Close
Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 106
 1. #1
  pogradecare Maska e BarBie_GirL
  Antarsuar
  21-09-2003
  Postime
  257
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Si mund t shtoj peshn?

  Ka disa muaj qe jam dobesuar nuk e di se cfare ndodhi me mua.
  Kisha nje shendet te mire edhe isha e kenaqur. Cfare mund te bej qe te shendoshem edhe pak?
  Ju lutem me ndihmoni
  Me respekt Era
  --------------------------

 2. #2
  legally brunet Maska e maz
  Antarsuar
  14-09-2002
  Vendndodhja
  ne planetin tim
  Postime
  197
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Re: Si mund te shendoshem edhe njecike?

  Postuar m par nga BarBie_GirL
  Ka disa muaj qe jam dobesuar nuk e di se cfare ndodhi me mua.
  Kisha nje shendet te mire edhe isha e kenaqur. Cfare mund te bej qe te shendoshem edhe pak?
  Ju lutem me ndihmoni
  Me respekt Era

  Mos e vrit mondjen per asgje lal & ha sa me shum donaughts & cokollata. Ah sa me pak se*
  SO CLOSE UR EYES AND LET ME KISS U & WHILE U SLEEP I WILL MISS U

 3. #3
  pla te preft Maska e PLaku-i-Detit
  Antarsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  176
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Disa e marrin qesharake kete temen e shendetit por dhe kjo kerkon vetite e saj.

  Shendeti nuk vjen vetem nga ushqimi.
  Apo menyrat e 'thone me larte....
  Njeriu ka nevoje per rehat,duhet mos ket stres,te haje ushqim me vitamine,ambjenti qe e rrethon duhet ta bej te lumtur qe te marri shendet.
  Por sigurisht prape keto sjane te mjaftushme ne qofte se njeriu ka nje organizem qe nuk merr shendet,
  por rasti konkret tregon se nuk ka dika te tille keshtu qe shoqja Barbie_Grl mundohu te jesh larg stresit mos e mundo veten duke menduar ushqimin prape kujdes. me radhe etj.


  Me Respekt.
  " not yet "

 4. #4
  In God I Trust! Maska e MisCongeniality
  Antarsuar
  02-05-2003
  Vendndodhja
  QHC
  Postime
  419
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Era,

  Ka shume shkaqe per kete problemin tend, prandaj desha te te bej ca pyetje para se te jap mendimin tim se si mund te shendoshesh. Po te duash, mund te mi dergosh ne privat.

  Cfare moshe ke? Sa e gjate je dhe cfare peshe ke? Ta pyes kete sepse ti mund te mendosh se je shume e dobet por sipas standartit shendetesor mund te jesh normale me peshe.

  Sa kohe ke qe ke rene ne peshe dhe sa lbs ke rene ne peshe? Ndonje gje e vecante qe te ka ndodhur ne jeten e perditeshme gjate kesaj periudhe? Ndonje gezim apo hidherim? Po ndryshime fiziologjike te tjera ke vene re? Po probleme me gjendjen shpirterore ke (ie. depression)? E ka njeri tjeter ne familje kete?

  E ke pas me pare problem peshen apo vec tani te eshte shfaqur? Pasi han ushqim, te duket sikur po te mbyt dhe do ta vjellesh?

  Nejse, kaq per tani
  What bond is there between me and the world? I am like a rider on a summer day who takes shelter to rest under the shade of a tree, then goes on his way. ~ Profeti Muhamed Salallahu Alayhi Wa Salam

 5. #5
  bitter girl Maska e marsela
  Antarsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 6 postime

  :)

  ne cte bejme te mos shendoshemi kjo kerkon si te shendoshem
  bej shaka ee,se ne fakt eshte problem.edhe une kam pasur nje shoqe te tille..
  te keshilloj te perdoresh sa me shume ushqime te freskta e me shume kalori,merru me sport,fle gjume mire,mos e vrit mendjen shume, e fiksoje ne tru qe do imarresh serisht ato kile!
  te uroj shendoshje te shpejte!
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

 6. #6
  jeto i lire ose vdis Maska e shahisti
  Antarsuar
  28-09-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  41
  Postime
  124
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga BarBie_GirL
  Ka disa muaj qe jam dobesuar nuk e di se cfare ndodhi me mua.
  Kisha nje shendet te mire edhe isha e kenaqur. Cfare mund te bej qe te shendoshem edhe pak?
  Ju lutem me ndihmoni
  Me respekt Era


  qenke ne siklet te madhe,qe te shendoshesh edhe pak ka shum menyra:e para te kosnulmosh sa me shum brumera,makarona byrek me kungulle shume te tjera si keto ,c'do mengjes futi nje got vere dhe disa kotoleta ne dreke fasule dhe makarona dhe ne darke nje lakror me mjell misri dhe hithra dhe shoqeroje me nje gode llalle ka edhe menyra te tjera qe jan te ndaluara nga moderatoret ti tregojm,por po qe se nuk te bejne efekt keto pyet me mire doktorin popullor Arqile Botin te japi nje shpjegim me te qarte
  Nuk ka me qorre nga ai qe nuk do te shohi me syte e tija[/FONT][/COLOR]

 7. #7
  Shrbyesi i buzqeshjes Maska e Lancelot
  Antarsuar
  20-10-2003
  Vendndodhja
  pran valve t detit
  Postime
  30
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga BarBie_GirL
  Ka disa muaj qe jam dobesuar nuk e di se cfare ndodhi me mua.
  Kisha nje shendet te mire edhe isha e kenaqur. Cfare mund te bej qe te shendoshem edhe pak?
  Ju lutem me ndihmoni
  Me respekt Era
  E nderuara Era,

  Nuk mund te prisni pergjigjje te vlefshme nese nuk spjegoni sadopak faktoret qe ju kane shtyer ne humbje peshe.
  Me rendesi eshte te dihet se a egziston apetiti ndaj ushqimit edhepse keni humbur peshe?
  Si qendron puna me ndonje simptom apo ndonje problem te natyres psikologjike.

  Gjumi, djersitja, mosha, pesha momentale etj.. jane poashtu jane informacione eventuale qe ndonje mjek do ti ndihmonin ne diagnostifikim.
  ...por fjalen e fundit e kane analizat e gjakut dhe jashteqitjes.

  Zakonisht per tretjen e mire te ushqimit rekomandohen verat (kuq/bardhe).
  ...buzqesh se nuk do t harroj...
  Lancelot

 8. #8
  Perjashtuar Maska e Dito
  Antarsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime

  Glukoza

  Nje nga simulantet e shendetit mendoj se eshte glukoza, ne te bejne pjese si cokollatat, embelsirat e ndryshme, e cdo gje tjeter qe permban sheqerna. Por mendoj qe nje pergjigje me e sakte jepet nga nje vizite mjekesore live tek nje mjek, pasi ketu mund te marresh veten ne qafe

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
  Antarsuar
  25-06-2002
  Postime
  773
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  aha nuk te bejn gje karbohidrated lule, duhet yndyrna te hidrogjenuara

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e miri uk
  Antarsuar
  15-03-2007
  Postime
  30
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Si Mund Ta Mbaj Trupin Ne Form

  Midita Te Gjithvi Kam Probleme Me Peshen

 11. #11
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime n 51 postime
  Per mua efikasitetin dhe rezultatin e duhur e duhur per renien ne pershe e ben vetem krosi ne natyre.

  Ka shume e shume menyra qe degjojme perdite me ane te dietes etj etj,por une do te sygjeroja qe te filloje nje kros te lehte c'do mengjes dhe pasi te kthehesh mos te hash mengjes direkt por te pakten gjysem ore mbrapa dhe ne pak kohe do vesh re ndryshimin.

  Gjithe te mirat.

  Lindi

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e miri uk
  Antarsuar
  15-03-2007
  Postime
  30
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  megjithate faleminderit elena dhe lindi, por problemi eshte se kam humbur pesh dhe dua ta fitoj perseri.

 13. #13
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime n 51 postime
  Kujtova se doje te ulje ne peshe.

  Ha rregullisht dhe me orar.Nqs je konsumator i duahanit atehere te sygjeroj ta lesh.

 14. #14
  Not Interested ! Maska e Marijuana85
  Antarsuar
  13-01-2007
  Vendndodhja
  Home for a while and soon back to U.K :)
  Postime
  683
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga PLaku-i-Detit
  Disa e marrin qesharake kete temen e shendetit por dhe kjo kerkon vetite e saj.

  Shendeti nuk vjen vetem nga ushqimi.
  Apo menyrat e 'thone me larte....
  Njeriu ka nevoje per rehat,duhet mos ket stres,te haje ushqim me vitamine,ambjenti qe e rrethon duhet ta bej te lumtur qe te marri shendet.
  Por sigurisht prape keto sjane te mjaftushme ne qofte se njeriu ka nje organizem qe nuk merr shendet,
  por rasti konkret tregon se nuk ka dika te tille keshtu qe shoqja Barbie_Grl mundohu te jesh larg stresit mos e mundo veten duke menduar ushqimin prape kujdes. me radhe etj.


  Me Respekt.
  Oo plak po mir e ki ashtu esht !!! e kam nje ilake te familjes se ka humb shum pesh ashtu, por me shum esht puna nervav edhe se nuk qetesohet edhe pse te tjert mundohen me marr me te miren. se pari duhet me kqyr mos esht nja pb jasht menyres se han , per shembull,( nashta esht deprecioni ? a mos je nda prej dashnorit dhe tash e ki hup vullnetin, apo ki shum stres ? ) ja pra mendoni ju njerz se keni pb me pesh se mundet te jet se ju e ki pergjegjen !
  ju pershendes !! byyeee

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e LOGIC
  Antarsuar
  22-01-2006
  Postime
  732
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 5 postime

  Si te shtoje ne peshe?

  Pershendetje!
  Desha te ju pyese se si mund te shtoje ne peshe dhe a jam ne nen peshe ku:
  Gjatesia: 1.70 cm
  Pesha: 55 kg
  Mosha: 16 vjeq
  Jam futbollist me vyn pesha, ju lutem me tregoni ndonje tabel si te trashem pak...

 16. #16
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,476
  Faleminderit
  68
  177 falenderime n 164 postime
  Ka njerez qe nuk shendoshen,e kane ne gjenetike ne kodin gjenetik informacionin qe te jene te dobet gjithe jeten,pamvarsisht se cfare ha.
  Nqs babai mamaja jane te dobet edhe cuni do jete i dobet...
  Trupi shendoshet me ushqime qe kane peshe te larte lende e thate qe do te thote po hengre gjelle gjithe jeten i dobet do ngelesh,po hengre sandwitch,mund te shendoshesh,pesha e materialit te thate ne sandwitch(perqendrimi i lendes se thate eshte me e larte krahasuar me nje gjelle),futja mish pule per mengjezl,oriz ose makarona,keshtu gjerash,hiq dore nga ushqimi me luge.Mos vrapo shume mos ec shume se ajo ti shteron kalorite dhe te mban te dobet.Mos harro tja futesh edhe dy shishe birre perdite.Me nje fjale nderro dieten ne ushqim dhe mos vrapo/ec shume.Eshte paradoks qe nje atlette jete i shendoshe,kurre nuk shendoshet,vetem krijon muskuj dhe fiber..
  ---
  Shtimi ne peshe ka nje varg problemesh qe lidhen me zemren,kolesterol,perqindje e larte e yndyres etj qe jane me pasoja per shendetin.Nqs arrin te shendoshesh per 5 vjet psh domethene je mbipeshe,atehere do te te duhen 5 vjet sforco dhe perpjekje per te ulur ne peshe dhe dobesuar.
  Eshte shume e veshtire te ulesh ne peshe.Me mire ashtu si je i dobet.Te dobetit jane ne pergjithsi me shendet me te mire dhe pa probleme krahasuar me te shendoshet.
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 20-06-2007 m 23:08

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e LOGIC
  Antarsuar
  22-01-2006
  Postime
  732
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 5 postime
  Beno Flm pr sugjerimet tuja, por si te mos vrapoje un ku luaj standard dhe kam do dite training. Po pesha me nevojitet se luaj ne pozicion ne fushe te futbollit 4 ose 2 d.m.th. kam pr detyre ti prish aksionet e kundrshtarve kur luaj ne pozicion 4 e si 2 me duhet te krosoj dhe sprintet nuk me ndalen me bie te vrapoj me shum kupton...
  Por pesha po me duhet qe te jem me i rende ne dyluftim, ne hedhje disi kshtu.
  Qe te jem me i forte me peshe m te rende ka me duhet te haj proteina ne mngjes kalcium te marre nga qumshti po mendoj ka me bene mire...
  Gjith te mirat, FLM

 18. #18
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime
  Shif te hash sa me shum kalori ne dite dhe do behesh top fare

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e LOGIC
  Antarsuar
  22-01-2006
  Postime
  732
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga RaPSouL
  Shif te hash sa me shum kalori ne dite dhe do behesh top fare
  FLM RapSoul...

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e artistja
  Antarsuar
  20-04-2007
  Vendndodhja
  Amsterdam
  Postime
  39
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mendoj qe nuk duhet te shqetesohesh,deri ne moshen 23 vjec ne rritemi ti je 16 vjec dhe trupi yt eshte akoma ne zhvillim.Te uroj sukses me futbollin dhe mos u merakos fare

Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Peshngritje: Erkand Qerimaj, kampioni shqiptar i bots
  Nga zeus n forumin Sportet ekstreme dhe t rnda
  Prgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 29-07-2012, 07:44
 2. Kshilla pr foshnjat 0-12 muajsh
  Nga Mina n forumin T jesh prind
  Prgjigje: 56
  Postimi i Fundit: 10-09-2011, 07:38
 3. Kontributi i shkenctarve islam n shkenc
  Nga Bleti002 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 15-03-2009, 22:29
 4. Lojrat olimpike - Athine 2004
  Nga kolombi n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 211
  Postimi i Fundit: 06-09-2004, 14:24
 5. Ismail Kadare mbart ne supe peshen e tere Kombit Shqiptar
  Nga saimiri-uk n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 10-06-2004, 00:30

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •