Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
  Antarsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  ne kafenene e preferuar
  Postime
  99
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Kush di dika m shum rreth Bledar Sejkos?

  a di njeri ca behet me Qepen se u be gati 8 vjet qe s'degjoj me asgje per te.
  Bushspeak: War is Peace

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e vagabondi1
  Antarsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  Where the bitches are...CaLiFoRnIa BaBY !
  Mosha
  32
  Postime
  217
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Na BERE KURESHTAR LAL
  CA ESHT KJO QEPA LOL

 3. #3
  xha Barka Maska e Jonian
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  39
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Tironso, po pyet per Bledar Sejkon qe njihej ndryshe edhe si "Qepa".
  Trimi i mir me shoqe shum

 4. #4
  rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
  Antarsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  ne kafenene e preferuar
  Postime
  99
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Postuar m par nga tironsi per qef
  Na BERE KURESHTAR LAL
  CA ESHT KJO QEPA LOL
  plako duket qe qenke shume i ri ne moshe. kjo pytja ishte per "pleqte", ose te pakten ata 25 vjec e siper.
  Qe thua ti Qepa eshte nje KY dhe jo KJO. Ta shuaj pak kureshtjen tani.
  Na ishte njehere nje diktature qe i kishte vene zgjedhen tokes se popullit te lashte Ilir qe e quanin Shqiperi.
  Kur diktatura po jepte shpirt dolen dy djem trima me arme ne dore per ti dhene goditjen e fundit. Arma e tyre ishte kitarja. Ata quheshin Redon Makashi dhe Bledar Sejko dhe fituan menjehere zemrat e popullit kur dolen ne ekranin e vogel dhe kenduan nje kenge me ritme pakez Perendimore qe diktatura e kishte kthyer ne tabu. Fama e tyre morri dhene.
  Diktaure vdiq dhe po ate fat pati dhe grupi i dy trimave. Ata u ndane dhe secili ndoqi rrugen e vet. Redoni u be kengetar romantik qe i bente gocat te luanin mendsh me tinguj e kitares se tij dhe Bledari (qe tani preferonte te thirrej me emrin e tij te luftes "Qepa") vendosi ti futej Heavy Metal qe i bente te luanin mendsh cunat me tingujt e kitares se tij elektrike.
  Ne fillim ai krijoi grupin Megahertz me te cilin konkuroi edhe ne festival ku kishte perpunuar muziken e filmit "Skenderbeu".
  Me pas krijoi grupin Thunderway qe beri buje ne rradhet e tifozerise metalare. Grupit ju bashkangjit edhe Elton Deda si vokalist qe me zerin e tij femeror (se s'du me i ven emer tjeter) ja hoqi disi lezetin por gjithsesi grupi ishte nje sukses. Dhane edhe disa koncerte tek ILA ku salla ishte e tejmbushur si asnjehere (ose nje here tek koncerti i Centaur). Nxorren edhe nje album te titulluar "Victims of Confusion" qe eshte albumi me i bukur i metalit Shqiptar.
  Ne majat e suksesit te grupit u nisa per ne kurbetin e larget per mos tu kthyer me kurre. Di qe E. Deda e la grupin me pas...
  a e di njeri vazhdimin e perralles?

  P.S nqs ka ndonje "dinosaur" tjeter ketu mund te beni edhe ndonje korrigjim, jau jap te drejten e autorit.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ju flet Tirana : 02-03-2004 m 18:20
  Bushspeak: War is Peace

 5. #5
  In Flames Maska e dimegeni
  Antarsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  Gteborg
  Postime
  371
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Nga nje grup metali tani i bi ne byzyk grek.Do thoni ju si ka mundesi?
  Po boll te lexosh temat qe hapen te muzika ketu dhe kuptohet pse i duhej me i ra atje.
  Ku o gerneta e bujar qamilit me jau?
  Discover me like emptiness.......

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e xengjell
  Antarsuar
  30-01-2003
  Vendndodhja
  ALBANIA
  Mosha
  35
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  hi to all

  Pershendetje!
  Une si kam 25 vjec por e njoh Bledar Seikon.
  Ose me saket lkam degjuar ca muzike nga grupi i tij Thunderway
  eshte vertet me shume i zoti ne kitare...

  Per pyetjen se ku ndodhet: Jeton ne itali po nuk me kujtohet saktesish se ne cilin qytet. Pash qe i kishte prer floket, kur i ben nje pyetje per floket "nese kishte nderment ti rriste ai tha jo duke shprehur qe ajo kohe ka ikur tashme". Nuk luan me muzike Hard rock. Punon me grupin e tij ne nje Lokal dhe luan muzike jaz bluze por jo me "metal" Kjo eshte e gjitha qe pashe ne emisionin ku ai ishte i ftuar para para ca muajsh ketu ne Tirane dhe qendroi vetem 5 dite...

  Kjo eshte e gjitha qe di per jeten e tasheme te tij.

  "Shendet te gjithve"
  Kethe kupa dhe puth cupa.:^smooches

 7. #7
  joe lando
  Antarsuar
  10-03-2005
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  bledar Sejko .Qepa

  ju pershendes o njerz,

  sa per qepen , heq kapelen .
  kemi studiuar bashke ne lice artistik me red makashin , dhe kemi qene nje klike fantastike qe zor se mund teperseritet.

  kush ka qene ne kete klike ka qene: Qepa, Redon makashi , Genci,( klasa e kitarres e Eduard Baxhoglit , nje idi me briri qe Qepen e shihte si konkurent megjithese kishin 17 vjet diferenc) Ylbere BerdaKu dhe se fundi ylli Eda Zari.

  Qepa -Bledi eshte ne Itali.
  fatkeqesisht merret momentan me rrugullim lavatricesh, por do te kete nje come back te forte kam degjuar me Redonin dhe Eda Zarin kte fund viti.

  i juaji Leo.

  ps.vdiste per john lenon dhe syzet i kishte si ai ishte nobel.

 8. #8
  ::Webmaster:: Maska e aldotr
  Antarsuar
  17-04-2005
  Mosha
  35
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Sa per bled sejkon lexova te celsi qe ka fillu kurse private kitareje..Dmth qe gjendet ne trojet shqiptare..Kush eshte i interesuar per kurse me bledin mund ti jap edhe nr e telefonit..

  Respekte per Thunder way..never die
  www.shkarko-al.com

Tema t Ngjashme

 1. Bledar Mastori
  Nga liliella n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 17-04-2007, 00:53
 2. Lajme nga Anglia
  Nga kundraRRYMES n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 169
  Postimi i Fundit: 24-03-2005, 17:55
 3. Ndal! Punes Dhe Trafikut Te Femijeve Ne Shqiperi
  Nga StormAngel n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 21-10-2004, 04:45
 4. Hetimi i akuzave per krim te organizuar dhe korrupsion
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-01-2004, 09:13
 5. Nga prapaskenat e epoks hoxhiste
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 20-09-2003, 10:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •