Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 19 prej 19
 1. #1
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Keshillat e djallit

  KESHILLAT E DJALLIT nga Dio Gelev (volumi i dyte)

  -Nese nuk keni ndonje gje te mire per te thene per njerezit, ejani te rrime bashke.

  -Kot perpiqeni t’i mesoni njerezit jo rralle mund t’ju ndodhe qe kur ju i tregoni Henen, ata te mos shohin Henen por gishtin tuaj.

  -Individualiste te te gjithe botes bashkohuni, ju s’keni cfar humbisni pervec personalitetit tuaj.

  -Hidhu perpjete sa te duash gjerat do te vene atje ku duhet dhe kur ti ja keput gjumit.

  -Jo te gjithe paragjykimet duhen vene ne diskutim. Mbase shumica e tyre jane te drejte. P.sh ndoshta qente mbajne vertet ere, apo te gjithe pushtetaret vjedhin ose te gjithe politikanet genjejne.

  -Kot perpiqeni te sajoni dicka nga asgje! (Me perjashtim te ndonje politikani).

  -Nese bini ne nje grope ku nuk ka asgje dhe nuk dilni dot qe andej, vazhdoni te germoni se dicka do te gjeni. Ai qe e kishte hapur nuk e kishte hapur kot!

  -Mos harroni! Ne kemi lindur vetem per vete. Kush nuk ka kuptuar kete s’ka kuptuar asgje.

  -Vajza te pamartuara! Eshte me mire nje fjale e ashper nga burri, sesa nje fjale e bute nga vellai.

  -Sa me injorante te jeni, aq me shume do t’ju pelqeje Bibla.

  -Ruhuni nga te cmendurit e ditur!

  -A doni te beheni poet? Bini ne dashuri!

  -Gra te dashura! Doni s’doni, por burri duhet te jete kudo dhe kurdohere i pari. Perse? Sepse eshte ai qe u krijua i pari dhe eshte po ai, qe i dha jete gruas nepermjet brinjes se vet.

  -Krijues! Komedite shkruajini mire. Nuk eshte aspak e bukur qe me to te qeshin, kur te lexohen apo te shfaqen!

  -Beni si te beni dhe blijeni nje ore diellore. Ajo perben nje kollajllek te madh. P.sh. ajo te tregon...kur eshte dite dhe kur eshte nate.

  -Gra, vetem dy lloj burrash ka: Burra te vdekur dhe burra vdekjeprures.

  -Beni si te beni dhe zini nje dashnor(e)! Ai (ajo) do t’i jape jete jetes tuaj dhe do t’ju beje te harroni jeten qe jetoni.

  -Arin provoje me zjarr, gruan me ar dhe burrin me grua.

  -Hiqni dore nga koprracia!C’kuptim ka te jetoni te varfer dhe te vdisni te pasur?!

  -Njerez nuk jeni as te perjetshem dhe as te pazavendesueshem. Jeta duhet menduar si puna me turne: Mbaro turnin dhe leri vendin tjetrit.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 2. #2

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  haahaha librin e pare e kam lexuar .. thenie realiste ee

  - Ne mengjes lani syte dhe mprihni dhembet

  kete mbaj mend tani per tani

 3. #3
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Vazhdim

  -Politikane te nderuar! Per te respektuar dhe per te pershendetur turmat qe ju ndjekin nga pas, ju duhet t’I hipni gomarit se prapthi.

  -Varet nga ju per te qene I varfer ose jo, Ne kete bote jane shume te rralle njerezit qe I kane mundesite per te qene te varfer.

  -Nese ndonjehere beheni Minister i Punes dhe nuk e beni dot punen, mund te perdorni shprehjen e arte: “Papunesia rezulton kur njerezit nuk jane te afte per te gjetur pune”.

  -Nese jetoni buze nje kenete dhe nuk ju pickojne mushkonjat, kjo tregon se ato e kane kuptuar qe ju jeni kunder projektit per tharjen e kenetes.

  -Une e di qe edhe ju habiteni kur shihni nje njeri te dashuruar me nje qen. Konsiderojeni ate si nje qen qe ka rene ne dashuri me nje qen dhe ghabija juaj do te zhduket.

  -Jo per cdo gje duhet ankuar se kjo bote eshte e padrejte. Zoti i madh i ka rregulluar gjerat aq mire sa p.sh. Ne te gjithe konsumojme te njejten sasi akulli, por me nje ndryshim te vogel: Te pasurit e konsumojne ate ne vere, ndersa te varfrit, ne dimer.

  -Astmatike te dashur! Jua qaj hallin se edhe une I tille jam. Por meqenese kjo semundje eshte bere dicka massive, nuk shqetesohem me, vecse kur rrethohem nga qente. Dhe ajo qe me bezdis me shume, eshte kur kam prane nje qen qe pi cigare.

  -Midis dy te keqijave zgjidh njeren. Asnjehere mos I provo ato qysh me pare!

  -Nese nuk ju pelqejne burrat, shkoni me grate! Nese nuk ju pelqejne grate, shkoni me burrat! Nese nuk ju pelqejne as grate as burrat, shkoni me qente!

  -Mos i lani duart kur urinoni! Urina eshte dezinfektant i shkelqyer.

  -Nese e konsideroni veten zonje ne shtepine tuaj, mos e qortoni burrin me fjale, vishjani me c’te keni ne duar!

  -Mekatoni vetem me nje dore, p.sh. vetem me te majten. Te djathten mbajeni paster, se mund t’ju duhet kur te betoheni per ndershmerine tuaj.

  -Kerkoni sa te doni, por melodi me te embel se ajo qe lind nga shkriftimi i eshtrave te te dashures tuaj, nen peshen e trupit tuaj, s’keni per te gjetur!

  -Mos harro! Ne kete bote, asnje dreke nuk te jepet falas.

  -Po bere qejf, takes e ke gjithmone prapa.

  -Po pive vere dhe raki, nuk plakesh kurre…se vdes I ri!

  -Vjehrrat jane me te vertete te tmerrshme. Nese nuk jeni ne gjendje t’i beni ndonje gje vjehrres, lerjani ndonje tjetri te merret me te.

  -Kot luftoni per barazi. Te arrish nje barazim, eshte njelloj sikur te puthesh motren tende.


  Vijon...
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 4. #4
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Keshillat e djallit

  -Kujdes kur e ke gjuhen shpate, se mund t’ju akuzojne per armembajtje pa leje!

  -Nese dikush nuk ju thote asgje, si mund ta dini se ai ka shkuar me pushime?!

  -Seicili duhet te besoje ne dicka! P.sh. pasi ka pire goten e pare, ai duhet te besoje se i duhet edhe nje gote tjeter.

  -Mos u shqetesoni kur ndiheni te vetmuar! Ne universin ku jetojme, ne te gjithe se bashku jemi krejt vetem.

  -Besoji te gjitheve, por letrat priji!

  -Seksin mund ta beni edhe pa partner. Mjafton te kini nje dore te shkathet.

  -Mbani diete! Ajo ju heq fodullekun.

  -Ju mund te semureni nga gripi edhe qellimisht.

  -Nese nuk je per vete, kush do te jete per ty? Por po te jesh vetem per vete, perse te jesh fare?

  -Njelloj keni per te vuajtur kur mbeteni te ve. Vejushat mbyten ne lote, vejushet ne morra.

  -Besojini asaj qe thone kleriket se njeriun e krijoi Zoti dhe jo Mema Natyre! Perndryshe do t’ju akuzojne per marrdhenie incesti me Memen Natyre.

  -Preferoni me mire oret me zile te brezit te vjeter, sesa ato qe te zgjojne me nje melodi te embel. Nese ka dicka qe nuk mund t’ju coje heret, eshte hipokrizia.

  -Vajza, kot gezoheni kur martoheni. A e dini sa vlen nje burre? Nje gjysem(jo nje!) muaj mjalti. Pastaj...pastaj s’ka vec vrer.

  -Mos i besoni atyre qe ende perdorin fjalen NDER! Ne ditet e sotme fjala NDER nuk eshte vecse nje fjale me kater shkronja.

  -Djelmosha! Zgjidhni e merrni: Beqari eshte pallua, i fejuari luan, i martuari gomar.

  -Mund te vrisni edhe trembedhjete vete, por do te vriteni nga i katermbedhjeti.

  -Vajza! Per sa kohe qe nje djale, vetem ju flet apo ju telefonon, ai s’eshte vecse nje djale, nderkohe qe ju keni nevoje per nje...burre.

  -Nese ju shkrepet te beni veprime te cmendura, bejini ato me entuziazem. Vetem keshtu do te jeni i besueshem.

  -Nuk mund te beheni avokat I mire nese nuk mbani nga te dy krahet!

  -Mos u lodhni te beheni mik i te tjereve! Zoti ju ka gatuar te jeni vetem mik i vetvetes.

  -Nese Krishti vdiq per mekatet tona, mos e zhgenjeni ate!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 04-03-2004 mė 09:19
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  38
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime
  mos luaj me zjarin ; keshillat e djallit janew jane te d jallit dhe ngelen te tija nese nuk i miratojme dhe i besojme . nese bejme te kunderten do te jemi demonet ma te mire ne kete bote te mire dhe te keqe ,

 6. #6
  bitter girl Maska e marsela
  Anėtarėsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime

  Re: Keshillat e djallit

  [QUOTE]Postuar mė parė nga Mina
  [B]KESHILLAT E DJALLIT nga Dio Gelev (volumi i dyte)  -Gra, vetem dy lloj burrash ka: Burra te vdekur dhe burra vdekjeprures.

  -Beni si te beni dhe zini nje dashnor(e)! Ai (ajo) do t’i jape jete jetes tuaj dhe do t’ju beje te harroni jeten qe jetoni.

  -Arin provoje me zjarr, gruan me ar dhe burrin me grua.

  te gjitha te bukura ishin po kto me lart...
  mua me kujtohet nje evjeter:nese shikoni dike qe pushon,ndihmojeni!
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

 7. #7

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  -Nese morri qe kishit ne koke ka ngordhur dhe juve perseri ju ha koka,mos u shqetesoni .Eshte fisi i morrit qe ka ardhur per varrim ... lol

  -Kujdes vajza ! Kur ju vijne anes .gjithe hallin e kane te mesi

  - Mos i shani njerezit qe mastrurbojne! Te masturbosh do te thote te kesh deshire te besh sex me ate qe do vertet..lol

  - Mos e lini nje zog tju iki nga dora!Nje zog ne dore eshte me mire se nje zog ne qiell ...lol


  doni meeeee lol

 8. #8
  Hey, how do i look? Maska e Aragorn I
  Anėtarėsuar
  20-09-2003
  Vendndodhja
  Your five years in solitary confinement are at an end. You've paid part of your debt to France.
  Mosha
  36
  Postime
  324
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Sic thote Pamela:

  Interesting...!
  Nga halli,
  derrit i thuhet dajo.

  Ndjesė pastė nėna e shtrenjtė..
  Sa shumė vėllezėr paska patur!

 9. #9

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Postuar mė parė nga Aragorn I
  Sic thote Pamela:

  Interesting...!
  Po pse u mundove more aman ....... mgjthate na duhej edhe mendimi yt mbres lenes lol

 10. #10
  Hey, how do i look? Maska e Aragorn I
  Anėtarėsuar
  20-09-2003
  Vendndodhja
  Your five years in solitary confinement are at an end. You've paid part of your debt to France.
  Mosha
  36
  Postime
  324
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  :P, mualebi! :P
  Nga halli,
  derrit i thuhet dajo.

  Ndjesė pastė nėna e shtrenjtė..
  Sa shumė vėllezėr paska patur!

 11. #11

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Mosss dha alarmin ky .... po iki una se sdua te haj ndonje pandofel kokes nga hapsja e temes lol

  aragorn trazoje mire ee mualebin

 12. #12
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Keshillat e djallit

  -Nuk eshte keq qe here pas here t’ju kujtojne, se ne shumicen e rasteve ju harrojne.

  -Nese te gjithe mendoni njelloj, asnjeri prej jush nuk mendon.

  -Vetem xhelozise nuk I shmangeni dot! Edhe Eva kur pa per here te pare veten lakuriq ne nje pellg me uje,vrapoi tek Adami dhe ju ankua per mungese besnikerie.

  -Para se te martoheni, eshte mire te keni disa teori per edukimin e femijeve, pavaresisht se me pas do te keni disa femije dhe asnje teori.

  -Punoni sa me shume per arsimimin e popullit! Sa me shume ta arsimoni, aq me shume e pastroni nga balta e Zotit!

  -Kur angazhoheni ne nje projekt, eshte e rendesishme te kini parasysh gjashte fazat e tij: Entuziazem, desiluzion, panik, kerkimi i fajtoreve, denimi i te pafajshmeve, lavde dhe nderime per ata qe nuk moren pjese ne projekt.

  -Synimi kryesor i jetes tuaj eshte te fitoni sa me shume para. Vetem keshtu ju do te jeni i pavarur nga te tjeret dhe te varur nga parate.

  -Gaboheni kur mendoni se shijoni ditet, vitet! Zoteri! Ne kete jete mban mend vetem castet.

  -Perpiquni te jeni i ndershem! Vetem ndershmeria vleresohet ne kete bote, pavaresisht se ajo te le pa buke.

  -Besojini vetem atyre qe nuk i njihni! Vetem ata nuk ju kane mashtruar asnjehere.

  -Njerez te varfer! Vraponi dhe brohorisni pas politikaneve! Eshte nga te paktat privilegje tuajat. Politika do te vdese kur te vdese varferia.

  -Nese cdo darke hani kos, ky eshte nje tregues qe jeni me kulture. Kosi s’eshte vecse nje qumesht qe ka mbaruar gjimnazin.

  -Kot lodheni te gjeni nevojtoret e avokateve! Ata ***** e bejne ne dosjet e tyre.

  -Mund te gjeni edhe politikane te pakorruptueshem, por kujdes se ata kushtojne shume shtrenjte!

  -Kur degjoni te gerthasin:”Rrofte progresi!”, mos harroni te pyesni:”Progresi i kujt?”.

  -Kur arrini nje sukses, ka vetem nje problem te vogel: Ju duhet te vazhdoni te jeni i suksesshem.

  -Armikut dhe eres kthejini gjoksin, spiunit hapini zemren!

  -Burra! Mos u mburrni! Zoti ne fillim beri nje burre dhe mandej, vendosi te bente dicka me te persosur dhe beri nje grua.

  -Kur keni njezetepese vjet martese, nuk nenkupton se jeni nje cift i lumtur, por nje cift i vjeter.

  -Kur nuk e dini ku do te shkoni, zgjidhni nje rruge cfardo dhe ajo do t’ju coje atje ku deshironi!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 13. #13
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,486
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  lol .. sad but true. lol bravo Mina! nice
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 14. #14
  ________
  Anėtarėsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,518
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  e vleresoj inciativen per edukim te perdorur me nje mjeshteri te larte humori nga moderatoret tane te parafundit.
  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

 15. #15
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  Edhe sikur te ishin " gjepura " ato keshilla , vetem prezenca e te nderuares dhe te respektuares - Mina - ne padogane eshte kenaqesi absolute ( jo relative ) te lexohen !

  Pershendetje Mina :-)

 16. #16
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  e vleresoj inciativen per edukim te perdorur me nje mjeshteri te larte humori nga moderatoret tane te parafundit.
  --------------------------
  Floriri! Sipas vendit behet kuvendi, jemi tek padogana apo jo?... Pastaj keto thenie nuk kane dale prej meje por prej autorit.

  Deus te falenderoj dy here: Se pari per respektin dhe se dyti per foton qe ke zgjedhur.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 17. #17
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Keshillat e djallit
  -Nese jeni qejfli alkooli, duhet te beni kujdes nga makinat. Jo per gje, por mund t’ju ndodhe qe ndonjera prej tyre t’ju shtypi dhe ata qe do t’ju shohin ashtu te coptuar, mund te thone: “Pinte nje cike shejtani!”

  -Ju Don Zhuanet jeni me fat. Zoti ju ka gatuar qe t’I bini qylit. Por kujdes se mund t’I bini qylit me…nje apo disa kalamane.

  -Jo cdo puthje duhet quajtur dashuri! A mund te quhet dashuri , p.sh. kur I puthni ****** tjetrit?

  -Jepini njerezve per te ngrene dhe pastaj kerkojini ndershmeri!

  -S’ka nevoje te vrisni nje njeri qe ka lindur i vrare.

  -Kujdes se nuk ka vetem SHISH (Sherbimi Informativ Shteteror), por edhe SHIP (Sherbimi Informativ I Partise)!

  -Vajza! Mos u martoni me miope! Ata ta mbushin shtepine plot me kalamane.

  -Nese ju qellon te denoheni me vdekje dhe para ekzekutimit ju kerkojne deshiren e fundit, kerkoini te mesoni kinezcen.

  -Kujdes nga dashuria se ka peshe specifike te madhe! Po t’u ngjit direkt e nga poshte, nuk shkon kurre lart. Edhe kur te ngjitet nga lart, zvarritet gradualisht poshte e me poshte, derisa te rrezohet fare pertoke.

  -Mos ju turr me shqelma zonjes se bletes, nese do t’i marresh mjaltin!

  -Gjithmone bej mire por mendo edhe per pasojat!

  -Qe te degjosh gagaritjen e rosave, duhet t’i trembesh ato:

  -Burra! Vetem nga tre gjera duhet te ruheni: Nga semundjet, nga burgu dhe nga tradhetia e gruas.

  -Here-here nuk eshte keq te hani dicka bajate te fresket, psh...fjalimet e politikaneve para zgjedhjeve.

  -Respektoje dhe ki frike nga shefi, nga shteti dhe nga Zoti, se vetem perfitime do te kesh!

  -Ne jeten tende duhet t’i permbahesh edhe kesaj filozofie: Te mbushesh ato qe jane bosh dhe te zbrazesh ato qe jane plot.

  -Sado i zgjuar qe te jeni, ne nje fushe do te gaboni ne parashikimet tuaja: Ne ate te politikes.

  -S’eshte problem kur ndiheni te shemtuar. Psh ju mund te perfitoni nga rasti dhe te konkuroni per t’u shpallur nje kryeveper e artit modern.

  -Kur merreni me politike, asnjehere mos pretendoni te fitoni 100%. Ne kete bote, kudo dhe kurdohere, 20% e njerezve jane gjithmone kundra.

  -E drejta per te qene i cmendur i takon te gjitheve, vecse me kete te drejte nuk duhet abuzuar!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 18. #18
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Keshillat e djallit 5
  -Nese pretendoni se jeni infermjere korrekte duhet t’I zgjoni pacientet tuaj ne orarin e caktuar per t’I dhene luminalin.

  -Kur t’ju shkrepet te argetoheni me ndonje budalla, s’ka nevoje te shkoni shume larg: Argetohuni me veten tuaj!

  -Nese jeni i pasur dhe doni te bini ne sy, porositni nje makine luksoze, qe te kete marrshin e pare, te dyte,...te peste dhe marrshin...funeber.

  -Kur shkoni tek dentisti, ju duhet pak kurajo, te hapni gojen dhe te shtrengoni dhembet.

  -Kot perpiqeni te fajsoni dike kur rrezoheni: Fajin e ka graviteti.

  -Nese ngriheni nga shtrati gjysem ore me heret dhe ju dhemb koka, cohuni gjysem ore me vone.

  -Mos u beni aq pesimist, sa te mendoni se cdo gje ne jete ka te njejten vlere sa dhe gogesima, me te vetmin ndryshim, se kjo e fundit te jep me shume kenaqesi!

  -Pelqeini lavderimet, sidomos nga shefat! Por mos harroni se s’ka lavderim me te embel sesa nje rritje rroge!

  --Thoni c’te doni por grate jane te zonja per gjithshka! Po burrat? Burrat...per ate qe mbetet.

  -Falenderoni Zotin qe solli ne kete bote Aleksander Graham Bellin, i cili na beri me telefona! Megjithate, imagjinoni sikur ne thirrjen e pare telefonike, linja te ishte e zene!

  -Gjithshka qe duhet te kuptoni nga kjo jete, mund te permblidhet ne dy fjale: AJO VAZHDON!

  -Gjithmone duhet te pretendoni per te gjetur gruan ideale. Por kujdes se pasi ta gjeni, do te konstatoni se edhe ajo paskesh pretenduar te gjente nje burre ideal.

  -Nese jeni i pasur, bakshishin jepeni te vogel per te mos u marre vesh se jeni i pasur. Nese jeni i varfer, bakshishin jepeni te madh per te mos u marre vesh se jeni i varfer.

  -Pelqejeni fshatin, me ate qetesi dhe ajer te paster, vecse per sa kohe qe nuk jeni i detyruar te jetoni atje.

  -Falenderoni zotin qe nuk lexoni dot mendimet e njeri-tjetrit, se do te kishit mbetur pa miq.

  -Boten ne teresine e vet duhet ta mendoni ne ekuiliber. Pa te, ajo nuk do te ekzistonte. P.sh. Zoti, ne pamundesi per te qene i pranishem ne cdo familje, dergon Nenen, ndersa Djalli, gruan.

  -Vajza! Nuk mjafton qe te gjeni nje burre dhe te martoheni. Problemi kryesor eshte qe ate burre, ta beni burrin tuaj.

  -Kqyrini me kujdes gomaricat! Do te konstatoni se shumica e tyre i kane syte te lotuar. E dini perse? Sepse i kane burrat...gomere.

  -Cuno! Here pas here mos harro te kujtohesh se ajo vegla me te cilen te ka pajisur Zoti, nuk eshte vetem per te bere cicin.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 19. #19
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Keshillat e djallit
  -E drejta per te qene i cmendur i takon te gjitheve, vecse me kete te drejte nuk duhet abuzuar!

  -Te verteten mund ta thoni vetem kur jeni budalla, ndersa per genjeshtren ju duhet me teper zgjuarsi.

  -Vajza dhe gra te shemtuara! Nuk ja vlen te beheni xheloze per ca qe jane me te bukura se ju. A nuk zgjat me shume shemtia se sa bukuria?

  -Sa me pak inteligjent, aq me shume do t’i perkisni partise ku aderoni.

  -Nje keshille e mire: Mos jepni keshilla!

  -Percmimin duhet ta perdorni me mjaft kursim, sepse nevoja per te po rritet nga dita ne dite.

  -Nese dikush ju qendron larg, ju mund te ngushelloheni me faktin qe edhe atij dikush i qendron larg.

  -Burra! Dy here ne jeten tuaj nuk do ta kuptoni gruan tuaj: Para dhe pas marteses.

  -Beni plane sa te doni, por dijeni se edhe plani me I mencur, nuk mund ta zevendesoje fatin e budallait.

  -Besimin fetar mund ta perdorni ashtu sic perdorni autobuzin. Psh, ju i hipni atij, vetem kur shkoni ne rrugen tuaj.

  -Mos i besoni shprehjes se jeta fillon ne moshen dyzete vjec! Si mund te besohet kjo, kur ne kete moshe na fillojne dhimbjet e kryqeve, na dobesohen syte, artritet dhe na mberthen zakoni per t’i treguar te njejten histori, tre here ne dite, te njejtit person.

  -Nese doni te jetoni gjate, hiqni dore nga cdo gje qe ndjell deshira per te jetuar gjate.

  -Kur pretendoni se jeni njeri i madh dhe te tjeret perreth nuk ju kuptojne, ju mund te ngushelloheni me mendimin:”Koha ime ende nuk ka ardhur. Ka disa njerez qe lindin postum.”

  -Perdorni vetem peshqira te bardhe! Ata ju tregojne se sa mire e keni lare surratin.

  -Perkedhelini sa me shume femijet! Atyre u pelqen shume kjo gje. A nuk jane perkedhelite ato qe pergatisin ngjizjen e nje femije?

  -A doni te mesoni sekretin per te mbetur gjithmone te rinj? Jetoni me ndershmeri, hani ngadale dhe genjeni per moshen tuaj.

  -Sa mund te dallosh gjurmet e zogut ne qiell, aq mund te gjesh gjurmet e jaranit kur shkon tek e dashura.

  -Nese shihni nje burre dhe nje grua qe cdo dite grinden perpara pasqyres, dijeni se ata jane aktore.

  -Kur doni te mendoheni, mbeshtesni koken me te dyja duart. Ne kete menyre goja do t’ju mbyllet dhe nuk do te shqetesoni as veten dhe as te tjeret.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

Tema tė Ngjashme

 1. Alfabeti i Djallit
  Nga ABIGAIL nė forumin Komuniteti protestant
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 06-11-2010, 08:47
 2. Kujdes! Avokatet e djallit, Rock&Roll dhe Satana.
  Nga DEN_Bossi nė forumin Agnosticizėm dhe ateizėm
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 03-03-2010, 23:50
 3. Zonja e Djallit, edhe sot krenare pėr kobet qė i ka sjellė Shqipėrisė
  Nga DYDRINAS nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 31-03-2009, 20:52
 4. “Zgjidhja” e ēėshtjeve nacionale nė parajsėn e djallit
  Nga Brari nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-11-2008, 20:29
 5. Perse valle thirjet e djallit na terheqin me shume?!
  Nga baby dream nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 12-04-2006, 06:40

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •