Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 21
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-02-2004
    Postime
    5

    Çfarë ndryshimesh keni pa në Kosovën e pasluftës?

    Pershendetje per te gjithe,

    Me siguri e shumica nga ju keni qene ne psuhim ne vendlije, dhe gjate kesaj kohe keni pasur mundesi te vereni se c'fare ndryshim keni verejtur me kohen e shkura me ate tani ?
    (nuk e kam fjalen per politik sepse kete te gjithe e kan te qart se si ka qene).

  2. #2
    Free will! Maska e WhaleRider
    Anëtarësuar
    05-01-2004
    Vendndodhja
    NZ
    Postime
    41
    ...shkije dhe rryme nuk ka
    All I got in this world is my balls and my word and I don't break either of 'em for nobody!

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-02-2004
    Postime
    5

    Smile

    Postuar më parë nga WhaleRider
    ...shkije dhe rryme nuk ka

    Fla Zotit kete e dime por une nuk e kam pasur fjalen per keto sepse te gjithe i dime por pyetja eshte ne pergjithsi


  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Shmeki
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Suedi
    Postime
    175
    Citim Postuar më parë nga adonisa
    Fla Zotit kete e dime por une nuk e kam pasur fjalen per keto sepse te gjithe i dime por pyetja eshte ne pergjithsi

    Rinia KATASTROF...... shum naive,asgjë ne rrugë për nje ardhmeri me te mirë
    Shkenca na e premton të vertetën...por ajo kurrë nuk na e premton as paqen as fatin!

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-08-2004
    Postime
    13
    A e dini se qka ka te re ne Kosoven ton te pasluftes?
    Para lufte ne shqiptaret u shanim mes vehte TA ......KREJT DYNJEJA NONEN e tashme e kemi krejt dynjen ne Kosove.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Ka pak ne 1999 Ishte Serbia tash erdh Banglaeshi u perzi ma zi se perpara sdi cka me thane Rrym\Uj\telefon ska si ka qen me heret tash nuk ka e per tjerat mos te folemi me rend..

    Tung

    GjIlAnAsI_cSi
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e LeNNoN
    Anëtarësuar
    07-06-2003
    Vendndodhja
    Bucharest
    Postime
    359
    tani kam ven re shum ndryshime
    ne pik te par esht qetesia te tjerat jan gjendja ekonomike arsimi etj etj !

    me behet vertet qefi qe arriti ne nje situate te tille dhe arriti ta mbledhe veten kosova !


    LeNNoN !
    You don't lead by hitting people over the head-that's assault, not leadership.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Mjalta
    Anëtarësuar
    11-01-2005
    Vendndodhja
    Germany
    Postime
    31

    Nuk dua te bena Pezimiste, por pas Lufta vertet Kosova shume ka ndryshuar, meseshumti Njerzit, sepse ata mundohen te modernizohen sa ma shpejt e ti kene krejt te Drejtat e tyre, por sa punojn dhe mundohen per nje Kosove ma te mbare. (per mendim time pak) Kur hin ne nje shtepi ta merr mendja se je ne nje pallat. shume bukur e mbajn, por sapo del para shtepis, shef mbeturina ku edhe ndoshta lexon "ndalohet hudhja e mbeturinave"keto jane ca shembulla. Por se qka dua te ceku me kte esht se: Per nje Kosov sa ma te mire duhet Mirekuptim per njeri tjetrin, Pune, Pune dhe PUNE. Kurse sa i perket Rinjes mendoj se kane marre nje Guxim qe nuk kane pat me pare dhe i shofin Gjerat ndryshe se si jane. Por krejt do shkon me kohe. Sepaku te shpresojm ket.

    Pershendetje!!!
    jam krenare qe jam shqipetare edhe at Kosovare

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-12-2005
    Postime
    7
    Jane shume gjera qe po ndryshojne ne Kosove. Rinia, e keni cekur, qe duket sikur eshte me e lire. Vdesin per internet Pellembe e internet kafe eshte bere Prishtina, e te gjithe internet kafete rrine plot Per reklama-media dhe hip hop jane njesha!

    Po lulezojne super e hipermarketet, por per fat te keq nuk ka asgje per argetim. Tani ne dimer eshte shume kot. Nuk ke ku shkon e del, se gjithe kafiqat jane me tym duhani (e urrej duhanin). Per kinemane, filmat me shpejt dalin ne dvd ilegale se sa ne kinema, keshtu qe nuk ka ndonje gje interesante.

    por krahasuar me '99 eshte krejt ndryshe, une ndihem qe Kosova po zhvillohet shume shpejt. Harrova te cek, nje gje shume pozitive - mundesi te shumta per te studiuar ne Universitet private, jane hapur disa Universitete private, ka shume llojshmeri degesh dhe nje cilesi te mesimdhenies me te mire se sa Universiteti i Prishtines.

  10. #10
    I menduar Maska e Wisary
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    N`Boten e Mrekullirave
    Postime
    34

    Cool

    Citim Postuar më parë nga faruku
    A e dini se qka ka te re ne Kosoven ton te pasluftes?
    Para lufte ne shqiptaret u shanim mes vehte TA ......KREJT DYNJEJA NONEN e tashme e kemi krejt dynjen ne Kosove.
    paralufte i kemi pas shkijet ( se nuk jam mesu t'ju them tjeter ndrysh ) tash i kem krejt te huajt 1 llom si ata si kta po ndryshime ka se pari nderitme te ndertesave e shum objekteve tjera mirpo papunsia na myti krejtve shum rrezik eshte ba per neve te rive shpresoj qe 1 dit do te behet me mir

  11. #11
    Manitu Maska e kiniku
    Anëtarësuar
    08-07-2005
    Vendndodhja
    Mos të na vijë cudi se cdo frymor nga vete natyra priret të kerkoj ushqim; Lukreci
    Postime
    869
    Pse more po i barazoni te 'huajt' me Serbet???

  12. #12
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anëtarësuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    jane qe ndrojne shume gjera por ndrishime mund te them qe ka shume pak mbas mbarimit te luftes kishte shume vullnet per te regulluar po pastaj ndoshta ju eshte merzitur vullneti per te ndrishuar ket vend po me kohen mendoj qe çdo gje te regullohet.

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-04-2006
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    397
    Gjithcka ka ndryshuar ne Kosove pas luftes,duke filluar nga njerezit kan fitu nje liri personale me te madhe qofte e perdorin per te keq qofte per te mire,tjeter jane mbaru shtepijat si kepurdhat pas shijut,sot u kan rrafsh pas dy maujve u boke lagje,tjeter njerezit po flas keto vitetet e fundit kan filluar te adaptohen me kete "liri" te kushtezuar por prap jane optimiste se do jete me mire edhe pse nuk e shofin kete te mire askund.
    Ne se njerezit flasin keq per mua: Ta dinin c'kam thene une per ata: Do te flisnin edhe me keq.---JM

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Flora82
    Anëtarësuar
    17-04-2006
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    899
    Shum shum ndryshime tani ne kosovë , edhe pse pas nje lufte te tmerrshme qe e perjetoj kosova , u ndertua perseri shum mire , Poplli i kosoves e gezon lirin tani po ec per perpara , dhe mentaliteti i ati regjim u zhduk kjo eshte me rendsi .

    Dhe Njerzit e paditur apo qe jan te marr i krahasojn sllavet me nderkomtaret te njet ! kjo eshte absurde , por nejse , nderkomtaret kan ardh per lirin e popullit dhe ndimsa ne qdo aspekt jan duke kontribuar prandaj "Mikun dhe Armikun i Dalloni "mos i futni ne nje thes ....

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Bajram Curri
    Anëtarësuar
    20-11-2006
    Vendndodhja
    tek arinjet ebardh
    Postime
    6
    ne lajme po degjoj nga nje her qe spitalet pershembull kan qene me mir menjeher pas lufte dhe ndrysimi tani eshte se spitalet jan ber si ma keq ska ky mendoj se eshte dryshimi
    ;

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-11-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    166
    SHume ndryshime ka bre, ne kosove. kush ka shku ne kosove dhe si shef, ska per ti pa ndonjehere. Ne te gjitha aspektet e jetes aty ka zhvillime pozitive te jemi realista tani se sduhet edhe te pretendojme ato qe nuk arrihen menjehere. ju pershendes nga italia.

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    çfar ndyshimi ?
    kur te vdes nana , kan me vdek te gjitha ....krejt cool ish .
    mbas tri dite "musafirit" po i vike era ....
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-01-2007
    Postime
    75
    po shoh qe shume shqiptare shprehen pesimiste per vendin e tyre. Me vjen keq qe lexoj kete pesimizem dhe menyre te menduari. Ju deshet pavaresine dhe ajo ju erdhi. Tani ju takon juve ta ndertoni dhe zbukuroni shtepine tuaj. Nese sjeni te zote te mbani e zbukuroni shtepine tuaj atehere mos fajesoni te tjere. Une mendoj se kosova ka popullsine me te re ne evrope dhe kosova duhet te jete i vetmi vend me rritjen ekonomikeme te madhe ne evrope. Erdhi koha e punes shqipetare prandaj largojuni kafeneve dhe muhabeteve pa krye. Dirdhni djerse per token dhe shtepite tuaja.

  19. #19
    Bashkimi Kombëtar
    Anëtarësuar
    07-03-2007
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    61
    Asgje!Ska ndryshu !Se nuk kemi liri!

  20. #20
    shko n'RRS be njeri....!! Maska e xHeneta_18..kS
    Anëtarësuar
    07-03-2007
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    103

    Wink

    eeeee ...n'ks mas luftes mund t'gjesh qfardo rrace...ka ardh kejt bota te na...kena ma sh liri dhe jemi ma t'lumtun, edhe pse kena sh varfri amo e rensishme o qe nuk ka robni ma ...gjendja ekonomike me kohe permisohet, beh t'pakten shpresoj ...ishalla ishalla...mpuqqqqqqqq...paqe dhe dashni people!!!!!!!!!!!!!
    -....k0s0vA jEtA jEmE....-

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Adem Demaçi
    Nga lum lumi në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 309
    Postimi i Fundit: 29-11-2016, 17:56
  2. Konflikti shqiptaro-serb mbi Kosovën
    Nga ARIANI_TB në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 11-08-2009, 09:57
  3. Intervista e Prof. Dr. Sali Berishës në gazetën " Express"
    Nga Antimafia në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 11-04-2009, 10:37
  4. Unë Kam Dhënë Shumë Më Shumë Pare Për Kosovën Se Sorosi
    Nga Harudi në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 08-03-2007, 15:11
  5. Adem Demaci: Eksperimenti politik ndërkombëtar me Kosovën
    Nga ARIANI_TB në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 20-04-2006, 18:39

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •