Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 134 prej 134
  1. #121
    i/e regjistruar Maska e medaur
    Anëtarësuar
    21-06-2006
    Postime
    865

    sa i zgjut qe je mer amon

    Citim Postuar më parë nga Sabriu Lexo Postimin
    Heronjtë shpesh duken të tillë sepse të tjerët preferojnë të rrinë në gjunjë. Sikur të gjithë të mundoheshin të realizonin minimumin e misionit të tyre heroik ndaj kombit, i gjithë kombi do të kishte një temperament heroik, ç’ka do të nënkuptonim ngurtësimin e së keqes dhe heroizmi individual do të ishte jo fort i dukshëm.
    Filozof , Sofist, sa i zgjuar je a derezi.
    SHQIPERIA MBI TE GJITHA

  2. #122
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Individët me gjak përzier ndryshojnë nga pjesa tjetër e popullatës, prandaj nuk mund të mbijetojnë asnjëherë.

    Kjo bën që racat të jenë të pastra. Jo vetëm raca jonë.

  3. #123
    i/e regjistruar Maska e dragon+++
    Anëtarësuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    144
    Citim Postuar më parë nga Sabriu Lexo Postimin
    Heronjtë shpesh duken të tillë sepse të tjerët preferojnë të rrinë në gjunjë. Sikur të gjithë të mundoheshin të realizonin minimumin e misionit të tyre heroik ndaj kombit, i gjithë kombi do të kishte një temperament heroik, ç’ka do të nënkuptonim ngurtësimin e së keqes dhe heroizmi individual do të ishte jo fort i dukshëm.
    prap ketu ti .. vetem nje hero kombetar kan shqiptaret e krenohen ne tan boten .....GJERGJ KASTRIOTIN .....ty nuk te pelqen ky emer se u prente kokat rraces tuaj dmth fares te keqe qe hollen turqit e tani as vendet islamike nuk ju duan nuk po te jap shembuj se e din mir per qfar e kam fjalen , jeni thjesht nje tuf bastarllesh te len mbrapa....
    DRAGON+++

  4. #124
    Citim Postuar më parë nga iliria e para Lexo Postimin
    ..... por feja i len njerzit te prapambetur..
    Heuuu, çka s'nin njeri ...

    Citim Postuar më parë nga iliria e para Lexo Postimin
    ....Shembuj kemi sa te doni....
    Jo nuk kemi, a po na tregon ti ji shembul ... por pa ofendime siç e ke zakon!

  5. #125
    i/e regjistruar Maska e medaur
    Anëtarësuar
    21-06-2006
    Postime
    865

    po ti o *** muti

    Citim Postuar më parë nga Sabriu Lexo Postimin
    Heronjtë shpesh duken të tillë sepse të tjerët preferojnë të rrinë në gjunjë. Sikur të gjithë të mundoheshin të realizonin minimumin e misionit të tyre heroik ndaj kombit, i gjithë kombi do të kishte një temperament heroik, ç’ka do të nënkuptonim ngurtësimin e së keqes dhe heroizmi individual do të ishte jo fort i dukshëm.
    cfare bere kur kishe serbin aty hajt na e shpjego pak.Ja u shkerdheu serbi xhamiat,pse nuk i mbrojte o lepur po na vjen ktu na ben moral.I pafetyre u bere ti cop muti te gjykosh Gjergj Kastriotin .Ta ****** racen , edhe fene tate te *****.
    Se nuk le teme pa prishur ti o ta ****** fene e ca ka ajo mrena komplet qe nga aisha deri te mami jot..
    Ndryshuar për herë të fundit nga medaur : 14-05-2009 më 09:08
    SHQIPERIA MBI TE GJITHA

  6. #126
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-05-2008
    Postime
    644
    [QUOTE=Rina_87;2209521]

    Me m'fal qe isha aq e drejperdrejt, mirepo turk origjinal bjond vec ne perralla ka, QUOTE]

    Te siguroj qe ska as ne perralla ,a ke degjuar ndonjehere per bajlozat?hihihiiihih

  7. #127
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-05-2008
    Postime
    644
    Citim Postuar më parë nga christina54 Lexo Postimin
    ne shqiperi nuk eshte e vertete qe shqiptaret jane te perzier me turq..kjo ka ndodhur ne kosove dhe maqedoni.kjo duket qarte ne emrat qe ata kane nga fanatizmi islamik dhe mos folja mire e shqipes nga ana tyre.bile femrat shqiptare maqedonase jane te mbuluara me shami dhe nuk i dallon nga marokenet kuptohet jo te gjitha.
    Ketu ja paske futur KOT,sepse te rrim shtremte e te folim drejt ne shqiptaret e Kosoves jemi me te bardhe ,kjo pune kallauz nuk don ,eshte gje qe shihet.Ndersa sa i perket se a ka pasur perziereje me turq ,une besoj qe po ,por ne perqindje shume te vogel ,shih SaBRI e Ermal Fejzullahun,Bashkim Fino,Ilir Meta e disa te tjere.

  8. #128
    i/e regjistruar Maska e medaur
    Anëtarësuar
    21-06-2006
    Postime
    865

    Ilir Meta i zi ??I shkurter si xhuxhat e Borebardhes eshte.....

    Citim Postuar më parë nga MIRIAM Lexo Postimin
    Ketu ja paske futur KOT,sepse te rrim shtremte e te folim drejt ne shqiptaret e Kosoves jemi me te bardhe ,kjo pune kallauz nuk don ,eshte gje qe shihet.Ndersa sa i perket se a ka pasur perziereje me turq ,une besoj qe po ,por ne perqindje shume te vogel ,shih SaBRI e Ermal Fejzullahun,Bashkim Fino,Ilir Meta e disa te tjere.
    por i ZI ????? Me cilin sy e pe, me ate me xham apo me ate pa xham?
    SHQIPERIA MBI TE GJITHA

  9. #129
    Une them se ka pasur...ja p.sh Sabri Selmani ka prejardhje turke...he Sabri ja defte te verteten ketu...

  10. #130
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-05-2008
    Postime
    644
    Citim Postuar më parë nga medaur Lexo Postimin
    por i ZI ????? Me cilin sy e pe, me ate me xham apo me ate pa xham?
    Jo i bardhe edhe ate si bora .
    Se di a ja ke pa femijet (ne tv)?
    Femijet e tij ishin taman si me qene te anadollit.

  11. #131
    i/e regjistruar Maska e medaur
    Anëtarësuar
    21-06-2006
    Postime
    865
    Citim Postuar më parë nga MIRIAM Lexo Postimin
    Jo i bardhe edhe ate si bora .
    Se di a ja ke pa femijet (ne tv)?
    Femijet e tij ishin taman si me qene te anadollit.
    Une femijet nuk ja kam pare por Ilir Meta jo e jo po as Monika Kryemadhi ( mos na ka bere ndonje hata Monika mor aman ! ).Mendoj se po gabon ose ndoshta se ke pare mire,(po ndoshta ke edhe te drejte se i vogel e barkderr ,duket pak si jenicer).
    SHQIPERIA MBI TE GJITHA

  12. #132
    i/e regjistruar Maska e medaur
    Anëtarësuar
    21-06-2006
    Postime
    865
    Citim Postuar më parë nga mallakastrioti Lexo Postimin
    Une them se ka pasur...ja p.sh Sabri Selmani ka prejardhje turke...he Sabri ja defte te verteten ketu...
    Amon leje se shyqyr qe na iku , se do vi prap ketu me ata myslimanet e Krujes qe i vrau Gjergj Kastrioti e do na e shpifi fare .Leje se do jet duke pa ender sikur e ka zgjedh Islami me detyren e "korrektonjesit"te historise shqiptare e do jete ne ekstaze tani. Mos na hap pune kot tani.
    SHQIPERIA MBI TE GJITHA

  13. #133
    i/e regjistruar Maska e &Mitrovicalia&
    Anëtarësuar
    19-05-2009
    Postime
    339
    Allahile London a je ti ky ne fotografi

  14. #134
    . Maska e alDI
    Anëtarësuar
    27-08-2002
    Vendndodhja
    London
    Postime
    663
    Kjo teme eshte hapur ne 2003, mund te shifni 3 faqet e para se cfar kulture debati kane pasur antaret ne kete forum para 6 vitesh dhe mund te beni krahasimin me nivelin teper te ulet te shkrimeve keto 2-3 vitet e fundit.
    .

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Tema të Ngjashme

  1. Identiteti evropian i shqiptarëve
    Nga Iliriani në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  2. Letersia Shqiptare
    Nga new-man në forumin Gjuha shqipe
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-01-2009, 12:28
  3. Mesjeta e hershme shqiptare
    Nga DYDRINAS në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 15-11-2006, 15:10
  4. Gjergj Kastrioti sipas pikëpamjeve antishqiptare
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45
  5. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 – 1915
    Nga ORIONI në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •