Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 26 prej 26
  1. #21
    Betimi i Hipokratit
    Anėtarėsuar
    05-06-2004
    Postime
    1,081
    Citim Postuar mė parė nga ShocK
    Shume info paske per kete ... !
    Mesa di une me duket se gjendet ne Rusi (Liqeni Bajkal),sepse keto dy liqene i pershtaten menyres se jeteses te ketij peshku,i cili jeton ne thellesi.
    Por Korani nuk me duket nje peshk per reklame,per me teper mund te pyesesh se cfare vitaminash ka ky lloj peshku edhe sa kushtojne vezet e tij.
    Tani zor se gjen Koran ne Pogradec sepse ka shume njerez qe e hajne Troften per Koran.Me nje fjale po nuk e njofte vete Koranin zor se e han te sakte.Per mendimin tim eshte peshku me i rralle ne bote edhe me nje shije shume te mire.
    pervec pogradecit koran ka edhe ne struge ,oher.pra seshte vetem pogradeci.lol.
    The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

  2. #22
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Teper i shijshem, sidomos ta shijosh te pjekur me limon dhe nje gote vere
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  3. #23
    Citim Postuar mė parė nga dordi1 Lexo Postimin
    koran ka edhe ne U.S.A. , por i thone RAINBOW TROUT...
    ndryshon paksa nga korani yne, dhe natyrisht qe nuk e shesin me gure ne bark sic bonin ato femijet qe e shisnin ne Pogradec!!!
    u pat mbush bregu i Ohrit me lokale qe e gatuanin te fresket, ne zgare, koranin. se ashtu e ka lezetin peshku ne zgare...
    gjithashtu, rekomandoj per tifozat e ''semure'' te ketij peshku fantastik, KING SALMON...
    Vjen pak me i erret ne ngjyre, se salmoni i zakonshem, dhe ka shije te mrekullueshme. ruajuni nga ato qe jane rritur ne farma artificiale...
    rainbow trout eshte trofta ylber qe ka dhe ketu ndersa korani eshte tjeter gje latinisht eshte Salmo letnica, jane shume te ndryshem ndonese jane Salmonidae te dy nga e njejta familje. korani rritet vetem ne liqenin e Ohrit dhe eshte i rralle prandaj dhe nuk lejohet te kapet sipas qefit sic behet ketu.

  4. #24
    Citim Postuar mė parė nga Orku Lexo Postimin
    Peshk shume i shijshem ne cdo lloj gatimi. Rritet vetem ne Oher dhe ne liqenin Bajkal te Rusise. Vecoria e ketyre dy banesave te tij eshte thellesia. Margaret Thatcher porosiste vazhdimisht sasi te ketij peshku nga Ohri. Kuptohet nga Maqedonia se per ne edhe plumbin e kishte pak ...
    hahhah e forte kjo....sigurisht qe e porosiste atje se ketu siguria eshte zero une merrem perdite me peshkun se me ate punoj dhe kur bej analizat cfare nuk gjej...nuk dua tju fus friken peshku ngelet i mrekullueshem gjithsesi

  5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar mamire pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  6. #25
    Citim Postuar mė parė nga Estella Lexo Postimin
    As qe e krahasoj Koranin me Rainbow Trout. ME e hudh ne rruge e me e shkel me kome Rainbow Traut. E kam provuar te gatuar edhe nga guzhinjeret me te mire, ne restorantet me te mira por se ka kurre te njejten shije.


    P.S Orku i ke rene pikes per ate vella. (rritjen e koranit e kam fjalen)
    nuk eshte i njejti peshk prandaj estella. e kam sqaruar dhe me larte

  7. #26
    Citim Postuar mė parė nga Korca_Reli Lexo Postimin
    foto nga shtepia e koranit Pogradeci
    une shkoj shpesh aty reli po ne tushemisht kam njerzit e mi eshte shume bukur po ka qene nje mrekulli me pare se vinte tamam era fshat tani jane modernizuar dhe e kane bere si qyteze hajt mo, po prap bukur eshte me vjen keq qe kane zene fare ate cezmen ku ra teto ollga kur u zgjua e po lante syte, kalldremet jane prishur gjynaf.......................

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Peshku mbron diabetikėt nga dėmtimet nė veshke
    Nga YlliRiaN nė forumin Shkenca dhe jeta
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 17-12-2008, 17:05
  2. Qeveria gjermane investon 14 milion euro pėr turizmin e Pogradecit
    Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 09-02-2007, 08:14
  3. Pogradecit i mungon emblema e Kostandinit tė Madh
    Nga Davius nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 05-05-2006, 07:15
  4. Arratisjet
    Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 18-08-2002, 09:04
  5. Peshkatari dhe peshku...
    Nga Estella nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 15-08-2002, 21:35

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •