Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 92 prej 92
  1. #81
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Pra:
    Merren lekurat e shalqirit rreth 2lb. U qerohet ajo pjesa e forte fare ne ngjyre jeshile. Priten ne copa 2 inch ne format e deshiruara gjeometrike. Futen ne uje me gelqere (lime) dhe lihen aty per nja 30 minuta. Pastaj shpelahen disa here. Hidhen ne texhere dhe lihen te ziejne per 20 minuta e shumta. Pastaj hiqen nga tenxherja dhe futen ne nje tenxhere tjeter ku already eshte zier sheqeri 6-7 cups me ujin (aq sa te mbuloje sheqerin, skam mase).
    Ne fund i hidhet barbaroze (geranium). Kaq e di une.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  2. #82
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
    Pra:
    Merren lekurat e shalqirit rreth 2lb. U qerohet ajo pjesa e forte fare ne ngjyre jeshile. Priten ne copa 2 inch ne format e deshiruara gjeometrike. Futen ne uje me gelqere (lime) dhe lihen aty per nja 30 minuta. Pastaj shpelahen disa here. Hidhen ne texhere dhe lihen te ziejne per 20 minuta e shumta. Pastaj hiqen nga tenxherja dhe futen ne nje tenxhere tjeter ku already eshte zier sheqeri 6-7 cups me ujin (aq sa te mbuloje sheqerin, skam mase).
    Ne fund i hidhet barbaroze (geranium). Kaq e di une.
    flm shume MI CORAZOn a ka mundesi te me thuash ku e bleve lime-in plsss
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  3. #83
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Tek Home Depot.
    Pyet per 'Limestone'. Bli nje gur te madh, e sa here te duash te besh 'recel shalqini' , bjeri me cekic, shkeput nga nje cope e fute ne uje te tretet.

    P.S. Po s'pati nga lagjia juaj, atehere merr ca shkumsa qe shkruan ne blackboard, shkriji ne uje, dhe futi aty copat e shalqinit. (lol)

    (Mos i jep goces, perpara se ta provoni vete)
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Where does a thought go when it's forgotten?

  4. #84
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    uhhh flm shume, as skisha ide qe duket keshtu lol
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  5. #85
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Kur erdhi mami im heren e pare ketu solli gelqere per kete likon e shalqirit se e kam shume qef. I kane bere nje kontroll shembullor, kushedi ca kane menduar, lol

  6. #86
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine Lexo Postimin
    Kur erdhi mami im heren e pare ketu solli gelqere per kete likon e shalqirit se e kam shume qef. I kane bere nje kontroll shembullor, kushedi ca kane menduar, lol
    hahah d&g me siguri e kan mbajtur nja 20 minute qe ta testojn etje...mua me torturonin dhe per qumshtin e vajzes, testonin nese ishte qumesht i vertet apo explosive lol
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  7. #87
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine Lexo Postimin
    Kur erdhi mami im heren e pare ketu solli gelqere per kete likon e shalqirit se e kam shume qef. I kane bere nje kontroll shembullor, kushedi ca kane menduar, lol
    Duhet te kete qelluar, qe mami jot D&G, ka ardhur me nje avion me derjansin, prandaj i ka ndodhur ashtu. Me te thatin, digjet edhe i njomi.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  8. #88
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Kush eshte qellimi qe duhen futur lekurat ne gelqere? Se ne kohen e qepes, shume gjera beheshin dhe nga padija dhe fukarralliku...
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  9. #89
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    shi shi me boni dhe international criminal Corazoni lol


    Rexho po e kemi pa nja dy a tre her se si duket lol plus qe kur perzihet baking soda cocaine and water a white rock ka me dal lol
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  10. #90
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anėtarėsuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    koraxone po un te dij ene moderne ty daje, care ma ke ket gelqere. sikur te ka qit ka hunet moma jeme. se ajo bote liko me gelqere i ngrite cendrot me niseshte ene i late pllakat e dyshemes me acid se dote me e pas shpin ekspozit qe kur vijshin per vizit te thojshin robt cfar alamet shpije kishte doktor filoni. kur kujtoj se si e kthete shpin perbys moma me vje me bertit "i hate my mother" hahahahahahahahahahahaha. but you know i still love her
    no glove no love

  11. #91
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Ok, me radhe pyetjet.
    Kush eshte i pari?
    Mos harroni, qe kush pyet shume, rrehet shume!

    p.s. Tiktaku, une moderne? Ncuk!
    Where does a thought go when it's forgotten?

  12. #92
    ciao belli !!! Maska e donna76
    Anėtarėsuar
    30-08-2005
    Postime
    1,491
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Kush eshte qellimi qe duhen futur lekurat ne gelqere? Se ne kohen e qepes, shume gjera beheshin dhe nga padija dhe fukarralliku...
    Mendoj se qellimi eshte te mbaje lekuren e shalqinit te forte, ne menyre qe gjate zjerjes te mos copetohet. ngelet forma katrore dhe krokante kur e kafshon.
    "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •