Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 50 prej 50
  1. #41
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anėtarėsuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    Citim Postuar mė parė nga dionea Lexo Postimin
    Jam e te njejtit mendim.
    Nuk e di : o na ben mergimi o jemi keshtu,por Shqiptaret nuk bejne fare pe njeri tjetrin,fare.Prandaj pak e sakte.
    jam shum dakord me ty!un jetoj ne iali dhe shoh pershembull rumunet sa bejne per njeri tjetrin o zot,ose polaket,kroatet ...te gjithe me pak fjale kurse ne asnje here!shqipetari e ka zili shqipetarin se mendojne keshtu "pse ai te ket me shum se un "-, dhe kjo nuk eshte aspak nje gje e mire !
    per sa i perket temes ne vendin ku ndodhem un shqipetaret kan len nam,skan lan gje pa bo (te gjitha pa perjashtim) dhe kan nje opinion shum te keq, kan gati te gjithe probleme me te zit. per shkak te ketyre gjerave preferoj mos ti hap probleme vetes time dhe mbaj shoqeri te huaj dhe sigurisht familja ime ndjehet m ee sigurt qe un te rri me te huaj se sa me shqipetare natyrisht te huaj jan persona qe na pershtaten.
    ne vendin ku jam un shqipetaret e kan perfaqesuar shum keq Atdheun tone!
    une jam KRENARE qe jam shqipetare sepse e perfaqesoj vendin tim ashtu sic duhet!!!!!!!

  2. #42
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anėtarėsuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    Citim Postuar mė parė nga tate patate Lexo Postimin
    shiko,prinderit e mi duan qe te kem shoqeri te huaj,seppse per kete me kane prure ne itali.ne shqiperi do kisha nje mentalitet tjeter.ketu cdo gje eshte e hapur ......mund te dalesh me shoqe ne kinema ne pishine ne disko naten te marresh ndonje akullore,disa gjera qe ne shqiperi nuk do mund ti beja,se kane nje mentalitet krejt te ndryshem......por dhe shoke shqiptare kam plot si ne itali dhe ne shqiperi.por mentaliteti dhe realiteti eshte ky ne shqiperi.do doja te flisja me dike pse jo dhe me ty ne adresen e-mail supertato2005@libero.it
    e ke gabim se edhe shqiperia eshte modernizu shum ..te shofesh se si jan bo gocat atje te ik menja (jo te gjitha natyrisht por nje pjese e mire )...na ka dal nami kot ne ketej ne itali qe jemi "dalldis" sepse ato atje jan me keq se ne, dhe kete e vertetojne faktet . mos ti ngeli hatri asnjeres nga ato qe jan ne shqiperi sepse ne fund te fundit realitetin po them !

  3. #43
    Larguar..
    Anėtarėsuar
    31-08-2009
    Postime
    4,530
    Njeriu e zgjedh vete shoqerine, vetem se ndikimet e saj qe ajo do te kete tek jeta e tij, qofte te mira qofte te keqija jane te pashmangshme.

    Nuk ka gje te keqe dhe po te njohesh te huaj.

    Moj nuk jetojme ne kohen e akullt ne.

    Integrimi sjell horizonte te hapura.

  4. #44
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Perderisa jetoim ne dhe te huaj do kemi edhe shoqeri me vendalit ketej .

    A me shume me shqiptare apo te huaj , kjo ka pak rendesi , varet sesi te shkon muhabeti .
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anėtarėsuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Shoqerin e zgjedh vete,sido qe te jete,e huaj apo shqiptare,dhe jo te ma zgjedhin prinderit,se fundja une do shoqerohem me ato njerez ,rendsi ka te zgjedhim nje shoqeri,qe te na pershtatet,dhe te jet nje shoqeri e paster, pa interes dhe pa intriga
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  6. #46
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    folen adoleshentet me lart.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  7. #47
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Pink ne per prinderit tane, vogelush do mbesim
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anėtarėsuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Hajde jep dhe ti menimin tat,si ne kopesht qe je akoma

    LOOOOOOOOOOOOL
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anėtarėsuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    por mos harroni ata e din qe ju jeni shqiptar edhe po qe se ju mendoni se jeni amerikan apo gjerman e keshtu me radh

  10. #50
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Kur skam qen e penguar nga prinderit,edhe pse kame shoqeri te gjithave raca dhe religjioneve ne shtepin time jane gjdo here te mirseardhura dhe te respektuara nga prinderit e mi.
    Por une vet preferoj te kem me shume shok dhe shoqe shqiptare mirpo per fat te keq skam shum mbase jena te shperndare dhe jetojm larg njeri tjetrit.
    - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
    Agim Metbala"

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

  1. Sulė Hotla (1875-1947), Njė Jetė Pėr Shqipėrinė
    Nga strong_07 nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
  2. Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
  3. Shenja ne Rruge!?
    Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 17-06-2009, 08:47
  4. Paketa e propozuar nga Ahtisari pėr statusin final tė Kosovės
    Nga Nice_Boy nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 451
    Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
  5. Ēėshtja Ēame
    Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 154
    Postimi i Fundit: 25-03-2005, 19:56

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •