Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 45
  1. #1

    Help!! Rrudhat poshte syve

    Ky problem ka 3 muaj qe po shqeteson, dmth pasi mbusha 22 vjec.

    Nuk i kisha vene re me pare, po poshte syve po me formohen rrudha te vogla " fine lines". Si i bihet qe te "prevent them" ndalosh?
    Pse formohen? Dhe a duhet perdorur ndonje lloj kremi tani ne kete moshe te re???

    Flmd, Viki
    Keep it REAL!!!

  2. #2
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    shiko neper dyqane kozmetike .. se shiten kremera kundra rrudhave ... per mendimin tim duhet te fillosh ta perdoresh qe tani qe ta ndalosh para se te jete shume vone ....

    anyway mendimi im ...

    Pink
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  3. #3
    Pink_Girl, e di qe ka kremera ne dyqane po me kane thene, qe nuk eshte mire te perdoresh kremra ne kete moshe kaq te re.
    Te shohim mbase marrim mendimin e ndonjeres qe e ka provuar vete.
    Thnx zemra,anyways
    Keep it REAL!!!

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-07-2003
    Postime
    726
    viki vitamina E eshte shume e mire per lekuren.. se di po ke pare ato kokrrat qe jan te mbushura me vitamin E leng.. po ta cposh e ta lyesh fytyren cdo nate.. me vertete ta mban lekuren sa me te re.. gjithashtu kujdes nga kremarat qe shiten sepse mund te ta rregollojn lekuren per ca vjet po me von me rrudha do te japin.. shiko per gjera natyrale.. dhe dieten.. po do me informacione per natural beauty mund te te jap nje website qe mbledh cdo gje.
    Be yourself and you will always be in fashion.

  5. #5
    Pyetja me shume eshte, nga cfare shkaktohen?
    Nete pa gjume, lodhje, fle vone etj.
    Dhe kremra kuptohet, nese ka nga ata qe nuk te demtojne
    Keep it REAL!!!

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-07-2003
    Postime
    726
    Postuar mė parė nga Viki
    Pyetja me shume eshte, nga cfare shkaktohen?
    Nete pa gjume, lodhje, fle vone etj.
    Dhe kremra kuptohet, nese ka nga ata qe nuk te demtojne
    mund te shkaktohen nga shume gjera.. si e the vete streset.. varet si e ke lekuren ti.. te thash cfare lloji dietesh.. sigurisht e di dhe vetti ka te bej me moshen gjithashtu.. se di po ka te bej me pagjumesin.. se se di cfare lloj rrudhash po flet..
    Be yourself and you will always be in fashion.

  7. #7
    "fine lines" me duken se e kane emrin ne anglisht. Nuk jane tamam rrudha, se pastaj, bam bam dhe u pa jeta ime!
    Keto rrudha i shoh kur qesh, keshtu me sy te lire, nuk viher re asnje gje.
    Keep it REAL!!!

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    aman vetem "bam bam" mos bej motra se gjyna je dhe cup e re j/k
    hey mos u merakos kaq shum per ca viza te vockla poshte syrit se te gjitha kane.


    Ps. Mos je tip qe qesh shum ti?

    Alda.

  9. #9
    ~@~ROZ@F@~@~ Maska e DhArMa
    Anėtarėsuar
    01-06-2003
    Vendndodhja
    22031
    Postime
    98
    Viki LOL ca me ka ba me qesh, jo per gja po ashtu me ndodhi edhe mu, nuk i kisha vene re ma perpara.

    Pastaj shifshe gjithe njerezit, biles i kam vu re qe edhe disa fmi i kane apo adolishente te rinj. Keto krijohen nga mimika e fytyres, e qeshura, vitet e bajne te veten ja nje vize ketu e ja nje atje. Thone qe afer moshes 25 duhet te perdoren kremra per fytyre, sepse grativiteti fillon e ben te veten mos u merzit. Nje krem qe punon per lekuren time nuk ben te njetin efekt ne fytyren tende. Te them qe te shkosh te besh nje konsult me ndonje qe ben make up edhe testim te lekures (normale, te thate, apo yndyrshme) e te jep nje ide se cfare kremi punon per ty, pashim.
    Whoever said money can't buy happiness simply didn't know where to go shopping!

  10. #10
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Viki me vjen mire qe preokupohesh qe ne fillim te problemit. Nuk je e vetmja qe te shfaqen probleme te tilla ne kete moshe. Jo ne dyqane kozmetike por tek nje estetiste qe perdor produkte profesionale, mund te drejtohesh dhe te fillosh perdorimin e nje produkti efikas. Une te keshilloj te perdoresh ndonje produkt ne trajten e xheles sepse kremi perdoret ne nje stad me te avancuar. Menyra e perdorimit; Vendos pak produkt ne shpinen e dores, merre me mollzat e gishtave qe perdor me shume ne menyre qe te jete sasia e njejte ne te dyja mollezat. Fillo aplikimin ne rrezet e syve deri ne skajet e tyre dhe po keshtu duke u kthyer mbrapsht. Pra masazho ne forme gjysem rrethi nen sy produktin derisa te absorbohet nga lekura. Mund ta perdoresh nje ose dy here ne dite.
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  11. #11
    Alda... po jam tip qe i mbaj dhembet gjithe diten perjashta, cti besh Atehere duhej te shihja ndonje dentist se do me kishin rene dhembet, apo jo?????? hihihi Nejse, flmd per ndihmen

    Dharma- pergjigja jote me qetesoi shume, rrofsh

    Dhe Mines, faleminderit, pergjigjen tende po prisja se e dija qe do me thoshe nje gje tamam
    Do interesohem tek estetistja, se po behem obsessive
    Keep it REAL!!!

  12. #12
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Viki te keshilloj te mos fiksohesh pas gjerave. Duhet t'i mirpresesh ndryshimet fiziologjike, eshte normale qe nje dite do te ndodhin pavaresisht nga mosha. Une jam ne moshe te madhe dhe nuk i kam ftuar rrudhat ende. Jam ne paqe me veten.
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Postuar mė parė nga Viki
    Alda... po jam tip qe i mbaj dhembet gjithe diten perjashta, cti besh Atehere duhej te shihja ndonje dentist se do me kishin rene dhembet, apo jo?????? hihihi Nejse, flmd per ndihmen



    Yeahhhh ok po nuk bihen dhembet nga e qeshura mos kij merak e vetmja gje qe eshte pak si negative po qeshe shum eshte qe te kriohen ato posht syrit prandaj edhe te pyeta.


    Alda.

  14. #14
    Perjashtuar Maska e Mona
    Anėtarėsuar
    03-07-2002
    Vendndodhja
    Away from you....
    Postime
    134
    Nje grua qe njihja une ishte reth te 40 dhe me tha se kishte perdorur krem per syte dhe fytyren qe ne moshen 16 vjecare, dhe tani ajo dukej jo me shume se mes te 20, u habita kur me tha dhe mua sa me shpejt te perdoresh kremra aq me mire eshte....por me siguri Mina e di me mire kete pune meqe merret me esteti...une per vete qe kam gati moshen tende, kam filluar qe tani te perdor krem eyes per puffines, nuk e di ne eshte mire....

  15. #15
    Okay girls, bera nja ca kerkime dhe thashe qe ti ndaja dhe me ju.

    Qe te parandohen rrudhat duhet qe:

    1. Mos fli gjithmone ne te njejtin pozicion se kjo favorizon rrudhat qe te formohen, sugjerohet qe te flihet me shpine
    2. Pi sa me shume green tea sepse permban antioxidant
    3. Pi sa me shume uje 8-10 gota rekomandohen per gjithe diten
    4.Kujdes nga dielli sa ta shkaterron fare lekuren, dhe kur perdor "sun block" duhet te jete me protection nga rrezet UV A dhe UV B
    5. Perdorni cleanser dhe moisturizer dite per dite
    5. Mos pi cigare
    6. Ha salmon, zarzavate, perdor vaj ulliri; dhe elimino qumeshtin dhe derivatet e tij, elimino sheqerin, dhe konsumo sa me pak ushqime me yndyre.

    P.S Kete artikull e gjeta ne internet dhe e perktheva po jo dhe aq mire, keshtu qe me falni nese skam perdorur shqipe qe kuptohet.
    Keep it REAL!!!

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    moj ne ham salmon po e din ata qe shkruajten kete artikull sa $ ben nje fie salmon? j/k

  17. #17
    Postuar mė parė nga xXx-GirL16-xXx
    moj ne ham salmon po e din ata qe shkruajten kete artikull sa $ ben nje fie salmon? j/k

    lol, THE PRICE YOU HAVE TO PAY FOR STAYING BEAUTIFUL!!!

    Keep it REAL!!!

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Asteroid
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Vlore
    Postime
    939
    Recete speciale per heqjen e rrudhave rreth syve.

    10 ml vaj soje
    20 ml vaj manderine
    10 ml vaj avokado

    Trazoni vajrat bashke dhe pastaj ngjyeni gishtat me perzierjen dhe aplikojeni rreth syve
    *
    Reality is wrong, dream is for real

  19. #19
    Postuar mė parė nga Asteroid
    Recete speciale per heqjen e rrudhave rreth syve.

    10 ml vaj soje
    20 ml vaj manderine
    10 ml vaj avokado

    Trazoni vajrat bashke dhe pastaj ngjyeni gishtat me perzierjen dhe aplikojeni rreth syve
    *
    Pu pu.. edhe dhe nga keto gjera merr vesh ore??? all around genius!!!
    Keep it REAL!!!

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-03-2006
    Postime
    37
    Citim Postuar mė parė nga Mina
    Viki me vjen mire qe preokupohesh qe ne fillim te problemit. Nuk je e vetmja qe te shfaqen probleme te tilla ne kete moshe. Jo ne dyqane kozmetike por tek nje estetiste qe perdor produkte profesionale, mund te drejtohesh dhe te fillosh perdorimin e nje produkti efikas. Une te keshilloj te perdoresh ndonje produkt ne trajten e xheles sepse kremi perdoret ne nje stad me te avancuar. Menyra e perdorimit; Vendos pak produkt ne shpinen e dores, merre me mollzat e gishtave qe perdor me shume ne menyre qe te jete sasia e njejte ne te dyja mollezat. Fillo aplikimin ne rrezet e syve deri ne skajet e tyre dhe po keshtu duke u kthyer mbrapsht. Pra masazho ne forme gjysem rrethi nen sy produktin derisa te absorbohet nga lekura. Mund ta perdoresh nje ose dy here ne dite.
    Mina, kam nje pyetje per rruthat e syrit
    une jam 26 vjec dhe me duket sikur kam pak rrudha te syte. e kam provuar te ve bustina caj kamomil por me skuq syte. ne fakt, pjesa poshte syve eshte me e qete, por me jep sh. skuqje

    mund te me thuash te lutem nese duhet te vazhdoj te perdor kamomilin (sic e thashe e ndjesh sh.ndryshimin te syte)

    flm. bler

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Mitrush Kuteli
    Nga Sokoli nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
    Pėrgjigje: 62
    Postimi i Fundit: 30-10-2022, 19:57
  2. Ish-besnikėt rrėfejnė ...
    Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 18
    Postimi i Fundit: 17-10-2005, 20:23
  3. Polikseni Ninka
    Nga dikeafajtore nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 23-07-2005, 19:16
  4. Gjykata hedh poshte siglen e PDr-se
    Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 14-12-2002, 07:58
  5. xhaja dhe coca-cola ...
    Nga San_Valentino nė forumin Humor shqiptar
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 04-07-2002, 07:55

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •