Close
Faqja 6 prej 9 FillimFillim ... 45678 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 163
 1. #101
  Larguar!
  Antarsuar
  02-02-2006
  Postime
  448
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Shi shi lagashi
  hypi plaka ne cati
  poqi tre kulac ne hi

  nje e poq
  nje e dogj
  nje e hengri me gjithe zogj

 2. #102
  Larguar!
  Antarsuar
  02-02-2006
  Postime
  448
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Lightbulb Gjuha jone

  Gjuha Jone Sa E Mire
  Sa E Embel, Sa E Dlire
  Sa E Lehte, Sa E Gjere
  Sa E Bukur, Sa E Vlere!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Gogla e Kuqe : 09-03-2006 m 00:11

 3. #103
  Djali i fisit ASRA Maska e ardi_truss
  Antarsuar
  15-06-2005
  Vendndodhja
  te rrapi ne Mashkullore
  Postime
  133
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  mannnnnnnnnnnn....cme kujtuat gjithe keto...me erdhen ne mendje vitet e femijerise qe na vinin ter keto vjersha ti mesonim permendesh..ah sa vite te lezetshme qe kane qene..
  Qente le te lehin, karavani shkon perpara..!

 4. #104
  e Shqipes Maska e Foleja_
  Antarsuar
  04-08-2004
  Postime
  1,694
  Faleminderit
  138
  63 falenderime n 36 postime
  Alo,alo ,telefoni
  Jam Altini me degjoni?
  Ju degjojme per mrekulli
  Por nga flet o kusheri ??

  Flas nga fshati ,plot shendet
  Ju si jeni ne qytet?
  Telefon ne fshat nuk keni!!
  Menjehere ia kthen Arbeni

  E vertete qe spatem dje
  Mirepo sot e sollem ne .

  ***
  Ishin ato kohera kur u gezonin lidhjeve telefonike neper fshatera.Tani rrofshin celularet

 5. #105
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Antarsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosov
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  104
  101 falenderime n 95 postime
  Ne liqen moj nene
  Nje top paska rene
  Merre ma jep mua
  E dua, e dua

  S'eshte top Ilire
  Por shikoje mire
  Eshte drite qe bjen
  Hena mbi liqen

  Muzika shkonte keshtu:
  RE MI MI SOL FIS (2X)
  RE MI MI FIS LA SOL
  SOL FIS FIS MI MI MI...
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT SHT SHQIPTARIA

 6. #106
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Shi Shi Bie U Mbush Shtepia Me Miqesi

 7. #107
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-02-2006
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Sirena_E_Vogel
  ǒke harruar moj Valbon?

  Sot, kur shkonim pr n shkoll,
  pse u ktheve si veri?
  ǒke harruar moj Valbon?
  ke harruar n shtpi?

  Mos vall stilolapsin,
  a mos vall bojrat n kuti?
  ǒke harruar, moj Valbon,
  q u ktheve si veri?

  Thot Valbona e gzuar:
  -Asnj gje skisha harruar.
  po, kur ika, u nxitova,
  gjyshen nuk e prqafova.
  me sy te perlotur e lexova ket vjerrshe perzotin,mu kujtua femiria ime dhe ditet kur ne mesonim leximin, ehhhh si kur te ishim edhe nje her femij

 8. #108
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-02-2006
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ka shum kohe qe po kerkoj nje liber me vjerrsha per vajzen time qe do mbushi 3 vjec pas nje jave.Sirena e vogel shume faleminderit se tani do i printoj te gjitha keto dhe do ja mesoj nje e nga nje.flm naqe

 9. #109
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-05-2006
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  vjersha per gjyshen

  Gjyshja mbreme po punonte
  thurte triko edhe kendonte,

  Macja lemshin sec ja zuri,
  Poshte krevatit sec ja vuri.

  Macen shpejt e ndoqa une
  se gjyshes i prishi pune.

  Gjyshja eshte e moshuar
  ndaj nuk duhet zemeruar.


  Nje tjeter,,,,


  Gjyshe ,sonte nuk kam gjume,
  bashke me kukullen do te rri,
  dua zgjuar te jem une
  qe te pres vitin e ri,,,,,

  s'me kujtohet vazhdimi

 10. #110
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-05-2006
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Gjithmone me kane pelqyer vjershat dedikuar gjysheve,
  kam pasur nje te preferuar te cilen nuk e mbaj mend te teren,,,,,Po shkruaj disa rrjeshta qe mbaj mend edhe nqs ndonjeri e di ,di i lutesha ta shkruante te plote.Faleminderit.

  ....
  Kur ti me therret,me thua per nje pune,
  si uredheron ,te lutem-pergjigjem une.
  ......

  Kur ti me qorton ,une me shume te dua,
  se keto qortimet e tua ,jane mesim per mua
  ,,...

 11. #111
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-05-2006
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Stinet e vitit.

  Jane 4 motra ,
  fare nuk ngjasojne
  edhe njera-tjetren
  kurre s'e ngaterrojne.

  Keto 4 motra
  jane stinet e viti:
  pranvera,vera
  vjeshta edhe dimri.

 12. #112
  i/e regjistruar Maska e elen
  Antarsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  924
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Kjo eshte me e shkurter  Ujku
  Ujku lekuren e deles ngjeshi ne trup
  U duk paqesor , u duk i urte
  Para kafsheve beri be e rrufe
  Se do te ishte tamam si nje dele
  S'kaluan shume vetem dy dite
  harroi premtimin , nisi prapsite
  U mblodhen kafshet edhe thane
  "Lekure e deles, per ty
  Eshte teper e bardhe
  Ti mund te veshesh nje qyrk te ri
  Por shpirti te mbetet perseri i zi"
  Edhe njerzit kot nuk thone
  Ujku qimen e nderon
  Por zantain se harron

  Bufi
  Koka autoritare
  I rendon plot mencuri
  Po ta shohesh gjate
  Thua "s'ka si ai"
  Por bufi eshte buf
  Kete gjithkush e di


  Merimanga
  Thuri e thuri deri sa u lodh
  E levdoi punen deri sa u ngjir
  Por fryu nje ere dhe te gjithe e pane
  Se sa vlente pelhura e diteve qe vane..
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 13. #113
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-05-2006
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kenge per femije.

  Shkon kjo slita shkon,
  Me gjithe ate shpejtesi,
  Mbi debore kalon ,
  Sikur fluturon.

  Me gaz e hare,
  zemrat sot gezojne,
  zilkat lart ne slite,
  bukur tringellojne.

  Zile tring,Zile tring
  Zile tringello,
  O sa bukur kur rreshket
  sot kjo slita jone.

 14. #114
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-05-2006
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Le lapin(lepuri)

  Mon petit lapin,
  s'echapait dans le jardins.
  cherches-moi cou- cou cou-cou
  Je suis cache sous un chou.

 15. #115
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Antarsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  urime per temen Sirena
  shume te bukura poezite dhe nje te njejten kohe na sherbejne qe t'u mesojme kalamajve ndonje nga keto vjersha

  nuk i di as titullin as vazhdimin
  mbaj mend vetem kete strofe qe vijon

  yllin me pese cepa
  ne zemer e kam
  se ate e mbajten
  trimat partizane

  ************

  hapa dollapa
  syte i hapa
  kush eshte mbrapa
  i vdekte nana e baba (lol)

  ***************
  Ndryshuar pr her t fundit nga hope31 : 05-07-2006 m 14:09
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 16. #116
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Antarsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  vjersha nga libri i abetares

  Bashke me nje zog

  Mbi degen e molles
  me erdhi nje zog,
  -Ciu-ciu-ciu,-
  me tha:- Te kam shok.
  Abetaren zogu
  ne dore ma pa:
  -Mesome dhe mua
  te lexoj!-me tha.
  Edhe ia filluam
  qe te dy me ze:
  Ai:-ciu-ciu!
  Une:- A, b, c!
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 17. #117
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-05-2006
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga hope31
  vjersha nga libri i abetares

  Bashke me nje zog

  Mbi degen e molles
  me erdhi nje zog,
  -Ciu-ciu-ciu,-
  me tha:- Te kam shok.
  Abetaren zogu
  ne dore ma pa:
  -Mesome dhe mua
  te lexoj!-me tha.
  Edhe ia filluam
  qe te dy me ze:
  Ai:-ciu-ciu!
  Une:- A, b, c!
  Vjersha e pare qe kam mesuar permendesh kur kam hyre ne klase te pare.

 18. #118
  Maska e *Babygirl*
  Antarsuar
  06-07-2006
  Vendndodhja
  Local Disk :D
  Postime
  919
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Buqja...

  Sa mbl qeshet
  e vogla Buqe,
  i ka bler baca
  sandale t kuqe !

  Ia urojn shoqet
  e shokt e vet:
  Sa t bukura Buqe
  ti mbash me shndet!

  Embl qesh Buqja
  si lulja n deg,
  me sy e faqe
  t kuqe si sheg...
  Kjo ka qen poezi ime e pare qe kam mesua , shum e bukur...
  Mos jeto pa buzqeshur...sepse dikush n kt bot jeton nga buzqeshja jote ...!

 19. #119
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  183 falenderime n 159 postime
  Shpata e Skenderbeut

  Nje femije afrohet
  dhe ze flet ca fjale
  - Xhaxhi Skenderbe
  merrme pak mbi kale!

  Vete s'mund te ngjitem
  vete s'mund ta ngas
  po me ty une dua
  rrufeve t'u flas

  Merrme "hop" mbi kale
  ah, me prit paksa
  t'i sjell uje kalit
  ne se etje ka

  Ule nje ast shpaten
  dora t'u keput...
  - Jo - tha Skenderbeu
  se jemi ne lufte

  Pa kete, mor djale
  s'mund te kete liri
  s'do te ish kjo peme
  s'do te ishe ti...

  Xhevahir Spahiu
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 20. #120
  *KiSsEs* Maska e summer_babe
  Antarsuar
  21-08-2006
  Vendndodhja
  te duhet gje ty?
  Mosha
  30
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  S'e di neqoftese ju i keni postuar disa nga vjershat qe do shkruaj.

  ********


  Mbi degen e molles
  me erdhi nje zog
  ciu ciu me tha
  te kam shok
  Abetaren zogu
  ne dore ma pa
  me meso dhe mua
  te lexoj me that
  edhe ja filluam
  qe te dy me ze
  ai ciu-ciu
  dhe une A-B-C

  --------------------------------------

  Per nje M qe ti s'e ve
  fjala mik behet ik
  per nje D qe ti s'e ve
  fjala dere behet ere
  C'ben keshtu more Besnik
  A i dhuet mikut ik?

  --------------------------------------

  Bufi beri dasem
  qe te gjithe i ftoi
  kukumjacken e harroi
  kukumjacka u zemerua
  pse s'me ftoi bufi mua
  do t'i coja nje peshqesh
  nje arush me kater vesh.

  --------------------------------------


  Mira kishte 8 gazeta
  Dhe i ndau ne 8 veta
  1-2-3-4-5-6-7-8
  Opa dole.

  --------------------------------------

  Macja le te lahet
  prape do te thahet
  gjeli te kendoje
  sa here te doje
  po nuk pati re
  po nuk bubulliu
  s'bie shi mbi dhe

  --------------------------------------

  Mace mace budallaqe
  pse s'i pret ato mustaqe
  nuk i pres se jam semur
  me 40 temperatur

  --------------------------------------

  Shi, shi lagashi
  Vajti plaka ne mulli
  Poqi dy kulac me hi
  Nje e poqi, nje e dogji
  Nje e hengri me gith zogj

  --------------------------------------

  Shqiponja

  Hape krahet fluturove
  thelle neper kaltersi
  udhetove udhetove
  cerdhen ku do ta besh ti?

  Ty asgje s'ta mbushka syrin
  as kjo peme, as ky gur
  me ne fund moj trimerore
  bere cerdhe ne flamur!


  --------------------------------------


  Mace mace pis pis pis
  c'ka dollapi qe leviz
  eshte miu kocomiu
  gjithe pjatat i lepiu
  i lepiu mire e mire
  dhe i fshiu me peshqir
  Linda pa deshiren time, do vdes pa deshiren time, me lini te jetoj ashtu sic dua vete

Faqja 6 prej 9 FillimFillim ... 45678 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Cili sht mendimi juaj mbi adoptimin e fmijve jetim?!
  Nga DI_ANA n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 49
  Postimi i Fundit: 02-02-2015, 09:30
 2. N Shqipri punojn 50 mij fmij
  Nga Hyllien n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-06-2010, 09:02
 3. N Shqipri mbi 290 mij fmij jetojn n nivelet minimale t jetess
  Nga Davius n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-05-2006, 16:49
 4. Poezite e preferuara te Nimf
  Nga nimf n forumin Krijime n gjuh t huaja
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 06-09-2005, 10:03
 5. Qendra Teatrore per Femije ne Shkup
  Nga StormAngel n forumin Voglusht shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-10-2004, 12:08

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •