Close
Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 163
 1. #21
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Buqja

  Sa mbl qeshet
  e vogla Buqe,
  i ka bler baca
  sandale t kuqe !

  Ia urojn shoqet
  e shokt e vet:
  Sa t bukura Buqe
  ti mbash me shndet!

  Embl qesh Buqja
  si lulja n deg,
  me sy e faqe
  t kuqe si sheg...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Sirena_E_Vogel : 01-08-2003 m 19:15
  Cuteness !

 2. #22
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  ǒke harruar moj Valbon?

  Sot, kur shkonim pr n shkoll,
  pse u ktheve si veri?
  ǒke harruar moj Valbon?
  ke harruar n shtpi?

  Mos vall stilolapsin,
  a mos vall bojrat n kuti?
  ǒke harruar, moj Valbon,
  q u ktheve si veri?

  Thot Valbona e gzuar:
  -Asnj gje skisha harruar.
  po, kur ika, u nxitova,
  gjyshen nuk e prqafova.
  Cuteness !

 3. #23
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Pry, Pry Deleza...

  -Pry, pry, deleza,
  kau - kaurreleza,
  do m japsh sot?
  - Qngja q t luash,
  qumsht sa t duash,
  edhe gjalp plot!
  - Pry , pry, deleza,
  kau - kaurreleza,
  Ske tjetr peshqesh?
  - Do t mbledh nga delet
  gjith kacurrelet
  dhe do t vesh!
  Pry, pry, deleza,
  ti do, shoqa ime?
  T jesh djale i mbar,
  n msim i par.
  gjith lavdrime!
  Cuteness !

 4. #24
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Stint

  Me t shtat ngjyrat,
  mbi letrn e bardh,
  vizatoj natyrn
  si piktor i rrall.

  Fushn gjelbroj,
  dhe el luleshqerrn,
  kshtu n mes ton
  un sjell pranvern!

  Gjith kalamajt
  plazheve i mbledh,
  zverdh grurin e art
  dhe vern sjell ....

  Rrushin pjek n vreshta,
  zogjt larg i shpie
  dhe, papritur, vjeshta
  prmbi letr bie ...

  Ern ve t fryj
  edhe ret tikin,
  ujin bj t ngrij
  dhe kam sjell ... dimrin.
  Cuteness !

 5. #25
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Nna

  Ti ke pak zjarrmi,
  Voglushe Leonor,
  e nns i digjet
  zemra n kraharor.

  Ndodh n mngjes
  St hahet - nuk ha,
  urin e tr bots
  nna at dit e ka...

  Oh, papandehur gishtin
  e grvishte pak,
  e di ndodh me nnn?
  Zemra i pikon gjak!

  Mbi shtrojn m tbut
  ajo shpesh klthet:
  - Kam dro ndonj pupl
  vashzn mos ma vret.
  Cuteness !

 6. #26
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Prtaci

  Nj njeri prtac,
  spunonte aspak
  Puna m e vogl
  i bhej farmak.

  Nj her skish ushqim,
  Buk si jepte tjetr,
  pra shkoi t ulet
  tek nj dardh e vjetr

  Dardha kishte kokrra
  t mdha krcak,
  t mbla sheqer,
  pjekur pr merak.

  Por prtaci ishte
  njeri pr cutdi,
  prtoi ti shkundte,
  n hije u shtri.

  Hoqi dhe kapelen,
  pran vetes e la
  - Bini ktu brnda,
  o ju dardha - tha.

  Priste kokrra dardhs
  nga degt e saja,
  kur nj dardh e madhe
  u shkput nga maja,
  thirri fort prtaci
  - Obobo hata !
  Cuteness !

 7. #27
  LIV
  Antarsuar
  26-07-2002
  Postime
  490
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Te lumte dora Moj Sirene!

 8. #28
  Glitenin' $phiticatin Maska e Griselda Sula
  Antarsuar
  28-07-2003
  Vendndodhja
  Er... My guess: Trapped between a dream & a nightmare...A place called LoNdOn
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Thumbs up

  Faleminderit Sirena e vogel, na zgjove kujtimet e bukura te femijerise, per te cilat njeriu gjithmone ka nostalgji.

  Ja, po sjell nje vjershe nga femjeria, me te cilen te pershendes ty, Sirena e vogel:


  Te lumshin duart

  Per nje vajze une po tregoj
  Pse ate une fort e cmoj
  Kur nga shkolla, kthen ne shtepi
  Mos kujtoni se kot rri.

  Dhomen fshin edhe pastron
  Canta, libra,... rregullon...
  Kur prej pune nena vjen,
  Cdo gje gati, ajo gjen.

  Te lumshin duart, moj e mire,
  Te ka nena, xhevahir!
  *||*Before i speak, I have something important to say.*||*
  *>~<*Thinking is one thing no one has ever been able to tax.*>~<*
  ^*>The way i see it, if you want the rainbow you gotta put up with the rain<*^

  [

 9. #29
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Sa e bukur ajo vjersha jote Griselda, faleminderit....
  Cuteness !

 10. #30
  Glitenin' $phiticatin Maska e Griselda Sula
  Antarsuar
  28-07-2003
  Vendndodhja
  Er... My guess: Trapped between a dream & a nightmare...A place called LoNdOn
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Anytime...
  *||*Before i speak, I have something important to say.*||*
  *>~<*Thinking is one thing no one has ever been able to tax.*>~<*
  ^*>The way i see it, if you want the rainbow you gotta put up with the rain<*^

  [

 11. #31
  Perjashtuar nga Mod. Maska e Klevis2000
  Antarsuar
  21-02-2003
  Vendndodhja
  Ne jeten reale
  Postime
  1,122
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  po ate per nje m qe ti se ve fjala mik behet ik pse se ke postuar se eshte e bukur

 12. #32
  Kurt-Cobain Maska e ComeAsYouAre
  Antarsuar
  20-06-2003
  Vendndodhja
  Play Boy
  Postime
  280
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Hi o Sirena_E_Vogel me shkrive fare me keto vjershat po gjwete dhe ndonje tjeter shkruaje te lutem. te lumshin duart e vockla ke marr 10 me halikopter sot apo e do me yll??
  Afroi buzet te te shuaj zjarrin.
  Po ti me thua;
  -- marr! A shuhen zjarret me zjarre!?

 13. #33
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Postuar m par nga SUPERGOLDENBOY
  po ate per nje m qe ti se ve flala mik behet ik pse seke postuar se eshte e bukur
  Tani mu kujtua kjo mua....

  Pr nj shkronj

  Pr nj "D" q ti se v,
  fjala der bhet er,
  dhe shtpia ngel pa der.

  Pr nj "M" q ti se v,
  fjala mik bhet ik
  'bn kshtu more Besnik,
  a i thuhet mikut ik?
  Cuteness !

 14. #34
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Postuar m par nga ComeAsYouAre
  Hi o Sirena_E_Vogel me shkrive fare me keto vjershat po gjwete dhe ndonje tjeter shkruaje te lutem. te lumshin duart e vockla ke marr 10 me halikopter sot apo e do me yll??
  Faleminderit, me ate po merrem tani, mos ki merak se do ve edhe ca te tjera... LOL
  Cuteness !

 15. #35
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Kenge per shiun

  Shi, shi, o baba-shi,
  bjer, bjer-o me furi,
  shi, shi, o baba-shi,
  jepi toks pak freski!
  Shi, shi, o baba-shi,
  ku ke qene gjer tani?
  Presin arat
  plot me grur
  presin pyjet
  plot me drur,
  presin lulet, trndafilat,
  jasemint, karafilat,
  presin rosat edhe patat
  sqepkuqet, qafgjatat.
  Cuteness !

 16. #36
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Kam nj qngj, q ha bar

  Kam nj qngj, q ha bar,
  me nj zile n qaf var,
  kam nj qngj, nj larosh,
  q ma quajn bukurosh.

  Gii - gii, blot me gaz
  un e ndjell, ai vjen pas,
  be-be-be blegrin,
  vjen nga prapa e marrin.

  E me brir, tak e tok,
  do t m hedh mu prtok,
  po sm hedh, se m ka shok,
  prandaj lozim t dy tok.
  Cuteness !

 17. #37
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Abetares...

  Abetare, Abetare,
  Je e dashur, ledhatare,
  Je e mir si manare,
  E mbl, e mbl fare.
  Ti pr dijet je buronja
  Qumsht nne ke n shkronja,
  Qumsht nne, fjal eti,
  Er lulesh, dallg deti,
  Fllad, puhiz plot freski.
  Dhe shkreptima, dhe stuhi,
  Er mjalti luleshqerr,
  Por dhe spec edhe piper,
  N u dashte ndonjher...

  Abetare, libri i par,
  Ti msove shkenctar,
  Ti msove sa shkrimtar
  Dijetar dhe bujq n ar...

  Abetare, Abetare,
  Ledha-ledha ledhatare
  do t marrim pas pr fare,
  Pas pr fare si manare.

  N do klas, prgjithmon
  S't harron kjo zemra jon...

  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Cuteness !

 18. #38
  m짧ee Maska e ^BabY__GirL^
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  babys heart :)
  Mosha
  30
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  kto vjershat te kujtojne vitet e pare te shkolles gjate dimrit kur visheshim trashe edhe shkonim ne shkolle shpejt te zinim vendin e pare ne rresht(kids!)...lol edhe hunda na skuqej nga i ftoti...the gud old days..te lumcin duart sirena u got ma respect for rembering them muahz for ya
  The Heart Has Reasons That Reason Cannot Know

 19. #39
  ...........
  Antarsuar
  24-12-2002
  Vendndodhja
  home
  Postime
  679
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  awwwww sa me kishte marr malli per kto
  se ke ide how much it touched me...
  te lumshin te dyja duart je sh e mir muahhh
  po nga i ke marr moj se un i kisha harruar .
  ej kto kan qen ne abetare apo ku s enuk me kujtohet
  muahhhh ciao xxxxxxxx
  What we do does not define who we are. What defines who we are, is how we rise when we fall!!

 20. #40
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Postuar m par nga angelgirl
  po nga i ke marr moj se un i kisha harruar .
  ej kto kan qen ne abetare apo ku s enuk me kujtohet
  Kisha ca libra te klases se pare ne shtepi, kur po i lexoja nje dite
  thash, pse mos ti ve disa vjersha tek "Vogelushet Shqiptar".
  Disa prej tyre jane nga Leximi 1, dhe disa te tjera nga libri "Festa e Abetares" LOL
  Cuteness !

Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Cili sht mendimi juaj mbi adoptimin e fmijve jetim?!
  Nga DI_ANA n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 49
  Postimi i Fundit: 02-02-2015, 09:30
 2. N Shqipri punojn 50 mij fmij
  Nga Hyllien n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-06-2010, 09:02
 3. N Shqipri mbi 290 mij fmij jetojn n nivelet minimale t jetess
  Nga Davius n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-05-2006, 16:49
 4. Poezite e preferuara te Nimf
  Nga nimf n forumin Krijime n gjuh t huaja
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 06-09-2005, 10:03
 5. Qendra Teatrore per Femije ne Shkup
  Nga StormAngel n forumin Voglusht shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-10-2004, 12:08

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •