Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 60
  1. #41
    +dA bEzT+
    Anëtarësuar
    31-10-2003
    Vendndodhja
    ~nZ~
    Postime
    231
    Una kom pas qef ate me shishe kujt i binte shishja ja fusje ndhappp

  2. #42
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-07-2004
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    31
    hahaha shume teme e bukur..une e di qe ne kete forum ka shume nga fieri, dhe prandaj mabse ndokush mund te me ndihmoje per te me thenbe si njihet kjo loje ne rrethet e tjera..BIXHA, i thoshim ne ( una e kam kaluar femijerine ne Fier) Behej nje pirg me peta njera mbi tjeteren(10 cope) , che i godisje me nje pete tjeter..., duhej ti dogsije ne shenje , dhe vetm po ti rrezoje te gjitha kishe te drejten te vashdoje lojen...
    pervec kesaj me ka pelyqer shume edhe nje loje tjeter qe e luaja shpesh TOKASH.Behej nje rreth i madh dhe ndahej ne aq pjese sa lojtare merrninpjese ne loje.Me nje shkop te gjate duhej qe nga toka jote, te zgjasje doren dhe te merrje sa me shume toke nga tjetri...i kujtohet njeriut??
    terranovesca

  3. #43
    Me kembe calke , me ashike . me symbyllka , etj ,
    C'do gje eshte nje gje , dhe asgjeja eshte nje gje !

    DYNJAJA pa FUND....

  4. #44
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    koman , gjithashtu dhe volejboll qe si rrjete ngaqe nuk kishim, ishin rrethinat me gjemba metalike te nje baceje. Hajde zhyte topin po deshe.
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  5. #45
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anëtarësuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahçen time
    Postime
    3,882

    Loja ime e preferuar ne femijerine e hershme

    Si nje femije i prape qe kam qene nuk lija mangut dhe lojrat te cilat akoma i pelqej dhe sot.: LOja qe me terhiqte me fort ishte te thyeja xhamat e komshillareve dhe te shkolles ku mesoja gje per te cilen rrihesha cdo dy dite: mbaj mend me sollen dhe policin ne shkolle per te me kallur daten dhe vertet kur ka ardhur polici mire qe se bera ne breke. Ju do thoni ama loje paska qene, per mua po ishte dhe ishte nje loje mjaft e kendeshme kur degjoja xhamin te thyej ashtu rremujshem mbi asfalt apo ne toke, Nejse iken ato kohera besoj sdo thyej me xhama.

  6. #46
    ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
    Anëtarësuar
    09-08-2004
    Vendndodhja
    ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
    Postime
    503
    ahhh ato kohra te bukura!!! rrofsh pinko qe na i kujtove
    per zotin mu perloten syte kur i lexova te gjitha postimet e bera nga ju
    ahhh thashe me vete sikur te kthehej edhe njehere ajo kohe ku vetem qeshje edhe ishe e lumtur me nje jete te thjeshte femijnore.

    Per sa i perket temes une i kam luajtur te gjitha lojrat me shoket e shoqet e lagjes por me te preferuarat kane qene si hapa dollapa, pafkat, me rrasa topi, nje dhe veten e shume te tjera..keto kane qene caste te bukura qe me vertete sharrohen kurre....
    Ndryshuar për herë të fundit nga sweet_babe : 06-09-2004 më 00:23
    ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-09-2004
    Postime
    15
    sa gjynaf me vjen per ju :P
    une dhe kur kame qene e vogel skame luajtur asnje here (isha e pjekur)
    e shihja boten ndryshe nga femijet e tjere per mua lojrat kane qene humbje kohe athere kur ju luanit une shkruaja romane dashurie ehhhhhhhhhhh kame qene shume femij i mbare nejse se lash ca si nam ika nje here bye vazhdoni luani ju

  8. #48
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    LOL
    how funny eshte kjo .. hap temen dhe shoh qe e paskam hap vete kete 1 vit me pare .. and here we are again :PP

    sa do doja nje here te vetme te takoja dhe njehere te gjithe ato kalamaja qe kalova nga vitet me te bukura te jetes sime .. femirise ..( sa nostalgji qe kam )
    sikur te ishte e mundur te behej nje riunion si ketej ne usa ...dhe me te gjithe ato shoke dhe shoqe qe kam pasur dikur ne tirane ..do ishte gjeja me e mrekullueshme qe mund te ndodhte .. megjithate dua te permend disa nga shoqeria ime e lagjes alidemi ne tirone
    Gledi ( zhulsin) , Tani ( Pinxho) , Blandi ( futbollisti qe tani luan per gjermanine ) , Tina ( llastica , my best friend ) .. Erjona , Denada ( bullica ).. Evisi , Denisa , Kejda , Mona , Alisa , dy vellezerit Elvisi dhe Juli ..Koli , Genti , Altini ( pallaveshi ... e kisha dhe ne klase ) ,, Fredi ( Kingu) ..Arjani , Igli , Olti , Albani , Klodi ( shtangisti ) Idelini , Edi ... e shummee te tjere

    ato ishin kohet me te lumtura dhe pa strese :PP

    i pershendes te gjithe kudo ku jane neper bote

    i love u ... all
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  9. #49
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    aww gjithmone do ta kujtojm femijerine me nostalgji :P

    Kam lozur shume lloj lojrash, dhe nganjehere i shpiknim vete. Mbaj mend qe nje shoqe qe erdhi nga greqia na tregoj nje loj qe lozet me llastik. Pshm mer nje llastik 40-50 cm dhe lidh anat (how can i explain it, the ends you tie them). The ndahemi ne grup, dy veta duhen te rin anash dhe llastikun duhet ta vendosnin tek kembet, dhe nje nga shoqet duhet te hidhej 10 ere pa prekur llastikun, pastaj kur kalon sfiden e pare, llastikun e ngre me lart etje...mbaj mend qe gjithmone loznim tek shkallet, shume gjitone kishin problem te hynin se zinim rrugen. Nganjehere lozja me motrat dhe kushuririn ne shpi...kishim nje dollap shume te madh tek dhoma e prinderve, dhe hypnim lart dhe hidheshim ne krevat, te dukej vetja sikur po fluturoje lol...me motren e vogel dhe nje nga motrat e medhaja loznim nje loje shume te cuditshme, benim gjasme qe po vdisnim ose ishim te plagosura keq dhe njera nga ne duhet te na kuronte, une me motren e madhe ne fillim mundoheshim te zhgenjejm motren e vogel, benim gjasme qe me vertet s'do jetonim, lagnim syte, qe te dukeshin si lote, dhe motra ime e vogel ne fillim e morri serjozisht por diten tjeter e poshtra bente gjasme qe na besonte dhe lagte syte gjithashtu gjasme qe po qante, e keshtu e benim me rradhe, shume lloj e cuditshme dhe budallek me duket tani :P.

    Gjithashtu loznim me rrasa topi
    pafka, lojra me shtriga, me mbret dhe mbreteresha
    etje
    Ndryshuar për herë të fundit nga *~Rexhina~* : 07-09-2004 më 14:21
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  10. #50
    Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
    Anëtarësuar
    11-05-2003
    Vendndodhja
    tu bo not
    Postime
    1,116
    me top ene me kuklla
    o-le-le firma

  11. #51
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anëtarësuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Kishte nje loje me gur te kuq dhe me ca katrore.Nuk me fteket si quheshte.
    Pastaj mblidheshim te gjithe femijet e mahalles dhe mshifeshim neper shtepi te komshive dhe gjenim njeri tjetrin.
    Pastaj futboll si zakonisht,mirepo luanim femra dhe djem bashke.
    Ahhhhh femijeri!!!!! Mall mall mall.
    Pinku ka te drejte kur thot se jane kohe pa strese.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  12. #52
    -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
    Anëtarësuar
    11-07-2004
    Vendndodhja
    [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
    Postime
    1,042
    eehh Pink fenksss qe na e kujtove femijerine .....

    lojerat me te preferuara;;fillojreta; hapa dollapa gjithe elbasanin;topa luftash hihihihi... por me e preferuara dihet ajo me doktoreshen dhe infermieren kush nga ju nuke ka luajtur??....

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e zeus
    Anëtarësuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Këtu
    Postime
    944
    --------------------------------------------------------------

    Me vollta, me pulla, fillojreta, syllambylla, me pafka ...

    --------------------------------------------------------------
    Në botë ka 10 lloje njerëzish: ata që kuptojnë sistemin binar, dhe ata që nuk e kuptojnë!

  14. #54
    Djali i fisit ASRA Maska e ardi_truss
    Anëtarësuar
    15-06-2005
    Vendndodhja
    te rrapi ne Mashkullore
    Postime
    133
    Citim Postuar më parë nga PINK
    hey kalamaja lol ...

    e mbani mend dikur kur ishim te vegjel dhe jetonim te lumtur ne atdheun tone ...i mbani mend lojrat tona primitive por njekohesisht dhe fantastike ... sidomos ne vere kur kishim pushimet e veres .. dhe luanim nga mengjesi deri ne darke ..

    tani pyetja eshte kjo .. kush kane qene nga lojrat tuaja me te preferuara ?

    meqe e hapa vete e para po e nis une me lojrat e mia te preferuara dhe qe i luanim gjithe diten e dites derisa behej nate

    me kujtohet kur luanim " syllambyllasi " sidomos naten ... para pallatit kishim dhe nje muzeum " muzeu ku e shtyp gazeta e pare zeri i popullit " dhe kuptohet aty kishte peme , ferra .. dhe nje pus lol ... sa qef ishte te luaje naten aty ... apo nuk ishim dhe nja 30 kalamaj pothuajse moshatare .. cuna e goca .. dhe kur kujtoj se beheshim kacurrel njeri me tjetrin .. se nuk na nxinte te gjitheve lol .. sidomos kur futeshim ne pus lololol

    tjeter lojra kane qene ... topa gropash , lol
    dhe nje tjeter .. me kujtohet ,,, topa rrasash ..lol hahahah me nje top i bije rrasave .. funny he

    kaq tani per tani

    rradha juaj forumista ...

    have fun

    Pink
    (op se cme hyri ne sy!jo or ti,spo me lotojne syte!)
    temes:symbyllka,komando,me etiketa(djemte),talashka.etc.
    Qente le te lehin, karavani shkon perpara..!

  15. #55
    ' Maska e Earta
    Anëtarësuar
    11-08-2008
    Postime
    336
    Hm skam pas asnje loje te preferuar, (shkaku i nje ndodhie te keqe) nuk kam dashur te luaj me femijet asnjehere.
    Gjithmone kam ndejt ne shoqrimin e gjyshit tim te dashur, ai me ka shetit, ai ka lujt me mua...ai ka qene cdohere me mua deri ne diten e fundit te jetes se tij, kur une u pata bë 12 vjece... : S
    **** ** ** ***** ** ***!

  16. #56
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-07-2008
    Postime
    273
    Me peta, topa luftash, loje shpiash, yyyyyyyy sa mkishte mar malli ti kujtoja.
    Ehhh sa kohe te bukura.

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Kush kanë qënë lojrat tuaja më të preferuara në fëmijëri?

    lojen me shpia e kisha qef ca qefi pik te dobet un bahesha babi kurse nje shoqeja ime bahesh si mami, ja kaloshim per mrekulli fare LOOL

    PS: por loja qe luja me shum ishte me zarat e guzhinetes baaaaaaaa ca i baja kundershtarit nga 10 metrra ja thyja zarin LOOL

    shnet ish kalamaja (:
    Dhe kau i mirë po s'e ngacmove, s'tërheq në brazdë.

  18. #58
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-07-2008
    Postime
    273
    Hehehhe qe i vogel ti babe paske qen mistrec.
    Po loje shkollash?Un kam pas lujt shum dhe u boja zysha.hahahhah

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Citim Postuar më parë nga ViKi 24 Lexo Postimin
    Hehehhe qe i vogel ti babe paske qen mistrec.
    Po loje shkollash?Un kam pas lujt shum dhe u boja zysha.hahahhah

    po ca mistreci kam qen un!! baj hesap sme lishin me dal nga shpia se plaste sherri naper shkall LOOL


    viki, un kam qen drrejtori se mban mend
    Dhe kau i mirë po s'e ngacmove, s'tërheq në brazdë.

  20. #60
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-07-2008
    Postime
    273
    Citim Postuar më parë nga BaBa Lexo Postimin
    po ca mistreci kam qen un!! baj hesap sme lishin me dal nga shpia se plaste sherri naper shkall LOOL


    viki, un kam qen drrejtori se mban mend
    Uaaaaaaa tani mu kujtua, po si qe tu mheq nga puna ti mua atehere?!

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema të Ngjashme

  1. Lojrat e reja dhe sugjerime se cilen nga ato te provosh
    Nga Gerdi në forumin Lojra në kompjuter
    Përgjigje: 604
    Postimi i Fundit: 20-12-2011, 16:50
  2. Lojrat qe luani
    Nga Xemlo në forumin Lojra në kompjuter
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 03-10-2008, 13:27
  3. Top10 lojrat me te mira per PS2 te te gjitha kohrave
    Nga Gerdi në forumin Lojra në kompjuter
    Përgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 12-04-2006, 13:18
  4. TV-të e preferuara për degjim të muzikës?
    Nga Adriano-10 në forumin Muzika botërore
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 10-01-2006, 13:50
  5. Lojrat Olimpike nga nje sy tjeter
    Nga rolua në forumin Emigracioni
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 09-09-2004, 10:23

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •