Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 31
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime

  Cekja i shkrete ne qeli ca ore.

  gazeta shekulli:

  -----------

  Aktori i njohur i humorit shoqėrohet nė polici. Aksidentoi pėr vdekje Minella Kumarakun

  Cekja nė qeli, shtyp me makinė njė 55-vjeēar


  Sulo Gozhina

  BERAT - Aktori i njohur i humorit, Sejfulla Myftari, i njohur me emrin Cekja, ka aksidentuar dje pėr vdekje, njė 55-vjeēar. Aksidenti i rėndė me protagonist humoristin e njohur, ka ndodhur rreth orės 17:30 tė ditės sė djeshme nė aksin rrugor Berat-Lushnjė. Burime tė policisė qė shkuan nė vendngjarje thanė pėr gazetėn se Cekja i Beratit ishte duke drejtuar njė automjet tip Benz kur ka pėrplasur pėr vdekje 55-vjeēarin Minella Kumaraku, banor i Komunės sė Poshnjes. Fill pas aksidentit tragjik aktori i njohur ėshtė shoqėruar nė qelitė e komisiariatit tė Beratit ku sipas burimeve do tė qėndrojė deri nė zbardhjen e plotė tė rrethanave tė ngjarjes.


  Aksidenti
  I vetėm nė automjetin tip Benz me targė KO 73 96 A, Cekja i Beratit po udhėtonte drejt Tiranės pėr njė punė urgjente. Pikėrisht nė vendin pranė njė fabrike vaji, e quajtur “Dimali”, nė rrugėn kur hyn pėr nė komunėn e Poshnjės sė rrethit tė Beratit ka ndodhur dhe aksidenti tragjik. Viktima, 55-vjeēari Kumaraku ishte duke ecur me biēikletė, drejt shtėpisė sė tij. Burime nga vendngjarja thanė pėr gazetėn se viktima kishte ngarkuar nė biēikletė disa materiale pėr tė mbuluar shtėpinė, pasi ajo pikonte. Shiu i pasdites sė djeshme kishte depėrtuar nė banesėn e Kumarakut qė jetonte i vetėm me gruan, pasi 5 fėmijėt i kishte nė emigrim, thanė pėr gazetėn tė njohur tė viktimės, qė u gjendėn menjėherė nė vendngjarje. Kėshtu duke pasur frikė nga koha e keqe babai i 5 fėmijėve u nis pasdite vonė pėr tė marrė disa tjegulla, por gjatė rrugės ai ėshtė pėrplasur me mjetin qė drejtohej nga Cekja. Sipas dėshmitarėve okularė mjeti qė drejtohej nga aktori i njohur ishte duke ecur me shpejtėsi. Po sipas kėtyre burimeve, si pasojė automjeti ku udhėtonte Cekja e ka pėrplasur Kumarakun disa herė ndėrsa makina pėr tė shmangur pėrplasjen ka pėrfunduar nė kanal, duke iu thyer xhami i parė. 55-vjeēari i dėmtuar rėndė ka gjetur vdekjen e menjėhershme, ndėrkohė qė kalimtarėt e rastėsishėm, midis tė cilėve dhe banorė tė Poshnjes kanė identifikuar bashkėfshatarin e tyre dhe kanė lajmėruar policinė.


  Policia

  Uniformat blu tė shoqėruara nga shefi i komisariatit Fatos Hasani dhe kryeprokurori Kozma Ziu kanė shkuar nė vendngjarje dhe kanė nisur hetimet e menjėhershme. Policia ka bllokuar automjetin qė shkaktoi aksidentin tragjik, ndėrkohė qė drejtuesi i mjetit, Cekja, ėshtė shoqėruar nė komisariatin e Beratit. Ende nuk bėhen tė ditura rrethanat e aksidentit me pasojė vdekjen e 55- vjeēarit Minella Kumaraku, por burimet thanė se po hetohet intensivisht lidhur me kėtė ngjarje. Po ashtu aktorit tė njohur tė humorit i duhet tė qėndrojė 24 orė nė qeli, nė pritje tė masės qė do tė vendosė ndaj tij prokuroria e rrethit. Po ashtu mėsohet se Cekja ėshtė marrė nė pyetje dhe mėsohet tė ketė deklaruar se “nuk e di ē’ka ndodhur. Kuptova se kishte ndodhur diēka kur e pashė veten nė kanal”. Ndėrkohė shumė dashamirės tė artit tė Cekes, por edhe miq e kolegė tė tij kanė qėnė dje nė mjediset e jashtme tė komisiariatit tė Beratit. Sipas policisė, ky ėshtė aksidenti i 5 qė ndodh nė rrethin e Beratit brenda 2 muajsh.

  --------------------
  Gazeta thot mes tjerash:

  .....

  Ndėrkohė shumė dashamirės tė artit tė Cekes, por edhe miq e kolegė tė tij kanė qėnė dje nė mjediset e jashtme tė komisiariatit tė Beratit.
  ......

  Te ai Burri qe vdiq skan vajtur Dashamiret e Artit beratas e te gjithe kan vetem nje hall...Cekja mos te na merzitet ne Polici..pa c q temen atij fukarait qe iku..

  Popull i Keq..

  Edhe ne koh te PPSH-se..
  Te tere vraponin kur binte ne burg ndonje hajdut ose shofer qe shtypte dike me makine..e me vrap gjenin mikun prokuror a hetues dhe pa mbush 24 ore dilte keqberesi megjithse denimet per hajduto-banditet e pijanecet kriminele ishte vec pun muajsh...

  Kur futej ne burg dikush per politik...askush nuk guxonte te tregonte interes per te lehtesuar qyqarin megjithse e dinin se per dy fjale ai i mjere te pakten 7-8 vjet burg Spaci i kishte te sigurta.

  Ky eshte populli Shqiptar..Le koken per Rrugacet..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Brari : 19-10-2003 mė 04:22

 2. #2
  raku
  i/e ftuar
  tani sapo e lexova shekullin...
  me vjen keq per ceken dhe shpresoj qe te rregullohet kjo pune dhe te shpallet i pafajshem.....

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  Po per ate fshatarin qe vdiq ste vjen keq..

  Eh bij baballaresh ee.

  Sa keq te jesh bashkombas me vampire.

 4. #4
  Dash...me kembore Maska e Toro
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  CALIFORNIA
  Postime
  1,406
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 21 postime
  E pse te shpallet i pafajshem Cekja? Si i kemi keta njerez , ca te nenes, ca te njerkes?
  Cekja te dali ne gjyq si gjithe te tjeret. DHe ta gjykoje gjyqi , jo ta "shpallim" te pafajshem...Te sqarohen rrethanat, si u be aksidenti, a kishte pire Cekja apo ishte esell ne timon etj etj.
  "Who is John Galt?"

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-11-2002
  Mosha
  45
  Postime
  90
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ne nje faqe interneti kam marre vesh se cekja mbahet si nje nga artistet me te pasur ne Shqiperi, dhe se eshte i famshem per te bere para me gjera qe s'kane te bejne me artin, por me trafiqen e kesi gjerash. te jete e vertete thua? Apo pune interneti, si puna e Koco Devoles, me ate nipin me makine.

 6. #6
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Anėtarėsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Postuar mė parė nga rakku
  tani sapo e lexova shekullin...
  me vjen keq per ceken dhe shpresoj qe te rregullohet kjo pune dhe te shpallet i pafajshem.....
  Pse eshte i pafajshem ai... Te vrasi nje njeri ?
  Une them se duhet ta trajtojne ate sic i trajtojne gjithe te tjeret, po asnje dallim, edhe cfare se eshte i njohur dhe i famshem ne Shqiperi ai, te denohet per gabim qe ka bere. Na vjen keq te gjitheve ne, po ai duhet te mesojne nga gabimi, apo jo? ....
  Cuteness !

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-10-2003
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  jeni sklerotizuar te gjithe me brarin ne krye.gjynah te dy jane,ai qe iku dhe cekja.fundi i fundit nuk me besohet qe cekja ta kete bere me dashje.kushedi si ka qene puna?!

  po brari gjetke e ka fjalen....Ah qeveri e poshter qeveri e poshter!

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  heidi sklerozen tregoja babit e mamit tend.
  Gjynaf nuk jan te dy.
  Njeri maj Benzit me shpejtesi e tjetri maj bicikletes ne hallin e tije..smund te jene njesoj gjynaf..
  Se njeri Vret e tjetri vritet.
  Llogjik kanibali paske e flet per skleroz surrati yt.

 9. #9
  raku
  i/e ftuar
  Postuar mė parė nga Brari
  heidi sklerozen tregoja babit e mamit tend.
  Gjynaf nuk jan te dy.
  Njeri maj Benzit me shpejtesi e tjetri maj bicikletes ne hallin e tije..smund te jene njesoj gjynaf..
  Se njeri Vret e tjetri vritet.
  Llogjik kanibali paske e flet per skleroz surrati yt.

  ku e shikon llogjiken e kanibalit ti o braro?
  mua me vjen vertet keq per fshatarin qe vdiq ...
  nuk eshte e thene se ishte faji i cekes.por perkundrazi,mund te kete qene faji i vete fshatarit te shkrete...
  te shikojme konkluzionin qe do japin hetimet e policise edhe pasta te flasim....


  hajt shnet!!!!

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  Prandaj ne boten qe qyteteruar fjalen e fundit e thone gjykatat dhe jo turmat apo gazetaret.

  Lerini gjykatat te thone fjalen e tyre nese aksidenti ishte i qellimshem, ishte pakujdesi e Cekes apo pakujdesi e viktimes.

  Albo
  "Babai i shtetit ėshtė Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencėtari!"

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-10-2003
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po he mo albo foli brarit... ku mbush ai.direkt e ne ofendim familjar kalon.a thua se thashe une qe mire ia beri cekja atij fukarait me biciklete.fatkeqesi per viktimen,por gjynaf edhe cekja qe i ra kjo e keqe tani.ai nuk donte te ndodhte,shume shume mund te thuash pakujdesi.e kujt nga ne nuk i ka qelluar te treghet ndonjehere i pakujdesshem?mjere ai qe bashke me pakujdesine i shtohet edhe tersi.

 12. #12
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  15-02-2003
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  514
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Ore popull se ju te cani hajdarin te me falni per prishjen e gojes.

  Ketu ku jom une shikoj nje me biciklete du nuk du jam i detyruar ta parakaloj duke ndezur sinjalin, dhe duke i lene hapesire te mjaftueshme, qe shpesh here konsiston deri ne daljen ne krahun e kundert e njellojte sikur po parakalon makinen. Dhe te them te drejten kam nje kohe mjaft te gjate ketu qe i jap makines, nuk kam degjuar per aksident makine biciklete kurre, pasi te gjithe shoferat e dine qe perplase bicikleten faji eshte i joti aga.. ec avash dhe ke kohe me frenu edhe sikur te dali perpara biciklisti. Po ne shqiperi kur shkova heren e fundit, ne nje rruge te ngushte kisha perpara nje biciklete dhe po i qendroja mbrapa avash avash kur ai trimi qe kisha ne makine me tha: Ec mer burr se na doli mjekra, bjeri borise te hapi rrugen ose te ndaloje ne qoshe....
  Sikur une ti bie borise ne angli dhe te kerkoj te qe ai qe eshte me biciklete te ndaloje, ai biciklisti ma merr targen shenim dhe me denoncon per kercenim....
  Pra ne te gjitha rastet ke hyp maje RROTAVE, kujdesu per ata te tjeret me te vegjlit perndryshe denohesh ti. Kur perplasesh me bicikleten ne 100% te rasteve demtohet biciklisti e jo shoferi... ZGJOHU MILET

 13. #13
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Postuar mė parė nga Heidi_
  po he mo albo foli brarit... ku mbush ai.direkt e ne ofendim familjar kalon.a thua se thashe une qe mire ia beri cekja atij fukarait me biciklete.fatkeqesi per viktimen,por gjynaf edhe cekja qe i ra kjo e keqe tani.ai nuk donte te ndodhte,shume shume mund te thuash pakujdesi.e kujt nga ne nuk i ka qelluar te treghet ndonjehere i pakujdesshem?mjere ai qe bashke me pakujdesine i shtohet edhe tersi.
  Cja fut kot ti Heidi ... tjetri vdiq aty ti thua cekjaa a. .who the hell is cekja .. i njohur apo jo .. duhet te paguaj nga pakujdesia ..

  pastaj ne shqiperi te gjithe kush i jep makines .. jane te pakujdesshem ... a thua se i ka vene njeri ne gare ...
  duhet te kene respekt per kalimtaret .. dhe ato me mjete te tjera ..
  hey ai vdiq . .po dhe ky duhet te paguaj per pakujdesi .. qe mori jeten e dikujt tjeter .. anyway .. gjyqi ka ne dore cdo gje .. po atje luan parja .. so mund te dali dhe i pafajshem .. nese me te vertete eshte ..

  i feel sorry per ate qe vdiq ... eh keshtu eshte jeta ..

  Pink
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 14. #14
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  Jam dakort me disa parafoles me lart : Cekja duhet te gjykohet si cdo individ tjeter dhe fjalen e fundit duhet ta jape gjykata. Aksidentet padyshim qe ne 99% te rasteve jane pa paramendim por ama jeta e robit vleresohet njelloj ( ne qofte 100 vjecar apo 20 vjecar demimi eshte i njejte ) . Uroj qe te kete qene faji i viktimes se do na mungoje Cekja kete vit te RI..

  Lum burgaxhijte e tjere qe do kenaqen nen humorin e Cekes per aq kohe sa do jete brenda ---> nese ka kohe per humor Cekja

  Nuk ka me AAooooo Ushnjaaa por Aooo gardiani i burgut tashi lol

  Ndjese paste personi qe vdiq..!

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime nė 14 postime
  Postuar mė parė nga Brari
  Po per ate fshatarin qe vdiq ste vjen keq..
  Kush pyet per fshatarin kur behet fjal per CEKEN i thon Ceke ati jo kot...si ai nje eshte kurse me fshatar eshte mbushur Shqiperia plot...pffff si beni ju, nje njeri me pak..sikur u be qameti

  hmm seriozisht tani ok kur vret nje njeri me makin nuk diskutohet kush e kishte fajne, shoferi apo ai qe u vra...ceshja eshte qe u vra nje njeri dhe ai qe e beri do denohet!...po me sa lexova ketu Cekja ka shume $ so as qe diskutohet fare per tu futur ne burg per shum koh thjesht do behet gjyqi do marri ca lek xhaxhi gjykatesi dhe cekja do iki ne shpi...ME LEKET BLEN CDO GJE...vetem qe leket nuk e ngjallin dot nje njeri...dhe ky "vrasesi" (cekja lol) akoma dhe po nuk u fut ne burg e sigurta eshte qe njerezit do ta ndryshojne opinionin per ate dhe ai vet nuk do jet aq i qet me mendimin qe ka vrar nje njeri.  Alda.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga FierAkja143 : 20-10-2003 mė 21:45

 16. #16
  Goc Tirone Maska e Tironsja
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  266
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Une i percjell ngushellimet familjes se viktimes, gjithashtu edhe Cekes.Ne nje fare menyre fatkeqesia eshte per te dy.Asgje nuk ishte e qellimshme.

  Tani per sa i takon "vrasjeve" me makine jemi te gjithe te vetedijshem qe shqiptaret s'kane pike kulture te ecin ne rruge.Sa aksidente kane ndodhur ne autostrat ku te presin rrugen njerzit?Sa here ka ndodhur i njejti aksident si ky i Cekes, ku biēikletaxhinjt te presin rrugen pa te keq.Per mendimin tim 70 % te aksidenteve ne rruge shkaktare jane kembesoret.
  :^zilet

 17. #17
  madmoiselle Maska e angeldust
  Anėtarėsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  E dini si zgjidhet kjo pune?

  Cekja meqe qenka kaq i pasur, duhet te demshperbleje familjen e viktimes mire e mire... dhe jo t'i lere parate gjykatave e te mbushe xhepat e matrapazeve te gjykatave.

  Ato para me mire la t'ja jape asaj vejushes mama e 5 femijeve, dhe me arrest shtepie per vete ose dicka e tille. Familja e te demtuarit duhet te kompensohet, edhe pse kjo s'do t'jua ngjalle prape babain e bashkeshortin, por te pakten do marrin nje ustallar qe mos ju pikoje me catia.

  Po ashtu pa u lagur njeri dhe te vdese nje tjeter, vetem ne ALBANI ben vaki!!!
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 18. #18
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  Postuar mė parė nga angeldust
  E dini si zgjidhet kjo pune?

  Cekja meqe qenka kaq i pasur, duhet te demshperbleje familjen e viktimes mire e mire... dhe jo t'i lere parate gjykatave e te mbushe xhepat e matrapazeve te gjykatave.

  Ato para me mire la t'ja jape asaj vejushes mama e 5 femijeve, dhe me arrest shtepie per vete ose dicka e tille. Familja e te demtuarit duhet te kompensohet, edhe pse kjo s'do t'jua ngjalle prape babain e bashkeshortin, por te pakten do marrin nje ustallar qe mos ju pikoje me catia.

  Po ashtu pa u lagur njeri dhe te vdese nje tjeter, vetem ne ALBANI ben vaki!!!
  Ja cfare ben paraja ne kete bote...

  Te me vrase nje njeri te familjes Cekja mua ( larg qofte ) dhe ato para qe me sjell i ndez me shkrepse dhe ja djeg trupin nga koka deri te kembet avash avash dhe se le as te renkoje biles....

  I urrej ne maksimum njerezit qe pranojne demshperblimin e kufomes me para...I URREJ. Eshte e vertete qe njeriun nuk ta kthen me askush dhe asgje por ama me mire e fal vete dhe e fal pa i kerkuar para sesa poshteroj veten dhe arrij ne ate pike sa te pranoj parate e tjetrit.

  Kam degjuar shume raste ne Shqiperi qe kane perdorur kete lloj menyre per te lare gjaqet etj dhe i kam urryer jashte mase. Turp te kete kushdo qe e mendon ne menyre te tille. Fatkeqesia i ndodh cdokujt por ama mos e keqeso duke e perdhunosur respektin dhe dashurine e prindit,vllait,kusheririt me nje vlere X dollar........vuaje vete, beja respektet e fundit kufomes dhe lerja gjykates ta vendosi ----> nese gjykata ben poshtersira atehere jepi drejtim vete...

  Nuk vleresohet jeta e robit me para o njerez edhe sikur 30 bilione te ma jape.

  Pershendetje !

 19. #19
  madmoiselle Maska e angeldust
  Anėtarėsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Postuar mė parė nga WOLF POWER
  Ja cfare ben paraja ne kete bote...

  Te me vrase nje njeri te familjes Cekja mua ( larg qofte ) dhe ato para qe me sjell i ndez me shkrepse dhe ja djeg trupin nga koka deri te kembet avash avash dhe se le as te renkoje biles....

  I urrej ne maksimum njerezit qe pranojne demshperblimin e kufomes me para...I URREJ. Eshte e vertete qe njeriun nuk ta kthen me askush dhe asgje por ama me mire e fal vete dhe e fal pa i kerkuar para sesa poshteroj veten dhe arrij ne ate pike sa te pranoj parate e tjetrit.

  Kam degjuar shume raste ne Shqiperi qe kane perdorur kete lloj menyre per te lare gjaqet etj dhe i kam urryer jashte mase. Turp te kete kushdo qe e mendon ne menyre te tille. Fatkeqesia i ndodh cdokujt por ama mos e keqeso duke e perdhunosur respektin dhe dashurine e prindit,vllait,kusheririt me nje vlere X dollar........vuaje vete, beja respektet e fundit kufomes dhe lerja gjykates ta vendosi ----> nese gjykata ben poshtersira atehere jepi drejtim vete...

  Nuk vleresohet jeta e robit me para o njerez edhe sikur 30 bilione te ma jape.

  Pershendetje !
  Pse cfare do ti Wolf? Qe te hakmerret me jeten e Cekes ajo vejusha "per te ruajtur nderin"? Aksidenti s'eshte pune nderi, ai thjesht fatkeqesisht ndodh.

  Qenka bere ne Shqiperi kjo menyre per te lare gjaqet? Po s'thua shyqyr? Pse c'do ti? Qe te vriten njerez te tjere njeri pas tjetrit dhe mos pushoje gjakmarrja kurre, apo te paguaje njeri para dhe t'i jape fund vrasjeve? Hajde mendje hajde...

  Pastaj s'ke degjuar ti per life insurance ne shtetet perendimore? Ku nqs. nje njeri i familjes aksidentohet apo vdes (nga shkaqe jo natyrale te themi) atehere e shoqja apo femijet, ke te kete lene ai ne testament, merr parate e life insurance te tij. P.sh. nqs. kryefamiljari vdes, si do mbahet me para per te ngrene buke e shoqja apo femijet? Apo mos kujton se do mendoje shteti yne i dashur per te mbajtur me buke dhe shtepi ate vejushen me 5 femije atje? Cfare do haje ajo, mendon ti? Kush do t'ja "rregulloje catine" asaj?

  Pastaj s'eshte se Cekja e beri me qellim qe te vriste kete fshatarin. Une s'them qe te mos denohet. Por nqs. Cekja denohet, do ishte mire qe shteti tone te kishte ligje te tilla ku per njefare lloj shume mjaft te konsiderueshme ne raste te tilla aksidentesh (jo per vrasje brutale te qellimta kuptohet), pra kjo t'i kaloje takse shtetit ose ne forme siguracioni jetese te afermve te te demtuarit, qe te pakten te vuajne mungesen e te dashurit te tyre, por mos vuajne edhe per buke. C'te mire do kete vejusha nese Cekja kalbet ne burg atje, parate e tij shtohen ne banke me interes sepse ai s'ka shume shpenzime luksoze brenda ne burg (), dhe ajo vdes per te ngrene?
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 20. #20
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  Postuar me pare nga Angeldust
  Pse cfare do ti Wolf?
  Ate qe une dua e kam thene me siper dhe ja ku e ke ketu :

  Postuar me pare nga UNE
  Eshte e vertete qe njeriun nuk ta kthen me askush dhe asgje por ama me mire e fal vete dhe e fal pa i kerkuar para sesa poshteroj veten dhe arrij ne ate pike sa te pranoj parate e tjetrit.
  Ja dhe tjetren qe kam thene ...

  Postuar me pare nga une o Angeldust
  Fatkeqesia i ndodh cdokujt por ama mos e keqeso duke e perdhunosur respektin dhe dashurine e prindit,vllait,kusheririt me nje vlere X dollar........vuaje vete, beja respektet e fundit kufomes dhe lerja gjykates ta vendosi ----> nese gjykata ben poshtersira atehere jepi drejtim vete...
  Angeldust .. Kam vene re qe ma ben koken corbe duke kaluar nga njera situate ne tjetren.. Une mendimin tim e sqarova pak a shume dhe nuk jam dakort kurre me demshperblimin e jetes se njeriut me para...Kurre..

  E kuptoj qe ne kete rast vejushja eshte ne siklet te madh por me ne siklet do jete kur te marri parate dhe me to te bleje gjera qe i nevojiten.... sepse sa here te shpenzoje nje qindarke do i duket si nje pike gjaku e te shoqit. Nuk e di o Angeldust ne e kam te drejte apo jo por une moter sinqerisht qe keshtu jam gatuar si njeri dhe ndoshta nganjehere e kam pak sedren e semure por ama une them qe me mire " Buke e kryp e vaj " sesa ndryshe. Rriten femijet rriten se ashtu jemi rritur te gjithe..merr rrobat e cunit tezes dhe perdori ti ..pastaj kur rritesh ti ja le cunit halles qe eshte me i vogel ( pak a shume me halle jemi rritur te gjithe Angeldust por ama jam i lumtur qe jam rritur me nder te paster )

  Nejse, perfundimisht uroj qe gjykata te vendosi me drejtesi maksimale dhe uroj qe gjithcka te zgjidhet sa me mire. Uroj qe edhe mikesha jone Angeldust te tregohet ndonjehere me pak katile ndaj meje se ma morri shpirtin fare....lol edhe lexoji tamam postimet e mia para se te me citosh ...Te lutem !

  Pershendetje kinge !

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. AC MILAN kualifikohet
  Nga Davius nė forumin Futbolli
  Pėrgjigje: 87
  Postimi i Fundit: 08-03-2007, 18:07
 2. Te Genjej O shpirti Im.....
  Nga LoveLyBruneTT nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 04-03-2006, 17:53
 3. Red Sox-Red Passion
  Nga kolombi nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 327
  Postimi i Fundit: 01-11-2004, 09:36
 4. Heinrich Von KLEIST
  Nga korēar nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 27-06-2004, 11:39
 5. artani i shkrete :p
  Nga bukuroshe vogel nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 27-07-2003, 12:10

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •