Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e jonidapasho
  Anėtarėsuar
  09-08-2002
  Vendndodhja
  selanik
  Mosha
  39
  Postime
  488
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Qyteti I Pogradecit Nga Kendveshtrimi Turistik

  PERSHENDETJE TE GJITHEVE,

  POTHUAJ NE TE GJITHA TEMAT E ZHVILLIMIT TURISTIK LEXOJ PER QENDRAT E MEDHAJA ME INTERES TURISTIK DURRESIN, SARANDEN, VLOREN, DHERMIUN.
  PERSA I PERKET POGRADECIT MUND TE ME THONI MENDIMIN TUAJ SE SI E SHIKONI TE ARDHMEN TURISTIKE TE ASAJ ZONE DUKE MARRE PARASYSH DHE POPULLSINE DISI TE VOGEL, POZICIONIN GJEOGRAFIK DHE KUSHTET E KLIMES. PERSONALISHT BESOJ SE ATY MUND TE ZHVILLOHET TURIZMI NE SHKALLE TE LARTE PERVEC VERES DHE NE DIMER.

  CILAT JANE PERSPEKTIVAT ?
  PRES SUGJERIMET TUAJA.

 2. #2
  ......................... Maska e Pogradecari
  Anėtarėsuar
  15-10-2002
  Vendndodhja
  a
  Postime
  542
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime
  meqenese tushemishti eshte bere shume i bukur me ato si turizmat e reja qe jane ngritur atje them me mire ta heqim ate shprehjen ta bejme fshatin si qytetin le ta bejme ndryshe ta bejme qytetin si fshatin dmth pogradecin si tushemishtin
  dhe meqenese eshte bere keq ne tushemisht nuk para ka toka per te varosur miletin
  them qe te aprovohet nje ligj ku miletin te mos i varrosin shtrire po ti varrosin ne kembe
  qe te behet kursimi i tokave dhe te kete me shume vende te lira ku te ndertohen turizmote
  po ti Jona cfare mendimi ke?

  shendet e para


 3. #3
  i/e regjistruar Maska e jonidapasho
  Anėtarėsuar
  09-08-2002
  Vendndodhja
  selanik
  Mosha
  39
  Postime
  488
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Per cfare,.per menyren se si varrosen njerezit ? (ftu ftu larg)
  Nuk e kuptova pyetjen
  feja e shqiptarit eshte shqiptaria

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e toni_d
  Anėtarėsuar
  17-03-2003
  Vendndodhja
  gjunje me gjune me popullin
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  edhe une ne nje mendim me joniden jam
  ME MIRE GJALLE SE SA VDEKUR!!!

 5. #5
  kerkuesi
  Anėtarėsuar
  13-09-2002
  Vendndodhja
  ne vendin tim
  Mosha
  36
  Postime
  1,172
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Une nuk kam qene asnjehere ne Pogradec dhe per kete me vjen me te vertet keq pasi kam degjuar te flitet shume per te.

  Shume vizitore flasin me supelativa per bukurine e Pogradecit(edhe pse disa prej tyre kane kujtime te hidhura nga mushkonjat )

  Kush prej atyre qe kane qene tani afer mund te beje nje pershkrim te Pogradecit. Cfare ka ? Cfare i mungon? Cfare mund te behet?......
  PAUCA SED MATURA

 6. #6
  Shtegtare
  Anėtarėsuar
  30-10-2003
  Vendndodhja
  Virginia, USA
  Mosha
  36
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Postuar mė parė nga mariglennora
  Une nuk kam qene asnjehere ne Pogradec dhe per kete me vjen me te vertet keq pasi kam degjuar te flitet shume per te.

  Shume vizitore flasin me supelativa per bukurine e Pogradecit(edhe pse disa prej tyre kane kujtime te hidhura nga mushkonjat )

  Kush prej atyre qe kane qene tani afer mund te beje nje pershkrim te Pogradecit. Cfare ka ? Cfare i mungon? Cfare mund te behet?......
  Me beri pershtypje ai komenti yt per mushkonjat, por nuk te ve faj se ti nuk ke qene ndonjehere ne Pogradec. Une kam lindur dhe jam rritur atje por sinqerisht numrin e mushkonjave qe kam pare ne Pogradec mund t'i numeroj ne gishtat e nje dore. Duhet te shkosh ta vizitosh vete dhe ke per ta kuptuar qe mushkonjat nuk afrohen pas ujit te embel te liqenit.

  Nejse, une kam qene ne Pogradec ne Janar te ketij viti per nja dy dite. Qyteti ka ndryshuar shume. Lagjet prane liqenit jane rikonstruktuar pjeserisht kurse lagjet e tjera sidomos lagja 5 jane bere skandali i urbanistikes. Ndertesat jane pa kurrfare planimetrie dhe rruget jane ngushtuar fare sepse pallatet kane bere shtesa nga te gjitha anet. Duhet sjelle Edi Rama nga Tirana per ndonje jave se ndoshta i sheshon disa nga ndertimet pa leje.

  Mundesite per zhvillimin e Turizmit jo vetem ne qytetin por ne te gjithe rrethin e Pogradecit jane te shumta. Duhet filluar faktikisht me pastrimin e liqenit sepse ujerat e zeza (nuk di nqs ka ndryshuar tani se fundmi) hidhen ende ne liqen. Klima e Pogradecit eshte e perkryer ne muajt e nxehte te veres. Mbaj mend kur kam qene e vogel qe vinin shume nga Tirana dhe qytete te tjera. Kurse tani kane filluar te shkojne ne Oher dhe ne Struge sepse cmimet jane pak a shume te njejta por ambienti eshte me i paster dhe komod. Mbase nje studim i hollesishem i qytetit mund te krijonte mundesine e krijimit te turizmit dimeror gjithashtu. Mali i Thate gjate gjithe dimrit zbardh dhe ka pjese te sheshta qe mund te perdoreshin per pista skish. Megjithate duhet studiuar me hollesisht. Mendoj qe do te hapte pune edhe per Pogradecaret, sepse per momentin papunesia eshte mbi 20%.

 7. #7
  ......................... Maska e Pogradecari
  Anėtarėsuar
  15-10-2002
  Vendndodhja
  a
  Postime
  542
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime
  Postuar mė parė nga jonidapasho
  Per cfare,.per menyren se si varrosen njerezit ? (ftu ftu larg)
  Nuk e kuptova pyetjen
  si nuk e kuptove pyetjen turp turp do na martohesh dhe ne poradec pale

  turizmote duan toka qe te ndertohen
  e tokat jane te pakta ne tushemisht se i ka mbular uji
  po kur i varosin miletin gropa eshte shume e gjere dhe e gjate dmth ze shume vend
  so po te aprovohet ligji i propozuar nga une dhe i vulosur nga ty
  qe te hapim gropat shume te thella gati 3 metro dhe miletin mos i varrosim shrire po ne kembe ose me kembe perpjete nuk ka ndonje rendesi them qe kursejme tokat pjellore
  sepse po ti biesh me matematiko i bie gati 3 me 1
  no coment per bukurine e poradecit apo qytetit te luleve
  sepse Murgu nuk ishte budalla qe vinte behar per behar ne poradec
  sa per vende pune ne poradec shumica kane pune shesin njeri-tjetrin

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e jonidapasho
  Anėtarėsuar
  09-08-2002
  Vendndodhja
  selanik
  Mosha
  39
  Postime
  488
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  ....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ganoid : 04-12-2003 mė 06:52
  feja e shqiptarit eshte shqiptaria

Tema tė Ngjashme

 1. Dardani apo Kosovė
  Nga Statovci nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 166
  Postimi i Fundit: 07-06-2009, 03:45
 2. HISTORIA E QYTETEVE SHQIPTARE (edmondfieri)
  Nga Eni nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-03-2008, 14:28
 3. Burreli, qyteti me mė shumė viktima nė ‘97
  Nga FLORIRI nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 19-05-2005, 08:24
 4. Del nga dheu qyteti 2000-vjeēar i Adrianopolit
  Nga shoku_sar nė forumin Arkeologji/antropologji
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-08-2003, 04:46
 5. Arratisjet
  Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-08-2002, 09:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •