Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 50
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e zeus
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Kėtu
    Postime
    944
    Postuar mė parė nga strawberrygirl_
    1+1+1
    Nuk e di !
    --------------------------------------------------------

    Numėr perfekt!

    U bėmė si te filmi! "Ata ishin katėr" ... nė fakt, po ne nuk duam tjetėr!



    --------------------------------------------------------
    Nė botė ka 10 lloje njerėzish: ata qė kuptojnė sistemin binar, dhe ata qė nuk e kuptojnė!

  2. #22
    "innocent child" Maska e strawberrygirl_
    Anėtarėsuar
    09-10-2003
    Vendndodhja
    in my dreams
    Postime
    128
    po mire ne behemi 3 mosketjeret kjo eshte me mire nuk na duhet nje i trete apo ishin kater ?
    Love is like fog -- there is no mountain on which it does not rest
    ....makes the impossible possible
    ....rules without rules.

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545
    mund te behem une i katerti . vecse jam mashkull jo femer . prish pune . jo . atere cili eshte misioni i parec .

  4. #24
    Dark Angel Maska e smokkie
    Anėtarėsuar
    08-01-2004
    Vendndodhja
    verdalle
    Postime
    1,137
    Prinderit e mi nuk e kane problem shoqerine, mbase sepse jam cun, po te isha vajze nuk e di si do reagonin.
    puna eshte se prinderit po me stresojne duke me thene qe te pakten nusen ta marr shqiptare
    dreq o pune them, ka kohe, e mire, thote mamaja, kur te vije koha, ta maresh shqiptare, se jane keshtu jane ashtu, kurse te huajat kane kulture tjeter, jane keshtu jane ashtu.
    stresante keta prinderit, sidomos mamaja
    Cdo gje eshte relative...

  5. #25
    E & A 4 ever Maska e XxAlesiAxX
    Anėtarėsuar
    03-01-2004
    Vendndodhja
    ~*~UsA~*~
    Postime
    104
    nuk e kane problem per shoqerine!
    Po burrin duan qe ta marr shqiptar> lol


    :~* ~*~T!RoNcE_s!_ShP!Rt~*~ :~*

  6. #26
    ...........
    Anėtarėsuar
    24-12-2002
    Vendndodhja
    home
    Postime
    678
    Nuk eshte puna se ke deshiron familja, ata mund te bejne 100 pyetje per shoqerin, por sdo i tregosh te gjitha apo jo, gjithmon i tregon me te mirat.
    Un mendoj se duhet ta di un te zgjedh shoqerin, dhe me ke kam me shum deshir te shoqerohem se sa tja le prinderve ne dore. Ata mund te thojne shoqerohu me te huaj e un dua shqiptar ose te kuunderten.
    Jam shoqeruar me Shqiptar ne shkoll edhe kolegj dhe e them me gjith shpirt qe kan qen 2 vitet me te stresuara dhe qe jam zhgenjer jasht mase te jetes time.
    Jam e shoqeruar me te huaj tani, jam rehat dhe e lir flas cte dua, jap mendimin tim bej cte dua...me gocat nuk jam ne nje challenge si me shqiptaret. Me cunat gjithashtu flas hapur mendimin e jo te kem frik se do flasin mbrapa krahve.

    Prinderit e mi jan te gezuar kur un jam e lir dhe e gezuar ne shoqerin time, dhe jo ne frik dhe e stresuar.
    What we do does not define who we are. What defines who we are, is how we rise when we fall!!

  7. #27
    "innocent child" Maska e strawberrygirl_
    Anėtarėsuar
    09-10-2003
    Vendndodhja
    in my dreams
    Postime
    128
    hahahah smokkie gjith kto kerkesa kjo mami jot, lere te ishe vajze ti.... lum si ti . Kur te vije koha per nje te tille te gjej une ndonje vetem me jep listen e mamit tend cfare kerkon ajo, jo cfare kerkon ti. LoL
    Love is like fog -- there is no mountain on which it does not rest
    ....makes the impossible possible
    ....rules without rules.

  8. #28
    ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
    Anėtarėsuar
    09-08-2004
    Vendndodhja
    ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
    Postime
    503
    Prinderit e mi nuk e kane shume problem se me ke do shoqerohem te huaj apo shqiptare. Ndoshta edhe nuk e shprehin po me shume duken se anojne nga shoqeria shqiptare e cila eshte gjithmone me e paster. Me sa di une Amerikanet nuk hidhen shume ne xhep sepse kane nje menyre jetese me ndryshe se shqipot ketu. Ato gjera qe ne na duken cik si "wrong" keta i quajne lojra thejshte "FUN".Gjithcka varet edhe nga vete personi se shume prindr kane frike se femija i tyre mos prishet e behet si ndonje si keta
    ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Me^bind
    Anėtarėsuar
    12-11-2004
    Vendndodhja
    diku ketu
    Postime
    56

    Talking

    Ku hidhet sot ne bes shoqeria!

    sot ta ka me interes yti.. jo me shoku/shoqa


    p.s un kom i shok shqiptar( vetem 1) te tjeret sa per nje hi bye... shoqe pastaj. plot, hidhu anej dil kenej , ngarko zhgarko hesapi...

    Te hujt flasin lirshem pas krave kurse ne : Ej se mos i thuash gje ti ore/moj qe te thash une


    thuni ca te doni, si kalohet me shoqerin shqiptare skalohet me te hujt... per gallata jan njesh




    G
    Ne flasim gjuhen tuaj. Ne perkthejme idete tuaja.


    Amantya Communications!

  10. #30
    hmmm godd
    Anėtarėsuar
    12-10-2005
    Vendndodhja
    permet
    Postime
    34

    shoqeria

    sa per shoqerine prinderit e mi ma kane lene mua ne dore zgjedhjen e shoqerise time mgjth kur shohin se ndonje gje nuk shkon eshte normale qe do nderhyjne

  11. #31
    Perjashtuar Maska e Prototype
    Anėtarėsuar
    10-05-2002
    Postime
    1,450
    Me te huaj, sepse duan qe te pershtatem gjithmone e me teper si dhe te integrohem ne shoqerine e ketejshme

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-10-2005
    Postime
    1

    Wink

    shiko,prinderit e mi duan qe te kem shoqeri te huaj,seppse per kete me kane prure ne itali.ne shqiperi do kisha nje mentalitet tjeter.ketu cdo gje eshte e hapur ......mund te dalesh me shoqe ne kinema ne pishine ne disko naten te marresh ndonje akullore,disa gjera qe ne shqiperi nuk do mund ti beja,se kane nje mentalitet krejt te ndryshem......por dhe shoke shqiptare kam plot si ne itali dhe ne shqiperi.por mentaliteti dhe realiteti eshte ky ne shqiperi.do doja te flisja me dike pse jo dhe me ty ne adresen e-mail supertato2005@libero.it

  13. #33
    Perjashtuar Maska e romeoOOO
    Anėtarėsuar
    27-08-2005
    Postime
    1,542

    Red face

    Citim Postuar mė parė nga Lepuluse
    Me te huaj, sepse duan qe te pershtatem gjithmone e me teper si dhe te integrohem ne shoqerine e ketejshme


    ok, te kesh shoqeri te vendit ku jeton normal qe te ndihmon te integrohesh por kjo sdo te thote qe duhet te kesh me shume shoqeri te tille.

    Ne fakt pyetja e temes eshte formuluar pak gabim sepse prinderit ne rralle te pare deshirojne per femijet e tyre te kene nje shoqeri te mire dhe te paster, pastaj kreitere te tjera.

    Nuk eshte e thene qe te qendrosh vetem me shoqeri te huaj eshte gjithmone pozitive, sidomos per mentalitetin e prinderve Shqiptar, sepse sic e dime mire shume sjellje normale jashte shtetit tone duken shume jo-normale ne Shqiperi!

  14. #34
    PimpetT (paj ) ;) Maska e __SwEeT_GirL__
    Anėtarėsuar
    18-09-2005
    Vendndodhja
    somewherE
    Postime
    576
    Kto te mite se kan shume problem...mjafton te jene njerez(kalamoj me i llaf )te mire aq u intereson....megjithate me shume kan qejf shqiptaret....

    Mami im psh ka vdekje spanjollet...me thot me ato mos te shof...

    ndersa una vet me shume me shkon muhabeti me albot kshuqe shumicen e shoqerise e kam shqiptare....dhe ca italiane...ndersa te tjeret nje HI e nje Bye...jo ndonje miqesi te madhe ....por nuk eshte e thene qe cdo gje eshte e prere me thike..kshuqe nqs me shkon muhabeti me x person nuk para mar parasysh se nga ca vendi eshte...
    * I DiDnT asK 2 B AlbaNiaN...I JuSt GoT LuckY ♥ *

    CrosiN Da Dead LiNe...Y


  15. #35
    Larguar Maska e GrifshA_
    Anėtarėsuar
    21-02-2005
    Postime
    361
    Prinderit e mi? NE fillim kur erdha ketej, donin te kisha shoqeri me nenshtetasit e vendit.. sepse me thonin qe te ndihmojne me shume per tu ambjentuar andej. Aktualisht maksimumi kur iki ne tr..me kerkojne llogari () se me ke qendroj...dhe as nuk i intereson ne fakt nacionaliteti i tyre. E njejta gje eshte dhe per mua. Dhe pse personat qe kam me shume muhabet jane shqipo.. per shkakun e vetem, se kuptohemi me mire...pikepamjet, idete, mentaliteti...batutat. Ndersa per te njohur...nga puna qe bej njoh yhyyy shume nacionalitete te ndryshme...njohje pa kofidenca
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  16. #36
    Once Upon A Time... Maska e BluE-MooN
    Anėtarėsuar
    13-12-2005
    Vendndodhja
    Diku Lart...
    Postime
    62
    Prinderit e mi nuk me influencojne shume ne zgjedhjet qe bej ne shoqerine. Zgjedh njerez qe me pershtaten tipit dhe personalitetit pa u ndikuar nga nacionaliteti. mgjth shoqerine me te madhe e kam me shqipetare sepse si e tha dhe grifsha eshte me e lehte per tu kuptuar, ndajme te njejtat ide ( pak a shume) ska nevoje per shpjegime.

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-07-2006
    Postime
    8
    Ai gjith kur kam qen i vogel pridrit me kan then mos rri me njerz te huaj tash a e kan pas fjalen per te huaj (jasht) a sdiiiii si kam vet ndryesh hgahg

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e e-v0gela
    Anėtarėsuar
    07-10-2006
    Postime
    76
    Une personalisht edhe sikur mos donin jam e detyruar te kem shoqeri te huaj sepse jetoj ne nje shtet te huaj keshtu qe normale shoqeria do jete e huaj !!
    Neqoftese prinderit sdo ishin dakort sdo e kuptoja kete gje sepse e para punes ishin ata qe vendosen te jetojme ne nje vend te huaj ...

  19. #39
    ~*---LEPURUSHKE---*~ Maska e 100% BRUNE-BABY
    Anėtarėsuar
    07-04-2007
    Vendndodhja
    Nuk eshte puna jote!E more vesh?????
    Postime
    168
    Mami thote rri me te huaj!
    Ku durohen ata!
    DEUTSCHLAND & LUKAS PODOLSKI=NUMBER 1

  20. #40
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anėtarėsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Me thuajn ri me tonat se ato te huajat ska gjo prej tyre hihihhihi
    Sui generis

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Sulė Hotla (1875-1947), Njė Jetė Pėr Shqipėrinė
    Nga strong_07 nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
  2. Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
  3. Shenja ne Rruge!?
    Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 17-06-2009, 08:47
  4. Paketa e propozuar nga Ahtisari pėr statusin final tė Kosovės
    Nga Nice_Boy nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 451
    Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
  5. Ēėshtja Ēame
    Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 154
    Postimi i Fundit: 25-03-2005, 19:56

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •