Close
Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 106
 1. #81
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Antarsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  47
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime n 8 postime
  Goni nuk ke vendosur moshen eshte shum e rendesishem.
  1)Po si do meru me pak Shtang per te shtuar masen tende muskolare.
  2)Dor me nji pi vere te kuqe tavoline kur han buk ne 9 muajt e vintit,ne vere bire,te duja kto te hapin oreksin e nuk ulesh nga tavolina kollaj.

 2. #82
  uffffaaaaaa Maska e Jonilda
  Antarsuar
  03-07-2009
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  72
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Smile dobesimi

  pershendetje, para nje muaji fillova pune ne internet caffe dhe qe atehere jam dobesuar 5 kg, tani jam 44 dhe ne lidhje me moshen qe kam mbi 17 ne 20 me duket vetja e dobet, e gjate jam 1.56. kam 7 dite qe kam lene punen dhe akoma nuk kam uri per te ngrene. dua te shendoshem pak aty ku kam qene te jem se ndjehesha rehat me trupin tim, 48-49 kg. pantallonat me rine te lira tek beli dhe vithet. kam ngre ne por akoma nuk jam aty ku dua. te lutem me thuaj se cfare duhet te ha shendetshem per tu shendoshur pak. flm klb

 3. #83
  i/e regjistruar Maska e diita
  Antarsuar
  16-10-2007
  Vendndodhja
  De
  Postime
  283
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Per 1 muaj dmth ke rene 5 kg?
  Ke mbajtur diete gjate asaj kohe apo ke ngrene normal?

 4. #84
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Antarsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime n 106 postime
  Tani une do them gjithe gjonat qe me kan shnosh

  Makarona gjys kile ne vakt , mish me gjithe yndyre , deri ne piken e fundit me tule buke . Brumera , buken e ngrohte se ha me teper . Brumera djathra me yndyre , kakavalla , ajo yndyra e peshkut eshte akoma me e mire se nuk eshte e rende .

  Te mendosh te shtosh vaktet , dhe te rrish pa dale fare ca dite se mendja do s'do te frigoriferi do te rrije .

  Mos e ler te ngrenin pa te dhemb barku dhe ha shoqeroji me shweeps apo me salca , piper te zi te kuq gjellrat qe te te shtojne oreksin , ja me kaq po i le keshillat e nje gryksi lol .
  Ndryshuar pr her t fundit nga daniel00 : 11-07-2009 m 19:53

 5. #85
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  ha buke buka te shendosh , gjitheashtu dhe embelsirat
  sa cudi me vjen kur njerzit e kan hall per tu shendoshur lol
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 6. #86
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Damn, te isha une 44kg do isha Miss Anorexia. Epo ka lezet cik femra me forma, jo pete fare se po vdisni me pahir. I guess I really need to start exercising.

  Sa per ty, ti ha mjalt me arra dhe ca te shikoj syri dhe do jesh ne rregull. lol

 7. #87
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  per 1.56 sbesoj se eshte edhe aq e dobet
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 8. #88
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
  per 1.56 sbesoj se eshte edhe aq e dobet
  Po flisja me standardet amerikane une Rexhi, jo shqiptare.
  (Ne fakt nuk i vura re fare gjatesise, se isha shume e zene duke imagjinuar veten 44 kg dhe u tromaksa. )

 9. #89
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  Citim Postuar m par nga INFINITY Lexo Postimin
  Po flisja me standardet amerikane une Rexhi, jo shqiptare.
  (Ne fakt nuk i vura re fare gjatesise, se isha shume e zene duke imagjinuar veten 44 kg dhe u tromaksa.)
  looll thash edhe un but yeah femra ka lezet me njecik tule hihihi (ja kur te vijn te na shajn lol)
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 10. #90
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
  looll thash edhe un but yeah femra ka lezet me njecik tule hihihi (ja kur te vijn te na shajn lol)
  Pfffffffff ja do na thone jeni fat. Do e thone nga xhelozia po he.
  Po dhe kocke e lekure fare c'e do. Rendesi ka te kesh trup normal dhe elegant me kthesa ne vendet e duhura.

 11. #91
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  po po...plus pak te tonifikuar...por jo me muskuj yakk...kam dy shoqe qe jan addicted me gjimnastiken...por trupi i tyre nuk me pelqen sepse nuk kan curves nga stervitjet qe kan bere... ladies got to have some curves
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 12. #92
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
  po po...plus pak te tonifikuar...por jo me muskuj yakk...kam dy shoqe qe jan addicted me gjimnastiken...por trupi i tyre nuk me pelqen sepse nuk kan curves nga stervitjet qe kan bere... ladies got to have some curves
  Rexhi c'jane keto curves qe thua qe u befsh lemsh u befsh se na nxore bojen. Thuaj moj kthesa sic them une se kushedi si e lexojne te tjeret.
  Sa per muskujt I agree qe jane a total turn off sikur je mashkull. Rendesi ka qe ta kesh toned. Po beja ca ushtrime dje me nje CD te Turbo Jam po kisha nja ca muaj pa exercise fare. Sot ne mengjes mezi sa u ngrita nga krevati se nuk ecja dot.

 13. #93
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  kthesa hahahaha...keto videot te marrin frymen! provova para disa muajsh te beja nje video me nje grua "Jenny" apo si e kishte emrin....dhe mezi sa mbarrova fazen e pare (qe duhet te ishte me e lehte)...thash me vete "mire isha me treadmill dhe bicikleten" , nuk i bej dote keto videot
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 14. #94
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Antarsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime n 95 postime
  Citim Postuar m par nga Jonilda Lexo Postimin
  pershendetje, para nje muaji fillova pune ne internet caffe dhe qe atehere jam dobesuar 5 kg, tani jam 44 dhe ne lidhje me moshen qe kam mbi 17 ne 20 me duket vetja e dobet, e gjate jam 1.56. kam 7 dite qe kam lene punen dhe akoma nuk kam uri per te ngrene. dua te shendoshem pak aty ku kam qene te jem se ndjehesha rehat me trupin tim, 48-49 kg. pantallonat me rine te lira tek beli dhe vithet. kam ngre ne por akoma nuk jam aty ku dua. te lutem me thuaj se cfare duhet te ha shendetshem per tu shendoshur pak. flm klb
  A ke qen tek mjeku,vizitoje se nuk bahet nam,te keshillon me ndonje terapi a vitamina,sepse nuk me duket mir ajo humbje e peshes aq shum....!

 15. #95
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-02-2007
  Postime
  61
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  [fitness] si te shtojm pesh

  Desha te di se qfar te perdori per te shtuar pesh. jam i gjat 1.86 dhe ushtroj fitness ,desha te di per te shtuar pesh sa her ne jav preferohet te ushtrohet fitnes,dhe si te shtoj pesh flm.

 16. #96
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,899
  Faleminderit
  324
  183 falenderime n 101 postime
  Mos ushtro hiq dhe Kur ta mesosh me trego edhe mua.
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 17. #97
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Antarsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,933
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Desha te di se qfar te perdori per te shtuar pesh. jam i gjat 1.86 dhe ushtroj fitness ,desha te di per te shtuar pesh sa her ne jav preferohet te ushtrohet fitnes,dhe si te shtoj pesh flm.
  edhe une ushtroj ne fitnes dhe nuk kam shume pesh tamam si puna jote (rast konkret) por per te shtuar pesh nuk rekomandohet qe te ushtrohet shume sepse fitnesi ndihmon ne humbjen e peshes e jo ne shtimin e saj ,mos praktiko te ushtrosh ne ato makina ku kaloria humbet por prioritet me se shumti jepi bicepsit,tricepsit,trapezit dhe gjoksit ,rekomandohet qe pas ushtrimeve te konsumosh nje sasi te madhe te ushqimit (proteina,yndyrna) deri sa te ngopesh dhe procesi i zhvillimit do te shkoje dale ngadale por nese do te shpejtosh mua me kane propozuar ca proteina qe shiten ne Fitnes me kane thene qe nuk ka ndoi dem por nuk jam shume i sigurt pr efektet ansore t tyre.

  Nqoftse ka dikush ndonje info rreth Proteinave qe mundesojne arritjet e kapaciteteve fizike le te jep ndonje informacion...

  e kam fjaln per kete dicka e tille
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Gordon Freeman : 12-09-2010 m 12:08

 18. #98
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga Gordon Freeman Lexo Postimin
  rekomandohet qe pas ushtrimeve te konsumosh nje sasi te madhe te ushqimit (proteina,yndyrna) deri sa te ngopesh dhe procesi i zhvillimit do te shkoje dale ngadale por nese do te shpejtosh mua me kane propozuar ca proteina qe shiten ne Fitnes me kane thene qe nuk ka ndoi dem por nuk jam shume i sigurt pr efektet ansore t tyre.

  Nqoftse ka dikush ndonje info rreth Proteinave qe mundesojne arritjet e kapaciteteve fizike le te jep ndonje informacion...

  e kam fjaln per kete dicka e tille

  http://shop.liveleantoday.com/media/...2000%20150.jpg
  une pi gjithmone nje gote pasi shkoj ne gym.
  me e mira qe do rekomandoja une se kam kerkuar shume ne interet e pyet shume njerez (experts), eshte Optimum Nutrition 100% Natural Whey&Oats. Nuk ka ingridiente artificiale, pra eshte complet naturale, pervec dozes se proteines qe merr, gjithashtu oats te japin sasine e duhur te carbs, plus dhe shijen e ka te mire (se ka ca qe nuk kaperdihen). Une zakonisht e perziej me qumesht, instead of water.

  here http://www.optimumnutrition.com/prod...hey-p-265.html

  you can look up reviews online too.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ChuChu : 12-09-2010 m 12:09

 19. #99
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime n 37 postime
  Citim Postuar m par nga gon1 Lexo Postimin
  Desha te di se qfar te perdori per te shtuar pesh. jam i gjat 1.86 dhe ushtroj fitness ,desha te di per te shtuar pesh sa her ne jav preferohet te ushtrohet fitnes,dhe si te shtoj pesh flm.
  Tani ne fitness ( ne pergjithsi ) shkohet me ren nga pesha .
  Mos shko me ne fitness dhe ushqehu rregullisht .
  Plus merr disa vitamina per hapje oreksi , nqs ke mangesi ne kete drejtim.
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 20. #100
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,924
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime
  Citim Postuar m par nga Sueda Lexo Postimin
  Mos ushtro hiq dhe Kur ta mesosh me trego edhe mua.:)
  Hahaaaaa..Eshte e thjeshte mi SuedaMos te pi,alkol (me ngjyra),cigare( te dredhur),kafe(me sheqer)...etj.Mos te dashurohet,se bie direkt nga pesha(vetem me nje femer)
  Te ushqehet rregullisht,vetem nje here ne dite,e mbas ushqimit te shkoje ne banje e te fusi gishtat ne goje.

Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Peshngritje: Erkand Qerimaj, kampioni shqiptar i bots
  Nga zeus n forumin Sportet ekstreme dhe t rnda
  Prgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 29-07-2012, 07:44
 2. Kshilla pr foshnjat 0-12 muajsh
  Nga Mina n forumin T jesh prind
  Prgjigje: 56
  Postimi i Fundit: 10-09-2011, 07:38
 3. Kontributi i shkenctarve islam n shkenc
  Nga Bleti002 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 15-03-2009, 22:29
 4. Lojrat olimpike - Athine 2004
  Nga kolombi n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 211
  Postimi i Fundit: 06-09-2004, 14:24
 5. Ismail Kadare mbart ne supe peshen e tere Kombit Shqiptar
  Nga saimiri-uk n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 10-06-2004, 00:30

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •