Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 13 prej 13
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  113 falenderime nė 103 postime

  Aksidenti automobilistik vret familjen shqiptare ne dite festash

  Ngjarje tragjike...

  Saturday, January 3, 2004
  Associated Press
  KNOXVILLE, Tenn. -- A man driving his pickup the wrong way on a highway collided head-on with a car early Friday, killing himself and a family of five from Taylor in the other vehicle, authorities said.

  The accident happened about 12:15 a.m. in the northbound lanes of Interstate 75, about 15 miles southwest of Knoxville.

  Jerry Bruce Garrett Jr., 33, of Livingston, Tenn., was driving a 2003 Chevrolet S-10 pickup when he collided with a 1994 Chevrolet Caprice, said Beth Denton, spokeswoman for the Tennessee Highway Patrol.

  Denton identified the victims in the Caprice as Kostika Papmihali, 56, and his wife, Vera, 53, of Taylor, Mich., and their three daughters: Elda, 24; Renata, 21; and Vasiola, 16. The family was returning from a Florida vacation, and all died immediately or soon after the accident.

  Garrett died during surgery.

  It was still unclear how Garrett ended up in the wrong lanes, or whether he had been drinking, Denton said. The Tennessee Bureau of Investigation’s crime lab will determine if alcohol was a factor.

  Highway Patrol Lt. Clinton Valentine said Garrett apparently entered the highway about a mile before the crash, passing “wrong way” and “do not enter” signs.

  The accident closed the northbound lanes of I-75, a main artery from Florida to the Midwest, for several hours.

  “These signs are visible,” Valentine said. “And even if they get on the interstate, when you’re meeting cars coming your way, a normal person would think ’I’m going the wrong way’ and would take some kind of actions.

  “In this instance, it didn’t happen,” the officer said.

  The Tennessee Bureau of Investigation crime lab will determine if alcohol was a factor. Results may take three to six weeks.

  The accident closed down the northbound lanes of I-75, a main artery from Florida to the Midwest, for several hours.

  Knoxville radio station WNOX noted that at least 11 people have died in wrong-way crashes in east Tennessee in the past six weeks, including two on New Year’s Day in Knoxville.

 2. #2
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  Rafmet pacin te vdekurit ne kete aksident !

  Gjynah familja e shkrete . Duke ecur ne pune te tyren dhe ja ku ndodh e keqja. Alkoli eshte nje nga shkaktaret kryesore neper aksidente , por sidoqofte nuk eshte e thene te kete qene ai shkaku. Nganjehere ne themi qe " E ka shkruar Zoti " dhe se ndryshon dot.

  Ps...Vallai kur lexova emrin e asaj Renates nga Florida , mu be mishi kokrra kokrra ketej , se mendova qe mund te jete Reina( Renata ne jeten normale ) e forumit. Armike e kam shejtanken por edhe e dua fort

 3. #3
  E Lirė! Maska e KaLTerSi
  Anėtarėsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Oh c'disfate e madhe.
  Ngushellimet me te thella dhe nga ana ime te afermve te familjes Pahmihali.

  P.S. Vallahi dhe mua me vajti zemra ne fund te kembeve kur lexova Renata 21 vjec po mbas nje sekonde u kujtova qe nuk ka moter 24 vjecare dhe nuk ajo nuk ka levizur per festat.
  Toleranca, eleksiri i lirisė.

 4. #4
  jeto i lire ose vdis Maska e shahisti
  Anėtarėsuar
  28-09-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  41
  Postime
  124
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  me vjen shume keqe per kete fatkeqesi,dhe do ti shprehja ngushellimet e mia te aferme te kesaj familje.Komenti per kete fatkeqesi do ishte i tepert.
  Nuk ka me qorre nga ai qe nuk do te shohi me syte e tija[/FONT][/COLOR]

 5. #5
  . Maska e *DJ-ALDO*
  Anėtarėsuar
  03-03-2003
  Vendndodhja
  Asgjėkundi
  Postime
  297
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Bashkohem me dhimbjen e tė afėrmėve tė tyre.
  Nuk gjen dot njeriu fjalė ngushėlluese nė tė tilla fatkeqėsi.

 6. #6
  Shtegtare
  Anėtarėsuar
  30-10-2003
  Vendndodhja
  Virginia, USA
  Mosha
  36
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Fatkeqesi e madhe. Nje familje e tere te humbe jeten.

  Ngushellime te afermve.
  Honesty: the best policy, but insanity is a better defense.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-12-2003
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Angry

  Ngushellimet e mija me te sinqerta te afermve. Cfare ngjarje tragjike!

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e MICH
  Anėtarėsuar
  10-08-2003
  Vendndodhja
  T.H.E M.I.C.H.I.G.A.N S.T.A.T.E
  Mosha
  36
  Postime
  146
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ti japim ngushllimet tona fisit korcar i cili humbi nje familje ne accident tragjik.

  Me date 2 janar ne nje aksident tragjik humbin jeten nje familje korcare prej 5 vetash. burr e grua edhe tre gocat me moshe 24 , 20 edhe 15 humben jeten duke ardh nga florida ne nje aksident te tmerrshem ku nje pick up turck ka qen kundravajtje me 90 mph edhe i ka godit duke u shkatuar vdekjen e menjehershme.

  I per jetshem qofte kujtimi i tyre ne zemrat e njerzve tyre edhe te gjithve ishallah shpirti i tyre ne parajse.Ngushllimet e sinqerta te mia fisit tyre.
  *"The Whole Problem With The World Is That Fools And Fanatics Are Always So Certain Of Themselves, But Wiser People So Full Of Doubts."*
  * LifE RunS FasT If u Don'T StoP SometimeS & LooK AraunD YoU'LL MisS IT!*"What is moral is what you feel good after, and what is immoral is what you feel bad after."Life is a mystery to be lived, not a problem to be solved.Love is like a fire, it can either warm your heart or burn your house down.It is foolish to deal with a fool.After dark all cats are leopards.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  71 falenderime nė 56 postime
  Eshte me te vertete nje lajm mjaft i hidhur.
  E ceshte jeta, <<<fluske sapuni>>>?!
  Ngushellimet e mia i bashkohen te afermve te familjes.

 10. #10
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Ngushellimet e mia per njerezit e familjes qe lane pas.
  Per zotin nje tragjedi e tille te c'mend!

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Lexuesja
  Anėtarėsuar
  11-11-2003
  Postime
  185
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Sot me erdhi shume keq kur lexoova kete lajm ne gazeten "Panorama ".

  Ambasada Amerikane nuk u jep viza tė tjerėve

  Vetėm dy motra nė varrimin e familjes Papamihali nė SHBA  KORĒĖ

  Pesė anėtarėt e familjes Papamihali, tė cilėt vdiqėn gjatė njė aksidenti nė Amerikė, kanė mbetur ende pa varrosur. Familjarėt e tyre nė Shqipėri kanė kėrkuar qė tė nisen drejt Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės pėr tė marrė pjesė nė ceremoninė e pėrcjelljes sė tė afėrmėve tė tyre, por nuk u ėshtė mundėsuar dot njė gjė e tillė. Nga shtatė fakse tė mbėrritur nė ambasadėn amerikane, vetėm pėr dy motrat e ēiftit Papamihali, Tatjanėn dhe Zhanetėn ėshtė dhėnė vizė. Njė motėr e Koēos dhe njė e Verės do tė vajtojnė tė vetme familjen e shuar gjatė njė aksidenti me makinė nė Miēigan tė SHBA-sė. Ndėrsa pėr dy vėllezėr, kushėrinj e tė tjerė tė afėrm nuk ėshtė dhėnė visto pėr t“u nisur drejt kontinentit amerikan. Korēarėt kanė mbetur tė zhgėnjyer nga ftohtėsia e ambasadės amerikane dhe pse tragjedia ndodhi nė Amerikė dhe nga njė shtetas i tyre. Dy motrat, tė cilat arritėn tė merrnin vizat, janė nisur dje pėr tė takuar pėr herė tė fundit, tashmė tė vdekur, anėtarėt e familjes Papamihali. Trupat e pajetė tė ēiftit bashkė me tre vajzat e tyre ndodhen ende nė Miēigan, nė pritje pėr t“u transportuar nė Detroit, ku do tė zhvillohet dhe ceremonia mortore. Sipas familjarėve tė mbetur nė Korēė, tė cilėt kontaktojnė me njerėzit nė Amerikė, viktimat pritet qė tė varrosen tė premten ose tė shtunėn. Nė tė dy familjet e ēiftit Papamihali qėndrojnė tė ndezur pesė qirinj qė prej ditės sė dielė, ndėrsa herė pas here ndizet dhe njė tjetėr pėr vajzėn amerikane. Familjarėt shprehen se, nė kėtė fatkeqėsi nuk janė ndihmuar nga ambasada amerikane, por ajo i ka pritur ftohtė si aplikantė tė thjeshtė. Ndėrkohė, me tė njėjtėn situatė janė pėrballur dhe nė Ministrinė tonė tė Jashtme, ku u ėshtė kthyer pėrgjigje se, janė mbaruar procedurat. p.ē.  Shpreh dhe une ngushellimet e mija dhe te familjes time , per kete familje fatkeqe .

  Uroj qe shpirti dhe kockat tju prehen ne paqe dhe ne dheun e tyre .


  LEXUSJA
  Pėrmbi za, qė lėshon bylbyli,
  Gjuha shqipe m'shungullon,

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e DGman
  Anėtarėsuar
  30-12-2003
  Vendndodhja
  Wichita KS USA
  Postime
  78
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Zoti qofte me ta.

  Dhe une dua ti dergoj ngushullimet e mija te perzemerta
  njerezve dhe te afermve te Familjes Papamihali.
  Do lutem qe zoti te kujdeset ne parajse per keta njerez te pafajshme.
  Le ti harrojme kishat xhamiat
  dhe maskarenjte qe ka qeveria,
  se ai qe eshte burre
  dhe s'ka per te vdek kurre,
  eshte ai qe i ben
  lavdi vendit te tij.

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2003
  Vendndodhja
  Bruksel
  Mosha
  46
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  ngushellime te sinqerta
  "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

Tema tė Ngjashme

 1. Wehhabizmi sipas Ehl-i Sunnetit
  Nga Bani gjk nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 22-10-2009, 12:28
 2. Letersia Shqiptare
  Nga new-man nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-01-2009, 11:28
 3. Plavė e Guci
  Nga Davius nė forumin Shqipe nga Mali i Zi
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 05-10-2008, 23:36
 4. Dosja antishqiptare e Greqisė, 1912-2007
  Nga BARAT nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 645
  Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
 5. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 – 1915
  Nga ORIONI nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •