Close
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 94
 1. #61
  Fisnike e LARGUAR! Maska e Zana e malit
  Antarsuar
  06-12-2004
  Postime
  808
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Arrow Kenge popullore me motive te dashurise!

  Kenga eshte popullore por qe koheve te fundit eshte perpunuar dhe shnderuar ne kenge zbavitese nga grupi i mirenjohur tetovar ELITA 5, gje qe edhe eshte perfshire ne albumin e fundit te ketij grupi te titulluar "Bardh e Zi" !


  Ani moj e mejra

  Ani moj e mejra per s'teper o
  Ani moj e mejra per s'teper o
  Falma njanin saj me gjithe vetull o
  Falma njanin saj me gjithe vetull o


  Sejnin sun ta fali se qorohem o,
  sejnin sun ta fali se qorohem o
  vetllen sun ta fali se shemtohem o
  vetllen sun ta fali se shemtohem o

  Ani moj e mejra per s'teper o,
  Ani moj e mejra per s'teper o
  falmi buz't e tua se po vuj per to
  falmi buz't e tua se po vuj per to

  Buzet sun ti fali jam e vogel o
  Buzet sun ti fali jam e vogel o
  I frejgem shoum nanes se m'qorton e o
  I frejgem shoum nanes se m'qorton e o

  Ani moj e mejra per s'teper o
  Ani moj e mejra per s'teper o,
  falma belin tand se boll te prejta o
  falma belin tand se boll te prejta o

  S'ki me m'prejt o djal dhe shume gjate o
  S'ki me m'prejt o djal dhe shume gjate o
  sa te dal Pranvera bojna darsem o
  sa te dal Pranvera bojna darsem o

  - Tetov

  ZeM
  T mos ishte feja Islame, populli shqiptar do t ishte shum m tepr n numr, por jo shqiptar-F.Konica

 2. #62
  Fisnike e LARGUAR! Maska e Zana e malit
  Antarsuar
  06-12-2004
  Postime
  808
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Smile Roka mandolinen!

  Roka mandolinen
  dola ne ardak,
  O moj cuc e vogel,
  c'mu ke be marak

  Vaj, vaj, vaj,
  gishtat me kajmak,
  o moj cuc e vogel,
  c'mu ke be marak!

  Roka mandolinen
  dola ne carshi,
  o moj cuc e vogel,
  pse ma ben me sy

  Vaj, vaj, vaj,
  gishtat me kajmak,
  o moj cuc e vogel,
  c'mu ke be marak!

  Roka mandolinen
  e dola ne obor
  o moj cuc e vogel,
  pse ma ben me dore

  Vaj, vaj, vaj,
  gishtat me kajmak,
  o moj cuc e vogel,
  c'mu ke be marak!


  Kosov- Kenduar nga Luan Hajra  ZeM
  T mos ishte feja Islame, populli shqiptar do t ishte shum m tepr n numr, por jo shqiptar-F.Konica

 3. #63
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  une e di qe ti mu me do
  une e di qe ti mu me do
  ma thote zemra moj sorkadhe
  ma thote zemra moj sorkadhe

  kurse ti me thua, aman jo
  o te qafsha moj nazemadhe
  kurse ti me thua, aman jo
  o te qafsha moj nazemadhe

  leni nazet, ma jep gushen
  leni nazet, ma jep gushen
  hajde dalim dore per dore
  hajde dalim dore per dore

  te dy bashke marrim fushen
  dhe te rrime o ne nje bregore
  oh, te dy bashke marrim fushen
  dhe te rrime o ne nje bregore

  hajde shpirt, hajde moj flutur
  hajde shpirt, hajde moj flutur
  zemra jote po te therret
  zemra jote po therret-e

  une nuk jam dhe aq e bukur
  por se kam nje cike lezet
  as une nuk jam dhe aq i bukur
  por se kam nje cike lezet

  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 4. #64
  Fisnike e LARGUAR! Maska e Zana e malit
  Antarsuar
  06-12-2004
  Postime
  808
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Smile Kenge dashurie!

  MOJ E MIRA NE AT' SHPAT

  Kenduar nga dueti: Shyhrete Behluli dhe Mahmut Ferati


  Moj e mira o ne at' shpate,
  te shoh ander o nat' per nate

  Ne m'pa ander o nate per nate,
  hajde djale afrohu ma ngate.

  Une afrohem o te oborri,
  por po tutna mos m'ha sharrovi*

  Prej sharrovit o mos u tute,
  i et dada o nje cope buke.

  Du me ardh o me t'nejt karshi e
  me ti pa ata syte e zi e

  Me m'i pa o ti syte e zi e,
  tutna djale ma nuk kthehesh n'shpi e

  A po don o ty me t'lype,
  apo don o me te grabit e

  Me me grabit o eshte ma kollaj e,
  vet vjen baba ma ban per hajr e.


  *sharrovi- eshte lloj qeni


  ZeM
  T mos ishte feja Islame, populli shqiptar do t ishte shum m tepr n numr, por jo shqiptar-F.Konica

 5. #65
  ♪ @)-/-- ♪ Maska e Krovare1
  Antarsuar
  20-07-2005
  Vendndodhja
  ...aty afr...
  Postime
  222
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Prej Kercove n'Gostivar
  ka ardh lala per me t'marr
  o lala sa te du
  moj syshkrume hec me mu...

  Happiness is: ME & YOU ;)


 6. #66
  Fisnike e LARGUAR! Maska e Zana e malit
  Antarsuar
  06-12-2004
  Postime
  808
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Smile Kenge dashnie..

  Del syzeza

  Del syzeza,
  n'maje te malit, ooo
  vjen ngadal, ngadal,
  o si zana e malit,
  vjen ngadal,ngadal,
  o si zana e malit

  Ti m'kerkon,
  une t'kerkoj,
  tufa sec po ndahet,
  zanin tand o kur ndegjoj,
  bora shkrin nga malet

  Del syzeza,
  n'maje t'bjeshkes, ooo
  vjen ngadal, ngadal,
  o si lule e pjeshkes,
  vjen ngadal, ngadal,
  o si lule e pjeshkes

  Ti m'kerkon,
  une t'kerkoj,
  tufa sec po ndahet,
  zanin tand o kur ndegjoj,
  bora shkrin nga malet


  - Kenge popullore nga Kosova

  Interpretimi im i lire,
  Zana e malit
  T mos ishte feja Islame, populli shqiptar do t ishte shum m tepr n numr, por jo shqiptar-F.Konica

 7. #67
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  DHE NE VDEKCA S'KAM TE TRETE
  Himare, Vlore 1953

  Aj, medet, dynjaj' e shkrete,
  c'me farmakose, te zine!
  Posi uje shkojne vjete,
  me ah e me psheretime!
  M'u pren', o shoke, m'u prene,(*)
  u bera per ne heqime;
  u bera zaif per jete,
  me hilace s'benem mire.
  Dhe ne vdekca, s'kam te trete,
  per tij, o lulejeshile!
  Ne vdekca me te vertete,
  do te te le porosine
  te logac si ke adene,
  te tunc mal edhe verrine,
  te vic ne varr nganjehere,
  ti me rretheroc me drize.

  (*) M'u prene fuqite, m'u shkurtuan vitet.

  Kengen e nxori Mit Petrua nga Vunoi i Bregdetit kur ishte i semure rende.  MIKE MOJ NE TE KAM MIKE
  Stegopull, Gjirokaster 1959

  Mike, moj, ne te kam mike,
  kur te vdes, te benesh qiqe,
  te me qash brigje me brigje.
  Te me qash mua te zine,
  se per ty prisha shtepine,
  humba jeten e zoine,
  humba gjithe djalerine.
  Lija bagetin' ne brinje,
  nisesh e vija tek tine,
  plot ta bija jemenine,
  me shpatulla dhe me brinje.

  Nje menyre se si kendohet kenga eshte se cdo varg perseritet 2 here, pastaj kendohet "mike, moj, ne te kam mike," dhe vazhdon vargu tjeter 2 here me te njejtin refren pas saj.  O FILXHANI VERGJE-VERGJE
  Shen Vasil, Sarande 1961

  - O filxhani vergje-vergje,(*)
  un' te flas, ti s'me pergjegje:
  mos je e semur' a dergje?
  s'kam koh' te pergjegjemo,
  se jam me femije shume,
  posi shtjerrate ne shtrunge,
  posi peshqite ne lume.

  (*) Vargje-vargje.
  Recitoi Eftihia Plaka.  C'E SHTROVA SHARKUNE MB'UDHE
  Varibop, Fier 1956

  C'e shtrova sharkune mb'udhe,
  u bera si i semure.
  Shkon mikja me gjym me uje:
  - C'ke aty, or i semure?
  - Jam semur', kam thyer gjune.
  - Korba, qe te vrava une!
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 8. #68
  Fisnike e LARGUAR! Maska e Zana e malit
  Antarsuar
  06-12-2004
  Postime
  808
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Arrow Kange dashnie....

  Udha mar zogu i sokolit!


  - Mori e mira? - O hoja.

  - A t'vi sonte? - N'da valla.

  - N'njefshin burrat? - Ani shka!

  - Po na vrasin? - Ngat s'e ka!

  Allagranga n'tet sahati,

  T pret dada te prallati;

  Te prallati dada t pret,

  Po ta la dern e elt,

  Po ta la dern pa dry;

  Prpjet' shkallve dada t'pri.

  Fluturim n'iler po hijm.

  Mir p'e mshelim dern me dry;

  M'puth n'faqe, t'puthi n'sy.

  - N'bafshin burrat me na ni!

  - Djali i dads dert mos ki,

  Pr penxhere t'qes n'kojshi;

  Pr penxhere n'der' t'aborrit.

  Udha mbar zogu i sakolit!

  Ishe kan o rrem drangonit,

  M'hine mrena me yk t'zorit.


  Molli- Kosov 1972

  T mos ishte feja Islame, populli shqiptar do t ishte shum m tepr n numr, por jo shqiptar-F.Konica

 9. #69
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  BOJMU, BOJMU MOJ ZEMBER
  (me duket se tetovare...)

  Bojmu, bojmu moj zember-o,
  Paskemi nusen e mojr.
  Paska shtatin-o si selvoj,
  Bojmu, bojmu moj zember-o.
  Paska gojen-o si kutoj,
  Bojmu, bojmu moj zember-o.
  Paska dhombet-o si inxhoj,
  Bojmu, bojmu moj zember-o.
  Paska kroet-o si limon,
  Bojmu, bojmu moj zember-o.
  Paska sojnin-o si finxhon,
  Bojmu, bojmu moj zember-o.
  Paska vetllen si gajton,
  Bojmu, bojmu moj zember-o.
  Paska façen-o per allton,
  Bojmu, bojmu moj zember-o.
  Ndryshuar pr her t fundit nga [xeni] : 12-01-2006 m 03:36

 10. #70
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Kenga e Qamiles

  aman une e mjera me siklet
  se c'po vuj e se c'po hje-i-qek (heq, hjek)
  oh une e mjera me siklet
  se c'po vuj e se c'po hje-i-qek

  e ku t'ka lala oh mi Qamile
  te kam dasht e prap te du
  e ku t'ka lala oh mi Qamile
  te kam dasht e prap te du

  oh neper bahce kur kalon
  dashunine e moj e sec ma shto-hi-jone (shton)
  e ku t'ka lala oh mi Qamile
  te kam dasht e prap te du
  e ku t'ka lala oh mi Qamile
  te kam dasht e prap te du


  Kendo Moj Qyqe

  keno mi qyqe se po vje-en beha-a-hiare (behari)
  dhe vjen goca tuj u rri-ite
  une po qaj syzezen-o qe m'ka la-ajone (lane)
  po qaj nate e po qaj di-ite
  oh kenon kumria mi lal ka dal ka dal
  oh kenon kumria mi lal ka dal ka dal
  oh ka ardh vakti shpirt-o per me u nda
  oh ka ardh vakti shpirt-o per me u nda
  jarananane e duje lalen-e
  jarananane e duje lalen-e

  c'i ra zjarri, c'ju dogj ze-mra-a
  po qaj nat-e lala-a
  qa-aj di-te-e
  qaj syzezen lala moj qe m'ka i-ike
  qaj syzezen lala moj qe m'ka i-ike
  oh kenon kumria mi lal ka dal ka dal
  oh kenon kumria mi lal ka dal ka dal
  oh ka ardh vakti shpirt-o per me u nda
  oh ka ardh vakti shpirt-o per me u nda
  jarananane e duje lalen-e
  jarananane e duje lalen-e

  (ka dhe 2 vargje te fundit qe perseriten 2 here, por s'i di)
  Ndryshuar pr her t fundit nga Leila : 03-02-2006 m 15:04
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 11. #71
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Ka disa dite qe e kendoj kete nen dhembe.

  po lot nje vajze atje te lumi
  lot e qesh, s'e ze gjumi
  prane se c'i shkon bandilli
  ma jep doren lule prilli
  ...
  loje vallen me avash
  fustanbardha me... something qe rimon me "avash"
  o loje vallen lehte-lehte
  fustanbardha flete-flete

  S'e mbaj mend me tej, deri ketu e kendoj.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Leila : 27-02-2006 m 12:58
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 12. #72
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime

  Gushen, gushen

  Epo gushbardha si ddora
  xhan xhan vetulla holla

  Epo 't sheh syri ta bn dora
  xhan xhan vetulla holla

  Epo n pun shkoje n pun shkoja
  xhan xhan vetulla holla

  Epo si s'm the njher u lodha
  xhan o xhan vetulla holla

  Epo t isha zog t fluturoja
  xhan o xhan vetulla holla

  Epo mbi balluke t qndroja
  xhan o xhan vetulla holla


  edhe kete:


  Fustanin q t solla mbrm
  A se vesh moj pr hatrin tim

  Amon a se vesh moj pr hatrin tim
  Se jam rritur o jetim.

  Futanin o me lule shum
  A se vesh moj pr hatrin tim

  Amon a se vesh moj pr hatrin tim
  Se jam rritur o jetim.

  Aman se jam rritur jetim
  Me kula moj t situr

  Amon a se vesh moj pr hatrin tim
  Se jam rritur o jetim.

  Aman se jam rritur jetim
  Me kula moj t situr
  TBD

 13. #73
  Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
  Antarsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,602
  Faleminderit
  0
  15 falenderime n 15 postime

  Nusja Jone si Lulebore - Naile Hoxha

  Oj zog-o
  Oj zogo jelek me vija
  Oj zog-o
  Oj zogo jelek me vija.

  A i ke pa
  A i ke pa shoqet e mia
  A i ke pa
  A i ke pa shoqet e mia.

  Tuj qendis
  Tuj qendis o nen nje hije
  Tuj bo gati per nusrije.
  Tuj qendis o nen nje hije
  Tuj bo gati per nusrije.

  Oj thellez
  Oj thellenx thellenx e malit
  Oj thellez
  Oj thellenx thellenx e malit


  A i ke bo
  A i ke bo corape djalit
  A i ke bo
  A i ke bo corape djalit

  I kam bo
  I kam bo i kam qendis'e
  Lule m'lule i kam ujdis'e
  I kam bo i kam qendis'e
  Lule m'lule i kam ujdis'e.


  Hade nuse
  Hajde nuse dal ngadale
  Hade nuse
  Hajde nuse dal ngadale.
  Ka shum dit'
  Ka shum dit' qe t'pres me ardh' e
  Ka shum dit'
  Ka shum dit' qe t'pres me ardh'e.

  Plasi vallja
  Plasi vallja ore-ore
  Nusja jon' si lule bore
  Plasi vallja
  Plasi vallja ore-ore
  Nusja jon' si lule bore.


  Si shpirt eshte kjo kenga
  Ndryshuar pr her t fundit nga Cupke_pe_Korce : 28-02-2006 m 10:53
  Summertime, and the livin' is easy...

 14. #74
  i/e regjistruar Maska e Trebeshina
  Antarsuar
  12-09-2004
  Mosha
  44
  Postime
  107
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Zoges, njomeshtire moj,

  Shpirtke se me yshte;

  Kur te hapa kra-moj kraharorin,

  Te gjeta qumesht dallendyshe.


  Dy siset e tua moj,

  Si dy ve(ze) pellumbi;

  Po, ti ve nn koke moooj,

  Te me zere gjumi.


  Keshtu i kendon nuses se re burri i Leuses (fshat ne Permet);
  Kendohet si ne enderr, ashtu me syte mbyllur dhe buzet gati te palevizura qe te krijojne idene se zeri vjen drejt e nga zmra.
  Brilante.
  Duam te te dua!

 15. #75
  xha Barka Maska e Jonian
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  39
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Repertor i ri

  Mbreme shkova ne nje Balkan Festival qe zhvillohet ne nje qytet prane Bostonit, Concord. Materiali i meposhtem eshte nga disa CD qe i bleva te ky aktivitet:

  Atje poshte ne ato ledhe*)

  Atje poshte ne ato ledhe
  te prita mike pse s'erdhe
  te zu gjumi a me genjeve
  Jo mor jo, me zente e renda
  dal te porta s'me le nena
  Te prita mike, te prita
  ndenja shume e u merzita
  palosa pallton dhe ika

  N'ato penxhere t'ergjendta*)

  N'ato penxhere t'ergjendta
  pashe nje te bukur brenda
  bera krah e lart u gjenda
  gjec ate qe ma kish enda
  me dha buke e mjalte, e hengra
  me raki e vere u denda
  kush qe baba, kush qe nena
  ku je rrite, te dalte rrenja
  n'ato male rremba-rremba
  ku labce kendohet kenga

  Te dyja keto kenge jane me strofa dy-vargeshe. Vargu i sytre i strofes se pare sherben dhe si vargu i pare i strofes pasardhese.


  Rashe e pashe nje enderr*)

  Rashe e pashe nje enderr-e
  une e zeza dhe moj nene
  Qysh e pe dhe qysh t'u be
  cupe e bije e nenes-e

  Me zu ferra kemben-e
  une e zeza dhe moj nene
  Ku e pate moj mendjen-e
  cupe e bije e nenes-e

  Rashe e theva shtemben-e
  une e zeza dhe moj nene
  Hesht moj bije se s'eshte gje
  cupe e bije e nenes-e

  Kaq moj pashe dhe s'mbaj mend me
  une e zeza dhe moj nene
  Endrrat dalin nje me nje
  cupe e bije e nenes-e

  *) Kjo kenge kendohet me dy soliste. E para kendon dy vargjet e para te cdo strofe, ndersa e dyta kendon dy vargjet e dyta.


  Ate diten e merkure

  Ate diten e merkure
  kerceva me dhen ne gurre*)
  moj kuace e kuqe mb'udhe

  Aman kuaca leshgjate
  ylli qe del qe me nate
  drite mbi malet e larte

  Ylli qe feksi ne qiell
  neperke e larme ne fier
  me mbeti buza ne fyell

  Moj kuaca gushebardhe
  fol moj fol a gjec belane
  se me sheron ajo fjale

  Cap e lehta permbi gure
  me mbeti kenga ne buze
  merrja ti se ja kthej une

  Kenga jone kete radhe
  bukur e gjeti avaze
  iso bilbilat na mbajne

  *) Vargu i dyte i cdo strofe perseritet dy here gjate isos per te lidhur strofen e per ta bere kater-vargeshe.
  Trimi i mir me shoqe shum

 16. #76
  ** ParT oF mY LiFe ** Maska e LoveLyBruneTT
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  *** Same plaCe I was Last niGht ***
  Postime
  806
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pogonishtja......

  Sa here ne gezime mblidhen
  Njerezia kur festojne
  Pogonishten valle pereferojne
  Hidhe vallen me ngadale
  Sy zeza porsi nje ngjale
  Kur ti lot cudit nje mehalle

  Dridhe tunde shamin me lezet
  Si nje zane e bukur po me ngjet
  E bukur eshte vallja
  Kur kercen Sorkadhja

  Valle e bukur dore per dore
  Nusja jone si lule bore
  Pogonishtja valle shekullore
  Pogonishte valle e bukur
  E kercen gjithe shqiperia
  Nje tradite eshte kjo nga Cameria

  Dridhe tunde shamin me lezet
  si nje zane e bukur po ngjet
  E bukur eshte vallja
  kur kercen Sorkadhja........
  ****************************************

 17. #77
  ** ParT oF mY LiFe ** Maska e LoveLyBruneTT
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  *** Same plaCe I was Last niGht ***
  Postime
  806
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Perse Te Rrit Mamaja Ty......

  Perse te rit mamaja ty
  Oo perse te zbukuron kaq shume

  A mos ti dha ti ka gjithekush zili
  Ato buze moj ato faqe

  Jee vogel sa me ska
  E un me ty kam ren n'sevda
  Qysh atehere zemra ime
  Reh tik tak e tik tak e pa pushim e

  Te pashe kur krasitje
  Te pashe moj kur karsitje
  O te pashe moj kur krasitje
  Ne kopsht me Jargavane

  A mos ti dha ti ka gjithekush zili
  Ato buze moj ato faqe

  Je e vogel si flori
  E une me ty kam rene n'Dashni
  Qysh atehere zemra ime
  Re tik tak e tik tak e pa pushim e
  ****************************************

 18. #78
  ne krahet e zemres time Maska e LOTI_NE_SY
  Antarsuar
  24-04-2006
  Vendndodhja
  brenda ne shtepi edukoj dy arushet e mij us
  Postime
  105
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kam nje mike o nje lanete..

  Kam nje mike o nje lanete...
  Amano o me beri pervete...
  Me thote dialo me mere me vete....
  Aman moi kimete ku te shpie moi lanete...

  Aman o ku te shkosh pervete ....
  Aman moi mike lanete.....
  Atje ku do vete une ....
  Moj mike lanete ......
  Eshte large dhe ze furtune....
  Aman moi mike lanete......
  Do te vete un moi mike lanete...
  Epo mos me le mes pleqe.....
  Aman moi mike lanete.....
  Epo nate e dite lepe peqe.....
  Amane moi mike lanete......


  KANE DALE PLAKATE NE LEME

  Kane dale plakat ne leme ...
  Qaj nenoo qaj moj nenee...
  O keto nuset nuk na bejne ...
  Qaj nenoo qaj moij nene...
  O du themi djemve ti lene ...
  Qaj neno qaj moj nene ....
  Po si ti lene e ku ti gjejne ...
  Qaj nenoo qaj moj nene ...
  Po tu shofte o marangoze ...
  Qaj neno qaj moj nene...
  Qe sna le dy dhoga boshe ...
  Qaj neno qaj moj nene ...
  Te binin plakat perposhe...
  Qaj neno qaj moj nene...
  Ti mbulonin nuset me lloshe ...
  Qaj neno qaj moj nene ...
  JO MOIJ JO SE BEJME SHAKA ...
  SE DASMA MORI RRUG TE MBARE ...
  Ndryshuar pr her t fundit nga LOTI_NE_SY : 02-05-2006 m 00:27

 19. #79
  ne krahet e zemres time Maska e LOTI_NE_SY
  Antarsuar
  24-04-2006
  Vendndodhja
  brenda ne shtepi edukoj dy arushet e mij us
  Postime
  105
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  LOTI_NE_SYQE KUR ISHIM KALAMAJE BASHK U RRITEM

  Qekur ishim kalamaje bashk u rritem .....
  Si dy zogj bace me bace bashke shetitem ..
  Vetullat e tua moj si shigjeta ....
  Si qiriu nene flake moij sec u treta.....
  Me trete si ctretet guri moij nga rrufeja ...
  Enderrat e tua moj vall ku shkuane ...
  Me thoshe me doje shume dukeshim te dashuruar....
  Kush na prishi neve jetene ti ke degjove ....
  A mos valle moi ndonje tietere dashurove ...[/QUOTE]


  LOTI NE SY GJITHMON PER TY ..MISHI TRETET KOCKA MBETET ...DASHURIA E PAR DO KUITOHET ME MALL

 20. #80
  ne krahet e zemres time Maska e LOTI_NE_SY
  Antarsuar
  24-04-2006
  Vendndodhja
  brenda ne shtepi edukoj dy arushet e mij us
  Postime
  105
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Bilbili Kendon Ne Prill

  Bilbili kendon ne prill
  Mooj maro mooj marine
  Qe vajton per dashurine
  Moj maro moj marine

  Oshoke me dete me dete
  Kam nje mike more me lezete
  E ze me dore e me rreshkete
  Porsi ngjala more neper dete

  Ngjale portonoves oo
  Zemren sec ma more oooo
  Opo kjo sevda sevda e djalerise
  cme beri moree perveteneee
  Oo pellumb ore oo te keqene
  Oobandiilli ii moree i maleveee
  Opo hajdeee opoo daaleeee
  Opo haide opo dale
  Opo haide opo dale
  Opo dale mengadale

Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Smundja e dashuris
  Nga ~Geri~ n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-02-2011, 20:54
 2. Cilat jane meritat kombetare te Nene Terezes?
  Nga altruisti_ek84 n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 106
  Postimi i Fundit: 26-12-2010, 14:49
 3. Kisha sht Nj
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 29-05-2010, 11:25
 4. Piramida e dashuris
  Nga titi-a n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-12-2008, 08:26
 5. Ceshtja e lirise Ndertrinitare
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 11-07-2006, 11:51

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •