Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 69
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-10-2003
    Vendndodhja
    prishtine
    Postime
    67

    Ligji me vdekje, shpetim apo...?

    Duke pasur parasysh rastet e shumta te vrasjeve dhe krimeve te ndryshme ne Shqiperi, mendoj se do te ishte shume me rendesi qe, ky Ligj te praktikohej nga Shteti shqiptar. Po qe se ky Ligj futet ne funksion, atehere,une mendoj se 95 % e rasteve te krimeve do te zhdukeshin. S'po flasim per Kosoven, pasi qe e njejta vlen edhe per ne kosovaret, por qe, nje gje e ketille nuk varet nga ne. Ka disa shtete ne bote, qe e kane kete Ligj, ne mesin e tyre edhe SHBA, vendi me demokracine me te theksuar ne bote. Ne raste se Ligji me vdekje do futej ne Shqiperi, sigurisht se shume te pafajshem do shpetonin nga kthetrat e krimkryresve te shumet qe ka ne te dy anet e kufirit.

    Suksese!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Zėri : 29-10-2003 mė 09:28

  2. #2
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    Une jam pro ligjit me vdekje.

    Duhet te pesoj njeriu ne vend qe te mesoj.

    Por problemi ne Shqiperi qendron te fakti se nuk ka ligj e jo me te zbatohet ne menyr te rregullt....fatkeqesi...

  3. #3
    Djal Shkodran Maska e Andisi
    Anėtarėsuar
    23-10-2002
    Vendndodhja
    New Jersey
    Postime
    39
    Ligji me vdekje me sa di une egziston ne Shqiperi por eshte i ngrire si pasoje i presioneve nga BE , te cilet duan ta zhdukin kete ligj nga Europa !
    Ligji me vdekje duhet te ekzistoje dhe te funksionoje per mendimin tim pasi krimi ne Shqiperi nuk njeh gjuhe tjeter pervec se pergjigjes me te njejten menyre nga shteti (ketu e kam fjalen per krimet makabre qe jane jo te pakta...)
    Boys Don't Cry...!

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e leci
    Anėtarėsuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    Goetheanum,Italy
    Postime
    1,742
    Per ju qe jetoni ne Amerike.
    Ligji i vdekjes eksiston por kjo nuk e ndalon krimin.
    Biles ne raste jo te rralla kane denuar edhe personin e gabuar.
    Nuk eshte aspak e vertete qe jane dy gjera te lidhura me njera tjetren.
    jam kunder ligjit me vdekje.
    Quod timor cladis.
    Sed intuitum amet elit vitae est

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-10-2003
    Vendndodhja
    prishtine
    Postime
    67
    [B]Ligji me vdekje me sa di une egziston ne Shqiperi por eshte i ngrire si pasoje i presioneve nga BE , te cilet duan ta zhdukin kete ligj nga Europa !
    Ligji me vdekje duhet te ekzistoje ...

    Une e di se Ligji me vdekje nuk ekziston ne Shqiperi, por eshte tentuar per ta vendosur ate, mirepo, kjo nisme e disa personaliteteve shqiptare, u nderpre dhe tashti qendron ashtu, e ngrire. Eshte e vertet se shteteve evropianu s'do t'u konvenonte ky Ligj, duke pasur parasysh se asnjera nga keto shtete(tashme me shkallen me te larte te zhvillimit), nuk e kane te njejtin edhe pse ne vendet e tyre ka krime ndoshta edhe me te tmerrshme, por qe, per ne jane te panjohura(per cudi, ngjarjet tona e ndezin boten mbare), keshtu qe, keto shtette nuk duan qe ne Shqiperi, ne Evrope ta kene Ligjin me vdekje. Evropianet, sikur s'duan dicka qe ka Amerika, te kete edhe ndonjeri prej shteteve evropiane,sepse mendojne se keto raste po ia rrisin forcen Amerikes. Ne shume shtete te Evropes, ekziston ligji me burg te perjetshem, me gjoba ne te holla, mirepo, te ne shqiptaret, keto gjera s'kane pasur sukses, sepse, kur ne na avullon koka, ne s'mendojme me per burgun as per te hollat, ne duhet ta dergojme ne vend misionin e djallit, pra ta bejme krimin. E, sikur te ishte ne fuqi, ligji me vdekje, atehere, ai qe do planifikonte te kryente nje krim, do mendohej shume mire, se ku ta bente pastaj birucin per veten.
    Nje thenie kineze thote: "Kur dikush planifikon ta vrase dikend, se pari ta hape varrin e vet".

    Pershendetje nga Prishtina me dielle !

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-10-2003
    Vendndodhja
    prishtine
    Postime
    67
    __________________________________________________ __
    Ligji i vdekjes eksiston por kjo nuk e ndalon krimin.
    -----------------------------------------------------------------------------------
    Une mendoj se Ligji me vdekje do te ishte mjafte efektiv dhe, vertet do shpetonin njerezit e ndershem. Paramendoje veten tende, ne nje pozite te veshtire, ku para vetes do kishe vetem dy rruge: ta besh krimin( dhe nese e kryen ate, do ta dije se gjithsesi do vdesesh), apo te mos e besh ate( natyrisht te jesh i lire?
    __________________________________________________ __
    jam kunder ligjit me vdekje. [/B
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Ti shume thjesht mund te thuash se jam kunder nje gjeje, mirepo duhesh dhe ta argumentosh ate, se perse je kunder. E gjithe njerezimi besojne ne Zotin, ne ekzistencen e tij, derisa nga fundi i botes del nje njeri dhe thote: une jam kunder tij, une s'besoj ne ekzistencen e tij. Ne fakt, eshte e drejte e tij te shpreh mendimin e vet, por esenca eshte se sa e ka qelluar?!
    __________________________________________________ __
    Biles ne raste jo te rralla kane denuar edhe personin e gabuar.
    -----------------------------------------------------------------------------------
    Edhe une pajtohem me ty, ne kete rast, sepse kam degjuar per te tilla rastesh, mirepo, duhesh ta kesh parasysh se ne shqiptaret jemi vetem 7 milion dhe jemi vend i vogel dhe krimberesi s'ka ku te iken, ndersa Amerika ka nje numer te madhe te banoreve dhe ka siperfaqe, gjithashtu te madhe te tokes.

    Shendet !
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Zėri : 30-10-2003 mė 05:01

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e leci
    Anėtarėsuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    Goetheanum,Italy
    Postime
    1,742
    Ka me shume argumentime ne dy rrjeshta qe shqruajta une se sa ne te gjithe hartimin qe shkruajte ti...nejse
    Ti beson ne zot?
    ne diēka qe nuk sheh..
    Une nuk besoj ne zot sepse nuk e shoh.Argument i forte apo jo?
    E shprehura mbi diēka eshte thjesht posicion i shikimit.
    Por mos humbasim me fjale te bera...
    Ligji me vdekje mund ta zhduke krimin?...JO
    Thjesht mund ta pakesoje..ne rregull?
    Frika nuk ndalon krimin..
    gjithe te mirat
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga leci : 30-10-2003 mė 08:10
    Quod timor cladis.
    Sed intuitum amet elit vitae est

  8. #8
    xumparja
    Anėtarėsuar
    12-10-2002
    Vendndodhja
    SHBA
    Postime
    570
    Postuar mė parė nga leci
    Per ju qe jetoni ne Amerike.
    Ligji i vdekjes eksiston por kjo nuk e ndalon krimin.
    Biles ne raste jo te rralla kane denuar edhe personin e gabuar.
    Nuk eshte aspak e vertete qe jane dy gjera te lidhura me njera tjetren.
    jam kunder ligjit me vdekje.
    O Lec
    Po ta shtroj (jo per te te mbushur mendjen) nga dy kendveshtrime.
    Ti miku im, nje dite te bukur dashurohesh me nje vajze qe e don dhe te do.
    Martoheni, ndertoni nje shtepi te bukur, beni dhe tre femije te bukur si dhe ti e jot shoqe. Tre vajza qe ti i do si driten e syve.
    Nje dite te bukur, ndersa ti je ne pune, nje manjak seksual, apo nje hajdut ordiner, hyn ne shtepine tende ku ndohet drita e syve te tu, pra jot shoqe dhe 3 vajzat e tua, dhe ai meqe kapet, ose se eshte manjak, jo vetem i perdhunon (largqofte) po dhe i vret, e ua pret mishin cika cika. A do flisje me per qenie kundra denimit me vdekje?

    Kendveshtrimi i dyte, un tani, si taksapagues, ate kriminelin qe vrau femijet e Lecit (largqofte) me duhet ta mbaj me buke, ti paguaj dhe Tv, e ai te rrije ne burg e te ngreje pesha, te lexoje libra, e ti paguaj doktorrin sa here i dhemb koka, megjithese un mendohem 2 here para se te shof doktorrin vete, se s'kena pare, ndersa ai krimineli i ka te gjitha falas.

    Si mendon ti, me mire ti paguaje shteti (dmth ti e un, se dhe ti paguan per ate doktorrin e atij qe te vrau familjen) apo 1 plumb, 150 lek, dhe ne te s'emes shkofte?


    Nuk po ti them me tendence Lec, po mendohu pak pergjate ketyre vijave te mendimit, dhe mu pergjigj, me ndonje argument ama.
    Faleminderit!
    Qetesi!
    Shoket lexojne!

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-10-2003
    Vendndodhja
    prishtine
    Postime
    67
    Ka me shume argumentime ne dy rrjeshta qe shqruajta une se sa ne te gjithe hartimin qe shkruajte ti...nejse
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Secilit i duket se me se mire di te shkruaj apo te flase, dhe ti qenke ne mesin e ketyre qe i bekan qefin vetes. Une nuk pash dicka te vertet ose te argumentuar, sepse edhe po te doja,s'do ta menjanoja dot nje gje te tille, pra e verteta eshte e vertet dhe s'mund ta mohoj une dhe askush. Nejse.
    __________________________________________________
    Ti beson ne zot? ne diēka qe nuk e sheh.. Une nuk besoj ne zot sepse nuk e shoh.
    -------------------------------------------------------------------------------
    Edhe pse ketu nuk do doja ta fusja kete teme,pasi qe ketu nuk eshte vendi per kete, megjithate dua t'i them vetem disa fjale rreth atij mohimit tend absurd. Une mund te flas deri ne mengjes po qe se ti je vertet ateist-komunist dhe me kot se s'do t'ia dal te te bind ty, mirepo, nje gje shume te thjeshte dua te te them; sipas teje i tere njerezimi na qenka ne derjtim te gabuar, sepse na besoka ne nje gje qe nuk shihet?! Jo cdohere eshte e nevojshme te shihet dicka per t'u bindur dhe, dua te them se bindje me te forte s'ka se vetja jote si krijese. Mendoje vetem pak organizmin e njeriut e ngjallesave te tjera dhe pastaj fol me pergjegjesi, jo me injorance, se kush do e bente nje ndertim kaq te sofistikuar .

    __________________________________________________
    Ligji me vdekje mund ta zhduke krimin?...JO
    --------------------------------------------------------------------------------
    Ne 50 vjetet ne komunizem, pse s'u vrane njerez sikur sot? Me thuaj, cfare paska qene atehere, qe njerezit nuk mbyteshin dhe nuk ndodhnin krime te ndryshme? Kane qene po keta njerez apo ndoshta tjere?!
    ________________________________________________
    Frika nuk ndalon krimin..
    ------------------------------------------------------------------------------
    Jam i bindur se cdo njeri ne bote, po te mos ekzistonte frika nga dicka, apo nga dikush, ai do te bente krimet me te tmerrshme dhe te papara ne historine e njerezimit. Jam i bindur thelle se edhe ti edhe une edhe te tjeret do vepronin ne te njejten menyre. Njeriu eshte kafsha me e persosur ne toke, keshtu qe, dihet se cfare bejne kafshet.

    Paē fat !

  10. #10
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    Une nuk besoj ne zot sepse nuk e shoh.Argument i forte apo jo?
    Ky nuk eshte argument i mire. A beson te shpirti ti? A beson te nje "ideal"? A mund ta shohesh shpiritin? A mund ta shohesh idealin?

    Frika nuk ndalon krimin..
    Kjo eshte "relative". Varet te njeriu, vete historia tregon se frika "mund" ta ndaloj krimin (duke u bazuar te njeriu).

    Por edhe sikur mos ta ndalonte Frika krimin, prandaj ekziston ligji. Sa me i fort te jete ligji, sa me shume mund te minimosh krimet.

    Gjithe te mirat.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Veshtrusja : 30-10-2003 mė 11:15

  11. #11
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    jam "pro" per ligjin me vdekje ... ndryshe nuk ndalet krimi ... ai qe e ben duhet ta paguaj me koke ... no matter what !!!

    Pink
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e leci
    Anėtarėsuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    Goetheanum,Italy
    Postime
    1,742
    Me sa shoh ketu ka plasur debati..
    po filloj me...Zeri..
    nqs ke ndermend te replikosh je i lutur te mos gjykosh personin tim.Thuaj diēka mbi temen...ok?
    ti thirre ne teme zotin dhe une tu pergjigja..
    ateist-komunist perdore me ndonjeri tjeter..jo me mua.

    .................................................. .................................................. ...........................................
    Jam i bindur se cdo njeri ne bote, po te mos ekzistonte frika nga dicka, apo nga dikush, ai do te bente krimet me te tmerrshme dhe te papara ne historine e njerezimit. Jam i bindur thelle se edhe ti edhe une edhe te tjeret do vepronin ne te njejten menyre. Njeriu eshte kafsha me e persosur ne toke, keshtu qe, dihet se cfare bejne kafshet.
    .................................................. .................................................. ....................................

    te vjen kaq e veshtire te flasesh vetem per vete?

    vijme tek ...veshtruesja..
    mbi ligjin dhe relativitetin kemi lene fjalimin ne gjysem..

    Fringo..
    faleminderit mik per pergjigjen..
    me dy fjale per te mos humbur kohe..
    respekti dhe liria e tjetrit mbarojne aty ku cenohet e imja..
    ju falenderoj te gjitheve.
    Quod timor cladis.
    Sed intuitum amet elit vitae est

  13. #13
    Djal Shkodran Maska e Andisi
    Anėtarėsuar
    23-10-2002
    Vendndodhja
    New Jersey
    Postime
    39
    Postuar mė parė nga leci

    Frika nuk ndalon krimin..
    gjithe te mirat
    Eshte shume e thjeshte Lec djali..!
    Krimin e ndalon ligji i cili zbatohet nga policia ! Tashi ne Shqipari , sa e kane frike njerzit polcine? Sa polic jane vrare deri edhe kot per nje fjale goje apo se jane munduar te kryejne detyren ..? Sa te duash ...me qindra ! Po te jetosh ne Usa e di shume mire se po te vrasesh nje polic , te pret karrigja elektrike dhe do apo sdo ti , para se ta besh kete gje , do i therrash mendjes se e di se ca te pret ! Kjo pasi ato qe mbrojne ligjin , jane te mbrojtur me te gjithe forcen nga vete ligji ! Frika e ndalon krimin qe cke me te pasi cdo kush kur e di se te pret vdekja , do mendohej dy here para se te bente nje krim te rende ! Te gjithe shqiptaret kur vijne ne Usa behen te urte dhe te bute si qengja pasi e dijne se nuk eshte han pa porta si shqiperia dhe e din se fjala vjen per nje grusht qe mund tia fusesh dikujt , te pret burgu apo gjoba qe ta sjell koken verdalle !
    Denimi me vdekje sigursht qe eshte denimi me ekstrem qe behet per te marre shembull te tjeret per te mos perseritur te njetin krim makaber !
    Boys Don't Cry...!

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e leci
    Anėtarėsuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    Goetheanum,Italy
    Postime
    1,742
    O njerez te mire..
    do shkruaj diēka dhe shpresoj te jete e fundit ne kete teme.
    kur nje anetar hap nje teme, kush me shume e kush me pak,
    simbas mases gri qe zoteron shkruan mendimin e tij.
    une ju pergjigja temes ashtu siē une e shoh,pak rendesi ka.Nuk kerkova mendimin tuaj mbi shprehjen time apo gaboj?
    tani vjen njeri dhe thote e ke gabim sepse.....
    vjen Andisi dhe me thote Lec djali sepse.....
    une shpreha mendimin tim dhe pike.Nuk keni nevoje te replikoni mendimin tim sepse temen nuk e hapa une.
    vjen ai tjetri dhe si pa te keq ja fillon...ja beke qefin vetes..ateis-komunist..
    ju uroj diskutim te mbare..
    Quod timor cladis.
    Sed intuitum amet elit vitae est

  15. #15
    kokeforte Maska e elisabet
    Anėtarėsuar
    06-10-2003
    Vendndodhja
    kendej
    Postime
    200
    Cdo njeri ka te drejte kur shpreh mendimin e vet dhe duhet respektuar.
    Persa i perket denimit me vdekje une mendoj se cdo shtet duhet ti pershtase ligjet me karakterin e popullit te vet. Shqiptaret njihen per trima , krenare gjithashtu gjaknxehte.
    Ne Shqiperi po ndodhin aq shume krime sa vete shteti nuk u ben dot balle dhe keshtu fillon vetegjykimi, hakmarrja
    Eshte fakt qe ne kohen e enverit hakmarrja pothuaj u zhduk.
    Pse???
    Sepse njerezit kishin frike dhe se ai i varte ne mes te sheshit.
    Kjo ka qene nje nga gjerat e mira qe ka bere.
    Them se Europa duhet ta mendoje me mire kete pune se sipas vendit dhe kuvendi
    Mendoj se vendosja e vendimit me vdekje do ndikonte ne permiresimin e gjendjes.
    O bote, o dreq
    une linda te te ndreq
    Po bota u shthur
    per te mos u ndrequr me kurre.
    :^Globi

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-10-2003
    Vendndodhja
    prishtine
    Postime
    67

    O Leci bre, sa interesant qe je !

    Pasi qe s'ia dola dot ta postoja ne ate temen time, mbi turizmin,vendosa ta postoj ketu, vetem e vetem te te pergjigjem ty, Leci. Do te krekoja nga ty qe, mos te vazhdojme me tej ne kete temen time ketu, pasiqe, kjo nuk eshte tema perkatese. Me shkruaj tek tema perkatese. Ne rregull? FLM!
    __________________________________________________ _______________________________________________
    Transicioni don kohen e vet.
    ------------------------------------------------------------------------------
    Se pari dua te pershendes dhe do doja te dija, nese ti e di sesa kohe zgjate TRANZICIONI, mos ndoshta 50 vjet?! Dhe nese zgjat kaq, kush i ka fajet?
    _________________________________________________
    Nuk ju duket shume qe kaluam nga gomari ne Benz?
    ------------------------------------------------------------------------------
    Absolut jo, sepse sot, per kohen moderne, nje benz zoteri, eshte barazim me nje gomar, sepse kushton vetem 100 euro dhe ate mund ta bleje cdonjeri.
    _______________________________________________
    Ne nje vend te vogel si SHqiperia ku ka nje presence rreth nje milion turistesh ne vit,juve ju duket pak?
    ----------------------------------------------------------------------------
    Me sa shoh dhe kuptoj, ti akoma je ne konfuzicion te te dalluarit te turisteve. Mos te flasim per turiste nga "Albania", por te flasim per ata turiste qe vijne nga shtetet e zhvilluara, nga vendet e tyre paradis ne vendin tone, gjithashtu parajse dhe jo pise nga berllogu deri ne gju. Dhe, ti po thua se kane qene mbi nje milion turiste, kete e dime te gjithe ishin.

    Faleminderit !

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-10-2003
    Vendndodhja
    prishtine
    Postime
    67
    Pavaresisht se cfare kundershtimesh dhe perplasjesh verbale mund te kete ne mes njerezve, une mendoj se askush askujt s'mund t'ia ndaloi qe te shpreh mendimin e tij, sepse askush per aske s'jeton, secili jeton jeten e vet. Prandaj Leci , se pari dua te te siguroj ty dhe gjithe te tjeret ne forum se une ZERI, ne aske s'kam meri e xhelozi, mirepo ne mund te replikojme dhe mendoj se trjatesa do te jete me interesante. Ne prape se prape jemi miq dhe si miq do mbesemi deri ne fund.


    Te gjithve shendet !
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Zėri : 31-10-2003 mė 10:30

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-10-2003
    Vendndodhja
    prishtine
    Postime
    67
    Falemendewrit Lecit,Veshtruses, Andisit,elizabetes, Pink_gerlit, Fringos, e gjithe te tjereve qe, kane shkruar dhe do shkruajne ne te ardhmen.

    Shendet te gjithve!

  19. #19
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Denimi me vdekje per mua duhet te ekzistoje.
    Por sot fatkeqsisht ,per mua apo miresisht per ata qe jane kunder ketij denime ne sheme shtete te Amerikes eshte hequr.
    Vec mos te harrojme se shpesh here vendimi i nje denimi te tille,eshte dhene nga drejtesia ne persona krejt te pafajshem,dhe vetem atehere kur u ka mbire bari shtate pellembe,u eshte kerkuar falje familjeve te te denuarve.
    Denimi me vdekje munt te ndihmoje por ne asnje menyre nuk fshin ,nuk zhduk .KRIMINALITETIN,nje nga plaget me te frikshme te botes qe jetojme.

    PS Respektoni mendmin personal te cdo njeriu nismetari i temes.Po deshe hidhi nje sy posteve te LECIT dhe do shohesh kontributin e mendimeve te tij te zgjuara,te sakta,ne kete forum.
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  20. #20
    kill your idol Maska e Pedro
    Anėtarėsuar
    15-01-2003
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    410
    Une per veten time jam absolutisht kundra denimit me vdekje, pasi e konsideroj si nje akt barbaresk.
    Me vjen keq qe nder shqiptare ka kaq shume veta qe i bejne hosana vdekjes. Doja ti pyesja keta persona:
    Sipas jush kush do te jua jepte juve te drejten e marrjes se jetes se tjetrit?,
    A mos valle do te beheshit ju me te mire se nje kriminel po qe se e denoni ate me vdekje? dhe
    Cili eshte ai mendjendritur qe na e paska vertetuar se denimi me vdekje ul kriminalitetin?
    Lista nr5

    6 kanatjere
    6 mbathje
    6 shami

    prej kohesh ka vene studjuesit ne mendime,per arsye te mungeses totale te corapeve

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Shpėtim Xhyheri
    Nga Brari nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 28-02-2009, 12:05
  2. Prifeterinjte Pyesin Hoxhallaret Pergjigjen
    Nga Fjala e drejte nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 05-02-2009, 07:33
  3. Shėrbesa dhe lutje kishtare
    Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 23-12-2006, 17:16
  4. Dita kur Unė u kryqėzova
    Nga Matrix nė forumin Komuniteti protestant
    Pėrgjigje: 18
    Postimi i Fundit: 09-03-2006, 07:27
  5. Prostitucioni dhe morali
    Nga tani nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 05-01-2003, 06:47

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •