Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 37
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Delil
  Anėtarėsuar
  12-04-2003
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Si mund te programohen kartat dixhitale me kompjuter?

  Kush din se si mund te programohet nje karte per zhbllokimin e sinjalit te dixhitalit me ane te komjuterit.Per c'fare aparati dhe programi ka nevoje????
  Me rrespekt,Delil

 2. #2
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,514
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  ku perdoret kjo karta?
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. #3
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Ne satelite reciver ma do mendja Beno!
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 4. #4
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,514
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  a e kuptoj duhet nje program satelit
  descrambler keshtu quhet qe te lejon te marresh sinjalet
  e satelitit
  ose satelite descrambler box pajisje hardware
  ky boxi eshte me teper per televizorat
  ka programe edhe per kartat e telefonave celulare
  ose per lidhjen e telefonave celulare me satelitin nepermjet programeve te vecanta
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 27-08-2003 mė 18:43
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 5. #5
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  me jep me shume detaje ku ndodhesh ca sistemi satelitor do te scrambles edeh ca satelite se jane te ndryshme per te gjitha llojet e sateliteve po duhet te dish se duhet te kesh nje paisje qe shkruan ne karte besoj se e ke ekte nese jo blije ose e ke te kote :PP
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Delil
  Anėtarėsuar
  12-04-2003
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kodet zakonisht merren nga interneti per modulat qe deshiron(p.sh viaccess)etj e me mas me nje aparat te posacem behet shkarkimi i kodit per ne karte me ane te nje aparati te instaluar ne kompjuter dhe ne te cilin montohet karta bosh per tu mbushur.
  Me rrespekt,Delil

 7. #7
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  08-07-2003
  Vendndodhja
  London
  Postime
  70
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  me pak fjale pergjigja per hapesin e ksaj teme : per momentin ka shum aparate digital satelitor, sistemet e codifikimit per sinjalet e kanaleve jane te ndryshme dhe jo te gjitha keto sisteme jane te hackuara dmth i kane kodet disponibel, gjithsesi per te mare maximumin e kanaleve momentalisht te duhet nje cam (conditional access module) ketu me popullore per momentin ne shitje eshte matrix reloaded cam qe ska nevoje fare per programues, kushton rreth £120, pak shtrenjte po ja vlen se mund ti shofesh kodet ne internet dhe ja fut brenda me ane te telekomandes te satelitit, alternativa tjeter jan cam te tjera, me emra si magic cam,irdeto etj.. kto duan programues dhe carte funcard 5 ose 6, gjithsesi cdo informacion me i hollesishem gjendet ne internet, bej nje search ne google dhe do gjesh gjithcka qe te nevojitet, mua mund te me shkruash edhe ne privat per cdo pyetje tjeter qe mund te kesh ne lidhje me kete argument


  good luck

 8. #8
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  Kannanni !!!
  me gjithe respekt lal po sa per te te bere te ditur kompanite nuk jane me budallenj po ata bejne nje sistem te lille qe ndryshon kodet ne nje periudhe te caktuar pra cdo 20-31 dite prandaj nuk eshte e keshillueshem te besh nje gje te tille
  po edhe kjo e kartave nuk eshte e ngateruar po eshte nje gje qe do pak pune e investim ne fillim po ama me pas eshte e thjeshte...
  take care
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 9. #9
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  08-07-2003
  Vendndodhja
  London
  Postime
  70
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  @ardi


  plako, po ti sje as ne evrope mer plak, ca na bon krahasime me ameriken, un nuk thashe qe kompanite nuk i nderrojne kodet, por sa per shpjegim, mund te besh nje search ne google per Evropen, dhe te siguroj se 90% e forumeve i bejne kodet autoupdate per sistemet e hackuara, ne 4 vitet e fundit kane ndryshuar shum gjera si nga ana e kompanive si nga ana e atyre qe thyejne kode, personalisht perdor per rreth 4 vjet shum lloje te ndryshme modulash dhe jam i kenaqur per kanalet qe shoh, normalisht kjo pune ka dhe harxhim, por sidoqofte po ta krahasosh me cmimin e abonimit esht shum me i lire, ti plako bon mir te lexosh icik me shum para se te bosh si kopetent dhe te japesh men forumeve, ideja esht bot e lire-kanale te reja pa pagim, dalin sisteme te reja te sofistikuara encrypted po mos harro se ka njerez qe punojn te thyejne kodet e tyre dhe cdo gje qe esht e thyer e ke ne internet mjafton ta kerkosh,
  ne fund te shtatorit pritet nje buqete e re kanalesh shqiptare ne satelitin eutelsat 16 grade lindje, midis tyre ke edhe top channel dhe tv klanin e tiranes+top albania radion, i ke me abonim plako, perdorin sistemin e france telekomit viaaccess 2-shin e sofistikum, nuk do kaloj me shum se nje muaj sa te behen clone kartat ose te thyhet do ta shohesh, abonimet per kete buqete ne tirane sapo kane filluar

 10. #10
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  Kannanni!!
  me vjen keq vlla po qenke shume i frymezuar po nese ...sa per dijenine tende une nuk kam tere jeten ne usa e nuk me meson dot ne ate gje po une ne shqiperi kam punuar per nje televizion [privat lokal me emrin SOT7 televizjoni personali i British American Tabaco si kontrollues sistemi kompjuterik edhe Graphic designer edhe i kam bere vete ato gjera e kam mbajtur me kanale pogradecin e gjysmen e korces per karta dixhitali me SMART chip SERIAL # 93320012
  mbase mund ta dish cfare eshte mbase jo as nuk me intereson po une nuk po them qe edhe ne amerike nuk behen keto gjera ....behen edhe qe cke me te po eshte pak me e rezikshem e me e komplikuar e nese do kode ASTRA, HOTBIRD3, HOTBIRD, EUTELSAT, ASTRA1, DISH, DIRECTTV mund te te ndihmoje direkt me linkun me te mire e me te sofistikuar qe ekziston po nese kalofsh mire edhe sa per mend jap mend aty ku me intereson ne mesime edhe en studime me kaq po e mbyll kalofsh mire
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 11. #11
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  ahh se harova nje Karte e tille kushtonte DM 30 marka gjermane eshte me lire se sa thua ti lal
  TAke care
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 12. #12
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  08-07-2003
  Vendndodhja
  London
  Postime
  70
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  o ardi poradecit, un sjam i frymezum mer plak, ktu nuk hy per me dhon men,por me nimu me aq sa di, ajo qe thu ti nuk esht card mer plak se ti u dukke qe qeke fillestar fare, eshte conditional access module, quhet matrix reloaded dhe ska nevoje per card sepse ka sistem cas te integruar brenda dhe kodet i ka autoupdate,punon edhe me funcard 6 6in1per momentin ben decryptimin e ketyre sistemeve : seca1,viaaccess 1,irdeto1,polsat,betatec per premier te gjermanise perfshi direct tv dhe nagravisioni i satelitit hispasat 30 grade ne perendim aty eshte autoroll per te 2 providers d+ dhe tv cabo,sistemet e sapopermendura skane nevoje per asnjelloj karte kodet jane te integruara dhe autoupdate,momentalisht ka software mr 1.03 po punohet dhe se shpejti del softwar i ri mr 1.04 qe do te kete te integruar cryptoworks, gjithashtu ky cam pranon kartat origjinale per sistemet seca 1/2, irdeto 1/2,viaaccess 1/2,conax,premiere te gjermanise, canal + e frances dhe hollandes,dhe nagravision, ky esht modul origjinal jo i modifikuar ose clone i tij dhe pa rrezik per time-bomb te integruar kushton si minimum £100, po te boj nje paralajmerim te vogel edhe ihere, studio dhe mso perpara se te flasesh ose japesh men sidomos kur flet me rob qe si njef dhe qe mund te ofendohen,mburrja nuk eshte ves i bukur, stregon gje tjeter vecse injorance provinciale, persa i perket njohurive qe ke ti sme intereson fare plako se mdalin kto qe kom vet dhe ato link-et qe do me me dhon ti i ka kap daja sot e 4 vjet  bofshi qef
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Kannanni : 11-09-2003 mė 09:13

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Delil
  Anėtarėsuar
  12-04-2003
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kannanni

  Une momentalisht kam nje satelit Humax me karte te montuar brenda aparatit qe nuk mund te ēmontohet.Pashe faqen e "matrix reloaded"por menyra se si behej ngarkimi nuk qe fort i qarte,sepse me sa morra vesh duhej qe aparatit satelitor ti montohej nje modul tjeter"Matrix Reloaded"e me pas te futej karta.Por problemi sic thashe eshte se une nuk e kam modulin te ēmontueshem,pra eshte i palevizshem.Mua me intereson vetem nese ky aparat ben karikimin e nje karte normale e cila mund te punoje me modulin qe une e kam te montuar dhe te palevizshem,dhe nese ke mundesi te me njoftosh se ku mund te gjej kete aparat ne Londer.
  Faleminderit.
  Me rrespekt,Delil

 14. #14
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,514
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  duket per mua qe matrix reload eshte e stampuar si CHIP ne board dhe ti don nje karte matrix reload qe mund te montohet ne board ashtu si nje videokarde ose modem ne kompjuter ne nje fole(slot) .Per te vene karten a ka bordi fole
  qe ta ngulesh?Nuk thua ketu se cfare modeli eshte Matrix Reload
  Mund ta gjesh nga manuali i Aparatit Satelitor
  Nje problem tjeter eshte a mund te punoje Sateliti duke patur
  aktive te dyja Matrix Reload si ate qe ke te stampuar si Chip ne board ashtu edhe karten e re.Nqs aparati nuk punon me te dyja karten dhe chipin e palevizshem duhet te besh ndonje konfiguracion ne Bord(pllaken e fibres me morine e qarqeve tranzistoreve chipsave)konfiguracioni mund te kete te beje me caktivizimin e Matrix reload te palevizshem qe eshte si cope chip
  e palevizshme e stampuar dhe futjen dhe perdorimin e kartes
  Duket per mua ndonje ndryshim duke perdorur Jumpers ashtu si tek kompjuterat.Kjo kerkon teknik ne fakt>per te gjetur karten ku ta blesh mund te na gjesh se cfare tipi dhe modeli eshte Matrix reload sipas manualit si dhe Emrin tipin modelin e Aparatit satelitor ashtu sic eshte shkruar si titull te manualit.Si rregull sa me e vjeter te jete aparati aq me e veshtire eshte ti gjesh pjeset si dhe riparimet dhe modifikimet kushtojne shume.Mbase mund te gjejme dicka
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 08-12-2003 mė 17:36
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Delil
  Anėtarėsuar
  12-04-2003
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  shkurt
  Une kam nje aparat sateliti dixhital "Humax" me modul te montuar brenda aparatit i cili nuk mund te zevendesohet.Ky aparat ka te instaluar nje modul Viaccess 1.Mua me duhet nje aparat i cili karikon karta me ane te komjuterit( e perserisetem karta)i cili te jete ne gjendje te mbushe karta te cilat funksionojne jo vetem ne viaccess1 por edhe per grupe te tjera.A eshte e mundur te ekzitoje nje aparat i tille i cili me jep mundesine qe me ane te modulit viaccess te hap edhe grupe te tjera sic eshte buqeta "sky tv" p.sh duke karikuar karten perkatese?
  Kjo eshte e gjitha?
  Me rrespekt,Delil

 16. #16
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,514
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  Shiko nje here kete faqe
  per viewing Cards(Cams) oseInterface CAMS
  http://www.satellitesuperstore.com/cams.htm
  ke edhe nje link tjeter ketu
  http://www.satellites.co.uk/php-bin/...ndex.php?CID=5
  Aparat qe te mbushe karte ashtu si thua ti nuk e besoj te ekzistoje
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 09-12-2003 mė 19:54
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e sircam
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Vendndodhja
  Thessaloniki Greece
  Mosha
  38
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Tungjatjeta djema!!!
  Une kam ketu edhe nje vit qe perdor marresin dixhital DreamBox
  Eshte marresi i vetem qe perdor Linux sistem.Per mendimin E TE GJITHEVE eshte sistemi me i avancuar edhe ekonomik per ckodimin edhe shperndarjeve te kodeve.
  Per kete sistem nuk nevojiten as kartat as modulet per ckodimin e kodeve.Cdo gje realizohet nepermjet programeve qe ka DreamBox-i.edhte te cilat mindet ti besh update direkt nga DreamBox-i.
  Per me shume te dhena shikoni ne faqet www.satcity.nl http://www.olmi.cz/dreambox.htm edhe http://www.dream-multimedia-tv.de/

 18. #18
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  08-07-2003
  Vendndodhja
  London
  Postime
  70
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  dreambox dhe samsung dsr 9500 via ci patchable jane aparatet satelitore/digitale marres me te mire ne pergjithesi nga ana ekonomike,teknike etj dhe me nje suport shume te madh te komunitetit hack-programues te kanaleve digitale te bllokuara,pra me pagese.
  Me pak fjale kush eshte i interesuar te ndjeki kto linke dhe te shohe me kujdes se cbehet dhe nevojitet rreth e rrotull

  http://www.satdudez-forumz.com (rregjistrohu ne forum)

  http://64.235.50.126/~takula/forum (rregjistrohu ne forum, ktu ka dhe nje seksion Shqip)

  http://www.ghawdex.com/forum (rregjistrohu ne forum, ktu ka dhe nje seksion Shqip)

  ktu e kam fillu edhe une si fillestar si fillim  merry christmas

  kannanni
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Kannanni : 24-12-2003 mė 19:24

 19. #19
  Ultras Dardanet Maska e Mr_cool
  Anėtarėsuar
  08-01-2003
  Postime
  70
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Hallo


  Sa i perket karatelave digitale une perdori kete programe per leximin e kartelave " funkarte 4 " MasterBurner verzionin 2.5
  pra vetem leximi i kartelave

  reciverin e kame "humax " per te bere (patch) klik
  Patch: Humax verzioni i fundit
  edhe ketu ke nje faqe jo zyrate http://www.satstation.net/


  Kame nje pytje per ju a ka arrit deri me sot dikush nga ju te dekodoj Albanica sat ?? nese po tregoni nuk ka programe qe deri me tani nuk e kame dekodu albanicasat jo
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mr_cool : 30-01-2004 mė 20:10
  duhet mire te shfrytezohet koha, sepse jeta nga koha perbehet

 20. #20
  EmPeRoR ScOrPiOn Maska e the-scorpion
  Anėtarėsuar
  23-06-2003
  Vendndodhja
  italy
  Mosha
  34
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  hidhi nje sy ketij link e ke ne shqip http://run.to/albaner
  belli si nasce...

  fighi si diventa...

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Celularėt, kartat pa emėr arma qė ndihmon krimin
  Nga Ingenuous nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-05-2006, 09:49
 2. Ofertat me te reja per pune
  Nga ganoid nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 21-01-2005, 12:30

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •