Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 60
 1. #41
  +dA bEzT+
  Antarsuar
  31-10-2003
  Vendndodhja
  ~nZ~
  Postime
  231
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Una kom pas qef ate me shishe kujt i binte shishja ja fusje ndhappp

 2. #42
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-07-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Mosha
  37
  Postime
  31
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  hahaha shume teme e bukur..une e di qe ne kete forum ka shume nga fieri, dhe prandaj mabse ndokush mund te me ndihmoje per te me thenbe si njihet kjo loje ne rrethet e tjera..BIXHA, i thoshim ne ( una e kam kaluar femijerine ne Fier) Behej nje pirg me peta njera mbi tjeteren(10 cope) , che i godisje me nje pete tjeter..., duhej ti dogsije ne shenje , dhe vetm po ti rrezoje te gjitha kishe te drejten te vashdoje lojen...
  pervec kesaj me ka pelyqer shume edhe nje loje tjeter qe e luaja shpesh TOKASH.Behej nje rreth i madh dhe ndahej ne aq pjese sa lojtare merrninpjese ne loje.Me nje shkop te gjate duhej qe nga toka jote, te zgjasje doren dhe te merrje sa me shume toke nga tjetri...i kujtohet njeriut??
  terranovesca

 3. #43
  PSIKOLOGJI Maska e Ermali-AL.....
  Antarsuar
  30-12-2003
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Me kembe calke , me ashike . me symbyllka , etj ,
  C'do gje eshte nje gje , dhe asgjeja eshte nje gje !

  DYNJAJA pa FUND....

 4. #44
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime n 19 postime
  koman , gjithashtu dhe volejboll qe si rrjete ngaqe nuk kishim, ishin rrethinat me gjemba metalike te nje baceje. Hajde zhyte topin po deshe.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 5. #45
  Perjashtuar Maska e Dito
  Antarsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime

  Loja ime e preferuar ne femijerine e hershme

  Si nje femije i prape qe kam qene nuk lija mangut dhe lojrat te cilat akoma i pelqej dhe sot.: LOja qe me terhiqte me fort ishte te thyeja xhamat e komshillareve dhe te shkolles ku mesoja gje per te cilen rrihesha cdo dy dite: mbaj mend me sollen dhe policin ne shkolle per te me kallur daten dhe vertet kur ka ardhur polici mire qe se bera ne breke. Ju do thoni ama loje paska qene, per mua po ishte dhe ishte nje loje mjaft e kendeshme kur degjoja xhamin te thyej ashtu rremujshem mbi asfalt apo ne toke, Nejse iken ato kohera besoj sdo thyej me xhama.

 6. #46
  ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
  Antarsuar
  09-08-2004
  Vendndodhja
  ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
  Postime
  503
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  ahhh ato kohra te bukura!!! rrofsh pinko qe na i kujtove
  per zotin mu perloten syte kur i lexova te gjitha postimet e bera nga ju
  ahhh thashe me vete sikur te kthehej edhe njehere ajo kohe ku vetem qeshje edhe ishe e lumtur me nje jete te thjeshte femijnore.

  Per sa i perket temes une i kam luajtur te gjitha lojrat me shoket e shoqet e lagjes por me te preferuarat kane qene si hapa dollapa, pafkat, me rrasa topi, nje dhe veten e shume te tjera..keto kane qene caste te bukura qe me vertete sharrohen kurre....
  Ndryshuar pr her t fundit nga sweet_babe : 06-09-2004 m 00:23
  ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

 7. #47
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-09-2004
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  sa gjynaf me vjen per ju :P
  une dhe kur kame qene e vogel skame luajtur asnje here (isha e pjekur)
  e shihja boten ndryshe nga femijet e tjere per mua lojrat kane qene humbje kohe athere kur ju luanit une shkruaja romane dashurie ehhhhhhhhhhh kame qene shume femij i mbare nejse se lash ca si nam ika nje here bye vazhdoni luani ju

 8. #48
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  LOL
  how funny eshte kjo .. hap temen dhe shoh qe e paskam hap vete kete 1 vit me pare .. and here we are again :PP

  sa do doja nje here te vetme te takoja dhe njehere te gjithe ato kalamaja qe kalova nga vitet me te bukura te jetes sime .. femirise ..( sa nostalgji qe kam )
  sikur te ishte e mundur te behej nje riunion si ketej ne usa ...dhe me te gjithe ato shoke dhe shoqe qe kam pasur dikur ne tirane ..do ishte gjeja me e mrekullueshme qe mund te ndodhte .. megjithate dua te permend disa nga shoqeria ime e lagjes alidemi ne tirone
  Gledi ( zhulsin) , Tani ( Pinxho) , Blandi ( futbollisti qe tani luan per gjermanine ) , Tina ( llastica , my best friend ) .. Erjona , Denada ( bullica ).. Evisi , Denisa , Kejda , Mona , Alisa , dy vellezerit Elvisi dhe Juli ..Koli , Genti , Altini ( pallaveshi ... e kisha dhe ne klase ) ,, Fredi ( Kingu) ..Arjani , Igli , Olti , Albani , Klodi ( shtangisti ) Idelini , Edi ... e shummee te tjere

  ato ishin kohet me te lumtura dhe pa strese :PP

  i pershendes te gjithe kudo ku jane neper bote

  i love u ... all
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 9. #49
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  aww gjithmone do ta kujtojm femijerine me nostalgji :P

  Kam lozur shume lloj lojrash, dhe nganjehere i shpiknim vete. Mbaj mend qe nje shoqe qe erdhi nga greqia na tregoj nje loj qe lozet me llastik. Pshm mer nje llastik 40-50 cm dhe lidh anat (how can i explain it, the ends you tie them). The ndahemi ne grup, dy veta duhen te rin anash dhe llastikun duhet ta vendosnin tek kembet, dhe nje nga shoqet duhet te hidhej 10 ere pa prekur llastikun, pastaj kur kalon sfiden e pare, llastikun e ngre me lart etje...mbaj mend qe gjithmone loznim tek shkallet, shume gjitone kishin problem te hynin se zinim rrugen. Nganjehere lozja me motrat dhe kushuririn ne shpi...kishim nje dollap shume te madh tek dhoma e prinderve, dhe hypnim lart dhe hidheshim ne krevat, te dukej vetja sikur po fluturoje lol...me motren e vogel dhe nje nga motrat e medhaja loznim nje loje shume te cuditshme, benim gjasme qe po vdisnim ose ishim te plagosura keq dhe njera nga ne duhet te na kuronte, une me motren e madhe ne fillim mundoheshim te zhgenjejm motren e vogel, benim gjasme qe me vertet s'do jetonim, lagnim syte, qe te dukeshin si lote, dhe motra ime e vogel ne fillim e morri serjozisht por diten tjeter e poshtra bente gjasme qe na besonte dhe lagte syte gjithashtu gjasme qe po qante, e keshtu e benim me rradhe, shume lloj e cuditshme dhe budallek me duket tani :P.

  Gjithashtu loznim me rrasa topi
  pafka, lojra me shtriga, me mbret dhe mbreteresha
  etje
  Ndryshuar pr her t fundit nga *~Rexhina~* : 07-09-2004 m 14:21
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 10. #50
  Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
  Antarsuar
  11-05-2003
  Vendndodhja
  tu bo not
  Postime
  1,116
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  me top ene me kuklla
  o-le-le firma

 11. #51
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  Kishte nje loje me gur te kuq dhe me ca katrore.Nuk me fteket si quheshte.
  Pastaj mblidheshim te gjithe femijet e mahalles dhe mshifeshim neper shtepi te komshive dhe gjenim njeri tjetrin.
  Pastaj futboll si zakonisht,mirepo luanim femra dhe djem bashke.
  Ahhhhh femijeri!!!!! Mall mall mall.
  Pinku ka te drejte kur thot se jane kohe pa strese.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 12. #52
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Antarsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  33
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  eehh Pink fenksss qe na e kujtove femijerine .....

  lojerat me te preferuara;;fillojreta; hapa dollapa gjithe elbasanin;topa luftash hihihihi... por me e preferuara dihet ajo me doktoreshen dhe infermieren kush nga ju nuke ka luajtur??....

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e zeus
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Ktu
  Mosha
  41
  Postime
  927
  Faleminderit
  3
  2 falenderime n 2 postime
  --------------------------------------------------------------

  Me vollta, me pulla, fillojreta, syllambylla, me pafka ...

  --------------------------------------------------------------
  N bot ka 10 lloje njerzish: ata q kuptojn sistemin binar, dhe ata q nuk e kuptojn!

 14. #54
  Djali i fisit ASRA Maska e ardi_truss
  Antarsuar
  15-06-2005
  Vendndodhja
  te rrapi ne Mashkullore
  Postime
  133
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga PINK
  hey kalamaja lol ...

  e mbani mend dikur kur ishim te vegjel dhe jetonim te lumtur ne atdheun tone ...i mbani mend lojrat tona primitive por njekohesisht dhe fantastike ... sidomos ne vere kur kishim pushimet e veres .. dhe luanim nga mengjesi deri ne darke ..

  tani pyetja eshte kjo .. kush kane qene nga lojrat tuaja me te preferuara ?

  meqe e hapa vete e para po e nis une me lojrat e mia te preferuara dhe qe i luanim gjithe diten e dites derisa behej nate

  me kujtohet kur luanim " syllambyllasi " sidomos naten ... para pallatit kishim dhe nje muzeum " muzeu ku e shtyp gazeta e pare zeri i popullit " dhe kuptohet aty kishte peme , ferra .. dhe nje pus lol ... sa qef ishte te luaje naten aty ... apo nuk ishim dhe nja 30 kalamaj pothuajse moshatare .. cuna e goca .. dhe kur kujtoj se beheshim kacurrel njeri me tjetrin .. se nuk na nxinte te gjitheve lol .. sidomos kur futeshim ne pus lololol

  tjeter lojra kane qene ... topa gropash , lol
  dhe nje tjeter .. me kujtohet ,,, topa rrasash ..lol hahahah me nje top i bije rrasave .. funny he

  kaq tani per tani

  rradha juaj forumista ...

  have fun

  Pink
  (op se cme hyri ne sy!jo or ti,spo me lotojne syte!)
  temes:symbyllka,komando,me etiketa(djemte),talashka.etc.
  Qente le te lehin, karavani shkon perpara..!

 15. #55
  ' Maska e Earta
  Antarsuar
  11-08-2008
  Postime
  339
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Hm skam pas asnje loje te preferuar, (shkaku i nje ndodhie te keqe) nuk kam dashur te luaj me femijet asnjehere.
  Gjithmone kam ndejt ne shoqrimin e gjyshit tim te dashur, ai me ka shetit, ai ka lujt me mua...ai ka qene cdohere me mua deri ne diten e fundit te jetes se tij, kur une u pata b 12 vjece... : S
  **** ** ** ***** ** ***!

 16. #56
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-07-2008
  Postime
  273
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Me peta, topa luftash, loje shpiash, yyyyyyyy sa mkishte mar malli ti kujtoja.
  Ehhh sa kohe te bukura.

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  33
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime n 21 postime
  Kush kan qn lojrat tuaja m t preferuara n fmijri?

  lojen me shpia e kisha qef ca qefi pik te dobet un bahesha babi kurse nje shoqeja ime bahesh si mami, ja kaloshim per mrekulli fare LOOL

  PS: por loja qe luja me shum ishte me zarat e guzhinetes baaaaaaaa ca i baja kundershtarit nga 10 metrra ja thyja zarin LOOL

  shnet ish kalamaja (:
  Dhe kau i mir po s'e ngacmove, s'trheq n brazd.

 18. #58
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-07-2008
  Postime
  273
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Hehehhe qe i vogel ti babe paske qen mistrec.
  Po loje shkollash?Un kam pas lujt shum dhe u boja zysha.hahahhah

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  33
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga ViKi 24 Lexo Postimin
  Hehehhe qe i vogel ti babe paske qen mistrec.
  Po loje shkollash?Un kam pas lujt shum dhe u boja zysha.hahahhah

  po ca mistreci kam qen un!! baj hesap sme lishin me dal nga shpia se plaste sherri naper shkall LOOL


  viki, un kam qen drrejtori se mban mend
  Dhe kau i mir po s'e ngacmove, s'trheq n brazd.

 20. #60
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-07-2008
  Postime
  273
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga BaBa Lexo Postimin
  po ca mistreci kam qen un!! baj hesap sme lishin me dal nga shpia se plaste sherri naper shkall LOOL


  viki, un kam qen drrejtori se mban mend
  Uaaaaaaa tani mu kujtua, po si qe tu mheq nga puna ti mua atehere?!

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema t Ngjashme

 1. Lojrat e reja dhe sugjerime se cilen nga ato te provosh
  Nga Gerdi n forumin Lojra n kompjuter
  Prgjigje: 604
  Postimi i Fundit: 20-12-2011, 15:50
 2. Lojrat qe luani
  Nga Xemlo n forumin Lojra n kompjuter
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 03-10-2008, 13:27
 3. Top10 lojrat me te mira per PS2 te te gjitha kohrave
  Nga Gerdi n forumin Lojra n kompjuter
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 12-04-2006, 13:18
 4. TV-t e preferuara pr degjim t muziks?
  Nga Adriano-10 n forumin Muzika botrore
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-01-2006, 12:50
 5. Lojrat Olimpike nga nje sy tjeter
  Nga rolua n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-09-2004, 10:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •