Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7

Tema: Lajmerim

 1. #1
  i/e regjistruar Maska e nitROSHI
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  710
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Lajmerim

  U krijua kete jave "Shoqeria Letrare (anonime) NGJYRA E FRYMES DHE E SEKTIT". Kjo shoqeri eshte krijuar nga poete te rinj shqiptare, dhe ka per qellim krijimin e nje Antologjie e cila do te kete ne perberjen e saj te gjitha ato krijime te bera ne periudhen post-komoniste.

  No shoqeri mund te marrin pjese te gjithe poetet shqiptare ne shqiperi dhe ne diaspore. Anetaresimi behet pasi te jete paguar nje kuote prej 1 000 ( 1 mije) leke te reja kuote qe paguhet dy here ne vit, dhe qe do te perdoret per veprimtarite e ndryshme te Shoqerise, si dhe per botmin e Anrologjise.


  Momentalisht une nuk jam anetare i kesaj shoqerie, por me eshte kerkuar ne menyre shoqerore nga kryetari i saj ta beje kete lajmerim ne faqet e Albasoulit.

  Se shpejti do te jepet nje numer telefoni dhe nje adrese e-mail ku te interesuarit mund te kerkojne me shume informacione rreth shoqerise si dhe te kontaktojne per tu bere anetare te saj.

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  20-02-2003
  Postime
  1,042
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Nitrosh,

  Nese di, te lutem me sqaro ne c'kuptim jane perdorur fjalet "anonime" dhe "sektit" ne emrin e Shoqerise?

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e nitROSHI
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  710
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Anonime: do te thote qe anetaresia e anetareve do te jete anonime, pra qe ata nuk do te njihen si anetare te shoqates, dhe qe krijimet do te botohen pa emrin e autorit, por gjithesesi autori i ka te gjitha te drejtat per shkrimin e tij. Pra askush nuk mund te abuzoje me shkrimet e anetareve

  Sekt: Letersia konsiderohet si "besim", dhe te gjithe anetaret si besues te ketij sekti. Shoqeria eshte konceptuar si nje organizate, spirituale.

  Per te menjanuar keqkuptimet, une po botoj emrin e kryetarit te shoqerise, i cili eshte Artan Paja.
  Te gjitha shpjegimet mund t'ua japi ai vete, pasi te behet legalizimi i shoqerise ne gjykate.

 4. #4
  Eklips Maska e deep_blue
  Anėtarėsuar
  25-02-2003
  Vendndodhja
  Diku ne Kosove
  Mosha
  46
  Postime
  695
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  o Nitroshi, mos eshte gje kjo si puna e " klubit te autoreve te vdekur", fillimisht ata kane qene kater.
  Te gjitha jane thene

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e nitROSHI
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  710
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Nuk e kam degjuar asnjehere kete "klubin e autoreve te vdekur" , keshtu qe nuk mund te them azgje me teper.

  Gjithesesi mua me pelqen si ide!

 6. #6
  be yourself by yourself Maska e denku
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  in the casket garden
  Postime
  362
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  ide e bukur kjo.....presim me shume informata....

  Peshendetje!!!!!!!!
  Nuk mund te qortohem,sepse dhe vete njeriu model ka skadencen e tij....!!!!!!!!

 7. #7
  syth
  Anėtarėsuar
  07-08-2003
  Vendndodhja
  n'dege maji
  Postime
  47
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pa lidhje me sa me lart por po pyes ketu gjithsesi. Per revisten letrare "ALEF" ka degjuar kush? Une di qe botohet nga nje grup poetesh por nuk di ku gjendet, blehet.
  !

Tema tė Ngjashme

 1. Lajmėrim Pėr Njė Udhėtim Tė Kėndshėm !
  Nga altruisti_ek84 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-11-2008, 12:16
 2. Lajmėrim
  Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Shqipe nė SHBA
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-05-2006, 02:03
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-10-2005, 15:28
 4. Lajmerim
  Nga kulla nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 07-03-2005, 20:50
 5. Lajmerim >>>
  Nga huggos nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 17-10-2002, 02:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •