Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  be yourself by yourself Maska e denku
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  in the casket garden
  Postime
  362
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Te bukura?

  Disa piktura fantastike persa i perket fantazise se piktorit Boris Vallejo dhe Julie Bell
  Nuk mund te qortohem,sepse dhe vete njeriu model ka skadencen e tij....!!!!!!!!

 2. #2
  be yourself by yourself Maska e denku
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  in the casket garden
  Postime
  362
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  po provoj nje tjeter?????
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Nuk mund te qortohem,sepse dhe vete njeriu model ka skadencen e tij....!!!!!!!!

 3. #3
  be yourself by yourself Maska e denku
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  in the casket garden
  Postime
  362
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  piktura e mesiperme quhet:Kneeling Medusa(medusa e gjunjezuar)

  Kjo titullohet: Mistress of fire(Zonja e zjarrit)
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Nuk mund te qortohem,sepse dhe vete njeriu model ka skadencen e tij....!!!!!!!!

 4. #4
  be yourself by yourself Maska e denku
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  in the casket garden
  Postime
  362
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Nje tjeter vizatim i Boris Vallejo:
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Nuk mund te qortohem,sepse dhe vete njeriu model ka skadencen e tij....!!!!!!!!

 5. #5
  be yourself by yourself Maska e denku
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  in the casket garden
  Postime
  362
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  mesime kitareje
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Nuk mund te qortohem,sepse dhe vete njeriu model ka skadencen e tij....!!!!!!!!

 6. #6
  be yourself by yourself Maska e denku
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  in the casket garden
  Postime
  362
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Te bukura?(2)

  Perseri disa piktura te bukura nga piktori Boris Vallejo.Me pelqeu shume imagjinata dhe anatomia ne hollesi e bere nga peneli i tij.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga denku : 03-07-2002 mė 10:56
  Nuk mund te qortohem,sepse dhe vete njeriu model ka skadencen e tij....!!!!!!!!

 7. #7
  be yourself by yourself Maska e denku
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  in the casket garden
  Postime
  362
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Atlas
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Nuk mund te qortohem,sepse dhe vete njeriu model ka skadencen e tij....!!!!!!!!

 8. #8
  be yourself by yourself Maska e denku
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  in the casket garden
  Postime
  362
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Vetem
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Nuk mund te qortohem,sepse dhe vete njeriu model ka skadencen e tij....!!!!!!!!

 9. #9
  be yourself by yourself Maska e denku
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  in the casket garden
  Postime
  362
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Harketari
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Nuk mund te qortohem,sepse dhe vete njeriu model ka skadencen e tij....!!!!!!!!

 10. #10
  me nder qofsh
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  pse me duken keto vizatimet mua si illustirme per ca libra (qe s'di as si ti katigorizoj) qe lexojne robt neper trena. jam shume e sigur qe ndonjeren prej ketyre do ta kem pare ne kopertinen e ndonje libri ne tren.

 11. #11
  be yourself by yourself Maska e denku
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  in the casket garden
  Postime
  362
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Shume nga keto piktura apo vizatime me te vertete jane perdorur per ilustrime librash,qe bejne pjese ne kategorine e sci-fi ose ne libra historik apo mitologjik,sic eshte rasti i tabllose titulluar ATLAS.
  Me postimin tend nuk mora vesh nje gje : te pelqejne apo jo Katana?
  Nuk mund te qortohem,sepse dhe vete njeriu model ka skadencen e tij....!!!!!!!!

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-07-2002
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pikturat qenkan te mrekullushme sidomos ndricimi i kristalte ne disa prej tyre te le me goje hapur. Danku ne qofte se di ndonje galleri ne te cilen ekspozohen veprat e Boris Vallejo me kthe pergjigje

 13. #13
  be yourself by yourself Maska e denku
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  in the casket garden
  Postime
  362
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Emiljo po te jap adresen ne internet :
  www.borisjulie.com ketu do gjesh shume punimete te dy artisteve dhe informacione te tjera.
  Pershendetje!!!!!
  Nuk mund te qortohem,sepse dhe vete njeriu model ka skadencen e tij....!!!!!!!!

 14. #14
  Vajza e Eres Maska e Puhiza
  Anėtarėsuar
  28-06-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  39
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Shume te bukura!
  Tingujt e heshtjes sė mendimeve te pathėna
  perplasen nė detin e renkimit pamor,
  Lotet e kuq gjurmėt keqaz mbulojnė
  U mpiksėn tingujt, ngrirja filloi
  Heshtja ime u trishtua...

 15. #15
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  49
  Postime
  2,498
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 29 postime
  denku,
  flm..... dhe sigurisht falenderimi vjen mba kenaqesise dhe pelqeses.

  me respekt macia blu
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 16. #16
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  1,010
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga denku Lexo Postimin
  po provoj nje tjeter?????
  Cdo gje eshte perfekte... pervecse flokeve te saj .

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrmeti i Edit'h Durhamit: Ndėr vendet mė tė bukura nė botė
  Nga dardajan nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 05-06-2012, 17:49
 2. Ah, mė ka mbėrthyer vjeshta...
  Nga Xhexho nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 04-10-2006, 04:47
 3. Artet e Bukura tė Shqipėrisė
  Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-11-2005, 14:59
 4. Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 07-06-2003, 02:56
 5. "E Bukura dhe e Shėmtuara" flet piktori Ndini Bardhi
  Nga katana nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-07-2002, 17:00

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •