Close

Rezultati i Sondazhit: Per cilen force politike do te votoni?

Votues
158. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Partine Socialiste

  25 15.82%
 • Partine Demokratike

  81 51.27%
 • Partine Republikane

  1 0.63%
 • Partine e Ballit Kombetar

  3 1.90%
 • Partine Social Demokrate

  1 0.63%
 • Partine Demokrate te Re

  3 1.90%
 • Partine Aleance Demokratike

  0 0%
 • Partine e Bashkimit te Drejtave te Njeriut

  0 0%
 • Partine Demokristiane

  3 1.90%
 • Partine e Legalitetit

  4 2.53%
 • Parti tjeter

  0 0%
 • Ende nuk kam vendosur

  2 1.27%
 • Nuk dua te votoj

  22 13.92%
 • Do te votoj kandidatin, jo partine

  13 8.23%
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 43
 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-08-2003
  Vendndodhja
  Tiran
  Mosha
  54
  Postime
  29
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Zonja biznesmene Florina Piku, ne se eshte me te vertete biznesmene duhet ta dije shume mire se PD-ja nuk mund t'i ule dot tatimet, pra ky eshte nje premtimdemagogjik, per efekt elektoral. Kur kryetarit te komisionit elektoral te kandidatit demokrat Spartak Ngjela i eshte bere ne televizion pyetja konkrete se per cilen nga taksat apo tatimet behet fjale per t'u ulur, ai nuk ishte ne gjendje qe te pergjigjej. Deri me sot askush nga ata nuk ka folur dot konkretisht. Per dijeni, taksat e tatimet me kryesore, ato qe rendojne me shume ne xhepin e biznesmenteve (TVSH, Tatim Fitimi, Tatim mbi Xhiron, etj) vendosen nga parlamenti, pra s'kane te bejne fare me zgjedhjet vendore. Keshillat Bashkiake kane te drejte te levizin pak me larte ose pak me poshte vetem disa nga taksat lokale, qe nuk ndikojne shume. Por, edhe ketu ulja e tyre eshte thike me dy presa: Ne se PD do te ule tatimet e taksat, me cilat fonde do te sjelle ujin per 24 ore?. Duket qarte se PD akoma s'e ka kuptuar se 'eshte pushteti lokal dhe si mund te drejtohet ai realisht.

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-09-2003
  Vendndodhja
  itali
  Mosha
  36
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mendoj qe kjo parti qe eshte i ka dhene provat qe ne vitin e pare te marrjes se pushtetit me vrasjen e liderit kryesor te PD.
  Mendoj qe po ta marre partia demokratike pushtetin te gjithe do te marrin denimin e merituar.
  Nuk mendoj qe zgjedhjet do te jene te lira prandaj keto qe themi ne ketu jane me shume shpresime.
  O zot hapua syte shqipetareve, qe ti shohin keto padrejtesi.
  Te vritet shefi i policise 200m larg komisariatit. Te vriten bosat e tregetise shqipetare, te vriten anetaret e drejtuesit e PD, te dalin maskat ne mes te dites, te thyhet fjala e lire, etj.
  Nese doni te me thoni qe ska gisht qeveria ne te tere keto une nuk besoj.
  I vetmi besim i imi eshte ne hakmarrjen e te vetmit zot qe ekziston si ruajtes e hakmarres i njerezve.
  ..........................................

 3. #23
  Perjashtuar nga Mod. Maska e dante1
  Antarsuar
  11-09-2003
  Vendndodhja
  ny city
  Mosha
  36
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  shqiptaret gjithmon do te vuajne,jo se nuk kan tru po jan njerez qe blihen shum shpejt dhe skan pik nacionalizmi fare.dhe ata qe i kishin pak tani blihen per nje cop buke.

 4. #24
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime n 629 postime
  Ju kujtoj qe tema nuk eshte hapur per te krijuar nje debat politik, por per te pasqyruar mendimin personal qe secili nga ju ka ne lidhje me zgjedhjet.

  Secili ka te drejten e votes dhe nuk eshte vendi ketu per te argumentuar ndryshe por per te shpalosur arsyet e tua perse votove ashtu sic votove.
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  13-09-2003
  Vendndodhja
  NYC
  Mosha
  38
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Voten time e jap per PARTINE DEMOKRATIKE sepse tek ajo shoh te ardhmen e SHQIPERISE.
  XHELOZIA FILLON QE NE FRYMEMARRJEN E TE DASHURIT TUAJ

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  13-09-2003
  Vendndodhja
  NYC
  Mosha
  38
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Shpresoj qe kete radhe te ngelemi me pak te zhgenjyer.Shpresa e con njeriun perpara
  XHELOZIA FILLON QE NE FRYMEMARRJEN E TE DASHURIT TUAJ

 7. #27
  T'majt e jotja. Maska e Reiart
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Atje ku arrin tymi i SHARRES
  Mosha
  52
  Postime
  623
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 6 postime
  Nuk votoj sepse
  1 nuk besoj ne asnje ngjyre sepse ne brendesi kane te kuqen
  2 nuk me pelqen qe ne zemer te evropes te damkosem si bageti pasi kam votuar
  Injoranti eshte......
  Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

 8. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-08-2003
  Vendndodhja
  Tiran
  Mosha
  54
  Postime
  29
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Mendoj se diskutimet ne kete teme duhet te jene brenda kornizes se vete temes. Tema ben fjale per pushtetin lokal (vendor), gjate diskutimit te kesaj teme duhet te kihet parasysh se 'eshte pushteti lokal (vendor) dhe 'ka ne dore ky pushtet. Krahasimi midis forcave te ndryshme politike, persa i perket drejtimit te pushtetit lokal prej tyre, ne kete rast behet duke pare se si kane drejtuar ato pushtetin lokal ne qytete te ndryshme, sepse pushteti lokal ne Shqiperi nuk eshte i teri nen drejtimin e nje force te vetme politike. Pra, 'ka arritur te beje ajo force politike qe, p.sh. drejton pushtetin lokal ne Tirane, Durres, Vlore, etj dhe 'ka bere ajo force politike qe drejton pushtetin lokal ne Shkoder, La, Kavaje, etj. Qe ketu mund te dalin krahasimet, etj.

 9. #29
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Falenderoj Zotin qe jam larg,dhe keshtu nuk munt te votoj sharlatanet dhe Don Kishotet,qe per shume kohe luajne ,nje farse,nje komedi ne skenen shqipetare,dhe ne nuk na ka mbetur as force as kurajo ti perqesim,apo ti duartrokasim.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 10. #30
  Caesar Tulipanus Maska e Julius
  Antarsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave.
  Postime
  1,768
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Nuk eshte fat ai Kolomb por fatkeqesi nuk te vjen keq qe do te humbasesh nje tragjikomedi te permasave shekspiriane?
  Une do te votoj per te gjithe dhe te gjithe do te marrin nga mua gishtin e mesit.
  Ezekiel 25-17.

 11. #31
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-06-2003
  Vendndodhja
  londer
  Mosha
  43
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  me vjen keq qe njerez si ky nikshi nuk arrijne te kuptojne qe edi rama ne tirane ka marre fondet e pothuajse te gjithe bashkive te shqiperise .por shoke si edi rama do ta shohin ku e kane vendin ( rrugeve te parisit si barbon qe ka qene)ai s,meriton te jetoje ne tirane dhe as ne shqiperi me arrogancen qe ka.ka bere dy rruge ne qender te tiranes dhe ka lene periferine ne shprese te fatit.
  FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA

 12. #32
  carpe diem Maska e drini_n_TR
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiran, AL
  Mosha
  36
  Postime
  1,585
  Faleminderit
  1
  12 falenderime n 11 postime
  Gezo

  Postuar m par nga Albo
  Ju kujtoj qe tema nuk eshte hapur per te krijuar nje debat politik, por per te pasqyruar mendimin personal qe secili nga ju ka ne lidhje me zgjedhjet.

  Secili ka te drejten e votes dhe nuk eshte vendi ketu per te argumentuar ndryshe por per te shpalosur arsyet e tua perse votove ashtu sic votove.
  sht vot e lir Gezo, dokush ka t drejt t votoj si mendon se sht m mir. N kt diskutim shpalos arsyet pse votove pr X apo Y, dhe jo pse antari Nikshi votoj pr X.

  Drini.

 13. #33
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-08-2002
  Postime
  495
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Po te me jepej mundesia per te votuar, do te votoja per kandidatin jo per partine.

 14. #34
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-10-2003
  Vendndodhja
  europe centrale
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  shume e dhimbshme shume e vertete fatkeqesisht

  Postuar m par nga Sokoli
  Une votoj per Fatos Nanon sepse eshte i vetmi personazh i teatrit politik qe ka treguar se e njeh mire popullin tone dhe pskilogjine e tij, i vetmi.
  Populli yne ka nje te mire te madhe, eshte harraq.
  Votoj per Nanon nen drejtimin e te cilit populli yne harraq do te caje rrugen e historise me breket te ulura deri tek gjunjet. Bile nuk do te jete cudi qe Nano, dijet e tij te medha ne lemin e harreses, t'i shfrytezoje per qellime akoma me madhore. Mbase nen drejtimin e tij te lavdishem populli yne harraq do te mund te harrohet dhe nga popujt e tjere.

  Rrofte populli yne harraq!
  verte e ke thene mire SOKOLI,shume harraq,dhe harraq i papermiresueshem.
  ...rose leaves when the rose is dead
  are heaped to the beloved's bed
  and so thy thoughts when thou art gone
  love itself will slumber on.....

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Skerdi Sika
  Antarsuar
  01-10-2003
  Postime
  174
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Vetm tri (3) femra t kandiduara pr kryetare komune, zero (0) femra t kandiduara pr kryetare bashkie. Ndonse pjesmarrja e grave n zgjedhjet e kaluara ishte n prqindjen skandaloze 5.7 prqind - m pak, sigurisht, se n kohn e Zogut.

  Hajde zgjedhje afrikane, hajde!

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Asteroid
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  939
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Keshtu do te votoj une ne zgjedhjet e 12 tetorit
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Reality is wrong, dream is for real

 17. #37
  VlonjaT Maska e BlEdIi
  Antarsuar
  11-10-2002
  Vendndodhja
  Nj
  Mosha
  36
  Postime
  418
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Postuar m par nga drini_n_L.A.
  Gezo  sht vot e lir Gezo, dokush ka t drejt t votoj si mendon se sht m mir. N kt diskutim shpalos arsyet pse votove pr X apo Y, dhe jo pse antari Nikshi votoj pr X.

  Drini.
  Drini vetem per ata qe perkrahin edi ramen lejohet te votojn dy here keshtu...dhe nje votues i thjesht si Gezo qe votoi vetem nje here po i ktheu nje pergjigje dikujt qe po votonte per here te dyt shkeli rregullat e votimit?

  Voten time e mer vetem Partia Demokratike.
  "O bindu o permendu o merr malet e cemendu"

 18. #38
  carpe diem Maska e drini_n_TR
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiran, AL
  Mosha
  36
  Postime
  1,585
  Faleminderit
  1
  12 falenderime n 11 postime
  Bledi, t gjith kemi votuar vetm nj her n kt sondazh, por n kt tem nga antart nuk komentohet pse ti votove pr PD-n, dhe pse dikush tjetr pr PS-n, por hidhen vetm komentet q antari ka pr t thn ndaj kandidatit (partis) q ka votuar.

  Besoj se e kupton se ku sht fjala

 19. #39
  Larguar.
  Antarsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,157
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 32 postime
  Vota ime eshte per

  Partine Demokratike


 20. #40
  kokeforte Maska e elisabet
  Antarsuar
  06-10-2003
  Vendndodhja
  kendej
  Mosha
  42
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Thumbs down Re: Zgjedhjet lokale ne Shqiperi

  pershendetje!
  Momentalisht jam larg Shqiperise po po te isha atje do te zgjidhja bojkotimin e zgjedhjeve.
  Shume nga ju ndoshta nuk eshte dakort me mua po te them te drejten dhe po te votoj jam e sigurte qe vota ime nuk do te kete vleren e votes qe une do deshiroja.
  Kam votuar disa here dhe them qe per shqiptaret votimet nuk jane votime.Te them te drejten akoma nuk e kam te qarte se cfare do te thote.
  Ne vendin tone te dashur kemi politikane qe bejne politike per te perfituar kemi kandidate gjoja te pavarur qe jane shume te varur nga kjo ose ajo force politike, dhe se fundmi kemi nje fushate elektorale qe le per te deshiruar.(thone qe kjo e Edit me Ngjelen pak me ndryshe)
  Me thoni perse te votoj, qe hajdutet te ruajne karriget e tyre, qe te politikanet tane te vazdojne te na shperfillin dhe pse jemi qytetare shqiptare.
  Jo faleminderit!!!!!
  Nuk do te votoj per nje shtet qe ne te vertete nuk eksiston

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Familja Biaku: Si jetuam me 26 hebrej n shtpin ton
  Nga Eni n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 13-12-2010, 09:02
 2. Dosja antishqiptare e Greqis, 1912-2007
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 645
  Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
 3. Miti i 'tolerances fetare' n Shqipri
  Nga Qafir Arnaut n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 05-08-2006, 05:26
 4. Beratasit dhe ifutt
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 27-06-2003, 10:12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •