Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 60
 1. #21
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Postuar m par nga Sirena_E_Vogel
  Pink, Disa i thone peta, disa i thone pafka. Ne Tirane e quanim peta, dhe luhet me nje gure (qe eshte i holle, pak i rende), dhe me nje kembe duhet ta hedhesh neper kutite e vizatuara ne toke. Te kujtohet tani....?

  hahahah me kujtohet tani ... loja me peta ... ka qene fun ta luaje sidomos kur te binte peta afer shume me vijen dhe me stil duhej te futje kemben ta nxirrje qe andej ...

  eh ato kohera ... sa te lumtur qe ishim ..;P

  Pink
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 2. #22
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Po kur ishit te vegjel fare, e mbani mend kur luanit "Roza Rozina" ????

  Roza Rozina
  celin trendafila,
  bashke me zambakun,
  edhe lule t'jera,
  kush i do kto lule,
  tasi me fasule,
  gota me raki,
  "Gezuar Vitin E Ri"
  Cuteness !

 3. #23
  Caesar Tulipanus Maska e Julius
  Antarsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave.
  Postime
  1,768
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Interesante kjo tema. Rrofsh o Pink qe na kujton te kaluaren!
  Meqe sic po e marr vesh femijerine e kemi kaluar ne te njejtin qytet me R2T pra ne Gjirokaster lojrat e mia ishin te njejta me ato atje.Lojrat me shpata ishin njesh fare mbaj mend qe isha ne lagjen qe kishte nje pike strategjike per te mbrojturm, kodren e shtufit! Fantastike fare, kur u benim prita atyre qe vinin per te na zene kalane , hapnim gropa qe te binin brenda ngjiteshim ne peme dhe i zinim rrob. Nga lojrat e tjera ishin lojrat me pulla apo me gjyle si i thone gjirokastritet, topa gropa, poce fshehur, loja tokash ishin vite fantastike ato te femijerise!
  Ezekiel 25-17.

 4. #24
  i/e larguar
  Antarsuar
  16-10-2003
  Vendndodhja
  italy
  Mosha
  29
  Postime
  94
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  loja qe me pelqente jasht mase te luaja me kukulla ose te dilja perjashta te oborri i shtepis dhe loznim me femij te tjere shtepiash ose kur beja ato tortat aq te mira me balt dhe siper i veja gjethe etj... kan qen ditet me te bukura te jetes time
  tani rri gjith diten ne shkolle duke mesuar..

 5. #25
  ecchime..... Maska e Pidocchio
  Antarsuar
  07-11-2002
  Vendndodhja
  Venezia (IT)
  Mosha
  41
  Postime
  221
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Sa do te doja te kthehesha dhe njehere femije....
  keni parasysh femijet ? gjithmon te qeshur te paprekshem nga hallet e jetes , ne ate boten e tyre ku ska vend per problemet e perditshme te jetes. ku e vetmja bukuri eshte ajo te jesh femije.

  nje humorist ketu ne itali ( kruska Zileg) thot : voglio torna bambino... za do te doja dhe une ... po ju?
  :jSorridi alla vita la vita ti sorride....

 6. #26
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Postuar m par nga bimba_tenera
  loja qe me pelqente jasht mase te luaja me kukulla ose te dilja perjashta te oborri i shtepis dhe loznim me femij te tjere shtepiash ose kur beja ato tortat aq te mira me balt dhe siper i veja gjethe etj... kan qen ditet me te bukura te jetes time
  tani rri gjith diten ne shkolle duke mesuar..
  Ate loje e mbaj mend edhe une, benim shtepia te
  vogla dhe e ftonim njera tjetren per vizita, e kishim
  konkurs, kush te kishte shtepine me te mire...
  Po ato kohera kane ikur tani, cti besh....
  Cuteness !

 7. #27
  Shkodran Maska e BOY_UK
  Antarsuar
  18-06-2003
  Vendndodhja
  London
  Mosha
  32
  Postime
  218
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  ee kohet e vjetra na kujtohen po cte bejm duhet ti kalojm ske cbejme ju pershednes te gjith

 8. #28
  s'du Maska e Lela01
  Antarsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  ku m'do qefi
  Postime
  146
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mua me pelqente shume topa djegsi, me peta edhe hapa dollapa, sidomos kur pasi ishim fshehur nderronim rrobat edhe nxirrrnim krahet pa dashje gjasme edhe ai qe kishte mbyllur thoshte emrin gabim.... s'kishte gezim me te madh per ne kur dilnim pastaj edhe bertisnim: Anallim loje, anallim loje.....
  Sa bukur eeee? Une ne fakt sa here shkoj ne Shqiperi prape lujme me kalamajte e pallatit (jane sa mu eee po une i them kalamaja te gjithve) me shume lujme topa djegsi e noi her edhe hapa dollapa...
  Nqs je i lumtur mos bertit
  se trishtimi e ka gjumin e lehte....

 9. #29
  pa emer Maska e Shkoder_Gurl
  Antarsuar
  29-01-2003
  Vendndodhja
  ne boten time
  Postime
  398
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  sa do doja te k'theja kohen mbrapsh
  ne lujshim me kanop, rrasavije, rezerva,benim gara me vrap, hapadollapa, i shkreti ai qe do na gjente ne, se iknim edhe neper lagjet e tjera per tu fshehur, por kur ndryshonim rrobat dhe kepucet e njeri-tjetrit per te na ngaterruar. kur behejsh dark mblidheshim te gjith fmit e pallatatit ne kat te 5. ate e kishim si vendin e mbledhjes...rrinim e tregonim barcaleta ose historira si pershembull per shtrigen...kishim nje plak ne lagje qe e kishim frik dhe e therrisnim shtrig...shtriga beri kshu e shtriga beri ashtu
  ne qefin tim

 10. #30
  E & A 4 ever Maska e XxAlesiAxX
  Antarsuar
  03-01-2004
  Vendndodhja
  ~*~UsA~*~
  Mosha
  32
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 her n 1 postim
  amon se kemi lujt ne! Na ka morr malli per ato lojrat.
  Femijet tani ngelen duke lujt playstation, e duke ndejt brenda
  gjith diten, do qerrohen fare ndonje dite!

  Nesej, mu me ka pelqy loja me Litar, me peta ( pafka) Sylla mbylla ( hapa dollapa) Telefoni prishur, Topa Gropa, Dy Veta ne Lam ( se mbaj mend mire) Me Top, Kala Dibrance,
  Dhe se c'ishte nje loje me Policin, spiunin, Avokatin, dhe genjeshtarin, i shkruanim ne nje leter te vogel, ju kujtohet?
  Ose me Denime.

  Ose kur benim koncerte te gjith kalamojt e pallatit, ose benim mise. hhehe lol

  Shume kujtime te bukura!


  :~* ~*~T!RoNcE_s!_ShP!Rt~*~ :~*

 11. #31
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime n 92 postime
  Pr do femij, t gjitha lojrat jan t preferuara, por mua n fmijri m ka pas plqyer shum t luaja "badminton" (mbase nga emri nuk ju bie n t, por do vendos foton m posht) .
  Dita q babi m bleu "raketat" (750 lek t vjetra...lol tek Dyqani i Sportit) , ka qen nj nga ditt m t lumtura ...prderisa e kujtoj edhe tani.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Where does a thought go when it's forgotten?

 12. #32
  pogradecare Maska e BarBie_GirL
  Antarsuar
  21-09-2003
  Postime
  257
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  hemmmm ato lojrat qe losja un kur kam qene e locke kane qene:
  me komicalka(me peta),syllambyllka,telefon i prishur,me te kapura,me shtepira :P,Topa djeksi,me kanae ,me topa ngjyra :P
  eee tashi smbaj mend ce u rrita skaa me :P
  --------------------------

 13. #33
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON
  Pr do femij, t gjitha lojrat jan t preferuara, por mua n fmijri m ka pas plqyer shum t luaja "badminton" (mbase nga emri nuk ju bie n t, por do vendos foton m posht) .
  Dita q babi m bleu "raketat" (750 lek t vjetra...lol tek Dyqani i Sportit) , ka qen nj nga ditt m t lumtura ...prderisa e kujtoj edhe tani.
  looool korasone, dhe une e kam dashur shume kete edhe nje tabele ping pongu me ka pas rene per vit te ri ne pako (per nxenesit e dalluar hahha)..me kujtove mamin qe na fliste "me thyet xhamat e bufese, ju vrava fare!"

 14. #34
  ......................... Maska e Pogradecari
  Antarsuar
  15-10-2002
  Vendndodhja
  a
  Postime
  542
  Faleminderit
  6
  9 falenderime n 7 postime

  Thumbs up

  sa here qe luaja
  ne mes te beharit e me jave te tera pa rene shi kur cdo gje ishte e thate une kthehesha ne shtepi gjithe BALTE dhe mamaja me pyeste "aman ku e gjen kete balten" dhe une tani po e pyes vetem "vertet ku e gjija balten"

 15. #35
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime n 92 postime
  Citim Postuar m par nga Larsus
  looool korasone, dhe une e kam dashur shume kete edhe nje tabele ping pongu me ka pas rene per vit te ri ne pako (per nxenesit e dalluar hahha)..me kujtove mamin qe na fliste "me thyet xhamat e bufese, ju vrava fare!"
  O Larsusiiii...lol
  T t pyes pr lojn e ping-pongut q t ka rn n pako.
  Mos e ke pas me nj pallask jeshile e tjetrn te kuqe?
  Oh, se harrova...edhe topin e bardh.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 16. #36
  Maska e Administrator1
  Antarsuar
  09-03-2004
  Vendndodhja
  Mbi tok
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON
  Pr do femij, t gjitha lojrat jan t preferuara, por mua n fmijri m ka pas plqyer shum t luaja "badminton" (mbase nga emri nuk ju bie n t, por do vendos foton m posht) .
  Dita q babi m bleu "raketat" (750 lek t vjetra...lol tek Dyqani i Sportit) , ka qen nj nga ditt m t lumtura ...prderisa e kujtoj edhe tani.
  E ku ishte ky ''Dyqani i Sportit'' o Corazon????

  ADMINISTRATOR1

 17. #37
  seksi dhe i rrezikshem Maska e qerosi
  Antarsuar
  15-03-2004
  Vendndodhja
  dhome e guzhine
  Postime
  233
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Kur isha femije kam pasur pasion cdo sport shqiptar, me pelqente te aktivizohesha ne lojrat olimpike me lagje.
  Psh, ja disa nga lojrat e kategorise se rendeundje me femijet e tjere, lufte me gura, me shpata,me llastiqe me gura(se me tela, keto vareshin sipas sezonit)
  Kurse lojra zbavitese, edukuese, dhe instiktivore kemi pasur:
  Guraleca,rrasa vija,murlan, pese katesh, litar,telefoni i prish, komando,topa gropa,shkopa cingla,hapa dollapa, nje takimshe, vjedhje e SMT-se, ose PTT_se, edhe shume, shume te tjera!

  Lojrat e bixhozit(keto ilegale) kane qene: luanim koqola me pulla(komqa) ose 10 lekesha(ose sipas prerjes se lekut), me te dredhur qindarkat,ose nje loje shume e vjeter qe sot kemi vetem disa kujtime si fakte sepse nuk eshte trasheguar brezave te rinj ka qene kjo, ne merrnim kapaket e kutiave te bojes se kepuceve i mbushnim me argjil(balte) e thanim balten dhe Ky "objekt"ishte perfekt per ta hedhur si rrase. Ngaqe ne ishim te varfer, si "valute" ne perdornim siperfaqet e kutiave te shkrepseve( qe ishin "djeteshe") dhe te mbrapmet(ishin "peseshe"), por kjo prap varej nga lloji i shkrepseve.
  Per momentin kaq mund te kujtoj!
  Ergo cogito, ergo sum!

 18. #38
  e kitht Maska e Rebele
  Antarsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpr
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  ahhh femijeria
  mbaj mend kur i benim modele flokesh njera-tjetres dhe betoheshim qe te gjitha do beheshim parukjere kur te rriteshim
  pastaj ishin lojrat "Miss Lagja" ...
  te tjera qe kam laujtur kane qene mos u nxe, syllambylltazi ne mes te nates na dukej sikur shihnim fantazma...
  ah well, good times, good times.,

 19. #39
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-09-2004
  Vendndodhja
  belgique
  Postime
  53
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  lojrat

  loja me e bukur e femijeris time ka qen loja me karoca me kuzhineta dhe me loja luftash kur gjuanim me plisa dheu pasi leronte aren traktori :-) dmth brezi im kenaqej me pak lol

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Per mua sdi kur kam qen 6 Vjec. kam luajt me Kompjuter Jo sikur sot si PC- por Games ( Nintendo ) luajsha Super Mario 3 me pelqente shum tani . tjeter ka qen Futboll pak i Dashurum ne 1989* Mo edhe tjeter sme kujtohet.
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Lojrat e reja dhe sugjerime se cilen nga ato te provosh
  Nga Gerdi n forumin Lojra n kompjuter
  Prgjigje: 604
  Postimi i Fundit: 20-12-2011, 15:50
 2. Lojrat qe luani
  Nga Xemlo n forumin Lojra n kompjuter
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 03-10-2008, 13:27
 3. Top10 lojrat me te mira per PS2 te te gjitha kohrave
  Nga Gerdi n forumin Lojra n kompjuter
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 12-04-2006, 13:18
 4. TV-t e preferuara pr degjim t muziks?
  Nga Adriano-10 n forumin Muzika botrore
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-01-2006, 12:50
 5. Lojrat Olimpike nga nje sy tjeter
  Nga rolua n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-09-2004, 10:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •