Close
Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 161
  1. #1
    rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
    Anëtarësuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    ne kafenene e preferuar
    Postime
    99

    Sa kohë keni pa shkuar në vendlindje?

    Rekordi per te cilin e kam fjalen eshte pakez i cuditshem po behet fjale per rekordin "kush ka me shume kohe pa vajtur ne Shqiperi?"

    Une vete u bera 8 1/2 pa vajtur per arsye te shumta (dokumenta, shkolla, familjen e kam ketu, shoqeria ka ikur, xhepi bosh, indiferenca etj).
    Cudia eshte se pavaresisht se malli me merr nganjehere (gjithmone e me pak me kalimin e kohes) deshira per ta vizituar vendlidjen po shuhet. Ndonje arsye te forte per ta vizituar nuk e kam, pervec disa kusherinjve te pare dhe gjysheve. Dicka tjeter eshte se ketu ku jam (S.I-Brooklyn, NY) Shqiparet kane krijuar nje bicim komuniteti te fuqishem dhe me duket sikur nuk kam ikur ndonjhere prej Shqiperise. Ne fakt ketu jemi bere me Shqiptare se Shqiptaret ne Shqiperi. Party me Shqiptare pothuajse cdo muaj, shoqerine 100% Shqiptare, gjuha e folur 80% Shqip, muzika Shqip (biles popullore), gazetat Shqip i lexojme te gjitha, tani eshe Sateliti na duhet dhe me duket se s'kam per tu kthyer me ne Shqiperi.
    Po te iki ne Shqiperi tani me duket sikur do iki jashtetit.
    Bushspeak: War is Peace

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-08-2002
    Vendndodhja
    Montreal -Tirone , vajtje-ardhje, moszgjedhje
    Postime
    181
    Po kumunitetet shqiptare kudo qe jane (me vjen keq qe e pranoj) jane shume larg aktualiteteve shqiptare dhe ky rekordi yt nuk eshte ndonje gje per tu mburrur so, po te shkosh ne Shqiperi ke per te ndryshuar 100 % mendim (po te rrish me shume se nje muaj kuptohet), sepse sado te flasesh shqip, te besh party me shqipo, te shohesh satelit nuk e ke ate ngrohtesine qe te jep Shqiperia e viteve 2000 ; pra je shume larg asaj qe ofron vertet Shqiperia !

  3. #3
    rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
    Anëtarësuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    ne kafenene e preferuar
    Postime
    99
    Postuar më parë nga XimiD
    ky rekordi yt nuk eshte ndonje gje per tu mburrur so, po te shkosh ne Shqiperi ke per te ndryshuar 100 % mendim (po te rrish me shume se nje muaj kuptohet)
    Lexoje me cik me shume kujdes postin dhe do e kuptoni qe nuk eshte mburrje. Po s'ju ve faj juve, jua ve adminstratoreve qe ndryshuan titullin. Po perpiqen te behen sensacionale si gazetat per te terhequr sa me shume lexues. Reagimin tuaj e prisja.
    Arsyet qe dhashe jane vetjake kshu qe merrini for what they're worth.
    Bushspeak: War is Peace

  4. #4
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Z....
    Akoma sma ke dhen at kafen ti mua
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  5. #5
    rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
    Anëtarësuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    ne kafenene e preferuar
    Postime
    99
    Postuar më parë nga bayern
    Z....
    Akoma sma ke dhen at kafen ti mua
    Kafe s'maj men te kem premtuar (unless under another name) po megjithate do ta jepja me gjithe qejf si badhkeNjuJorkez, mgjthse si tifoz i Bayern nuk e meriton
    Si thua ke Essex te Dielen?
    Ndryshuar për herë të fundit nga ju flet Tirana : 11-02-2004 më 14:22
    Bushspeak: War is Peace

  6. #6
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Paska resme te djelen ne essex edhe mua sme kan thene hic fare..te pabeset...
    Mashtrus kot nuk thashe Z.... Ti premton por harron se me c'nick e ke bere premtimin lol...
    Nwayz c ya when i c ya..edhe po ta jap un kafen mos u tut..

    Se mos harroj po meqe jam me partizonin ca fitoj
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e lorina
    Anëtarësuar
    14-11-2002
    Vendndodhja
    Middle Earth- :)
    Postime
    79
    Hey pershendetje.. ka me shume se ty dhe njoh une.. Ata qe jane ne Amerike dhe jan me azilim politik nuk kane te drejte te shkojne ne SHqiperi per 10 vjet.. nje shoku im e ka pothuajse mbushur kete periudhe..

    uroj te shkosh dhe ta vizitosh sa me shpejt sipas mundesive, dhe te krijosh mendimin tend ne qofte se do ta vizitosh perseri..

    Sinqerisht,
    lorina
    I can't understand why people are frightened by new ideas. I'm frightened of old ones

  8. #8
    my prince arrived Maska e joanna
    Anëtarësuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    300
    nuk e di ne mban rrekord, por me siguri di qe humbet goxha!!!
    _Mos thuaj <<te dua>> pa e ndjere se kur ta ndjesh cfare do thuash?
    -jeta eshte nje rrote qe gjithmone rrotullohet e i sjell gjerat sic duhen per te mbajtur ekuiliber.prandaj kujdes!!!
    E JETO C'DO CAST TE JETES SE NUK KTHEHEN PRAPA. ;) :P

  9. #9
    rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
    Anëtarësuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    ne kafenene e preferuar
    Postime
    99
    Postuar më parë nga bayern
    Se mos harroj po meqe jam me partizonin ca fitoj
    2 kafe.

    Joanna - nqs e ke llafin per Pubs anej ka blloku (shpikja e fundit e Shqiptarve) te tipit "Cowboy Pub Manhattan"(emri me absurd qe mund ta gatuaje vec nje mendje boshe) s'me merr malli shume. Nqs e ke llafin per Saranden, aty jam rrit.
    Nje gje kam peng, Vloren dhe Veriun e Shqiperise qe s'i kam vizituar kurre.
    Degjoj shume kalamaj qe vijne te lumtur nga Shqiperia se kane bo palle, por kur rritesh icik dhe kalon te 25-30 njeriu sheh per gjera te tjera ne jete.

    P.S edhe njehere i terheq vemendje administratoreve per ndryshimin e titullit. mos u perpiqni te beheni gazetare me zorr.
    Bushspeak: War is Peace

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    Big Apple
    Postime
    1,256
    Z-ja...te kuptoj, marrje

    e megjithate shpresoj te mos me vene 8 1/2....per ato te shpise me teper..dhe per te marre dhe nje tjeter doze realiteti perse jeta ketu eshte me e mire

    uroj te kesh zgjidhur problemin e familjes (nen, babe_)

    bayern keelira, do feste per valentio ti? po kerkon kafera ne lagje pa mbaruar borxhet? ta tregoj une ty bizi men
    TBD

  11. #11
    rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
    Anëtarësuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    ne kafenene e preferuar
    Postime
    99
    Postuar më parë nga Larsus
    e megjithate shpresoj te mos me vene 8 1/2....per ato te shpise me teper..dhe per te marre dhe nje tjeter doze realiteti perse jeta ketu eshte me e mire
    uroj te kesh zgjidhur problemin e familjes (nen, babe_)
    Lars po familjen ktu e kam se mos ta kisha me not delfin do e kisha kalu Atllantikun . Kjo eshte dhe arsyeja kryesore qe s'me ka shtyre te shkoj, plus qe kto shkollat na morren frymen sa marojme njonen fillojme tjetren.
    Bushspeak: War is Peace

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-08-2002
    Postime
    24
    Ju flet tirona - degjo pyete ne mbaje rekord per 8 vjet pa shkuar ne SHqiperi. Ta them une lali rri edhe nja 8 vjete te tjera pa shkuar dhe ta garantojme ne rekordin meqenese e paske kaq shume problem.


    Bej shaka se une kam 4 per vete dhe po shkalloj.

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-01-2004
    Vendndodhja
    Ne mergim
    Postime
    36
    Mirdita te gjithve
    Ju flet tirona: teme shume e mire plako .besoj se venin e dyt e kame vet. Po bej 7 1/2 vjet pa shku ne shqiperi.
    Pune pune nat e dite te fitojme pakez drit.

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-08-2002
    Postime
    495
    11 vjet.

  15. #15
    rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
    Anëtarësuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    ne kafenene e preferuar
    Postime
    99
    Postuar më parë nga mirela
    Ju flet tirona - degjo pyete ne mbaje rekord per 8 vjet pa shkuar ne SHqiperi. Ta them une lali rri edhe nja 8 vjete te tjera pa shkuar dhe ta garantojme ne rekordin meqenese e paske kaq shume problem.
    Jo mi goc, pyetja ime fillimisht ishte "kush mban rekord?" po administratorueset e ndritur vendosen ta ndryshojne, me nje llaf ta spice up icik temen.

    Arjanit - ndoshta ke venin e dyte (dmth te tretin pas hyrjes zyrtare te Di68) te kjo tema po kushedi ca veni ke ne realitet, sidomos kur ke bashkekombas ne Amerike qe s'e kane pare token e te pareve me dhjetra vjet si puna e Dianes ne Minessota
    Bushspeak: War is Peace

  16. #16
    ga ga Maska e bunny
    Anëtarësuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    U.K
    Postime
    935
    una 6 kam.... per mua goxha eshte...
    mluq pluq bunny
    How can she fall, if there is no one there to catch her

  17. #17
    Dash...me kembore Maska e Toro
    Anëtarësuar
    26-04-2002
    Vendndodhja
    CALIFORNIA
    Postime
    1,404
    Bah, me 8 vjet e gjys u bekan rekordet? Rri , rri dhe ca miku ....
    Une kam 13 vjet pa shkuar dhe nuk po ndihem....ti me 8 vjet u bere rekordmen? lol
    "Who is John Galt?"

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-02-2004
    Vendndodhja
    holand
    Postime
    2
    ju pershendes te gjithve nga shqipria,une e mbaj rekordin se nuk isha kurre ne shqiperi kjo nuk eshte mburrje per mua po nuk kam pasur mundsi.Une nuk e kam vizituar as kosoven qe 8vite ja keshtu esht jeta.ketu kam shoke nga shqipria edhe ata thojn se eshte mire atje,mua me peqen te rrie me njerz nga shqipria se e flasin gjuhen paster,per ju ndoshta eshte qesharake por une jave marre lakmi.sigurisht edhe prej juve ka qe nuk kan qene kurre ne kosove,mund ta vizitoni ne qovse e dini gjuhen ha,haaaa.te gjithe jemi shqiptar ju pershendes.
    djali007

  19. #19
    keshtu sic ja kam nisur cdo kater vjet me takon te kthehem. edhe pse isha ne 2000 ndjej se ka plot 8 vjet qe nuk jam kthyer pasi aty dy muaj ishin ne enderr e stergjatur . nje shoqe ka plot 13 vjet pa u kthyer me kembengulje qe kurre nuk do shkel me ne ate toke.

    tani ju te ny nese doni te mbani rekorde piqemi ne essex se aty ka tipa qe perkasin tek "guinness records" .
    bayern borxhet dhe kafenete nisi ketej nga un se kam dhe sebep.
    when are we going to see "the corporation"
    Who am I to judge a vowel more alluring than the words it generates ?

  20. #20
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Dreq o pune un ne ket tem u mundova ti vjedh kafene Z-së me dolen te tere borxhlinj.

    Lil gjej destinacionin edhe planifiko paraditen...se mbasdite ncuq jam ne pun ....pastaj ne mengjes eshte me mire ..Fillimi mbare gjysma punes

    Larsus sa ka arrit nr anej nga tolloni jot? se me sa shof un po vazhdoj shkolle bixineci ti mban llogarite loooool

    z-je ta kthyem temen nga liber rekordesh ne larje hesapesh me faqorre ne dore looool

    Mu duk mua apo kaloi toro zorraxhiu ketej? ...Ku je ti pjeshke?

    Ika un empire statista ....happy valentines......

    C ya round....
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Adem Jashari - Hero i Kosovës
    Nga JONI 1 në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 296
    Postimi i Fundit: 05-03-2023, 21:58
  2. E vrava burrin tim pasi më keqtrajtonte..!!
    Nga Zemrushja në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 23-04-2007, 09:13
  3. Parakushtet për tu kthyer në vendlindje
    Nga Agron Jozef Mje në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 17-09-2005, 00:35
  4. A Mund Ta Falni Nje Shok Kur Ai Ka Shkuar Me Te Dashuren Tuaj
    Nga ben-shkodrani në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 15-01-2003, 15:10
  5. Vëndlindje
    Nga edspace në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 02-08-2002, 13:07

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •