Close
Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 106
  1. #61
    i/e regjistruar Maska e Anisela
    Anëtarësuar
    20-01-2004
    Postime
    764
    Citim Postuar më parë nga biligoa Lexo Postimin
    C'duhet te bej qe te mos humb peshen !
    Behet fjale per ditet e fundit (brenda muji) kam re shume ne peshe- dobesuar gati 10 kg. nuk e di se cfare ndodh me mua!
    Kisha nje shendet te mire edhe isha e kenaqur! Cfare mund te bej qe te mos bije ne peshe ose te permiresohem aq sa isha.
    Nuk me dhem gje, pervec- shpirtit. qe me ka dhimte edhe me pare.
    Ju lutem me ndihmoni jam ne vite te thyera, si te arij keta qe kisha: 165 lar. dhe 55 kg. para nje muaj.
    Cdo pergigje eshte e mirepritur,
    Hapi i pare....Do te na ndricosh , me aresyen qe te krijon dhimbjen shpirterore!!!
    Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

  2. #62
    Pasioni për shkencën Maska e Qendi
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Kosovë
    Postime
    2,102
    Lere cigaren.
    Per te tjerat konsultohu me mjekun , sigurisht diku është problemi , apo nuk mjaft bukë.

  3. #63
    @hermes Maska e Avduli
    Anëtarësuar
    16-08-2006
    Vendndodhja
    shqiperi
    Postime
    132
    Perdor brumra , cigaren me qe nuk mund ta lesh rralloje ne max, dhe asnjehere mo ndiz cigare esell , Perdor birren , embelsirat , munohu te gjesh humor qe te qeshesh sa me shume
    mos u nevrikos , mos e mbaj mendjen qe je e dobet , Te uroj shendet bili

  4. #64
    i/e regjistruar Maska e Borix
    Anëtarësuar
    17-01-2003
    Postime
    2,316
    biligoa,

    Departamenti Amerikan i Agrikultures ka nje program online, MyPyramid, i cili ju kerkon moshen, gjinine, peshen dhe aktivitetin aktual fizik, ne menyre qe t'ju sugjeroje nje plan aktiviteti fizik dhe ushqyerje (bazuar ne fakte shkencore). Hidhini nje sy, bejeni testin, dhe gjykoni me mire vete ...

  5. #65
    i/e regjistruar Maska e AVICENNA
    Anëtarësuar
    29-06-2007
    Postime
    125
    Pse nuk merr edhe preparate te gatshme,proteina te gatshme te cilat i marrin ata qe ushtrojn bodybuillding per te shtuar ne peshe ?Why not p.sh.Wheit permban te gjitha elementet e nevojshme plus proteinat te cilat jane edhe ne buke e ne ushqime te tjera vetem se jane ne nje perqendrim me te vogel .
    pastaj merr tableta komplex vitamine b qe ndikojne ne shtimin e oreksit.
    pi me pake uje ,ushqimet me kalori te medha vazhdoj ashtu siq te preferuan forumistet me siper.
    Mos mbaj hallet e botes mbi koke,kete vetem e dine pasi qe edhe je nje musliman mesa kuptoj.Nuk do ishte keq te merresh ngapak edhe me bodybuillding.

    Te deshiroj shendet te mire edhe suksese !
    Atëherë si një shkëmb deti, ngrihet shqiptari
    Atëherë n'luftë si shqipe, hidhet guximtari,

  6. #66
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-07-2007
    Postime
    18
    Nuk e di pse kerkon te shtosh peshe. Njerezit duan te rrezojne peshe, e jo te shtojne.
    Lidhjet e faqeve personale mund ti vendosësh vetëm tek profili i llogarisë suaj!

  7. #67
    i/e regjistruar Maska e Helona
    Anëtarësuar
    02-01-2008
    Postime
    70
    tung.......ju lutem me ndihmoni edhe mua se si mund te te marre pesh ......kam humbur 5kg ,kam qene 60kg dhe kam ren ne 55kg dhe dukem shume dobte se jam e gjate1.70cm........pres me pa durim qe dikush te me ndihmoj

  8. #68
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Ehhh... merr mjalte..perzieje me arra. Pastaj haje normalisht. Beje per 5 here ne dite.
    Me ate gjatesi qe paske do te te kerkoje rreth 2 muaj.
    + do kesh energji sa te duash... nuk do plogeshtohesh. Vetem kujdes me energjite... mos i shpenzo vend pa vend se ca u kuptua pastaj

  9. #69
    i/e regjistruar Maska e alda09
    Anëtarësuar
    08-02-2008
    Vendndodhja
    a casa
    Postime
    1,327
    Para ca kohesh kalova nje merzitje e stres(se mos me mer njeri per llacke) e nga 60 kalova 49kg,e deshnja te theshnja qe skam lene gje pa ngrene(gjera te ngrenshme) e hic.

  10. #70
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    billigoa !!! bej seks me partnerin ngel shtatzene edhe shton vete ne peshe !!! ose ha brumra sa me shume qe te shtosh ne peshe edhe mos dil nga shpia per ca dite !!! qe te zer vend ushqimi qe ha !!! te shkume gjithsesi !!! me humb dhjete kile per nje muaj shume eshte !!! shko bej ndonje vizite tek mjeku perkates !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  11. #71
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Per te shtu pesh duhet edhe te bejsh gjum te mjaftueshem dhe te rehatshem . Te un gjumi ka ndikim te madh ne peshen qe kam , kur sbej gjum , menjeher e ndjej humbjen e peshes dhe organizmi me dobsohet shum. Beni gjum
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  12. #72
    谷ஜ๑۩۞۩๑•谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑•谷ஜ Maska e AuGuSt_
    Anëtarësuar
    20-06-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1,090
    Citim Postuar më parë nga BarBie_GirL Lexo Postimin
    Ka disa muaj qe jam dobesuar nuk e di se cfare ndodhi me mua.
    Kisha nje shendet te mire edhe isha e kenaqur. Cfare mund te bej qe te shendoshem edhe pak?
    Ju lutem me ndihmoni
    Me respekt Era
    Nuk besoj se ke problem vetem shendetin por ti paresore ke te ulesh kilet ne vendet ku ato bien ne sy me shume dhe per kete duhet nje person qe eshte i mirefillte qe meret me sakte me Salla per Doesim dhe per me teper ti duhet te kesh probleme se do te arish nje performance te kenaqeshme qe te ndihesh mire me veten dhe nuk ka asgje me te mire se kur ato kile te teperta i heq ne menyren me te mire te mundeshme jo duke ngrene nga nje vaft por duke u mar me palester e cila te regullon dhe probleme qe mund te kesh me paraqitjen e trupit tuaj ndaj te keshiloj nje Palester

    AuGuSt
    Ndryshuar për herë të fundit nga AuGuSt_ : 04-06-2008 më 12:33 Arsyeja: Kjo qe nje tmer nuk lexova mire temen nese do kesh prolem mbipeshen ky shkrim do te te vleje D:
    skerdigodo@hotmail.com

  13. #73
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-02-2007
    Postime
    63

    Si mundem te fitoj nje trashsi

    Desha ti pyetja ekspertet se si mundem pak te trashem pasi jom i holle,jo edhe shum po kam qef te fitoj nje trashsi te plote,me qfar ushqimi mundem te beje kete flm eksperta

  14. #74
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    uaaaa
    duhet te hash patate , buke , makarona , mish , embelsira , akullore , cokollata , etjj

  15. #75
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-02-2007
    Postime
    63
    thenks per pergijgje brother.

  16. #76
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    np bro lol

  17. #77
    QEVERIA Maska e policia911
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    167
    edhe jo shum sex lol se humb shum energji
    RROFTE SHQIPERIA

  18. #78
    i/e regjistruar Maska e Xingaro
    Anëtarësuar
    14-06-2002
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    640
    Ha drek dhe darke vetem neper fast-food dhe pi birra nja 6 muaj...dhe pas 6 muajsh hajde hap nje teme ktu :"Si mundem te fitoj nje hollsi"
    Quanta vita hai contaggiato,quanta vita bruccerai...!

  19. #79
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    qdo mengjes,nje got qumesht te perzier me mjalt origjinale,beje te rregullt kete te ndimon shum.edhe ushqimin me orar te caktuar,edhe brumerat bejn te veten.

  20. #80
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-06-2009
    Postime
    17
    per me u trash nuk duhet ta vrasish mendjen per asgje e pastaj vjen ushqimi

Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Peshëngritje: Erkand Qerimaj, kampioni shqiptar i botës
    Nga zeus në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 44
    Postimi i Fundit: 29-07-2012, 07:44
  2. Këshilla për foshnjat 0-12 muajsh
    Nga Mina në forumin Të jesh prind
    Përgjigje: 56
    Postimi i Fundit: 10-09-2011, 07:38
  3. Kontributi i shkenctarëve islam në shkencë
    Nga Bleti002 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 15-03-2009, 22:29
  4. Lojrat olimpike - Athine 2004
    Nga kolombi në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 211
    Postimi i Fundit: 06-09-2004, 14:24
  5. Ismail Kadare mbart ne supe peshen e tere Kombit Shqiptar
    Nga saimiri-uk në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 10-06-2004, 00:30

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •