Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  . Maska e elda
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  turqi
  Mosha
  35
  Postime
  569
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  21 Mrekullite E Botes

  21 MREKULLITE E BOTES

  7 MREKULLITE E BOTES ANTIKE
  1-Piramida e madhe e Keopsit,Egjypt
  2-Statuja e Zeusit ne Olimp te Greqise
  3-Tempulli i Dianes ne Efes,Greqi
  4-Varri i Mausoleus ne Halikarnas,Greqi
  5-Fari i Aleksndrise,Egjypt
  6-Kopshtete e Varura te Babilonise,Irak
  7-Kolloseu i Rodit,Greqi.

  7 MREKULLITE MESJETARE
  1-Koloseum i Romes,Itali
  2-Katakombat e Aleksandrise,Egjypt
  3-Muri i madh i Kines,Kine
  4-Stonehenge i Anglise,Angli
  5-Kulla e Pizes,Itali
  6-Pagoda Porcelani,Kine
  7-Kisha Shen Sofia e Kostandinopojes,Turqi

  7 MREKULLITE E BOTES MODERNE
  1-Ura e Bruklinit,USA
  2-Empire State Building,USA
  3-Statuja e Lirise,USA
  4-Kulla Ejfel,France
  5-Muzeu Luver,France
  6-Taxh Mahall,Indi
  7-Tuneli La Mash,France-Angli

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-12-2003
  Vendndodhja
  france
  Mosha
  45
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

 3. #3
  G J I G A N D I Maska e Nickmaster
  Anėtarėsuar
  25-11-2002
  Vendndodhja
  San Francisco
  Postime
  183
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Per me saktesi:::

  The Seven Wonders of the Ancient World:
  The Great Pyramid of Giza
  The Hanging Gardens of Babylon
  The Temple of Artemis at Ephesus
  The Statue of Zeus at Olympia
  The Mausoleum at Halicarnassus
  The Colossus of Rhodes
  The Pharos of Alexandria

  The Seven Wonders of the Medieval Mind:
  Stonehenge
  The Colosseum
  The Catacombs of Kom el Shoqafa
  The Great Wall of China
  The Porcelain Tower of Nanjing
  The Hagia Sophia
  The Leaning Tower of Pisa

  The Seven Natural Wonders of the World:
  Mount Everest
  The Great Barrier Reef
  The Grand Canyon
  Victoria Falls
  The Harbor of Rio de Janeiro
  Paricutin Volcano
  The Northern Lights

  The Seven Underwater Wonders of the World:
  Palau
  The Belize Barrier Reef
  The Galapagos Islands
  The Northern Red Sea
  Lake Baikal
  The Great Barrier Reef
  The Deep Sea Vents

  The Seven Wonders of the Modern World :
  The Empire State Building
  The Itaipś Dam
  The CN Tower
  The Panama Canal
  The Channel Tunnel
  The North Sea Protection Works
  The Golden Gate Bridge

  The Seven Forgotten Natural Wonders of the World :
  Angel Falls
  The Bay of Fundy
  Iguaēś Falls
  Krakatoa Island
  Mount Fuji
  Mount Kilimanjaro
  Niagara Falls

  The Seven Forgotten Modern Wonders of the World:
  The Clock Tower (Big Ben)
  Eiffel Tower
  The Gateway Arch
  The Aswan High Dam
  Hoover Dam
  Mount Rushmore National Memorial
  The Petronas Towers

  The Seven Forgotten Wonders of the Medeival Mind :
  Abu Simbel Temple
  Angkor Wat
  Taj Mahal
  Mont Saint-Michel
  The Moai Statues
  The Parthenon
  The Shwedagon Pagoda
  The Forgotten Wonders
  The Aztec Temple
  The Banaue Rice Terraces
  The Borobudur Temple
  The Inca City
  The Statue of Liberty
  The Mayan Temples
  The Temple of the Inscriptions
  The Throne Hall of Persepolis
  Petra
  The Suez Canal
  The Sydney Opera House
  The Red Fort in India
  *Software is like sex...it's better when it's free.*

 4. #4
  plaē te preft Maska e PLaku-i-Detit
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  176
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  1-Piramida e madhe e Keopsit,Egjypt
  kjo eshte shume gjigande kam qene dhe tek ato te greqise por kjo e egjyp-tit me ka lene pershtypje te medha shume me pelqeu jahste mase
  " not yet "

Tema tė Ngjashme

 1. "Kurani", kontradiktat dhe absurditetet
  Nga Legjion nė forumin Agnosticizėm dhe ateizėm
  Pėrgjigje: 312
  Postimi i Fundit: 03-10-2017, 08:23
 2. 7 mrekullite e botes
  Nga Era1 nė forumin Shkenca dhe jeta
  Pėrgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 07-02-2010, 17:56
 3. Mrekullite shkencore te Kur'anit --- video dokumentar ---
  Nga Acid_Burn nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 05-03-2007, 12:46
 4. Mrekullitė e Jezusit
  Nga toni77_toni nė forumin Komuniteti katolik
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 16-03-2006, 17:43
 5. Kush do te jene 7 mrekullite e botes?
  Nga Juventini nė forumin Votime dhe sondazhe
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 21-02-2006, 00:48

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •