n 25 postime
  Stormo hyra tek faqja e universitetit dhe mu be qejfi shume, se me ne fund Shqiptaret e IRJM fituan universitetin e tyre ne gjuhen Shqipe!

  Do doja te pyes nese shkolla njihet nga programet erasmus/socrates ? Do kisha me te vertet deshire te vij nja gjashte muaj andej dhe ti njohe ato treva nga afer!

 11. #31
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  Je i mireseardhur gjithmone Kryeplak.
  Ndersa sa per metoden e studimit,ne ne fakt rektori yne para ca ditesh nenshkruajti Karten e Bolonjes,te cilen besoj se e njef ti vet.

  P.S: Po qe vjen,me kerko numrin tim te telefonit.

  Sinqerisht Stormi
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 12. #32
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Antarsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  n realitetin e hidhur
  Mosha
  35
  Postime
  2,153
  Faleminderit
  29
  28 falenderime n 25 postime
  Citim Postuar m par nga StormAngel
  Je i mireseardhur gjithmone Kryeplak.
  Ndersa sa per metoden e studimit,ne ne fakt rektori yne para ca ditesh nenshkruajti Karten e Bolonjes,te cilen besoj se e njef ti vet.

  P.S: Po qe vjen,me kerko numrin tim te telefonit.

  Sinqerisht Stormi
  Storm faleminderit per sqarimin dhe oferten!
  Une harrova qe ne Prill duhet te jem ketu per te rinovuar lejen e qendrimit keshtu qe nuk mund te shkoj me erasmus jashte BE. Megjithate do pyes njehere me mire kendej nga shkolla ime! Tungjatjeta

 13. #33
  KARL MARKS Maska e InF-Sm[0]keR
  Antarsuar
  13-08-2004
  Vendndodhja
  GJERMANI :P
  Mosha
  35
  Postime
  228
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Nuk e lexova fare temen po doja te thoja se jam vete student ne tetove
  Lol nje tironc qe studion ne tetove nese ktu nuk mu dha mundesia per te studiuar kshu me dhane nje rast ne UT {Universiteti i Tetoves } jam ne vit te 2, dega drejtesi
  Jam shume i lumtur qe studioj ne tetove me pelqejne njerezit jane shume te rrespektum

  Bye bye all
  Ndryshuar pr her t fundit nga Kryeplaku : 28-11-2004 m 07:34
  ..si lo ammetto sono sincero
  ma non trovo cos assurdo
  se ogni tanto mangio lacrime
  e mi perdo..

 14. #34
  KARL MARKS Maska e InF-Sm[0]keR
  Antarsuar
  13-08-2004
  Vendndodhja
  GJERMANI :P
  Mosha
  35
  Postime
  228
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Kryeplako ma le i xhiro foton ma le i xhiro se me shko me shume
  ..si lo ammetto sono sincero
  ma non trovo cos assurdo
  se ogni tanto mangio lacrime
  e mi perdo..

 15. #35
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Antarsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  n realitetin e hidhur
  Mosha
  35
  Postime
  2,153
  Faleminderit
  29
  28 falenderime n 25 postime
  Citim Postuar m par nga InF-Sm[0]keR
  Kryeplako ma le i xhiro foton ma le i xhiro se me shko me shume
  Bob Marley i shkon te gjitheve, edhe me te shemtuarin e ben te bukur. Buron shume miresi shpirterore nga fytyra e ketij njeriu!

  Nejse, te ljmaroj se zevenmdesova nje fjale me fjalen "njerezit" nga shkrimi jot. Une e kuptova se ku e kishe fjalen ti po pata frike se nga menyra si e shkruajte ti do keqkuptoheshin te tjeret.

  Studime te mbara edhe ty edhe Stormit e cdo Shqiptari ne Tetove!

 16. #36
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Antarsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  n realitetin e hidhur
  Mosha
  35
  Postime
  2,153
  Faleminderit
  29
  28 falenderime n 25 postime
  Stormangel, SEEU eshte i vetmi universitet ku mesohet ne gjuhen Shqipe ne IRJM apo ekziston edhe ndonje tjeter?

  Nese eshte i vetmi universitet ne Shqip atje do e bej temen e hapur ne kryeteme, ose po deshe hap nje teme tjeter per gjithe arsimin e larte ne IRJM dhe ta bejme kryeteme.

  me respekt Kryeplaku

 17. #37
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  Kryeplaku,
  Pervec Univerzitetit te Europese Juglindore kemi edhe Univerzitetin e Tetoves qe eshte univerzitet shteteror dhe kemi edhe katedren e gjuhes shqipe ne Univerzitetin e Shkupit keshtu qe,nuk eshte vetem SEEU ku mesohet shqip.
  Do me presish nje dite apo dy te grumbulloj materiale per te gjitha keto dhe t`i fus ne nje teme.
  Falemnderit


  Stormi
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 18. #38
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  Rektori i UEL-s zgjidhet Kryetar i Konferencs Ndr-Universitare t Maqedonis
  T martn, n dat 14 Dhjetor 2004, n mbledhjen e 14 t Konferencs Ndr-Universitare t Maqedonis (KNUM), Rektori i Universitetit t Evrops Juglindore, Prof.Dr.Alajdin Abazi, u zgjodh Kryetar i KNUM-s. Me rastin e zgjedhjes si Kryetar i Konferencs, Rektori Abazi deklaroi: Na pret nj pun e madhe dhe m intenzive gjat vitit t ardhshm. Do t duhet t prgaditet raporti pr pun n t gjitha Universitetet, n prputhje me Deklaratn e Bolonjs.
  N foto,rektori Alajdin Abazi.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 19. #39
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  Financial Aid Office


  WINTER SCHOOL 2005

  AT THE TECHNICAL UNIVERSITY OF MUNICH
  for Students from SEEU Tetovo

  The German Academic Exchange Service offers scholarships to attend an intensive German Language course at the Tech-nical University of Munich from

  January 12th February10th, 2005

  The offer includes:

  an intensive German language course (Credit - transfer ac-cording to ECTS)
  company visits
  cultural trips
  workshops at the TU Mnchen on various topics
  introduction to German and European culture
  food, accommodation, pocket money and travel expenses

  Students who have attended the Winter University in Janu-ary 2004 are excluded from this offer.

  Application procedure:

  - forms are available at : www.seeu.edu.mk
  - must be forwarded to : Financial Aid Office 301.16
  - latest by : December 1st 2004


  The course is organised by Technical University Mnchen
  International Affairs, Winter School 2005
  Dr. Beate Rattay-Frstl
  Gabelsbergerstr. 39
  80333 Mnchen
  Deutschland
  http://www.iz.hr.tu-muenchen.de


  For Aplication Form

  http://www.seeu.edu.mk/english/news/...School2005.asp
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 20. #40
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  18 Janar 2005
  UEJL vazhdon edhe pr tre vjet bashkpunimin me Universitetin e Indians

  Sot Prof.Dr.Alajdin Abazi, Rektor i Universitetit t Evrops Juglindore shpalli sot Programin Ndrlidhs t Arsimit t Lart me Universitetin e Indians. Programi i ri sht me vler prej 1.8 milion dollarsh, t donuara nga Agjencia Amerikane pr Zhvillim Ndrkombtar, e cila sht nn-deg e Ambasads Amerikane.

  Programi i ri e mbshtet Fakultetin e Administrats s Biznesit dhe Fakultetin e Shkencave dhe Teknologjive t Komunikimit, ndrsa kryesisht programi do t prmbledh:

  Sjelljen e ligjeruesve t nivelit ndrkombtar nga Universiteti i Indians n UEJL,
  do t ndihmoj msimdhnsit e ri t UEJL-s q t kryejn magjistratura,
  do t ndohmojn n zhvillimin e kurikulumit, dhe
  do t ndihmojn n specializimin e kuadrit t UEJL-s n shkathtsit pr edukimin me distanc, q t munden studentt t ndjekin msimet e tyre nga Universiteti n Indians drejtprsdrejti.
  Zotri. Phil Butterfield sht shef i programit ndrlidhs, i cili do t qndroj me zyr n Tetov, ndrsa zotri Visar Ademi sht zvends i tij.

  Universiteti i Indians e ka ndihmuar UEJL-n prej n vitin 2001.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Letr e hapur nga Shoqata e t Shprngulurve nga Kosova Lindore VATRA
  Nga Vicianum n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-04-2009, 11:11
 2. Cilat jane ndryshimet ne mes te Europes Perendimore dhe asaj Lindore?
  Nga DYDRINAS n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 22-02-2009, 17:22
 3. Spiunet e Europes Lindore (dhe Juglindore)
  Nga saimiri-uk n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-01-2007, 10:32
 4. Masakra e Monopolit 1944 - Tetov
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-04-2006, 14:21
 5. Kosova Lindore nuk duhet t harrohet dhe as t sakrifikohet
  Nga iliria e para n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-11-2005, 07:21

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •