Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 60
  1. #1
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Hey kalamaja ...

    hey kalamaja lol ...

    e mbani mend dikur kur ishim te vegjel dhe jetonim te lumtur ne atdheun tone ...i mbani mend lojrat tona primitive por njekohesisht dhe fantastike ... sidomos ne vere kur kishim pushimet e veres .. dhe luanim nga mengjesi deri ne darke ..

    tani pyetja eshte kjo .. kush kane qene nga lojrat tuaja me te preferuara ?

    meqe e hapa vete e para po e nis une me lojrat e mia te preferuara dhe qe i luanim gjithe diten e dites derisa behej nate

    me kujtohet kur luanim " syllambyllasi " sidomos naten ... para pallatit kishim dhe nje muzeum " muzeu ku e shtyp gazeta e pare zeri i popullit " dhe kuptohet aty kishte peme , ferra .. dhe nje pus lol ... sa qef ishte te luaje naten aty ... apo nuk ishim dhe nja 30 kalamaj pothuajse moshatare .. cuna e goca .. dhe kur kujtoj se beheshim kacurrel njeri me tjetrin .. se nuk na nxinte te gjitheve lol .. sidomos kur futeshim ne pus lololol

    tjeter lojra kane qene ... topa gropash , lol
    dhe nje tjeter .. me kujtohet ,,, topa rrasash ..lol hahahah me nje top i bije rrasave .. funny he

    kaq tani per tani

    rradha juaj forumista ...

    have fun

    Pink
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  2. #2
    .:.ClaSSy.:. Maska e GoDDeSS
    Anëtarësuar
    27-12-2002
    Vendndodhja
    Detroit, MI
    Postime
    690
    hapa dollapa lol...sa e kam luajtur un ate loj...gjithashtu "telefon i prishur", po edhe me litar kur hidheshim, pafka....

    sa me ka pelqyer ajo kohe kur isha e vogel...sa te pafajshem qe kemi qene o zot...kur u rritem kaq shpejt??
    And all I can taste is this moment
    And all I can breathe is your life

  3. #3
    Penso sempre a Te
    Anëtarësuar
    07-06-2003
    Vendndodhja
    sull tramonto della mia terra
    Postime
    26
    lojen me peta, telefoni i prishur eh shkuara kjo te kthehesha dhe njehere...

  4. #4
    E.....s Maska e mykonian_1
    Anëtarësuar
    19-04-2003
    Vendndodhja
    gjithkund
    Postime
    33
    po mire po lojen me kupac e keni luajtur ju :Phaahahha
    (y)
    ® E...s1 ®

  5. #5
    * All about ME * Maska e *Mela*
    Anëtarësuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Lost in the darkness
    Postime
    10
    Faleminderit Pink Girl qe na i kujtove ato kohra qe tani jane bere histori per ne...
    Sikur te me ndodhte dhe te isha prap e vogel, do doja te shkoja e te luaja topa djegsi me shoqet e femijerise... me ka marre malli per ate loje, e lujme edhe ketu ne usa me shqiptaret qe e mbajne mend lojen, po prap ishte ndryshe atje. Edhe lojrat me litare, vetem disa kenge mbaj mend une, pothujase shumicen e tyre i kam harruar ....

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-07-2003
    Postime
    726

    Re: Hey kalamaja ...

    Postuar më parë nga Pink_Girl
    hey kalamaja lol ...

    e mbani mend dikur kur ishim te vegjel dhe jetonim te lumtur ne atdheun tone ...i mbani mend lojrat tona primitive por njekohesisht dhe fantastike ... sidomos ne vere kur kishim pushimet e veres .. dhe luanim nga mengjesi deri ne darke ..

    tani pyetja eshte kjo .. kush kane qene nga lojrat tuaja me te preferuara ?

    meqe e hapa vete e para po e nis une me lojrat e mia te preferuara dhe qe i luanim gjithe diten e dites derisa behej nate

    me kujtohet kur luanim " syllambyllasi " sidomos naten ... para pallatit kishim dhe nje muzeum " muzeu ku e shtyp gazeta e pare zeri i popullit " dhe kuptohet aty kishte peme , ferra .. dhe nje pus lol ... sa qef ishte te luaje naten aty ... apo nuk ishim dhe nja 30 kalamaj pothuajse moshatare .. cuna e goca .. dhe kur kujtoj se beheshim kacurrel njeri me tjetrin .. se nuk na nxinte te gjitheve lol .. sidomos kur futeshim ne pus lololol

    tjeter lojra kane qene ... topa gropash , lol
    dhe nje tjeter .. me kujtohet ,,, topa rrasash ..lol hahahah me nje top i bije rrasave .. funny he

    kaq tani per tani

    rradha juaj forumista ...

    have fun

    Pink
    ah moj vajz e di qe me nxorre mallin me kete postim.. e vogel isha shume arakate vetem te luaja e kisha mendjen nga mengjesi e deri ne dark.. gjithmone lagjia ishe e mbushur plot e perplot.. ah ato kohera.. nejse ti mbahem temes.. te gjitha lojrat qe kan ekzistuar ne shqiperi i luaja po me rasa topi.. litar dhe pafka ka qen te preferuart e mia... kur dalim piknik me familjet akoma i luaj keto lorja..
    Be yourself and you will always be in fashion.

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    ohh... do qaj tani... PSE ME KUJTOVE!
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e karamelja
    Anëtarësuar
    06-06-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    211
    Ah ato kohera.Sikur ta ktheje kohen mbas e te luaje ato lojra me shoqet. Kush nuk do te behet femije edhe njehere.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e bledioni
    Anëtarësuar
    01-08-2003
    Vendndodhja
    australi
    Postime
    32
    mua nga gjith lojrat qe kam lojtur ne ate kohe me preferuara ka qene ajo me baba dhe me mama kur i thesha gruas bej punet dhe vere djalin ne gjume domethene kukullen pastaj ajd te fleme se shkoi shume vone hhahahhaha
    te rente rufeja duke ngrene buk me gjalpe pink girl qe hap keto tema me bere te ndez dy cigare pernjihere
    sex & speed
    &&
    sex & speed
    :^smooches
    gje me te bukur
    ska per te rinjt

  10. #10
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Postuar më parë nga bledioni
    mua nga gjith lojrat qe kam lojtur ne ate kohe me preferuara ka qene ajo me baba dhe me mama kur i thesha gruas bej punet dhe vere djalin ne gjume domethene kukullen pastaj ajd te fleme se shkoi shume vone hhahahhaha
    te rente rufeja duke ngrene buk me gjalpe pink girl qe hap keto tema me bere te ndez dy cigare pernjihere

    hahahahaha lol me shkrive me ate " mallkim " qe me ben lol
    pasi jo per gje tani qe po lexoj kete post ... jam duke ngrene buke te thekur me gjalpe .... ;P

    take care bledion
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e bledioni
    Anëtarësuar
    01-08-2003
    Vendndodhja
    australi
    Postime
    32
    hahahhahah ca intuite mi nene do mallkoj veten atehere u martofsha me nji te pasur te shikojme si do gedhihemi neser
    sex & speed
    &&
    sex & speed
    :^smooches
    gje me te bukur
    ska per te rinjt

  12. #12
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anëtarësuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    hahahhaah ,car teme e lezetshme , lojrat e mia te preferuara : hapa dollapa , rezervash (me top kjo) , rrasa-vije ( tashi ne shkodrance keshtu i kemi thene ) , top e grope ( lol) , top e tjegull ( hahahahaha ) , fluturon fluturon ( kete e luanim me pulla , kush fiton me shume kishte me shume pulla ) ........ehhhhhhhhhhh si na e cove zemren peshe moj vajze ........ Se mos me ben te permend ato spektaklet ne televizor ne kohen e vitit te ri , me humor dhe kenge ............eheeeeeee , sa ndryshe eshte tani

  13. #13
    Andi Maska e AlametCuni
    Anëtarësuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    34
    Shume nice kjo tema

    Lojrat e mija te preferuara kan qen Hapa Dollapa, apaapap gjynaf kush rrinte kerkonte kalamajt e tjere :P
    Kala Dibrance, kalaucash ene etje etj se spo me kujtohen :P
    Shifena kalamaja
    Andi

  14. #14
    PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
    Anëtarësuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Chelsea
    Postime
    1,688
    Alameto
    Sa e kam pas lujt lojen kalaucash! Hallall ma kujtove vlla!

    Te tjerat jan ----Pafka, Me litar,Topa Luftash kam pasur edhe te tjera por keto i luaja me shpesh se i luashin vetem gocat !

    {Sinqerisht Driloni}
    Jam JETUS jo TREGUS!.

  15. #15
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    cfare loje ka qene kjo me pafka *** ???
    na kujtoni nje cik people ...

    Pink
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e dolcecandy
    Anëtarësuar
    01-08-2003
    Postime
    102
    Une nuk di si ta shpejgoj mire se kane kaluar shume vjet po do pepiqem . Kur vizatonim 6 katrora dhe pasqyren perpara obborrit ose pallatit tone dhe me nje kembe edhe nje pllake te vogel shtyn pllaken dhe ki kujdes mos te preki vijat as pllaka as kemba jote. Dhe pastaj gjate lojes ka sfida te tjera. Si psh te vish 4 here ose me shume reth e rrotull me nje kembe pa prekur vijat. Pastaj arrin tek paqyra e me radh. Loje me pafka ka shume si psh lepurishi qe eshte loje e gjate. Me duket te tjerat jane toka e plot te tjera.
    Lol Pink kaq mire di ta shpjegoj une jo me shume
    Po shume teme e mire na mallenjeve
    Be civil to all; sociable to many; familiar with few; friend to one; enemy to none.

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e R2T
    Anëtarësuar
    18-04-2003
    Postime
    1,061
    Si cun trazovac loja ime e preferuar ishte gjate veres: Ti vidhnim rrushin gjitonit, ose qershite te Viroi. Pastaj luanim me tubo dhe kausha, vitet e fundi doli dhe nje loje me shiringa qe i gjenim ne spital dhe lagnim njeri tjetrin me uje me to.
    Loja me fantastike fare ishin lojrat me shpata kunder lagjes komshie. Sa shpata druri ne koke kam ngrene aq te mira paca. Po karrocat me guzhineta, qe na ndiqte polici i lagjes kemb pas kembe ne mes te drekes....po ne dimer kur hidhnim uje para pallatit ne darke qe te behej akull ne mengjes e te rreshkitnim.

    Po lojrat me te futme:- kur futnim nje gure poshte nje kartoni dhe e linim ne trotuar qe ti binte ndonje gjysh plak me kembe e te paralizohej. Po kur i binim ziles ne pallat dhe iknim me vrap...po kur u dergonim telegrame fallco njerezve ne poste. Kur dolen ato pellciteset (fishekzjarret) e verdha 100 lekeshe qe i futnim ne portokalle, i ndiznim dhe ua hidhnim njerezve nga dritarja brenda ne shtepi tu pellciste portokallja ne tavoline. Po kur lyenim shkallet e pallatit me vaj qe te rreshkitnin njerezit. Po ur lidhnim 10 lekshet me pe dhe i vinim ne ane te rruges ti gjenin njerzit dhe i terhiqnim sa afroheshin......

    eh sa pislliqe ka pasur femijeria....
    Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

  18. #18
    ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
    Anëtarësuar
    07-06-2003
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    565
    Postuar më parë nga Pink_Girl
    cfare loje ka qene kjo me pafka *** ???
    na kujtoni nje cik people ...

    Pink
    Pink, Disa i thone peta, disa i thone pafka. Ne Tirane e quanim peta, dhe luhet me nje gure (qe eshte i holle, pak i rende), dhe me nje kembe duhet ta hedhesh neper kutite e vizatuara ne toke. Te kujtohet tani....?
    Cuteness !

  19. #19
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    ...amon me lojnat e feminis,kush i harro,po kto kalamojt e sotçem rrine duke lujt me PlayStation...PlayStation-i jone ishin kompjuterat me xhetona 50-leksh qe pastaj u ben 100 lek...po t'i lejm keto se jane teknollgji e larte e viteve te para '90 ...nuk kam per t'i harru kurre lojrat me kopaca,letra çemçakizi e paketa cigaresh boshe qe i mlidhnim rrugeve...krrabat e llastikut qe gjujshim plumçet dhe llastiqet e spitalit me zorr i gjenim,se me llastik mbathjesh nuk shkote larg plumçi...nuk kam per ta harruar kurre "Ferrarin" tim me guzhinjeta ...nuk do te harroj kurre dhe lojen "Komando"(nuk e di nese e mbani mend) ku ndaheshim ne dy skuadra 5 me 5,dhe merrnim armet tone prej kauçuku qe i prodhonte Nsh Durresi...eh sa femijeri e bukur ...
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e CHAKALLI
    Anëtarësuar
    18-01-2003
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    35
    Te them te drejten nuk kam pas ndonje loj te preferuar .them se nje e kisha po me shum ishte per jet a vdekje .
    loja ishte kjo .
    Po ju nuk mendoj ta keni luajtur .

    duhet te shkoje nga nje shtepin ne nje tjeter (shuku ,miku,i aferm etj) dhe kete duhet ta beje para se te perendonte dielli se me te shqyeshe nga ndonje kafshe e eger (ujk .ari.chakall. ose ndonje KETER me terbim )
    kjo ishte loja ime e vetme (jo se me pelqente ta luaja se nja dy shoket e mi (pas rrahmet ) e dini mo ,
    vetm corapen kishin gjet nga njeri .

    me pak fjal kjo ka qen loja ime .
    pak eksituse apo jo ,sidomos kur e luan kur je 7 vjec
    me respekt
    vini+=+CHAKALLI
    koha eshte si nje shpat,po nuk e preve te pret.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Lojrat e reja dhe sugjerime se cilen nga ato te provosh
    Nga Gerdi në forumin Lojra në kompjuter
    Përgjigje: 604
    Postimi i Fundit: 20-12-2011, 16:50
  2. Lojrat qe luani
    Nga Xemlo në forumin Lojra në kompjuter
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 03-10-2008, 13:27
  3. Top10 lojrat me te mira per PS2 te te gjitha kohrave
    Nga Gerdi në forumin Lojra në kompjuter
    Përgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 12-04-2006, 13:18
  4. TV-të e preferuara për degjim të muzikës?
    Nga Adriano-10 në forumin Muzika botërore
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 10-01-2006, 13:50
  5. Lojrat Olimpike nga nje sy tjeter
    Nga rolua në forumin Emigracioni
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 09-09-2004, 10:23

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •