Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 60
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Ari-Intimidator
    Anėtarėsuar
    08-05-2002
    Postime
    290
    Kam lexuar per ngjarje te tilla por kurr nuk me ka shkuar mendja se do te ndodhin ne mes Shqiptareve. Nuk di se c'fare te them. Jam i hamendur. Me vjen keq per vajzen.
    An unexperienced life is not worth living. Socrates

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e R2T
    Anėtarėsuar
    18-04-2003
    Postime
    1,061
    Duhen sensibilizuar femrat Shqiptare te marin ilace kunder shtatzanise se padeshiruar.
    Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-02-2004
    Vendndodhja
    canada
    Postime
    18
    E c'nuk deghon per ne shqiptaret,dhe prape se prapi e ndiejme veten krenare...Une s'po cuditem me nga histori te tilla.Kam degjuar diku se nje 25-vjecare u nda nga buri i saj se kryente maredhenie seksuale me djalin e xhaxhit te saj.Pra kjo e 'cmendur'(ne me lejoni ta quaj keshtu),prishi familjen e saj duke qene ne nje moshe madhore,dhe cde gje e beri me vetedije te plote.Edhe keto ngjarje po behen normale ne shqiperi.Une mentoj se e ka fajin sexy femer.Turp turp i madh per ne shqiptaret.
    STELA'GRUP'

  4. #44
    In God I Trust! Maska e MisCongeniality
    Anėtarėsuar
    02-05-2003
    Vendndodhja
    QHC
    Postime
    417
    Me pelqen shume postimi #37 i Deusit. Teper origjinal dhe mesim i mire per cdo adoleshent!

    E kam lexuar me kenaqesi
    What bond is there between me and the world? I am like a rider on a summer day who takes shelter to rest under the shade of a tree, then goes on his way. ~ Profeti Muhamed Salallahu Alayhi Wa Salam

  5. #45
    kokeforte Maska e elisabet
    Anėtarėsuar
    06-10-2003
    Vendndodhja
    kendej
    Postime
    200
    Ēfare faji kane prinderit se fluturojne te rinjte me presh ne b...
    E ē'te bente mamaja ta ruante nga vajza apo djali i tezes femijen..
    Ata te dy ti pijne lengun asaj qe kane bere..
    Dhe mua me vinte ēudi kur degjoja ketu ca arabe qe mund te martoheshin me kusherirat e para..
    Siē e kemi nisur ta shohim ku do bitisemi...
    O bote, o dreq
    une linda te te ndreq
    Po bota u shthur
    per te mos u ndrequr me kurre.
    :^Globi

  6. #46
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    C'te keqe ka te besh dashuri apo te martohesh me gocen e tezes? Gjithe mbreterit e Evropes kete pune kane bere per shekuj me radhe dhe tani skulpturat dhe pikturat e tyre adhurohen.

    Une them se pervec motres, mamase, bijes, mbesave, gjysheve, tezeve dhe hallave cdo femer tjeter meriton vemendje. S'ka pse te skandalizoheni kaq shume.

    Sic thone edhe italianet:
    "Non c'e' cosa piu' divina, che farsi la cugina"
    Ignore List: Den Bossi

  7. #47
    kokeforte Maska e elisabet
    Anėtarėsuar
    06-10-2003
    Vendndodhja
    kendej
    Postime
    200
    Ata mbreterit qe thua ti martoheshin me kusherirat qe te mos humbisnin fronet, ose qe pasuria te mbetej brenda familjes.
    Prandaj dhe shumica e tyre dilnin budallenj.
    Mua me duket absurde, pasi kusheriri i pare per mua eshte vella.
    Nuk eshte aspak normale
    O bote, o dreq
    une linda te te ndreq
    Po bota u shthur
    per te mos u ndrequr me kurre.
    :^Globi

  8. #48
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Une nuk e di te kete ndonje evidence empirike qe te vertetoje rritje probabiliteti qe femijet te dalin budallenj nese jane bijte e nje cifti kusheriresh.

    Keto perralla qe kalamajte e kusherinjve vijne nga bota mesdhetare patriarkale qe denon seksin e lire. Ne keto vise (perfshire ato shqiptare) femijet shihen si prona dhe martesa e tyre eshte dicka qe duhet planifikuar ne familje dhe jo te lihet ne doren e te interesuarve.

    Liria e kufizuar e kalamajve dhe te rinjve sjell qe te kene kontakte me teper me kusherinjte se me moshataret e tjere. Kjo ben qe hormonet e tyre te shumefishuara te shfryhen mbi gjene e pare qe shohin.
    Ignore List: Den Bossi

  9. #49
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Korigjoj paragrafin e dyte ne postimin e mesiperm (kerkoj falje)

    Keto perralla qe kalamajte e kusherinjve dilkan budallej vijne nga botekuptimi mesdhetare patriarkal qe denon seksin e lire. Ne keto vise (perfshire ato shqiptare) femijet shihen si prona dhe martesa e tyre eshte dicka qe duhet planifikuar ne familje dhe jo te lihet ne doren e te interesuarve.
    Ignore List: Den Bossi

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e Sugary_Sweet
    Anėtarėsuar
    15-02-2004
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    10
    Postuar mė parė nga alta
    UAU
    Po pse kur u beme ARABE neve?...kujtova se ishim shqiptare....Sot ne shqiperi ka GAY PO, INCEST PO, FAMILY KILLINGS PO a ka gje tjeter qe nuk po bejme? Qfare rrace paskemi qene!

    jam dakort me ty
    keto vitet e fundit shqiptaret kan lujt

  11. #51
    In God I Trust! Maska e MisCongeniality
    Anėtarėsuar
    02-05-2003
    Vendndodhja
    QHC
    Postime
    417
    Nga postimet e mepareshme vura re se shumica ishin komplet kundra kesaj ceshtje, duke folur me aq nxehtesi saqe i uronin dhe vdekjen "bashkepunetoreve ne krim."

    Por asnjehere njeriu s'duhet te gjykoje me gjaknxehtesi. E kuptoj qe ne jemi shqiptare dhe jemi rritur qe kusherinjte t'i konsiderojme si motra dhe vellezer. Madje per ca nga ne eshte e veshtire te martojme dhe cunat/gocat e pallatit ngaqe kemi qene bashke qe ne cerdhe e kopesht. Por nga ana tjeter qe ta quajme kete akt krim duhet ta konsiderojme ceshtjen nga disa kendveshtrime:

    Mjedisi ku njerezit rriten ka nje influence kritike ne menyren e mendimit dhe zgjedhjeve ne jete. Cfare eshte tabu per nje kombesi mund te jete teper normale per nje kombesi tjeter. Por kjo s'do te thote se ajo qe ne konsiderojme tabu eshte krim ne realitet. Dhe rasti i ketyre dy te rinjve eshte shembull i mire. Ky fenomen nuk lindi sot. Familjet royal kane bere gjithmone martesa midis kusherinjve per shume aresye, duke u nisur qe nga paraja e deri tek fakti qe duhej me domosdoshmeri te martoje dike me gjak royal. Po ashtu, deri ne ditet e sotme martesen midis kusherinjve e shohim ne Azi e ne vendet Arabe. Po a eshte krim?

    Nga ana fetare, me sa kam lexuar deri me sot, nuk di ndonje fe ta ndaloje martesen midis kusherinjve, megjithese NUK eshte e rekomandueshme (rekomandohet qe partnerin mundesisht ta marresh sa me larg familjes tende). Martesa ndalohet midis femijes dhe prindit, vellezerve dhe motrave, gjysherve dhe nipave/mbesave, hallave/xhaxhallareve dhe niperve/mbesave.

    Nga ana gjenetike, motrat dhe vellezerit kane 50% te gjeneve njesoj; xhaxhallaret/hallat kane 25% te gjeneve njesoj si niperit/mbesat; e kusherinjte e pare kane vec 12.5% te gjeneve njesoj. Aresyeja qe as shkenca(ashtu si dhe feja) nuk e rekomandon martesen midis njerezve te aferm eshte sepse shanset per te pasur semundje gjenetike jane ca me te larta se ne popullaten e gjere. Psh. nese njeri ka te fshehur nje gjen te nje semundjeje, shancet jane 12.5% qe dhe kusheriri yt e ka kete gjen dhe si rrjedhim femija do kete semundjen (autosomal recessive disease). Ky fenomen bie ne dukje atehere kur njerezit martohen vec brenda familjes se tyre brez pas brezi sepse gjenet behen shume te ngjashme.

    E pra, nga aresyetimi i mesiperm dal ne konkluzion se kjo lloj martese nuk mund te konsiderohet si krim dhe nuk reflekton degjenerim te shoqerise. Ajo eshte e lejuar (feja me shkencen bie ne te njejtin konkluzion) pamvaresisht se nuk eshte e rekomanduar per aresye te ndryshme.
    Une si Miss Congeniality nuk do doja qe te ndodhte ne familjen time sepse ashtu jam brumosur por ama nuk mund te shaj apo te gjykoj dike tjeter qe e aplikon kete gje.

    Peace Out y'all!
    What bond is there between me and the world? I am like a rider on a summer day who takes shelter to rest under the shade of a tree, then goes on his way. ~ Profeti Muhamed Salallahu Alayhi Wa Salam

  12. #52
    Mendoj se e ka ber nga papjekuria 15 vjec tjetra e ka ber sepse ashu e ka ndjere se ka menduar fare , esh e papranushme por ja qe e beri ca ti besh tani , mend per here tjeter goca
    !!!

  13. #53
    ...gjenķ... Maska e mad
    Anėtarėsuar
    18-03-2004
    Vendndodhja
    Prage [EU]
    Postime
    1,321
    Pse o Zombie, do shkoje ti me goxen e tezes???
    apo ndryshe do pranoje qe djali i tezes tende te shkonte me tet moter???
    po kshu beje pra krahasimin, ja fut kot kodra mas bregut!
    ::|maDes!gn © 2009|::

  14. #54
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    "Cfare rrace paskemi qene," thone.

    Shqiptaret jane rrace si c'do rrace. Boll e bete veten superior. E pate tani qe NUK jemi? Kemi faje e probleme si c'do vend tjeter ne bote.

    Pse shokoheni?

    Ndodhin plot gjera ne bote (edhe ne Shqiperi) qe juve s'i dini.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  15. #55
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Citim Postuar mė parė nga mad
    Pse o Zombie, do shkoje ti me goxen e tezes???
    apo ndryshe do pranoje qe djali i tezes tende te shkonte me tet moter???
    po kshu beje pra krahasimin, ja fut kot kodra mas bregut!

    Motra ime?

    Pas asaj qe shkruajti Miss Congeniality une them se ne te tjeret diskutojme kot. Motra mund te shkoje me ke te doje, vetem se une do t'i thosha: Ki kujdes, mos shko me ata qe kane AIDS, se mund te vdesesh, mos u marto me te shemtuar se femijet i ke te shemtuar, mos ki femije me kusherinjte se probabiliteti qe te te dalin me te njejtat semundje qe ke ti eshte i larte.

    Ama nese motra ime nuk ka asnje semundje dhe eshte shendoshe si puna ime, del qe eshte me mire te martohet me cunin e tezes qe eshte edhe ai plot shendet, sesa me ndonje jarge.

    Edhe une mund te bej te njejten gje me gocen time te tezes. S'ka asgje te keqe. C'eshte e mire e c'eshte e keqe percaktohet nga shoqeria. Logjika nuk thote gje tjeter.
    Ignore List: Den Bossi

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Sipas nenit 10-te te Kodit te Familjes ne Shqiperi, gjykata per shkaqe me rendesi lejon martesen midis femijeve, vellezerve dhe motrave. Ashtu de! Gjithashtu, kur ai hyjnori lart na bekoi, tha: "mbareshtohuni e shumohuni dhe mbusheni boten". Mirepo nuk e specifikoi me ke te behej shumimi, ndaj u leshuam te gjithe ta mbajme shumimin brenda familjes se eshte me konveniente

    p.s. si i bohet me pas cun teze njonin ktu se vetem ashtu iu prishka mendja?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ChuChu : 04-05-2004 mė 16:14

  17. #57
    Hey, how do i look? Maska e Aragorn I
    Anėtarėsuar
    20-09-2003
    Vendndodhja
    Your five years in solitary confinement are at an end. You've paid part of your debt to France.
    Postime
    323
    Te rroj!

    Sa egoiste qe jemi, perqendrohemi tek gjesti, e si nuk permendi njeri femijen. Ai tani ka lindur, e me pak fat i ka kushtet e aftesite shendetesore e mendore per nje jete qe pervec pengesave te ndryshme ai duhet te degjoj edhe 'normat e vlerat' e hipokricise shqiptare. Sipas jush, ai njeri nuk duhet te ekzistoj.

    Te gjithe nxitohemi te kritikojme. Thua se shqiptaret jane race e kulluar. Po prit pak, kaq rendesi sa i vini, edhe sikur te kishte vdekur nje vajze e nje djale 15 vjecare nuk do benit keshtu.

    Nese faji i perket dikujt, atehere eshte natyra ajo, qe ka krijuar mundesine per dy kusherinj te kene femi. A mund te fajesosh natyren? Jo sigurisht.

    Ai qe di te adresoj e gjykoj problemin e tjetrit ne menyre racionale di te adresoj edhe te tijin, ndaj me pelqeu Zombie, ndryshe nga te tjere gjykimi i tij me duket origjinal.

    Citim Postuar mė parė nga mad
    Pse o Zombie, do shkoje ti me goxen e tezes???
    apo ndryshe do pranoje qe djali i tezes tende te shkonte me tet moter???
    po kshu beje pra krahasimin, ja fut kot kodra mas bregut!
    Mad, rikonsidero firmen qe ke, ose shkrimin e mesiperm. Albert Einstein u martua me kusheriren e tij, Elsa Einstein.
    Nga halli,
    derrit i thuhet dajo.

    Ndjesė pastė nėna e shtrenjtė..
    Sa shumė vėllezėr paska patur!

  18. #58
    ...gjenķ... Maska e mad
    Anėtarėsuar
    18-03-2004
    Vendndodhja
    Prage [EU]
    Postime
    1,321
    |Legolas| me behet qejfi qe e njihke Bertin kaq ne thellesi. Nuk e admiroj si sociolog apo bashkshort, por si shkencetar!
    Aty ke te drejte kur thua qe si nuk pyeti njeri per femijen!

    pastaj, leri pordhet, se po flasim per SHQIPERI, nje vend ku vret babai te bijen, sepse nuk i bindet apo ben dicka qe bie ndesh me rregullat dhe moralin e familjes, e jo me te ngelesh me barre nga kushuriri i pare! pyeti pak te lutem prinderit tuaj, cfare mendojne. se harron ti vella, megjithese jeton jasht shtetit, qe shqiperia nuk eshte vetem te rinj e te reja qe mendojne si ti!

    p.s: vertet nuk te pelqen firma ime??? po ma bej qefin pra, me thuaj ca te shkruaj!!!
    ::|maDes!gn © 2009|::

  19. #59
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152

    Exclamation ta shpifin kur mendojn se po perparojn me vepra te tilla

    Citim Postuar mė parė nga DeuS
    ....A nuk e kuptoni qe ndodhi te tilla do behen akoma me te shpeshta ne faqet e ketij forumi ? PSe do thoni ju ? ....sepse e kam thene dhe e them , shoqeria bashkohore shqiptare po merr rrokullimen. Ja pra , jane ato snobizmat e brezit te ri. Jane ato moderrnizimet dhe lirite e te vepruarit qe ju pretendoni dhe kerkoni kaq shume....

    Mos i vini fajin vetem atyre dy viktimave. Ato turp te kene por shikoni pak me larg ju lutem. A e shikoni sesi rritet brezi i ri ? A e shikoni sesa e pranishme eshte droga ? A e shikoni sesa degjenerim ka perreth ? A shikoni sa abuzohet me modernen dhe sesa hapa te medha jane hedhur ne mentalitet ? Nuk e kane problem me te rinjte te shohin gjithcka ne TV . Nuk u duket e turpshme te vishen sexy , te flasin banal , te nderrojne dashnoret cdo dite etj etj....
    Fatkeqesisht, ke shume* te drejte!

  20. #60
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    Citim Postuar mė parė nga R2T
    Duhen sensibilizuar femrat Shqiptare te marin ilace kunder shtatzanise se padeshiruar.
    Edhe ajo na duhet, e pastaj le te bejn cfare te duan sepse, ska problem, rregullohen dhe gabimet! Po?

    Hej Zot na ruaj

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

  1. Meshkujt dhe seksi
    Nga Kryeplaku nė forumin Mjeku pėr ju
    Pėrgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 19-11-2022, 04:41
  2. Seksi dhe shėndeti
    Nga Estella nė forumin Mjeku pėr ju
    Pėrgjigje: 78
    Postimi i Fundit: 01-04-2013, 14:38
  3. Maredhenie seksuale gjate ciklit te menstruacioneve
    Nga strong_07 nė forumin Mjeku pėr ju
    Pėrgjigje: 38
    Postimi i Fundit: 02-09-2012, 05:24
  4. Sondazhi: 60 % e adoleshenteve, ekseperienca e pare si homoseksuale
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 06-06-2005, 18:01

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •