Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 37 prej 37
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-03-2004
    Postime
    8
    Ju pershendes

    Pyetja/et e mia :

    1. Cilen Image duhet te terheq ?

    2. A eshte e mundur me kete/keto Image ti boot(esh) nga nje USB-Stick

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e sircam
    Anėtarėsuar
    20-06-2003
    Vendndodhja
    Thessaloniki Greece
    Postime
    26
    Nqs perdoren Dreambox mundet te besh boot nga USB-Stick .Per me shume shiko ne http://www.dreambox.net.au/firmware.html
    Ne keto momente DreamBox eshte marresi dixhital me i persosur,kane arritur te krijuar emulator per Sky-Italia,dmth mundet te shikosh xhaba pa perdorur karte dixhitale te gjithe paketen e SkyItalias.
    Pervec kesaj mundet te besh edhe kart-sharing dmth mundet te blesh nje karte dixhitale psh Sky edhe ta ndash me miqte tend kodet e kartes nepermjet internetit.

  3. #23
    Mi lav ja. Maska e Eminemka
    Anėtarėsuar
    27-06-2004
    Vendndodhja
    Boston,Ma ( me white-shefqetin--shadow))) :)
    Postime
    464
    KJO EKZISTON POR TI DUHET TE GJESH APARATIN OSE TA BLESH OSE TE KERKOSH SKEMEN NE KOMPJUTER NE DISA FAQE NE TE CILAT GJENDEN KODET E KARTAVE PER TA BERE DUHET DUHET TE JESH EKSPERT POR PO PUNOVE E BEN
    www.satcruiser.com/support.htm

  4. #24
    Dynamic Maska e good devil
    Anėtarėsuar
    23-12-2002
    Vendndodhja
    jgyuery
    Postime
    260
    allal rrofshi
    Forumi ėshtė tepėr i ngarkuar nė kėtė moment. Ju lutemi na vizitoni mė vonė.

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-07-2004
    Postime
    2

    Thumbs up ke nevoje per:

    ajo qe te duhet eshte nje programator i cili lidhet me pc me ane te usb psh:
    http://www.infinityusb.com/default.a...ts&ProductID=1

    me pas do te duhet te gjesh kodet e hapjes se kanaleve ne satelite te ndryshem psh: http://www.funfiles.cc/index.php?act...ge&language=en

    pyetja qe kam per ty eshte cfar aparati digital ke dhe cfar Moduli (CAM) perdor ?

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Delil
    Anėtarėsuar
    12-04-2003
    Postime
    36

    Pyetje

    1-Aparati eshte Humax Va Fox
    2-Moduli eshte Viaccess 1
    3-Perdoret ne pergjithesi per kanalet e Ab Sat
    4-Mund edhe te perdoret per Multivision por nuk pershtatet dhe aq mire.
    5-Mund te punoje me Me Golden Card ose edhe me Funcard.
    6-Kodet e ketyre buqetave ndrohen shpesh.
    Nese ke mundesi te me sqarosh vetem dy gjera.
    1-Si mund ti montoj kodet Bin dhe Hex me Fun Card me ane te nje Aparati karikues qe quhet Pin Mouse ose edhe me ndonje tjeter.
    2-Ku mund te downlodoj kodet e pershtatshme per Fun Card per aparatet Humax.
    Kaq,rrofsh.
    Me rrespekt,Delil

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-09-2004
    Postime
    253

    Question which cam

    kam degjuar per nje cam te re matrix revolution , aktualisht nuk perdor asnje cam
    cfare me keshilloni te blej. mua me intereson kampionati anglez italian chempions leage,nuk e di nese matrix cam hap kanale ku mund te shikoj ndonje prej tyre.

    gjithashtu rrjetet mediaset dhe rai disa programe i mbyllin, jam kurioz te di nese martix i hap ne te tilla raste!
    tnx in advance

  8. #28
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    08-07-2003
    Vendndodhja
    London
    Postime
    70
    matrix revolution seshte e keqe, un perdor dragon cam per vete, po mqns don edhe kanalet e mediasetit vetem me cam merr mtrx revolutions, gjithsesi edhe te duhet programus sepse gati cdo muaj celsat ndrrohen dhe del softwer e re per shumicen e cam te njohur, un perdor infinity usb (phoenix) si programues,
    nqs merr vesh vesh nga linux ble dream box, eshte aparati me i mire deri msot edhe bjer rehat, duhet tkesh akses te lidhesh apartin me internetin per te ndryshu software, ky aparat pastaj ska nevoje as per karta as per cam


    per me shum informacione shif : http://www.satdudez-forumz.com/forum/?
    (duhet te rregjistrohesh) pa lek eshte gjithsesi

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-09-2004
    Postime
    253
    falemiderit per pergjigjen
    Te them te drejten nuk kam deshiren dhe mundesite ti hyj dhe programimit te ketyre moduleve. e vetmja mundesi eshte ti ndryshoj celsat nga telekomanda.kam degjuar se matrix reloaded mund te jete me e pershtatshme per kete rast.
    (aparatin dixhital e kam blere perpara , fatkeqisht nuk e dija mire kete punen e moduleve dhe kartave)

    kam dhe nje mundesi tjeter
    nuk e di nese je ne dijeni per platformen e re dixhitale ketu ne shqiperi SAT+,karta e abonimet qe ata ofrojne punon vetem me modul irdeto(te cilin e japin per 59$)
    Ata thone se dhe me dy koka ne parabole mund te shikosh 500 kanale

    e pare ne kete kendveshtrim cfare do me keshilloje!

  10. #30
    Dr.Prof.Doc.Ing Maska e zebrone
    Anėtarėsuar
    12-09-2003
    Vendndodhja
    Ne shpi
    Postime
    164
    Edhe une jam i interesuar se kam blere nje aparat NEXTWAVE edhe kam mundesine tja fus kodet nepermjet puktit.Nuk e di nese dini ndonje adrese ku publikohen kodet e reja?
    We are the enemy,but the enemy show respekt..

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-09-2004
    Postime
    253

    Lightbulb

    me gjithe se me prishe fillin e temes po ta jap nje adrese meqe je JUVENTIN
    (kampiont dhe champions league kete sezon)

    http://www.la-cafetera.com/

    po na trego cfare moduli ke
    ....

  12. #32
    Dr.Prof.Doc.Ing Maska e zebrone
    Anėtarėsuar
    12-09-2003
    Vendndodhja
    Ne shpi
    Postime
    164
    o fatjono plako vetem per juven e du per asi tjeter,une dragon ose matrix revolution dua ta marr cam po problemi eshte qe nuk di proceduren e mbushjes nepermjet pultit.Plz ma shpjego i cik po dite ose po deshe te jap adresen e messengerit (pinturichio2002@hotmail.com)
    We are the enemy,but the enemy show respekt..

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-12-2004
    Postime
    1
    mirdita te gjithve , e kom nje pytje per programet shqip ne satelite a mujim mi deblloku a jo nese dikush din diqka ne te pergjigjet.

  14. #34
    musliman krenar Maska e Shiu
    Anėtarėsuar
    20-02-2003
    Postime
    1,040
    Citim Postuar mė parė nga blerimhaxhija
    mirdita te gjithve , e kom nje pytje per programet shqip ne satelite a mujim mi deblloku a jo nese dikush din diqka ne te pergjigjet.
    Eshte me mire qe kartat e programeve shqip t'i paguash. Do ta ndihmosh biznesin shqiptar dhe nuk do te kesh kurrfare problemesh per t'i kapur programet. Momentalisht nuk mund ta debllokosh as Digitalbin, as Albaniasatin, as Albanicasatin dhe shpresoj se askujt nuk do t'i kujtohet ta beje nje gje te tille sepse do te kishte si pasoje falimentimin e atyre firmave.

  15. #35
    Dj Visi Maska e shqiptari02
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    192
    Meqe u hap fjala e sateliteve a din dikush neqofte se e kap Dixhitalin (Albdigital) ktu ne Amerike me ndonje sherbim si Dish Network apo ne ndonje menyre Ilegale.
    Opinion is like ass.. Everybody has one!

  16. #36
    musliman krenar Maska e Shiu
    Anėtarėsuar
    20-02-2003
    Postime
    1,040
    Citim Postuar mė parė nga shqiptari02
    Meqe u hap fjala e sateliteve a din dikush neqofte se e kap Dixhitalin (Albdigital) ktu ne Amerike me ndonje sherbim si Dish Network apo ne ndonje menyre Ilegale.
    Digitalbi nuk transmetohet ne SHBA. Aktualisht shfrytezon satelitin Eutelsat W2 (16 shkalle Lindje) i cili mbulon territorin e Europes.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  17. #37
    Dj Visi Maska e shqiptari02
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    192
    Po kam degjuar se do ta sjellin se shpejti ne SHBA a eshte e vertete kjo apo jane vetem lajme te reme?
    Opinion is like ass.. Everybody has one!

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Celularėt, kartat pa emėr arma qė ndihmon krimin
    Nga Ingenuous nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 13-05-2006, 09:49
  2. Ofertat me te reja per pune
    Nga ganoid nė forumin Ekonomi & biznes
    Pėrgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 21-01-2005, 13:30

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •