Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  <-----
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Postime
  998
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 4 postime
  Me ndihmon dot te gjej se sa eshte rrenja me tregues 5 e 5000 ? E di se shnderrohet ne dicka te anasjellte por e kam harruar te them te drejten !
  ...

 2. #2
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Postuar mė parė nga AgainstAllOds
  Me ndihmon dot te gjej se sa eshte rrenja me tregues 5 e 5000 ? E di se shnderrohet ne dicka te anasjellte por e kam harruar te them te drejten !
  E ke fjalėn pėr fuqinė e 5-tė tė rrėnjės??
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 3. #3
  <-----
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Postime
  998
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 4 postime
  Po ! Dicka si kjo
  5 ____
  \/5000
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga AgainstAllOdds : 16-02-2004 mė 19:16
  ...

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  agains allodds ke tx calculator? neqoftese po shkuraj 5000 ^(1/5)= the answer
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 5. #5
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Bėje nė graphic calculator siē tha Ana, se asnjėri s'i bėn dot nė kokė kėto veprime. Unė dy qė i kisha, njėrin ma prishėn, tjetrin ma humbėn. $200 shkuan kot.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  zot un kam nje 60 dollar calculator per 3 vjete
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 7. #7
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Ana, mua ma paguan grant-i qė kam, prandaj. Mė nė fund, e gjeta!
  Sa tė doli pėrgjigja?

  5000^(1/5)=5.492802717

  Pak si vonė tė ndihmojmė AgainstAllOdds.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 8. #8
  <-----
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Postime
  998
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 4 postime
  thnx guys , por me interesonte me shume rruga qe ndjeket se sa rezultati
  ...

 9. #9
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Kush e bėn me dorė? Asnjėri! S'e bėjnė prindėrit tanė, e jo mė ne. Edhe me matricat, asnjėri nuk interesohet pėr mėnyrėn si bėhen. Ka kaluar ajo kohė... edhe ta bėsh me dorė atė problemė, nuk del e plotė qė ta pjestosh.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Leila : 19-02-2004 mė 14:40
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 10. #10
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Nqs do me lujt verdalle ka lloj lloj menyrash qe te zgjidhesh keto gjera... me dore kam bere nje here gjera te tilla po jo me fuqi te 5-ste dhe prap eshte e gjat shume...
  per strategjira pastaj ke sa te duash... po fundja nje rezultat do marresh

  ln(5000)^(1/5)=ln x
  (1/5)ln (5000) = ln x

  e^((1/5)ln5000) = x
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 11. #11
  <-----
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Postime
  998
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 4 postime
  Nuk e di kush e paska ba teme ne vedi kete pytjen qe shtrova un por gjithsesi , faleminderit Ekzekutuese , Rexhina dhe Cyclotomic per ndihmen tuaj
  ...

 12. #12
  xha Barka Maska e Jonian
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  39
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Hahahaha.
  Robi po kerkon rrenjen me tregues 5 te 5000, ju po beni muhabet sa kushtojne makinat llogaritese dhe c'lloj makine llogaritese keni. Pergjigja eshte ajo qe eshte shenuar nga Leila me lart, 5.492802717.

  Kesaj i thone: "U llafosem qe u shkoqem".
  Trimi i mirė me shoqe shumė

 13. #13
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga AgainstAllOdds
  thnx guys , por me interesonte me shume rruga qe ndjeket se sa rezultati
  tamam e ke o xha barke tamam
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 14. #14
  Student
  Anėtarėsuar
  16-04-2004
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  32
  Postime
  35
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Hey cuna, perdorni metoden e Newton per zgjidhjen e ketyre problemave. Tani do thoni ju te ha kohe; po une vetem po u jap nje mendje

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Cyclotomic
  Nqs do me lujt verdalle ka lloj lloj menyrash qe te zgjidhesh keto gjera... me dore kam bere nje here gjera te tilla po jo me fuqi te 5-ste dhe prap eshte e gjat shume...
  per strategjira pastaj ke sa te duash... po fundja nje rezultat do marresh

  ln(5000)^(1/5)=ln x
  (1/5)ln (5000) = ln x

  e^((1/5)ln5000) = x
  e lezetshme kjo rruga por prape e njejta gje eshte ...
  tek e fundit per te gjetur ln (5000) do perdoresh makinen llogaritese ...

  ajo pergjigja e leila-s duhet te jete e sakte se e kishte makinen e shtrenjte me duket

 16. #16
  Student
  Anėtarėsuar
  16-04-2004
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  32
  Postime
  35
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ta zgjidhesh me logaritma te duhet nje makine llogaritese te pakten te jete shkencore, kurse me metoden e Newton e zgjidhni edhe me laps

Tema tė Ngjashme

 1. Etimologji sipas Nezir Myrtes
  Nga ZANOR nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 24-04-2014, 19:38
 2. Nezir Myrta / ETHYMOLOGJIA E EMRIT – ALBANIA
  Nga Henri nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 151
  Postimi i Fundit: 11-06-2009, 15:59
 3. Rrėnja e vjetėr e njė blerimi (Kur tė jesh mėrzitur shumė)
  Nga Diabolis nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 14-07-2005, 10:53
 4. Rrenja katrore e dyshit.
  Nga berat96 nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 28-05-2002, 12:46
 5. Ethymologjia e emrit "Albania"
  Nga Henri nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-04-2002, 19:46

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •