Close

Rezultati i Sondazhit: A e përkraheni bashkimin e Shqipërisë me Kosovën?

Votues
95. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • PO

    80 84.21%
  • JO

    15 15.79%
  • NUK E DI

    0 0%
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 59
  1. #-19
    Shqipëria e Bashkuar Maska e Tahir_Veliu
    Anëtarësuar
    10-11-2003
    Vendndodhja
    Gyrbet
    Postime
    134

    Bashkimi Shqipëri - Kosovë

    MEndoj që është e rëndësishme të përkrahet kjo nisëm!

    Më mirë të bëjm diqka sesa asgjë!

    E kisha lutur Bordin Drejtues të Albasoul që të jenë shembull i mirë, duke e firmosur këtë nismëm menjëherë!

    PËRKRAHENI NISMËN PËR KRIJIMIN E BASHKIMIT SHQIPËRI-KOSOVË

    www.unionishqiperikosove.com

    Jepni edhe Ju mbështetjen Tuaj, duke firmosur elektronikisht Letrën e Hapur, përmes së cilës konfirmoni mbështetjen Tuaj për krijimin e Bashkimit Shqipëri-Kosovë. Letra do ti dërgohet autoriteteve më të larta në Shqipëri e Kosovë. Ju lutemi, që për hir të interesave më të larta kombëtare, për hir të korrigjimit të padrejtësive shekullore, në emër të aktit më të lartë juridik të Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë, në hyrje të së cilës theksohet qartë aspirata shekullore e popullit shqiptar për bashkim kombëtar, në emër të lirisë, drejtësisë, fjalës së lirë dhe demokracisë, në emër dhe për llogari të zgjidhjes së çështjës kombëtare, ju lutem e firmoseni këtë Peticion Elektronik.

    Për ta firmosur Peticionin, ju mund të na shkrauni në postën elektronike firmose@unionishqiperikosove.com (shkruajeni Emrin & Mbiemrin Tuaj, Posten Elektronike, dhe Vendlindjen) ose mund ta vizitoni http://www.unionishqiperikosove.com ku mund ta plotësoni formularin.

    P.S. E falenderoj stafin e Forumit te Albasoulit!
    "Akuza, shpifje, kërcenime, rreziqe nuk më kanë frikësuar kurr deri më sot, e kundërshtarët e mij le të janë të sigurtë se nuk do të më frikësojnë as mbas sodit (...). Nderin tem si njeri e si shqiptar e çmoj, e tham me krenari, nuk e le të përlyhet me llumin e shpifjeve. Mua n'idenë t'eme patriotike nuk ka muejtë as nuk do të muej me më shtrue ari i të tanë botës, por as mënia e të tanë anmiqve. Ka me shtrue vetën vdekja" - Hasan PRISHTINA, Deri në vdekje, "Ora e Shqipnisë", nr. 7, Vjenë, 22.V.1928.

  2. #-18
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Kushe e ndien veten shqiptar duhet te perkrah kete nisem.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  3. #-17
    Shqipëria e Bashkuar Maska e Tahir_Veliu
    Anëtarësuar
    10-11-2003
    Vendndodhja
    Gyrbet
    Postime
    134
    Përshendetje Llapi!

    Ashtu edhe une mendoj sikurse ti që shqiptarët e vërtet duhet ta përkrahin këtë nisëm, sepse me krijimin e Bashkimit Shqipëri-Kosovë, shqiptarët jashtë këtij Bashkimi do të kenë një ndihm dhe përkrahje më të madhe, pra ky do të ishte qelësi kryesor drejtë arritjes së aspiratës shekullore të popullit shqiptar për bashkim kombëtar (Shqipëri të Bashkuar).

    Gjitha të mirat!
    "Akuza, shpifje, kërcenime, rreziqe nuk më kanë frikësuar kurr deri më sot, e kundërshtarët e mij le të janë të sigurtë se nuk do të më frikësojnë as mbas sodit (...). Nderin tem si njeri e si shqiptar e çmoj, e tham me krenari, nuk e le të përlyhet me llumin e shpifjeve. Mua n'idenë t'eme patriotike nuk ka muejtë as nuk do të muej me më shtrue ari i të tanë botës, por as mënia e të tanë anmiqve. Ka me shtrue vetën vdekja" - Hasan PRISHTINA, Deri në vdekje, "Ora e Shqipnisë", nr. 7, Vjenë, 22.V.1928.

  4. #-16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-08-2003
    Vendndodhja
    Toronto Canada
    Postime
    37
    Po largohem Atdhe i dashur te lashe me zemer te plasur...
    Ec e bridh ngado por Shqiperine mos e harro...

  5. #-15
    ...Tani kemi nje nga rastet me te medha, te pakte per bashkimin shqiperi kosove.
    Une si shqiptar qe jam ,kuntriboj qe shqiperia te jete e lire dhe e bashkuare. per brezat me tej qe do mbajne istorine tone te vertete ne hohe .
    ( sic i vune "minat" disa shtete te evropes ne ballkan ashtu dhe ti heqen , po su hoqen , rezikujne dhe ata te "vriten"
    SE gjaku nder vitej eshte mesuare te qarkulloje i kuq dhe shqiptar.

  6. #-14
    [QUOTE]
    [B]...Tani kemi nje nga rastet me te medha, te pakte per bashkimin shqiperi kosove.
    Une si shqiptar qe jam ,kuntriboj qe shqiperia te jete e lire dhe e bashkuare. per brezat me tej qe do mbajne istorine tone te vertete ne hohe .
    ( sic i vune "minat" disa shtete te evropes ne ballkan ashtu dhe ti heqen , po su hoqen , rezikujne dhe ata te "vriten"

    Pershendetje

  7. #-13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-10-2003
    Postime
    11
    patjetr qe do ta perkrahe nje inisjativ te tille!duhemi te bashkohemi se po se beme ne kush do ta beje !shpresoj qe nje te ardhme ta shohe shqiperine te bashkuar ashtiu sic e meritojme te jemi.

  8. #-12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-10-2003
    Postime
    153
    Pse ka te tille qe nuk deshirojne, atehere duhet te mesojne te notojne

  9. #-11
    i/e regjistruar Maska e troptit
    Anëtarësuar
    04-07-2002
    Vendndodhja
    Ne ate pjese te tokes qe me takon
    Postime
    109
    tung!
    Se pari ju falenderoj per iniciativen! Se dyti nuk po arrij me e dergu mes. Jam hy ne sit e plotesova por nuk niset. A ka ndonje menyre me te tjeshte per te votu?

  10. #-10
    ZANË MALI Maska e DIDIBE
    Anëtarësuar
    10-05-2003
    Vendndodhja
    PRISHTINA
    Postime
    71
    BASHKIMI BENE FUQIN
    DENIANA

  11. #-9
    Shqipëria e Bashkuar Maska e Tahir_Veliu
    Anëtarësuar
    10-11-2003
    Vendndodhja
    Gyrbet
    Postime
    134
    Ne qofte se nuk bene formulari ne faqen, atehere na shkruani ne tahir@veliu.com apo firmose@unionishqiperikosove.com
    "Akuza, shpifje, kërcenime, rreziqe nuk më kanë frikësuar kurr deri më sot, e kundërshtarët e mij le të janë të sigurtë se nuk do të më frikësojnë as mbas sodit (...). Nderin tem si njeri e si shqiptar e çmoj, e tham me krenari, nuk e le të përlyhet me llumin e shpifjeve. Mua n'idenë t'eme patriotike nuk ka muejtë as nuk do të muej me më shtrue ari i të tanë botës, por as mënia e të tanë anmiqve. Ka me shtrue vetën vdekja" - Hasan PRISHTINA, Deri në vdekje, "Ora e Shqipnisë", nr. 7, Vjenë, 22.V.1928.

  12. #-8
    Shum mire dhe kjo duhet te behet por Kosova nuk ka marr pavarsin akoma dhe Bashkimi Shqipëri - Kosovë do te ndodhi por pas disa vitesh dhe jo kur mendojme neve shqiptart se kemi shum shtete kundra qe ne as nje menyr nuk duan ta lejojne kete.

  13. #-7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-11-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    118
    Vellezer dhe motra SHQIPTAR ;
    Bashkimi i trojeve Shqipetare eshte i domosdoshem ,sepse jami nje popull , nje gjak , dhe kjo do te na bente me te forte , qe te mose luante kush me me fatin tone , boll me nene zgjedhe te huaj , perkraheni bashkimin ne qoftese jeni SHQIPTAR ne gjak.

    U derdh gjak
    U mbushen malet
    Per bashkim
    Njeqind vjet ne zgjedh barbari
    Sa mjerim
    Vrane prene e perdhunuan
    dhe femin
    Mos me fol gjuhen e nenes
    Esht mallkim
    Gjaku i Adem Jasharit
    Jep kushtrim
    Hasani dhe Ismail Beu
    Dun bashkim
    Ngrihuni ne kembe o trima
    Shqipetar
    Gege Labe Toske dhe Came
    E Kosovar
    Te bejme shqiperine e madhe
    Sa me pare
    Jemi zoter te vatanit
    Der ne var

    me respekt EDIVLORA
    Jeta eshte e shkurter shijoe........

  14. #-6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-11-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    118
    ku humbet breeeeeeeee a ka SHQIPTARE ketu apo joooooooooo
    Jeta eshte e shkurter shijoe........

  15. #-5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-02-2004
    Vendndodhja
    france
    Postime
    12
    Përshënetje Tahir Veliu
    Nisma juaj për këtë sondazh është e mirë. Nuk duhet të shqetësohemi shumë nëse këtë nuk e bëjnë shumë sepse ka shumë të tillë ndër ne që kanë qejf të vrapojnë pas nismave dhe jo t'iu prijnë atyre. Juve dhe shokëve tuaj ju lumtë për qëndrimin tuaj dinjitoz dhe kombëtar. Nga dafine

  16. #-4
    arti Maska e kalaja ne pz
    Anëtarësuar
    01-05-2003
    Vendndodhja
    prizren
    Postime
    6
    shumë iniciativ e qëlluar dhe e nevojshme për mbarë popullin shqiptar,e vetmja zgjidhje për shqiptarët që të marin frym lirë dhe që të nxehen me rrezet e djellit.
    tuzgjatjeta Tahir

  17. #-3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-09-2002
    Vendndodhja
    bruksel
    Postime
    15
    Sigurisht vitet qe vijne do te na gjejne ne nje shtet te bashkuar aq me teper kur kemi me rezolute nderkombetare " e drejta e nje populli per vetevendosje "

  18. #-2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-03-2004
    Vendndodhja
    rumania
    Postime
    2

    Dogana Morine-Kukes

    Është përuruar sot rikonstruktimi i plotë i pikalimit kufitar doganor të Morinës, në kufirin e Shqipërisë me Kosovën, me financimin e BB


    Ne se do bashkohemi pse na duhen doganat?
    Nje pershendetje per te gjithe bashkemoshataret qe vdiqen dhe vazhdojne te vdesin gjate periudhes se tranzicionit ne Shqiperi

  19. #-1
    Shqipëria e Bashkuar Maska e Tahir_Veliu
    Anëtarësuar
    10-11-2003
    Vendndodhja
    Gyrbet
    Postime
    134
    Postuar më parë nga dafine
    Përshënetje Tahir Veliu
    Nisma juaj për këtë sondazh është e mirë. Nuk duhet të shqetësohemi shumë nëse këtë nuk e bëjnë shumë sepse ka shumë të tillë ndër ne që kanë qejf të vrapojnë pas nismave dhe jo t'iu prijnë atyre. Juve dhe shokëve tuaj ju lumtë për qëndrimin tuaj dinjitoz dhe kombëtar. Nga dafine
    Nismen le ta firmosin ata qe e ndjen si detyrim, kurse per shume pseudo-atdhetar qe vetem flasin e nuk veprojn kjo nuk vlen sepse ata kane "pune me te rendesishme."

    Nuk kane 1 minute te lire qe ta kryejn kete pune.
    "Akuza, shpifje, kërcenime, rreziqe nuk më kanë frikësuar kurr deri më sot, e kundërshtarët e mij le të janë të sigurtë se nuk do të më frikësojnë as mbas sodit (...). Nderin tem si njeri e si shqiptar e çmoj, e tham me krenari, nuk e le të përlyhet me llumin e shpifjeve. Mua n'idenë t'eme patriotike nuk ka muejtë as nuk do të muej me më shtrue ari i të tanë botës, por as mënia e të tanë anmiqve. Ka me shtrue vetën vdekja" - Hasan PRISHTINA, Deri në vdekje, "Ora e Shqipnisë", nr. 7, Vjenë, 22.V.1928.

  20. #0
    ABC Maska e bicjani
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    poshte gjallices
    Postime
    130
    Tani e rendesishme eshte pavarsia e kosoves.Populli te vendose vete per te ardhme e tij.Bashkimi eshte e drejta e shqiptareve .por sa e arritur eshte kjo nuk i dihet..
    .................................................. ..........
    .................................................. ..........
    .................................................. ..........

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. A ka konspiracion kundër Shqipërisë?
    Nga BARAT në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 42
    Postimi i Fundit: 10-05-2011, 09:36
  2. Misioni Amerikan Në Shqipëri (1946)
    Nga DriniM në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 30-07-2010, 21:39
  3. Nga ideja deri te realizimi i spastrimeve etnike të shqiptarëve
    Nga DriniM në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 25-01-2004, 06:43

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •