Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 60
 1. #21
  ~*PlaYfuLl*~*Pr|nCeS*~ Maska e Vo|i
  Anėtarėsuar
  14-06-2003
  Vendndodhja
  Analulu:)
  Postime
  108
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ehhhhh ne shqiptaret e kemi ne tradite te meremi me fjale dhe ti futim turinjte atje ku nuk na takon. Na pelqen shume te gjykojme te tjeret por kur na gjykojne ne na vjen idhur me pas. Duke u nisur nga traditat shqiptare dhe nga mentaliteti qe kemi kjo histori eshte vertet nje turp i madh. Nuk eshte nevoja qe ne te bejme hatane te themi degjoni milet cka ndodhru dhe ti nxjerim te gjitha keto ne internet qe njerizit te tallen me ate vajze dhe te gjykojne familjen e saj apo dhe djalin. Kot si kan then nga gjebat del trendafil dhe nga trendafili dalin gjembat qe keshtu mos i vem fajin familjes dhe si eshte edukuar ajo vajze nga ta, ne radhe te dyte vajza ishte vetem 15 vjecare vetem nje femije duke shkuar ne moshen e adoleshences dhe ca presin ne prej saj te jete e perkryer te mendoje gjerat shume thelle hmmm gje qe seshte e mundur ne ate moshe. Po hee vajzen e bete fare skandaloze po djali sna thate ca moshe kishte se ai ka qen personi qe e ka kerkuar te bej mardhenie me ate vajzen nuk dua ti ve faj as djalit. Gjerat ndodhin gabime behen edhe pse disa prej tyre nuk ndreqen me kure por ske ci ben jeta eshte sakrifice duhet mar parsysh cdo gje ata ben veprim tani do rojne me pasojat qe vin nga pas. Nejse cudia me e madhe vetem 3 dit zgjat , une vetem nje mendim dhashe por eshte e kote te meremi me problemet e te tjerve shifni punen dhe problemet tuaj ata le ti zgjidhin vet te tyret.
  Te Dua Ty
  ndoshta eshte e kot
  Por si loti ne sy
  nuk te largoj dot
  Por do jete shume vone
  s'ke per te me takuar mua
  Edhe pse ende do te Dua.
  :^xhan

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e ChloeS
  Anėtarėsuar
  02-08-2002
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Postuar mė parė nga Vo|i
  Ehhhhh ne shqiptaret e kemi ne tradite te meremi me fjale dhe ti futim turinjte atje ku nuk na takon. Na pelqen shume te gjykojme te tjeret por kur na gjykojne ne na vjen idhur me pas. Duke u nisur nga traditat shqiptare dhe nga mentaliteti qe kemi kjo histori eshte vertet nje turp i madh. Nuk eshte nevoja qe ne te bejme hatane te themi degjoni milet cka ndodhru dhe ti nxjerim te gjitha keto ne internet qe njerizit te tallen me ate vajze dhe te gjykojne familjen e saj apo dhe djalin. Kot si kan then nga gjebat del trendafil dhe nga trendafili dalin gjembat qe keshtu mos i vem fajin familjes dhe si eshte edukuar ajo vajze nga ta, ne radhe te dyte vajza ishte vetem 15 vjecare vetem nje femije duke shkuar ne moshen e adoleshences dhe ca presin ne prej saj te jete e perkryer te mendoje gjerat shume thelle hmmm gje qe seshte e mundur ne ate moshe. Po hee vajzen e bete fare skandaloze po djali sna thate ca moshe kishte se ai ka qen personi qe e ka kerkuar te bej mardhenie me ate vajzen nuk dua ti ve faj as djalit. Gjerat ndodhin gabime behen edhe pse disa prej tyre nuk ndreqen me kure por ske ci ben jeta eshte sakrifice duhet mar parsysh cdo gje ata ben veprim tani do rojne me pasojat qe vin nga pas. Nejse cudia me e madhe vetem 3 dit zgjat , une vetem nje mendim dhashe por eshte e kote te meremi me problemet e te tjerve shifni punen dhe problemet tuaj ata le ti zgjidhin vet te tyret.
  Ja ke fut kot fare lale...
  Mos e boj veten ti qe mos te te marin ne goje te tjeret....
  Ku ka llafe ka dhe te verteta sepse llafet nga hici nuk dalin...
  Sa per ket vajzen apo djalin....ne seshte se i njofim personalisht apo me emra...kshuqe ato jan anonim...
  Sa per moshen 15 vjece....qe thu ti ka qen e vogel.....kemi qen te gjith 15 vjec....po sna ka shku naiher neper men me bo sex...e jo me me kushurinjte...
  Sa per ate qe djalin nuk e sha njeri....eshte sepse djali nji kokme me uji e ka....femres i ngel llafi i keq gjithmon....pranej ne femrat duhet te kemi personalitet te forte qe ne cdo lloj situate te dim ta frenojme veten...
  Dhe e fundit....ato normale qe do meren vet me ket problem....po se e diskutojme dhe ne ketu ne forum...nuk bohet keq....te pakten mos te bohet mo...
  Life is B E A U tiful :)

 3. #23
  DJALE SHEJTAN Maska e all the stars
  Anėtarėsuar
  22-08-2003
  Vendndodhja
  milano itali
  Mosha
  35
  Postime
  40
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  O forumi e shihni sa perpara kemi hec ne ere, po edhe ketu ne itali qe per seks jan te degjeneru nuk e kisha degju i gje te tille sdq me le pa fjale se truri im si kap dot keto gjera, ndoshta jam budalla une. Dhe mos ja lini gjith fajin femres se sipas meje ne shqiperi gjuetari ka qen gjithmone djali e ky e do ne lulet te ballit pastaj injoranca e femres ka plotesu vepren. Dhe mos thoni , dini vetem me gjyku se nuk ka nevoje se jemi te gjithe gjyqtar ne shqiperi per punet e te tjereve edhe un dihet........

  Do zoti nuk degjojme me gjera te tilla........
  Pa lek, por me pare ishalla do bejme hajre.

  sepse fjalet e pamenduara jane si k.... e pambuluara

 4. #24
  keepin it real Maska e krize04
  Anėtarėsuar
  30-05-2003
  Vendndodhja
  london
  Postime
  81
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ncncncncncncnc.
  ca sngjohet kneja...!
  trroj poplli.kriza
  never give up your dreams, cos 1 day you will find out that it's all you have got left.....

 5. #25
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Anėtarėsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Ok, e kuptoj qe ajo eshte shatezan, nuk ka menduar shume para se te kryente mardhenie seksuale, etj, etj, se keto gjera ndodhin shpesh ... Po nje gje nuk kuptova, si nuk paska pasur turp ajo qe e paska bere me kusheririn, ewwwww.... as vete nuk e imagjinoj dot.
  Cuteness !

 6. #26
  ~*PlaYfuLl*~*Pr|nCeS*~ Maska e Vo|i
  Anėtarėsuar
  14-06-2003
  Vendndodhja
  Analulu:)
  Postime
  108
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  PO mire ajo nuk pati tirup qe shkovi me kusheririn po ai si nuk pati turp kur shkovi me kusheriren. Te shkosh me kusheriren eshte si te shkosh me motren e vet. Une ate vajzen se bera te mire po te gjitha fajet nuk i ka ajo fajin me te madh e ka djali pastaj vajza.
  Te Dua Ty
  ndoshta eshte e kot
  Por si loti ne sy
  nuk te largoj dot
  Por do jete shume vone
  s'ke per te me takuar mua
  Edhe pse ende do te Dua.
  :^xhan

 7. #27
  i/e larguar Maska e llokumja
  Anėtarėsuar
  17-07-2003
  Vendndodhja
  Underneath_your_cloths
  Mosha
  32
  Postime
  93
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Qyqaaaaaaaaa
  Cfae turpi cfare po behet keshtu mi????
  Jane bere njerezit me keq se kafshet
  sex vend e pa vend edhe gjej nje e valoja
  eshte prishur bota ka vajtur degjenerimi
  ne kulem nuk pyesin me edhe nuk kane turp
  fare se me ke po kryejne mardhenie...
  nuk di se cfare te them me kam ngelur
  e habitur kur e lexova.
  Djem e vajzat e forumit tone me mend ne koke

  llokumja

 8. #28
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  Lexova temen dhe isha gati te thoja : Boooooooo mor Zot ! , por sapo leviza pak faqen nga poshte , fillova te lexoj postet me rradhe dhe te gjitha fillonin me " Uaaaaaa -- boooooooo - moooooooos - haaraaaam - mallkuar qofte - vdekte - ooooo mami ca turpi - mos befshin hajer kurre ishalla qelbesirat - etj etj "

  Dhe menjehere habia dhe tronditja qe me krijoi ky lajm mu shnderrua ne nje lloj terbimi qe me lindi ne zemer ndaj te gjithe juve qe keni shkruar ketu.

  A nuk e kuptoni qe ndodhi te tilla do behen akoma me te shpeshta ne faqet e ketij forumi ? PSe do thoni ju ? ....sepse e kam thene dhe e them , shoqeria bashkohore shqiptare po merr rrokullimen. Ja pra , jane ato snobizmat e brezit te ri. Jane ato moderrnizimet dhe lirite e te vepruarit qe ju pretendoni dhe kerkoni kaq shume.

  Mos i vini fajin vetem atyre dy viktimave. Ato turp te kene por shikoni pak me larg ju lutem. A e shikoni sesi rritet brezi i ri ? A e shikoni sesa e pranishme eshte droga ? A e shikoni sesa degjenerim ka perreth ? A shikoni sa abuzohet me modernen dhe sesa hapa te medha jane hedhur ne mentalitet ? Nuk e kane problem me te rinjte te shohin gjithcka ne TV . Nuk u duket e turpshme te vishen sexy , te flasin banal , te nderrojne dashnoret cdo dite etj etj.

  Po pse nuk mendoheni pak mer llufa ? Keto probleme dramatike nga krijohen ? ...Nga shoqeria qe i rrethon pra .

  Shofin gocat njera-tjetren dhe marrin kot si pushka e jevgut . Degjojne te rinjte lloj lloj gjerash dhe direkt mundohen ti imitojne.

  Mos harroni kurre qe kemi te bejme me dy adoleshente. Eshte nje moshe ku hormonet jane shume aktive dhe karakteri eshte teper i lekundur. Eshte nje moshe delikate dhe gabimet jane prezente cdo moment. Eshte faza me e rrezikshme ku njeriu fiton ose humbet shume. Gabohet kollaj ne kete moshe o njerez .


  " Mos i vini faj vetem atyre , por denoni shoqerise bashkohore shqiptare me pare "

  ...DeuS...

 9. #29
  DJALE SHEJTAN Maska e all the stars
  Anėtarėsuar
  22-08-2003
  Vendndodhja
  milano itali
  Mosha
  35
  Postime
  40
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  O Deus ne shume gjera qe ke shkrujt te jap te drejte por jo shoqeria shqiptare e ka fajin se kjo eshte i dicka qe as ne itali se kam degju ere po sdq ne shqiperi be skandal dhe mos bej si indiferent se po te na kishte ndodh naj te afermit tone do na kishte hik truri fare fare dhe nuk do beshim gjithe kto arsyetime po do kapshim armen dhe do i derdhnim trute te dyve. ti do thush shife kte si **** direkt ke arma, po te garantoj se do e beshin te gjithe se ne familjet tona na thoshin gjithmone dhe na thone se para edhe se te martohesh do pysesh 20 veta se mos je gje kushuri edhe i 15 me gocen se gjaku jot nuk merret, dhe jo me kjo si eshte si me pas be moter e vella se me vje peshtire edhe me e shkrujt. Sdq ke te drejt se droga,televisioni, pislliku do e prishin shoqerine por jo deri ne kete pike. Ky eshte i mendim i imi dhe jo me te kundershtu ty se sben.

  Me respekt BLEDI...............................
  Pa lek, por me pare ishalla do bejme hajre.

  sepse fjalet e pamenduara jane si k.... e pambuluara

 10. #30
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Postuar mė parė nga DeuS
  Lexova temen dhe isha gati te thoja : Boooooooo mor Zot ! , por sapo leviza pak faqen nga poshte , fillova te lexoj postet me rradhe dhe te gjitha fillonin me " Uaaaaaa -- boooooooo - moooooooos - haaraaaam - mallkuar qofte - vdekte - ooooo mami ca turpi - mos befshin hajer kurre ishalla qelbesirat - etj etj "

  Dhe menjehere habia dhe tronditja qe me krijoi ky lajm mu shnderrua ne nje lloj terbimi qe me lindi ne zemer ndaj te gjithe juve qe keni shkruar ketu.

  A nuk e kuptoni qe ndodhi te tilla do behen akoma me te shpeshta ne faqet e ketij forumi ? PSe do thoni ju ? ....sepse e kam thene dhe e them , shoqeria bashkohore shqiptare po merr rrokullimen. Ja pra , jane ato snobizmat e brezit te ri. Jane ato moderrnizimet dhe lirite e te vepruarit qe ju pretendoni dhe kerkoni kaq shume.

  Mos i vini fajin vetem atyre dy viktimave. Ato turp te kene por shikoni pak me larg ju lutem. A e shikoni sesi rritet brezi i ri ? A e shikoni sesa e pranishme eshte droga ? A e shikoni sesa degjenerim ka perreth ? A shikoni sa abuzohet me modernen dhe sesa hapa te medha jane hedhur ne mentalitet ? Nuk e kane problem me te rinjte te shohin gjithcka ne TV . Nuk u duket e turpshme te vishen sexy , te flasin banal , te nderrojne dashnoret cdo dite etj etj.

  Po pse nuk mendoheni pak mer llufa ? Keto probleme dramatike nga krijohen ? ...Nga shoqeria qe i rrethon pra .

  Shofin gocat njera-tjetren dhe marrin kot si pushka e jevgut . Degjojne te rinjte lloj lloj gjerash dhe direkt mundohen ti imitojne.

  Mos harroni kurre qe kemi te bejme me dy adoleshente. Eshte nje moshe ku hormonet jane shume aktive dhe karakteri eshte teper i lekundur. Eshte nje moshe delikate dhe gabimet jane prezente cdo moment. Eshte faza me e rrezikshme ku njeriu fiton ose humbet shume. Gabohet kollaj ne kete moshe o njerez .


  " Mos i vini faj vetem atyre , por denoni shoqerise bashkohore shqiptare me pare "

  ...DeuS...

  sipas teje Deus .. ne keto raste e ka faji shoqeria bashkohore shqiptare ???? i dont think so .... sepse vertet njerezit po shkojne drejt modernizimit ... por ne kete rast qe rinia po merr kot e ka fajin familja dhe jo shoqeria ... familja shqiptare ne keto kohe modornizimi * nuk po e luan rolin e saj plotesisht .. so femijet 15 vjecare jane te lekundur ..ne keto momente hormonesh * sic i quan ti ... nuk dine te marrin vendime per jeten dhe veten e tyre .. kjo vjen se familja nuk punon me to ..dhe ato jane injorante .. bien viktima pa dale ne jete akoma ... so une ja ve fajin FAMILJES dhe jo shoqerise apo qeverise shqiptare ...


  pink
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 11. #31
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Postuar mė parė nga Shpirt Njeriu
  Une nuk shpreha se vetem vajza ka pasur faj,por tregova nje ngjarje ne te cilen eshte shume e rende dhe e pa menduar,sidomos per popullin Shqiptar.
  Kalofsh Gezuar!!
  Shpirt Njeriu e di qe te dhenat me siper nuk ishin shkrim i juaj por per faktin qe nuk vendose prejardhjen e ketij shkrimi tu drejtova ty. Me fjalite e para e sheh qarte sa I pa drejte shkrimtari ka qene. '''“”15 vjecarja nga Tirana, nuk e ka menduar se c'fare parashikon Kodi i Ri i Familjes, por e ka kryer ate veprim te turpshem pa u menduar shume. Pa vrare mendjen se c'fare mund te ndodhe me vone, e nese do te merret vesht ndonjehere nga familjaret apo te tjeret.””

  Mesiper shkrimtari nuk ka shkruajtur nje lajme, POR mendimin e tij mbi ceshtjen. .E ka perulur femren shume shume me poshte sesa djalin. Pse valle vetem ajo ka dashur te kryej ate veprim????? Vetem ajo se ka vrare mendjen se c’fare mund te ndodhe me vone, e nese do te merret vesh ndonjehere nga familjaret e apo te tjeret???? Nuk e di pse kjo padrejtesi vazhdon akoma ne Shqiperi dhe mos me teper neper lajmet gazetare qe nuk duhen ti formojne publikut opinion por lajme INFORMATIKE (te lejojne vete lexuesin te formojne opinionin e tyre). Besoj qe me kuptove per c’fare u nxeha.

  Sa per veprimin qe kane kryer keta dy kushurinj eshte per te ardhur keq c’fare morali familja e tyre I ka dhuruar. Fajin me te madh e ka familja e tyre, I ka rritur femijte shume te lire pa I vene kufij.


  Postuar mė parė nga Enika
  Pse te djeg miza ty me xhane...
  Ato nerva shprei me noi ven tjeter jo ktu...
  1)Me djeg miza sa te plas dhe ty si femer duhet te djegi.
  2)Sa per fjaline e dyte as qe nuk ja vlen ta komentoj
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga s0ni : 24-01-2004 mė 22:45

 12. #32
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  Postuar mė parė nga Pink_Girl
  sipas teje Deus .. ne keto raste e ka faji shoqeria bashkohore shqiptare ???? i dont think so .... sepse vertet njerezit po shkojne drejt modernizimit ... por ne kete rast qe rinia po merr kot e ka fajin familja dhe jo shoqeria ... familja shqiptare ne keto kohe modornizimi * nuk po e luan rolin e saj plotesisht .. so femijet 15 vjecare jane te lekundur ..ne keto momente hormonesh * sic i quan ti ... nuk dine te marrin vendime per jeten dhe veten e tyre .. kjo vjen se familja nuk punon me to ..dhe ato jane injorante .. bien viktima pa dale ne jete akoma ... so une ja ve fajin FAMILJES dhe jo shoqerise apo qeverise shqiptare ...


  pink
  Pinko , o rrush !

  << Familja eshte , qeliza baze e shoqerise >> - e ke mesuar qe ne klase te 8-te kete , besoj .

  Eshte pjeserisht e vertete ajo qe ti kembengul . Pjeserisht .

  Degjo Pinko , une jam tip ( ose me mire mundohem ) qe ne raste te tilla , te cilat bejne BUJE , nuk akuzoj ne menyre direkte viktimen por thellohem pak me tutje duke analizuar shkaqet , rrethanat , motivet qe ndikuan ne kryerjen e ketij mekati.

  Me trego pak ti mua , sa adoleshente ikin nga shtepite dhe nuk e vrasin mendjen fare per familjen ? Ja ku e ke te parin - UNE - ( flas per periudhen time kur isha aq vullkan saqe po te me pyesje a bie mali me nje grusht - po thoja une direkt )

  Ato familje a nuk drejtohen nga dy prinder ? Po a nuk jane njerez edhe ato te shkretit ? A nuk kane strese , halle etj ? Ato qajne hallin nga mengjesi deri ne darke si e si te nxjerrin buken e gojes , dhe femija rreshket duarsh .
  Nena dhe babai e cojne femijen ne shkolle . Del zogu nga kafazi , shkund fletet dhe kur shikon qiellin e madh , joshet dhe nuk nguron fare por hidhet ne fluturim ( se ka pare shoqet diku me larg ). Por fatkeqesisht krahet jane te njoma dhe rrezohet i shkreti zog .

  Ne ditet e sotme moj zemer , ndikimi i familjes po venitet shume para ndikimit absolut qe rinia po thith nga shoqeria perreth ( e cila eshte LLUM )

  Incesti ka egzistuar vite e vite me pare , vecse tani po behet akoma me i shpeshte.

  ...DeuS...

 13. #33
  . Maska e *DJ-ALDO*
  Anėtarėsuar
  03-03-2003
  Vendndodhja
  Asgjėkundi
  Postime
  297
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Deus,ka pėrmbledhur,nė njė fjalė,fajtorėt e fenomeneve negative,si ai ,qė na sjell tema.

  Unė do shtoja,se ,pėrderisa u zėvėndėsuan sistemet,duhej vazhduar nė tė njėjtėn kohė,edhe zėvėndėsimi i ligjeve.
  Dihet se njė shoqėri,nė ndryshime tranzitore,ashtu si edhe ne si shoqėri po kalojmė,ēthuret nė njė pėrqindje tė madhe.
  Si rezultat i kėsaj,dhe familja si qelizė e kėsaj shoqėrie,ndryshon dhe degjeneron,nė shumė drejtime,dhe nuk mund tė mbajė mė ,ekuilibrin e mėparshėm.

  Nė rastin e ngjarjes qė tema bėn fjalė,ėshtė veprim i adoleshencės dhe paditurisė,por....deri diku dhe i KURRESHTJES.
  Nė Greqi,jam surprizuar,kur mė folėn,pėr fillimin e mardhėnjeve sexuale,nė shumė raste mes ....kushėrinjve.
  Pra nuk jemi tė vetmit.
  Ka raste tė tjera,mė rrėnqethėse degjenerimi se sa ky,qė kanė tė bėjnė me anėn ekonomike,tė cilėn ,nuk e ka nė dorė FAMILJA.

  Stomaku bosh,sjell dhimbje koke,dhe tė ēon,nė veprime dhe mendime tė pazakonta.
  PSH:
  Njė nėnė nė Tiranė(e ardhur nga njė rreth tjetėr) e ''detyruar'' nga SKAMJA dhe mjerimi,prostituonte tė bijėn 15-16 vjeēare,dhe e dini se ku e kishte zyrėn e bija??

  Poshtė URĖS sė Lanės te bulevardi ,pranė hotel DAJTIT.

  Kjo prostitutė e detyruar,kishte edhe nje foshnjė njė vjeēe.
  Pak mė larg nga vendi i sexit (rreth 50-60 metra),priste ''nėnė'' zeza me foshnjen e sė bijės. E bija ''PUNONTE'',pėr tė mbajtur familjen,ndėrsa ''shefja e Kuadrit'' dhe ''shefja e llogarisė'' njėkohėsisht,merrej me grafikun SEXUAL.
  Mė thoni a ka b*thė ku tė rrijė ??
  A ka mė poshtėrsi dhe krim se sa kjo ??
  E pra,...kjo ėshtė pjesė e shoqėrisė sonė,dhe jo e komshinjve.
  Mė parė,dy tre qė ishin nė Tiranė,i njihnin prej sė largu,e talleshin me to.
  Po tani ,....si tė bėjmė??

 14. #34
  . Maska e *DJ-ALDO*
  Anėtarėsuar
  03-03-2003
  Vendndodhja
  Asgjėkundi
  Postime
  297
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Postuar mė parė nga Pink_Girl
  sipas teje Deus .. ne keto raste e ka faji shoqeria bashkohore shqiptare ???? i dont think so .... sepse vertet njerezit po shkojne drejt modernizimit ... por ne kete rast qe rinia po merr kot e ka fajin familja dhe jo shoqeria ... familja shqiptare ne keto kohe modornizimi * nuk po e luan rolin e saj plotesisht .. so femijet 15 vjecare jane te lekundur ..ne keto momente hormonesh * sic i quan ti ... nuk dine te marrin vendime per jeten dhe veten e tyre .. kjo vjen se familja nuk punon me to ..dhe ato jane injorante .. bien viktima pa dale ne jete akoma ... so une ja ve fajin FAMILJES dhe jo shoqerise apo qeverise shqiptare ...


  pink
  Pink!!
  Njoh njė familje tė mrekullueshme nė Tiranė.
  I pari i familjes,ėshtė njė nga njerėzit mė nė zė nė njė shkencė natyrore,i cili i ka dhėnė shumė Shqipėrisė.
  Bashkėshortja e tij,mėsuese nė njė nga gjimnazet e Tiranės,rrjedh nga njė familje me zė nė Shqipėri,e cila ka nxjerrė nga gjiri i saj,intelektualė tė zėshėm e deri nė instancat mė tė larta tė shtetit shqiptar.
  Kjo familje u detyrua tė MĖRGOJĖ(nuk ka rėndėsi se ku),sepse djali vogėl i tyre,kreu njė vrasje.
  Nuk po analizoj se kush e kishte fajin,ai apo viktima.
  Kjo familje u vendos me shtėpi tė re,te DISHEZA E SHKOLLĖS SĖ BASHKUAR,kur djali i tyre ishte fare fare i vogėl,nė mos gaboj,njė ose dy vjeē.
  Tė gjithė njerėz me kulturė edukatė e pastėrti shpirtėrore.
  Mund tė mė thuash se nga mėsoi djali i tyre tė kryente krimin?? 15. #35
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Femija ka qene vetem dy tre vjece nuk ka ditur c'fare ka bere..
  Prinderit me shume se shoqeria jane ato qe permbledhin femijen e tyre. Deus besoj qe babai jot te ka lene te lire prandaj beje c'fare beje. Kane qene te lodhur me ty.
  Postuar mė parė nga DeuS
  Ne ditet e sotme moj zemer , ndikimi i familjes po venitet shume para ndikimit absolut qe rinia po thith nga shoqeria perreth ( e cila eshte LLUM )
  ...DeuS...
  Mund te jete e vertete ne disa raste ku prinderit nuk i kerkojne llogari femijve te tyre. Por une nuk besoj qe shoqeria ndikon me teper ne nje person sesa familja, ne kete rast fus veten time. Nuk beja asgje pa i kerkuar leje prinderve sepse e dija qe te nesermen do te me bertisin dhe ngjarjen do te ma kujtonin gjithe javen. E dija qe prinderit do te me prisnin pa gjume deri sa te vija ne shtepi qofse dhe te ishte ora 2 e nates..me vinte keq te rrija aq vone sepse prinderit do iknin ne pune te lodhur te nesermen. Mbase e kam ndjehur veten ne dy-tre raste sikur nuk kisha liri aq sa shoqet, por ne shumicen e rasteve kam bere c'fare te doja. Prinderit dhe vetem Prinderit jane ato qe duhen ti edukojne femijet e tyre. Neqofse prinderit nuk jane te afte per femijte atehere femija do te mesoj e bej sic shoqeria.

 16. #36
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  Eh moj Eliona , vetem kur te behesh prind vete do ti kuptosh gjerat me thelle. " C'te ben femija , s'ta ben as Perendia " - uroj Zotin mos te te ndodhi kurre.

  Meqe permende babain tim , do shkruaj dy fjale te shkurtra .

  Babai dhe nena ime kane nga nje barre shkolla e universitete mbi kurriz . Jane te dy intelektuale ( por jo nga ato te Sales qe marrin nga tre shkolla ne muaj )
  Jam rritur si mos me mire . Me jane perkushtuar jashtemase dhe gjithe preukopia e tyre ka qene gjithmone arsimimi im . Plotesomi te tera kushtet mua . Shpenzo lek si dreqi dhe s'me mungonte asgje. Me luteshin nga mengjesi deri ne darke dhe me benin moral per vlerat dhe rendesine e shkolles. Sa here shkoja me kombetaret ne turne jashte shtetit mi mbushnin edhe cantat me para. Gjithe kjo qe mua te mos me mungonte asgje , te mos ndjehesha kurre inferior dhe preukopia kryesore e imja te ishte shkolla ( dhe sporti )
  Bukuri !
  U rrit azgani dhe hapi syte . Doli brrodhi dhe filloi te mos i zinte tajarja vend. U lidh me shoqni ketej e me shoqni andej dhe mendja shkonte per mulli ere . Dolen cupkat si sorkadhe dhe si zagar per mbrapa tjetri ketu . Filloi koha me problematike , te ndjehurit e vetes Burre . Filloi koha kur gjithcka qe fluturonte , hahej.
  Ku kishte burre nene te me mbante mua brenda , nderkohe qe fishkellimat e shoqnise degjoheshin nga dritarja ? Ku kishte burre nene te me pengonte mua kur zoni i omel i sorkadhes ne telefon me kishte bere trurin adrenaline ? Ku kishte rob Zoti te me ndalonte nderkohe qe shoku im ( x apo y ) kishte bo sherr me ndonjerin ? do shkoja ti dilja krah pra lol
  Nje gje tjeter qe ka ndikuar ka qene edhe qendresa me shoke shume me te medhenj se mosha ime . Rralle here kam ndenjur me moshataret e mi ( edhe per vajzat flas )

  Tani prinderit e shikonin ndryshimin dhe perpiqeshin me doemos qe treni te kthehej ne binaret qe ishte me pare , por e pamundur . U provua e folura me takt , psikologjia , embelsia , etj etj dhe asnjera nuk beri efekt . Filloi sherri ne shpi . Uleriste plaku shkrete prej merzise. I vinte me plas qe une kisha ngelur ne shkolle ( jo per nota por i pakualifikuar nga numri i modh i mungesave - gjithsej 610 - rrekord - vetem 3 here kisha hyre ne shkolle gjate gjithe vitit - ) Vetem mundi , djersa dhe shpenzimi qe kishte bere per mua e futte ne dhe te gjalle. Une e kisha zgjidhur menyren per te kaluar klasen ( se vinte sekretari i pergjithshem i volejbollit dhe nje fjale i thoshte drejtorit - pune e mbaruar ) por fallcifitetet nuk jane preferencat e tates tim lol.
  Filloi shoqnia me gangsterrat me te medhenj . Filluan paret pa hesap . Filluan spektaklet televizive . Filluan femrat me eskavator dhe gjithcka morri rrugen e gabuar. Plaka qante , plaku kishte marre fund dhe pinte 10 cigare pernjeheresh . Djali ishte te veni - te shoqnia pra.
  Epo ta besh femijen burre dhe te te urreje - sikur nuk shkon . Ashtu ja thoshte truni Deusit atehere . Po ta privoje apo ta kundershtoje , te merrte inat , pamvaresisht se kush je ti.
  Atehere menyra me e mire eshte - liria totale - dhe shpresa e thurur ne lotet e nenes qe s'do me gjente gje e keqe.
  Lashe sportin , lashe shkollen , lashe gjithcka dhe vendosa t'ja rras per Angli . Ta nis jeten vete - thashe me vete - dhe te heq dore nga te gjitha keto , sepse sado bereqet qe mund te kisha , nuk ndjehesha rehat kurre . Nuk me pelqen ta fitoj parane duke i bere keq dikujt tjetri . Nuk me pelqen te shkel askend me kembe.

  E ardhura ne Angli mi xhane , e qena larg prinderve , prova e te fituares se parase ne djeresen e ballit , e shume gjera te tjera me bene ti therras mendjes goxha dhe ta kthej trenin ne binaret qe kishte. Sot plaku im ndjehet krenar ndoshta me mua , por prape jo rehat , sepse me ka imagjinuar gjithmone diku tjeter. E njeh mire kapacitetin qe kam dhe kjo e pikellon . Ti do perfundosh si ajo molla qe piqet para vakti dhe ngjan me e kuqe se te tjerat , por fatkeqesisht asaj i hy krimbi te pares. lol Ashtu ndodhi - tani po luftoj me krimbin

  E cfare faji kane prinderit ketu o shpirt i vllait ?

  Adoleshenti pra , qe e hudh malin me nje grusht . Edhe hec e thuj qe se hudh po deshe , se plas grushti , mos kalofte ne vrasje ( bej shaka )


  PS...E kaluam temen ne nje diskutim komplet te kundert nga ajo qe permban , por jam i sigurte qe dikujt i ben mire ti lexoje keto postime . Ka adoleshente qe sado pak mund te gjejne veten e tyre ne keto autokritika dhe do jete teper e dobishme per to.

  ...DeuS... ( origjinal dhe pa komplekse )

 17. #37
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Deus sa kalama i keq paske qene lol. Te beja kto pune une se shifja me sy deren e shtepise.

  Ne c'do gje qe njeriu ben duhet te kete marrur nje fare morali nga familja. Neqofse familja nuk i edukon moralisht femijte e tyre atehere marrin rruget si mos me keq. Prap jam 100% e bindur qe familja ka pasur faj nen rastin e vajzes me gjithe djalin e tezes se saj. 100% e bindur qe te dy keto kane rreshqitur nga trute. Shoqeria nnnuuukkkk ka te beje asgje me moralet qe te dhuron familja. Rasti i mesipert nuk ka qene per shkak te shoqerise por per shkak te familjeve te te dy paleve.

  Ne emigrim e sheh me mire se sa ndikon familja per femijte. Kur jane prinderit e divorcuar ne shumicen e rasteve femija eshte i pasigurt nen lekuren e tij, ndihen te pa dashur edhe gjithmone te vrare shpirterisht. Femijve me familje te rregullt i shkelqen fytyra nen krahasim me ato qe kane prinderit te ndare. Pasiguria dhe ndiehura per te patur dike qe te do e ben njeriun qe te ndjeke zgjedhje te gabuara. Prandaj shumica e njerezve qe merren me droge dhe prostuticion jane nga ato qe nuk kane prinder dhe familje. Me te gjithe kete paragraph mesiper doja te theksoja qe familja dhe vetem familja i jep themele femijve. Familja eshte ajo qe te dhuron dashuri, te meson rruget e drjeta qe te vuash sa me pak kur te rritesh edhe me ne fund me njerezit e familjes i qan hallet qe te bien nen shpatulla me lehte se dokush tjeter.

  Deus sado qe ke bere gabime ne adoleshence nen influencen e shoqerise ke mesuar gabimet dhe je mirenjohes e borxhlli tek prinderit (jo vetem ti por te gjithe qe kane prinder)
  Por ate qe bene dy kushurinjte nuk eshte aspak ndikim nga shoqeria por ndikim nga moralet e familjes.

 18. #38
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-08-2003
  Vendndodhja
  ne Burg
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  ska faje ajo vajze ajo eshte emitur dhe se ka idene po e ka patur fajin ai djale qe ka dashur te beje sex me te .Si do qe te kete qene dhe sikur vajza te kishte deshire ai duhet te mose pranonte atij djalit futi plumbin ne koke ci do keta njerez qe thithin oksigjenin kote .plumbin do ta kishte dhe shume ...
  O fshatar O zemer Gure qytetar Nuk behesh kurre.................................

 19. #39
  SiLeNt_PlAyEr Maska e Lefter
  Anėtarėsuar
  29-01-2004
  Vendndodhja
  kendej pari...
  Mosha
  40
  Postime
  87
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  une mendoj se ai djal koka tarallak nuk koka hiq ne lidhje po cfare morali paska mi ja bo qikes tezes po ajo i eshte sikur moter... zoti na rujt te gjitheve ,por kam ndi hala kesisoji historish nuk kam koment ate djale duhet ne pranga me se paku 20 vjet ja ka punu qikes tezes te MITUR vetem burgu e ndreq ju pershendes
  because i love u!!!!
  and maybe i need u!!
  but of course i miss u
  and i don't even know you!!!

 20. #40
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  16-10-2003
  Vendndodhja
  italy
  Mosha
  29
  Postime
  94
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ata jan per tu vrar te 2...

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Seksi dhe shėndeti
  Nga Estella nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 78
  Postimi i Fundit: 01-04-2013, 14:38
 2. Maredhenie seksuale gjate ciklit te menstruacioneve
  Nga strong_07 nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 02-09-2012, 05:24
 3. Meshkujt dhe seksi
  Nga Kryeplaku nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 15-03-2006, 09:07
 4. Sondazhi: 60 % e adoleshenteve, ekseperienca e pare si homoseksuale
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 06-06-2005, 18:01

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •