Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 60
  1. #21
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Postuar më parë nga Sirena_E_Vogel
    Pink, Disa i thone peta, disa i thone pafka. Ne Tirane e quanim peta, dhe luhet me nje gure (qe eshte i holle, pak i rende), dhe me nje kembe duhet ta hedhesh neper kutite e vizatuara ne toke. Te kujtohet tani....?

    hahahah me kujtohet tani ... loja me peta ... ka qene fun ta luaje sidomos kur te binte peta afer shume me vijen dhe me stil duhej te futje kemben ta nxirrje qe andej ...

    eh ato kohera ... sa te lumtur qe ishim ..;P

    Pink
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  2. #22
    ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
    Anëtarësuar
    07-06-2003
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    565
    Po kur ishit te vegjel fare, e mbani mend kur luanit "Roza Rozina" ????

    Roza Rozina
    celin trendafila,
    bashke me zambakun,
    edhe lule t'jera,
    kush i do kto lule,
    tasi me fasule,
    gota me raki,
    "Gezuar Vitin E Ri"
    Cuteness !

  3. #23
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767
    Interesante kjo tema. Rrofsh o Pink qe na kujton te kaluaren!
    Meqe sic po e marr vesh femijerine e kemi kaluar ne te njejtin qytet me R2T pra ne Gjirokaster lojrat e mia ishin te njejta me ato atje.Lojrat me shpata ishin njesh fare mbaj mend qe isha ne lagjen qe kishte nje pike strategjike per te mbrojturm, kodren e shtufit! Fantastike fare, kur u benim prita atyre qe vinin per te na zene kalane , hapnim gropa qe te binin brenda ngjiteshim ne peme dhe i zinim rrob. Nga lojrat e tjera ishin lojrat me pulla apo me gjyle si i thone gjirokastritet, topa gropa, poce fshehur, loja tokash ishin vite fantastike ato te femijerise!
    Ezekiel 25-17.

  4. #24
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    16-10-2003
    Vendndodhja
    italy
    Postime
    94
    loja qe me pelqente jasht mase te luaja me kukulla ose te dilja perjashta te oborri i shtepis dhe loznim me femij te tjere shtepiash ose kur beja ato tortat aq te mira me balt dhe siper i veja gjethe etj... kan qen ditet me te bukura te jetes time
    tani rri gjith diten ne shkolle duke mesuar..

  5. #25
    ecchime..... Maska e Pidocchio
    Anëtarësuar
    07-11-2002
    Vendndodhja
    Venezia (IT)
    Postime
    220
    Sa do te doja te kthehesha dhe njehere femije....
    keni parasysh femijet ? gjithmon te qeshur te paprekshem nga hallet e jetes , ne ate boten e tyre ku ska vend per problemet e perditshme te jetes. ku e vetmja bukuri eshte ajo te jesh femije.

    nje humorist ketu ne itali ( kruska Zileg) thot : voglio torna bambino... za do te doja dhe une ... po ju?
    :jSorridi alla vita la vita ti sorride....

  6. #26
    ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
    Anëtarësuar
    07-06-2003
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    565
    Postuar më parë nga bimba_tenera
    loja qe me pelqente jasht mase te luaja me kukulla ose te dilja perjashta te oborri i shtepis dhe loznim me femij te tjere shtepiash ose kur beja ato tortat aq te mira me balt dhe siper i veja gjethe etj... kan qen ditet me te bukura te jetes time
    tani rri gjith diten ne shkolle duke mesuar..
    Ate loje e mbaj mend edhe une, benim shtepia te
    vogla dhe e ftonim njera tjetren per vizita, e kishim
    konkurs, kush te kishte shtepine me te mire...
    Po ato kohera kane ikur tani, cti besh....
    Cuteness !

  7. #27
    Shkodran Maska e BOY_UK
    Anëtarësuar
    18-06-2003
    Vendndodhja
    London
    Postime
    196
    ee kohet e vjetra na kujtohen po cte bejm duhet ti kalojm ske cbejme ju pershednes te gjith

  8. #28
    s'du Maska e Lela01
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    ku m'do qefi
    Postime
    146
    Mua me pelqente shume topa djegsi, me peta edhe hapa dollapa, sidomos kur pasi ishim fshehur nderronim rrobat edhe nxirrrnim krahet pa dashje gjasme edhe ai qe kishte mbyllur thoshte emrin gabim.... s'kishte gezim me te madh per ne kur dilnim pastaj edhe bertisnim: Anallim loje, anallim loje.....
    Sa bukur eeee? Une ne fakt sa here shkoj ne Shqiperi prape lujme me kalamajte e pallatit (jane sa mu eee po une i them kalamaja te gjithve) me shume lujme topa djegsi e noi her edhe hapa dollapa...
    Nqs je i lumtur mos bertit
    se trishtimi e ka gjumin e lehte....

  9. #29
    pa emer Maska e Shkoder_Gurl
    Anëtarësuar
    29-01-2003
    Vendndodhja
    ne boten time
    Postime
    398
    sa do doja te k'theja kohen mbrapsh
    ne lujshim me kanop, rrasavije, rezerva,benim gara me vrap, hapadollapa, i shkreti ai qe do na gjente ne, se iknim edhe neper lagjet e tjera per tu fshehur, por kur ndryshonim rrobat dhe kepucet e njeri-tjetrit per te na ngaterruar. kur behejsh dark mblidheshim te gjith fmit e pallatatit ne kat te 5. ate e kishim si vendin e mbledhjes...rrinim e tregonim barcaleta ose historira si pershembull per shtrigen...kishim nje plak ne lagje qe e kishim frik dhe e therrisnim shtrig...shtriga beri kshu e shtriga beri ashtu
    ne qefin tim

  10. #30
    E & A 4 ever Maska e XxAlesiAxX
    Anëtarësuar
    03-01-2004
    Vendndodhja
    ~*~UsA~*~
    Postime
    104
    amon se kemi lujt ne! Na ka morr malli per ato lojrat.
    Femijet tani ngelen duke lujt playstation, e duke ndejt brenda
    gjith diten, do qerrohen fare ndonje dite!

    Nesej, mu me ka pelqy loja me Litar, me peta ( pafka) Sylla mbylla ( hapa dollapa) Telefoni prishur, Topa Gropa, Dy Veta ne Lam ( se mbaj mend mire) Me Top, Kala Dibrance,
    Dhe se c'ishte nje loje me Policin, spiunin, Avokatin, dhe genjeshtarin, i shkruanim ne nje leter te vogel, ju kujtohet?
    Ose me Denime.

    Ose kur benim koncerte te gjith kalamojt e pallatit, ose benim mise. hhehe lol

    Shume kujtime te bukura!


    :~* ~*~T!RoNcE_s!_ShP!Rt~*~ :~*

  11. #31
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Për çdo femijë, të gjitha lojërat janë të preferuara, por mua në fëmijëri më ka pas pëlqyer shumë të luaja "badminton" (mbase nga emri nuk ju bie në të, por do vendos foton më poshtë) .
    Dita që babi më bleu "raketat" (750 lekë të vjetra...lol tek Dyqani i Sportit) , ka qenë një nga ditët më të lumtura ...përderisa e kujtoj edhe tani.
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Where does a thought go when it's forgotten?

  12. #32
    hemmmm ato lojrat qe losja un kur kam qene e locke kane qene:
    me komicalka(me peta),syllambyllka,telefon i prishur,me te kapura,me shtepira :P,Topa djeksi,me kanaçe ,me topa ngjyra :P
    eee tashi smbaj mend ce u rrita skaa me :P
    --------------------------

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    Big Apple
    Postime
    1,256
    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON
    Për çdo femijë, të gjitha lojërat janë të preferuara, por mua në fëmijëri më ka pas pëlqyer shumë të luaja "badminton" (mbase nga emri nuk ju bie në të, por do vendos foton më poshtë) .
    Dita që babi më bleu "raketat" (750 lekë të vjetra...lol tek Dyqani i Sportit) , ka qenë një nga ditët më të lumtura ...përderisa e kujtoj edhe tani.
    looool korasone, dhe une e kam dashur shume kete edhe nje tabele ping pongu me ka pas rene per vit te ri ne pako (per nxenesit e dalluar hahha)..me kujtove mamin qe na fliste "me thyet xhamat e bufese, ju vrava fare!"

  14. #34
    ......................... Maska e Pogradecari
    Anëtarësuar
    15-10-2002
    Vendndodhja
    a
    Postime
    540

    Thumbs up

    sa here qe luaja
    ne mes te beharit e me jave te tera pa rene shi kur cdo gje ishte e thate une kthehesha ne shtepi gjithe BALTE dhe mamaja me pyeste "aman ku e gjen kete balten" dhe une tani po e pyes vetem "vertet ku e gjija balten"

  15. #35
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga Larsus
    looool korasone, dhe une e kam dashur shume kete edhe nje tabele ping pongu me ka pas rene per vit te ri ne pako (per nxenesit e dalluar hahha)..me kujtove mamin qe na fliste "me thyet xhamat e bufese, ju vrava fare!"
    O Larsusiiii...lol
    Të të pyes për lojën e ping-pongut që të ka rënë në pako.
    Mos e ke pas me një pallaskë jeshile e tjetrën te kuqe?
    Oh, se harrova...edhe topin e bardhë.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  16. #36
    Maska e Administrator1
    Anëtarësuar
    09-03-2004
    Vendndodhja
    Mbi tokë
    Postime
    209
    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON
    Për çdo femijë, të gjitha lojërat janë të preferuara, por mua në fëmijëri më ka pas pëlqyer shumë të luaja "badminton" (mbase nga emri nuk ju bie në të, por do vendos foton më poshtë) .
    Dita që babi më bleu "raketat" (750 lekë të vjetra...lol tek Dyqani i Sportit) , ka qenë një nga ditët më të lumtura ...përderisa e kujtoj edhe tani.
    E ku ishte ky ''Dyqani i Sportit'' o Corazon????

    ADMINISTRATOR1

  17. #37
    seksi dhe i rrezikshem Maska e qerosi
    Anëtarësuar
    15-03-2004
    Vendndodhja
    dhome e guzhine
    Postime
    232
    Kur isha femije kam pasur pasion cdo sport shqiptar, me pelqente te aktivizohesha ne lojrat olimpike me lagje.
    Psh, ja disa nga lojrat e kategorise se rendeundje me femijet e tjere, lufte me gura, me shpata,me llastiqe me gura(se me tela, keto vareshin sipas sezonit)
    Kurse lojra zbavitese, edukuese, dhe instiktivore kemi pasur:
    Guraleca,rrasa vija,murlan, pese katesh, litar,telefoni i prish, komando,topa gropa,shkopa cingla,hapa dollapa, nje takimshe, vjedhje e SMT-se, ose PTT_se, edhe shume, shume te tjera!

    Lojrat e bixhozit(keto ilegale) kane qene: luanim koqola me pulla(komqa) ose 10 lekesha(ose sipas prerjes se lekut), me te dredhur qindarkat,ose nje loje shume e vjeter qe sot kemi vetem disa kujtime si fakte sepse nuk eshte trasheguar brezave te rinj ka qene kjo, ne merrnim kapaket e kutiave te bojes se kepuceve i mbushnim me argjil(balte) e thanim balten dhe Ky "objekt"ishte perfekt per ta hedhur si rrase. Ngaqe ne ishim te varfer, si "valute" ne perdornim siperfaqet e kutiave te shkrepseve( qe ishin "djeteshe") dhe te mbrapmet(ishin "peseshe"), por kjo prap varej nga lloji i shkrepseve.
    Per momentin kaq mund te kujtoj!
    Ergo cogito, ergo sum!

  18. #38
    e kithtë Maska e Rebele
    Anëtarësuar
    22-07-2004
    Vendndodhja
    kulpër
    Postime
    1,088
    ahhh femijeria
    mbaj mend kur i benim modele flokesh njera-tjetres dhe betoheshim qe te gjitha do beheshim parukjere kur te rriteshim
    pastaj ishin lojrat "Miss Lagja" ...
    te tjera qe kam laujtur kane qene mos u nxe, syllambylltazi ne mes te nates na dukej sikur shihnim fantazma...
    ah well, good times, good times.,

  19. #39
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-09-2004
    Vendndodhja
    belgique
    Postime
    53

    lojrat

    loja me e bukur e femijeris time ka qen loja me karoca me kuzhineta dhe me loja luftash kur gjuanim me plisa dheu pasi leronte aren traktori :-) dmth brezi im kenaqej me pak lol

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Per mua sdi kur kam qen 6 Vjec. kam luajt me Kompjuter Jo sikur sot si PC- por Games ( Nintendo ) luajsha Super Mario 3 me pelqente shum tani . tjeter ka qen Futboll pak i Dashurum ne 1989* Mo edhe tjeter sme kujtohet.
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Lojrat e reja dhe sugjerime se cilen nga ato te provosh
    Nga Gerdi në forumin Lojra në kompjuter
    Përgjigje: 604
    Postimi i Fundit: 20-12-2011, 16:50
  2. Lojrat qe luani
    Nga Xemlo në forumin Lojra në kompjuter
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 03-10-2008, 13:27
  3. Top10 lojrat me te mira per PS2 te te gjitha kohrave
    Nga Gerdi në forumin Lojra në kompjuter
    Përgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 12-04-2006, 13:18
  4. TV-të e preferuara për degjim të muzikës?
    Nga Adriano-10 në forumin Muzika botërore
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 10-01-2006, 13:50
  5. Lojrat Olimpike nga nje sy tjeter
    Nga rolua në forumin Emigracioni
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 09-09-2004, 10:23

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •