Close
Faqja 4 prej 26 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 509
  1. #61
    i/e regjistruar Maska e Bekim Ismaili
    Anėtarėsuar
    09-09-2002
    Vendndodhja
    tetove
    Postime
    210

    oki ne regull...

    Postuar mė parė nga Nuh Musa
    beko, e din hitleri cfare ka bo me homot?, mere tash perseri kalkulatorin, dhe llogarit, per 1000000 vite ssa hitlera do te na dalin!!!

    Flm

    PS: dhe nje gje, UNE do te jem ai njeri, qe i pari do te kundershtoj, sepse nuk jam gati te me priten te DREJTAT e mija per te gezuar nje tjeter te DREJTA.

    perseri edhe nese do te lindin dhe sa te duan hitlera te tjere pas tij(edhe pse eshte i lindur me ai) nuk do te kene sukses njejt si dhe hitleri.zhduku veten vetem pse ishte homoseksual dhe me e keqia e tij ka qene pse ishte I TROKITUR NE KOKE.nuk do te kene sukses.edhe pse ne fund te ketij shekulli ka filluar te permendet me intenzivisht kjo gje,pra homoseksualiteti,une thash pas gjith atyre vitesh ,por se shpejti do te behet kjo.
    dhe mendoj se nuk ka se cfar te brengosesh ti per ate thua se: ...sepse nuk jam gati te me priten te DREJTAT e mija per te gezuar nje tjeter te DREJTA. ... pra une mendoj se nuk ka se cfar te te priten te drejtat tua dhe as te te tjereve,e as te askujt,pse do te thuash?! sepse ata jane njerez dhe jan aq te afte te kuptojne se dhe tjeterkush don te jeton ne jeten e vet.pra ata kerkojne te drejtat njerezore me ligj.nuk kerkojne te te mbisundojne apo ti te pranosh ligjet e tyre,sepse ata pranojne ligjet tona dhe sot gjenden ne ate gjendje qe jane(edhe pse nuk jan dhe keq).dhe mendoj se ktu ku thua se: per te gezuar nje tjeter te DREJTA. mendoj se nuk ka nevoje te gezosh te drejtat e tjereve pasi qe ata nuk kerkoje tiu ose dikush tjeter te gezojne te drejtat e tyre,por kerkojne qe kjo te legjitimohet e drejta per martesen ndermejt veti.mendoj se tyy,apo askujt tjeter nuk do ti pengoj ponese neser (apo dhe sot ndodh) kur do te shohesh nje cift bashk diku...apo kur nje shku yt do te te prezentoje TY shokun e vete dhe te tregon se jane te martuar apo te ngjshme.mendoj se ty nuk te hyn e as nuk te del dicka ne xhep.ti ke jeten tende dhe jeton per vete,e ai ka jeten e vet dhe jeton per veti.mendoj se kjo eshte shume normale.dhe nuk ka se per cfar te kundershtohet.ata kerkoje te jene ata qe ndiehen,ata qe jane.pra mendoj se duhet ti leme te qete dhe te jetojne ashtu sic duan vete ata,dhe sic i ka hije te gjitheve ne nje shoqeri te bashkuar dhe ne nje familje te bashkuar.mendoj se nuk ka nevoj familja te protestoj apk te kundershtoj femijun e tyre vetem per shkak se ai/ajo eshte homo.po nese nuk e deshirojne ne shtepi ateher le ta lene te qete te jetoj jeten te qete.kete duhet me kuptuar ne vetem si nje ngjarje e mundeshme dhe jo e cudiuteshme pasiqe ajo eshte e lindur,dhe eshte vet dhurate e zotit.ndoshta dhe mund ta quajme dhe si sprove.por dihet se zoti eshte i madherishem dhe sprovon cdokend qe deshiron.

    edhe nje gje,diku ne kete teme lexova fjalen "pedersat".nedoj se nuk ekzistojne ato gjera,dhe nuk ka kuptim dhe asnjekuptim nuki ka kjo fjale.kjo eshte vetem nje ofendim per ata.mendoj se ka vetem homoseksual e jo dhe pederasta.ok ? pra duhet me mos e lejuar kete term me u perdore pasiqe eshte ofendim per ata.

    -----------------
    edspace the se nuk dihet se kjo e lindur apo e imponuar nga ambienti.une ne postimet e meparshme kam dhene disa veb faqe qe nese deshiron me e dit me te vertet ateher lexoji ato dhe do te kuptosh,ponese ke dicka kunder saje ose nuk pajtohesh me ate qe thuhet aty ateher jep dhe ti argumente dhe fakte kunder saj .dhe mendoj se nje hetero nuk mund te behet homo ponese eshte i bindur ne veten e vet se eshte hetero dhe nuk deshiron ate gje.dhe njejt eshte se nuk mund nje homo te behet hetero ponese eshte i bindur ne vete se ai eshte vetem homo.pra ketu mos te ngaterojme dhe biseksualet,qe don te thote se ato jane te afte me pat seks m+m,m+f,f+f,f+m.

    kurse per ate qe thua ti se nuk mund qe nje femij jobiologjik te behet femij i dy homoseksualeve,apo lezbejkave,une do te kisha pyetur ateher se nje cift qe nuk kane femije te tyren biologjik,si mund te marin femijuyne e tjeterkujt me e ritur dhe me e konsideruar si femijen e vet ??? apo nuk e din tui kete,apo do te behesh se nuk pajtohesh me kete,apo nuk eshte njelloj kjo,apo... ?!
    --------------
    qart,shkurt dhe shqip: njeriu ka te drejte te jeton ashtu sic deshiron,pa i bere problem te tjereve,ku te deshiron dhe ne cfar menyre te deshiron ai vete.sejcili eshte ZOT i vetvetes.par le ti leme te qete dhe le te jene ato qe jane!. fundi i fundit nuk duhet me na interesu neve se cka po ban nje person ne krevatin e tij. OK ???
    ========
    ketu lexova dhe ate qe dikush po thot se "homoseksualet jane perdorur per analiza ....." mendoj se kjo eshte marezi per ate stacion televiziv qe ka dhene kete tematike,dhe se i njejti duhet te denohet me ligj.e posacerisht ponese eshste evertet kjo atehere ajo shkenctare te ndotur duhet te zhduken se njejt eshte si dhe ai shkenctari si dhe ai homoseksuali,qe te dy jane njerez.pra eshte e papranueshme kjo te ndodh me ba eksperimente shkencore me njerez,jo vetem me homoseksual po dhe me te gjith.

    mendoj se duhet pak kur te sgkruani postimet tuaja duhet me analizu se a ia vlen me thene ate fjale qe po e thoni?! dhe kur ta thoni sjellni dhe fakte konkrete.
    lus EDSPACE-n qe te sjelle fakte konkrete per kete qe ka pare dhe pastaj diskutojme me gjeresisht per kete gje ne vencati.
    -Nga vij une? -Ku gjendem une? -Ku shkoj une? -Kush jam une? -Kush dua te jem une? ...

  2. #62
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602

    P...me rigon!!! (dhe me "rr" te forte biles)

    Edi, vetem per ty po e bej nje sy qorr dhe nje vesh shurdh
    Homoseksualėt nuk mund tė riprodhojnė por nė tė kundėrt, ata mund tė ndikojnė nė ndėrtimin e homoseksualėve tė tjerė pėr brezat e ardhshėm qė ndikon negativisht nė riprodhim. Kjo ėshtė nė kundėrshtim me ligjin mė themelor tė natyrės, riprodhimin....Nuk mund ti bėsh me faj sepse ashtu kanė lindur por nė tė njėjtėn kohė nuk mund ti barazojmė me heteroseksualėt pasi ndikojnė negativisht nė tė ardhmen e shoqėrisė.
    Nje njohje kaq e thelle e natyres eshte e tmerreshme!!! O burra rrembeni sateret dhe vrisni te gjithe ata qe nuk kane femije (qe nuk munden ose nuk duan te kene) se na ndikokan negativisht ne riprodhim, dhe si rezultat qenkan ne kundershtim me ligjin themelor te natyres. S'besoj se ka nevoje me per koment!!! (S'jam as me humor sot djalli e mori)
    Prandaj dhe them qė ėshtė sėmundje....
    Homoseksualiteti NUK ESHTE SEMUNDJE! Te gjithe mjeket psikiater, psikologe apo autoritete te tjera qe lidhen me fushen e mjeksise bien dakort qe homoseksualiteti nuk eshte semundje, pasi nuk eshte e shoqeruar me anomali mendore, emocionale apo probleme sociale. Idea se homoseksualiteti eshte semundje eshte nje MYTH !!!!
    Deri tani nuk dimė nėse ėshtė e lindur apo e imponuar nga ambjenti. Dy shėmbuj pėr ty:
    1. Dy binjakė pasi lindin i ndajmė nė dy familje tė veēanta (1 shqipėri, 1 amerikė). Pas 20 vjetėsh takohen. A do kenė ata tė njėjtin karakter? A do pėlqejnė tė njėjtin ushqim?
    2. Me ēkam parė nė televizor nė burgjet e Amerikės nė mungesė tė femrave meshkujt nėnshtrojnė marrėdhėnie homoseksuale. Si e shpjegon ti kėtė? Unė mendoj se ėshtė ambjenti i sėmurė qė i sėmur dhe ata. Ėshtė ambjent i panatyrshėm ku mungon ekzistenca e seksit tjetėr qė i detyron tė burgosurit tė bėjnė nga ato punė.

    Te keshilloj ta besh njecike "update" memorjen my friend.
    1. Une jam rritur ne shqiperi, nje lekurkuq ne amerike. Patjeter qe formimi yne do te ndikohet nga ambienti ku u rritem. Mos do te thote kjo qe midis nesh ka ndonje ndryshim thelbesor qe cileson njerin me te mire se tjetri, njerin me te dobishem dhe tjetrin te demshem? Shembulli nuk permban piken e arsyes!
    2. Orientimi seksual eshte rezultat i proceseve biokimike qe perfshijne trurin dhe sistemin hormonal, dhe zhvillohet kryesisht ne moshen e adoleshences. Vlen te permendet se edhe baza gjenetike (materiali trashegimnor) luan nje rol te rendesishem ne orientimin seksual. Ne rastin e homoseksualeve, gjate formimit te fetusit (diferencimit te organeve nervore), ndodh qe sistemi hormonal i nenes nuk prodhon hormonin testosteron ne nivelet e duhura, dhe si rezultat, qelizat nervore ne diferencim (qe kane nevoje per te) do te japin nje tjeter kompozim te trurit duke e "feminizuar" ate ( besoj se e dini qe truri i nje mashkulli ndryshon nga ai i femres persa i perket strukturave qe kontrollojne diferencimin seksual) Nje "gay," truri i te cilit tashme eshte alteruar, orientohet ndryshe nga nje heteroseksual, dmth eshte i terhequr nga seksi i njejte (meshkujt) ashtu sic do te ishte nje femer. A mund te ndryshohet struktura e trurit pas formimit (diferencimit)? Bej te qarte se orientimi seksual nuk eshte e njejta gje me seksin biologjik...eshte nje kompleks ndjenjash emocionale, seksuale, atraktive ndaj nje personi tjeter. Psikologjia e sotme konstaton se orientimi seksual NUK eshte nje zgjedhje e individit!!!...dhe NUK mund te ndryshohet vullnetarisht.

    PER ME TEPER: Nese do ta merja si fakt te kryer ate me lart, te burgosurit qe permend NUK quhen homoseksuale, ata jane PEDOPHILES!...gje qe edhe nje here deshmon se heteroseksualet nuk jane me pak te rrezikshem nga homoseksualet ...madje e vertetuar me fakte, me teper se 90% te pedophile-ve jane heteroseksuale (bej kujdes te mos ngaterrosh dy kategorite e permendura se nuk jane e njejta gje!)
    Vėre veten tėnde nė pozitėn e fėmijės qė do rritet nga dy homoseksualė, mbase nė njė lagje homoseksualėsh, mbase do shkojė nė njė shkollė homoseksualėsh (kėrkojnė tė hapin njė nė amerikė). Kė do thėrasėsh mama? Po baba? Kush do tė qortojė e kush do tė tė puthė? A nuk do ndihesh e jashtme kur ti tė biesh nė kontakt me heteroseksualė? Jo vetėm qė fėmija do dijė qė ėshtė i adoptuar por pastaj do kalojė dhe problemet e prindėrve homoseksualė. Do doje tė ishe ti ajo fėmijė? Se besoj. Mė vjen ēudi me argumentin qė po ndjek pasi ke qėnė ti ajo qė mė ke pėrmėndur nė njė temė tjetėr pėr efektet qė sjellja/ambjenti ka mbi individin.
    Femijet jane femije dhe asnjehere nuk duhet ti dine "problemet" e prinderve, sidomos ato seksuale. Te ka mesuar mami apo babi ty ndonje gje mbi seksualitetin; mbi ate c'ka ndodh midis tyre? Se besoj! Femijet i mesojne ca gjera nga ajo qe u thone prindrit (femija nuk e meson fjalen "baba" apo "mama" nese prindi nuk ja dikton...mos eshte gje e cuditshme ti drejtohesh prindit me emer?) ndersa ca gjera te tjera, ata i mesojne natyrshem. Keshtu e meson njeriu orientimin e tij seksual--natyrshem! Arsyetimi i mesiperm eshte mbeshtetur teresisht mbi paragjykimet e tua; ashtu si nje here e nje kohe te bardhet paragjykonin zezaket, diskriminonin ata duke mos i dashur ne lagjet e tyre, ne shkollat e tyre, me nje fjale ne c'do gje qe do ti shoqeronte me ta (ne fakt, edhe sot e kesaj dite ka nga ata qe nuk i duan por c'ti bejne ligjit qe u ka dhene te drejta te barabarta...eshte rrenjosur ne mentalitet rracizmi, hehe...c'do te behej me njerezine nese nuk besonte ne mitollogji?) Sic mund ta shikoni edhe vete, eshte pune PREFERENCE. As une nuk do te kisha dashur te me adoptonte nje familje zezake se do me kish sjelle shume "probleme"...mos do te thote kjo qe zezaket nuk jane prinder te mire?...qe nje akt i tille eshte ne kundershtim me "ligjet" themelore te natyres? Sa familje te perziera ka ne bote me probleme te tilla? Ti konsiderojme ato te paligjshme atehere?

    Edhe pse une e kam pranuar edhe me pare qe nuk ndihem mire me adoptimin e femijeve nga ciftet homoseksuale (dhe bera te qarte se ligjet ne kete drejtim kerkojne ndryshime) jam e bindur se jo te gjitha ambientet ne te cilat rriten femijet jane te shendetshem: ka homoseksuale qe kane femije...pse nuk shpallet e paligjshme nje gje e tille? Ka femije qe rriten nga prinder qe jane te pamartuar...a nuk kane keta probleme? Perseri, pse lejohet? Kush me siguron se te gjithe femijet e lartpermendur jane te demshem per shoqerine? E pra, probleme ka gjithandej, por jane paragjykimet dhe fanatizmat qe i bejne homoseksualet kaq problematike. Ky eshte realiteti, ju pelqen juve apo jo!

    Pra ai fėmijė edhe nqs ėshtė heteroseksual, me dy prindėr homoseksualė me siguri qė nuk do pranohet nė shoqėrinė heteroseksuale dhe do detyrohet tė gjej vėndin e tij nė njė ambjent homoseksual.
    E PERSERIS: Idea se homoseksualet nuk mund te jene prinder te mire eshte teresisht e gabuar; dhe mbeshtetet mbi paragjykimet fetare apo c'te jene; eshte nje diskriminim qe i behet nje grupi te caktuar njerezish vetem pasi jane ndryshe nga disa te tjere. Studimet shkencore (qe kane per subjekt femijet e rritur nga prinder homoseksuale) kane vertetuar se orientimi seksual i prinderve nuk ndikon ne orientimin seksual te femijeve. Gjithashtu, keta femije nuk kane asnje ndryshim me femijet e rritur nga ciftet heteroseksuale persa i perket zhvillimit mendor apo fizik. Nuk ekziston asnje evidence qe homoseksualet (qe permend Neandertal aty me lart) jane me teper te prirur te molesoje femijet sesa heteroseksualet!

    C'fare permenda me lart jane fakte shkencore, dhe kushdo qe ka studjuar psikologji, ose qe zoreron minimumin e njohurise ne kete fushe duhet ti dije. Besoj se nuk keni nevoje per referenca.

    Edhe dicka Edi...per sa i perket kuriozitetit tend ne lidhje me ekstremizmin tim: Mendoj se njerzit duhet te flasin, besojne dhe veprojne ashtu sic jua dikton arsyeja (sigurisht duke mos interferuar me lirine e tjetrit). Une nuk ndjek turmat!...ato jane per ata qe jane te paafte te gjykojne ne menyre racionale dhe perfshirja ne turme i ben te ndihen me mire. Nuk jam pishman aspak qe jam e tille!

    Per armandon:
    My friend, e ke degjuar ate historine e Ures se Pates ti eh? Pyet njehere se mbase merr ndonje mesim te mire, tradicional e kam fjalen (ja qe nuk jam dhe aq e moderuar une!) Jo se nuk i thoshin keq qemoti: "Shkopi ka dale nga xheneti"

    Te merremi vesh nje cike: Martesa eshte nje mareveshje, dhe si e tille, martesa jote mund te mos jete martesa ime. Udhe qorre!

    Mos more, pse prandaj shkruaj une ketu qe tu pelqej disave si puna jote eh? Shume gabim! Shkruaj per qejfin tim, dhe nese ty s'te pelqejne femrat si puna ime, shko pi uthull i thone ...aq me ben! Sinqerisht, me vjen keq qe hyra ne kete teme se nuk po perfitoj asgje nga brrockullitjet, dhe besoje, se po te mos kish qene ai posti yt atje me lart qe me acaroi nervat, nuk do kisha shkruar fare.

    Neandertal-
    Nuk te kerkoj te me kuptosh; megjithate do beje mire te me lexoje!

    Befshi qejf qe te gjithe, dhe frenohumi nje cike kur me jepni leksione mbi moralin. Jo gjithmone jam kaq "bujare" sa sot.

    Me dashamiresi,
    Summertime, and the livin' is easy...

  3. #63
    Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenė, austri
    Postime
    4,463
    o beko, te folim ka del shpirti,

    se pari, shoqeria shqiptare nuk eshte ajo hollandeze, se dyti, kush leshin i detyron ata figura te na dalin publikisht, dhe se treti, pse nuk e vazhdojn ashtu si e kane cuar deri sot.

    Eshte gati matematikisht e "pamundshme", qe ne shoqerine shqiptare "aktuale" berem ne MINIMUM te kete nje mirekuptim mbi kerkesen e homoseksualeve, pasiqe shoqerise shqiptare akoma nuk i jane te qarta te drejtat e veta "normale" qe i ka.

    Une jam reptesisht kunder shfaqjes publike dhe cfaredo kerkesa e cila synon te arrij barazi absolute ne aspektin social me ciftet normale. Homoseksualet nuk mund ne asnje menyre te legjitimojn kerkesen per barazi te njejte me heteroseksualet, per kete eshte edhe cdo tentim qysh be fillester i deshtuar.

    Po ta shiqojm ne thelb, edhe ne shtetet ku u garantohen atyre te drejta, ata te drejta jane vetemse "kompromisse" te nje niveli te ulet, dhe me siguri afatshkurte.

    flm
    albanish by nature

  4. #64
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    11-11-2002
    Vendndodhja
    Toronto
    Postime
    14

    Thumbs up

    Cupke pe Korce mos je gje lesbike ti se me shume zjarr e mbroke homoseksualitetin dhe ligjet per ligjerimin e martesave te tyre.
    Jam dakord me te gjithe ata qe jane kundra lejimit te martesave te homoseksualeve.
    Nuk me intereson nese ata jane te lindur te tille apo jane bere te tille ne cfaredolloj rrethane te mevonshme.
    Homoseksualizmi eshte semundje dhe duke e trajtuar si te tille e gjithe bota te mundohet t'i gjeje ilacin, nqs munden, qe te shpetojme nga kjo semundje.
    Edhe ketu ne Kanada mgjs eshte miratuar nje ligj popullsia eshte e ndare, ca provinca jane plotesisht kundra, ca jane pro dhe disa jane asnjanjese.
    Nje fakt per kuriozitet, ne ato provinca ku ka me pak emigrante jane shumica kundra ketij ligji.
    Uroj qe gjithe bota te jete kundra dhe te mos lejojne te tilla lajthitje, se vaj medet ne cfare shoqerie do te rriteshin femijet tane.
    Osi

  5. #65
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602

    Osvaldo...

    ...jom hermafrodite

    Me vjen keq ta them por...e tille eshte injoranca: "kur nuk e di qe nje gje te mungon, nuk e deshiron"
    Summertime, and the livin' is easy...

  6. #66
    Hu
    Anėtarėsuar
    31-07-2003
    Vendndodhja
    fole
    Postime
    86
    Cupka!

    Faktet qe solle mbi homoseksualitetin me pelqyen(pavaresisht se jam i mire informuar me kohe ne lidhje me to).

    Megjithate po te kerkosh, do gjesh shpjegime shkencore racionale dhe bindese per pedofiline dhe incestin gjithashtu(sado e habitshme te te duket).A thua qe do jete mire t'u leshojme pe edhe ketyre palacolleqeve?

    Puna eshte se c'do njeri ben c'te doje .Dhe kam pershtypjen se asnjeri nga shkruesit e kesaj teme nuk ka ndermend te vrase e te prese njerez homoseksuale(sic ke dhene ti me siper idene sarkastike qe te dalim me shpata dhe o burra....).

    C'eshte e verteta(duke lene menjane shpjegimet shkencore ,mjekesore e psikologjike), homoseksualet per mendimin tim, e theksoj edhe njehere, per mendimin tim, jane njerez te ulet persa i perket moralit.Ata te shesin ne sekonde dhe japin cdo gje qe te arrijne ate qe duan.Intrigat dhe perversitetet qe ekzistojne ne marrdhenjet homoseksuale jane nga me te paparat.Edhe prostitutat e rrugeve nganjehere te duken me normale.Per mua (dhe e them edhe njehere le te leme menjane shpjegimet racionale) jane ne pergjithesi njerezit me te ulet dhe me te peshtire.Dhe ne baze te ketij opinioni qe kam, them se shoqeria ne pergjithesi nuk ka asnje te mire nga legalizimet gjithnje e me shume te gjerave te tilla.

    Ja kalofshi tulle

  7. #67
    Programues Softueresh Maska e edspace
    Anėtarėsuar
    04-04-2002
    Vendndodhja
    Filadelfia, SHBA
    Postime
    2,573
    Ēupkė,
    Ke shkruajtur dy pėrgjigje me kėta tituj:

    Flluska flluska...me ajer
    E di si perkthehet kjo me lart ne gjuhen popullore?
    P...me rigon!!! (dhe me "rr" te forte biles)
    Keq mė vjen por nuk bėj muhabet me pordhacė e pordhace ēfarėdo qoftė preferenca e tyre seksuale. Zotėrote je dhe femėr dhe me kaq njohuri sa ke ti duhet tė dish qė femrave nuk u shkojnė pordhėt. Besoj se kjo ėshtė pėrgjigja ime e fundit nė kėtė temė qė tė drejtohet ty.

    Pėrgjigjen e lexova por nuk bie dakort. Me kaq pasion sa shkruan ti ėshtė e kot tė diskutojmė se nuk do dalim asgjėkundi. Tė paktėn unė nuk mund tė tė ndryshoj mėndjen. Besoj se tema ėshtė diskutuar mjaftueshėm pėr tė dyja palėt dhe ata qė e lexojnė mund tė zgjedhin anėn e tyre.

    Ne, shumica qė jemi kundėr, vėrtet mund tė jemi gabim nė kėtė drejtim por dhe zotėrote, si heteroseksuale qė e mban veten nuk mund ta njohėsh aq mirė botėn e homoseksualitetit. Vėrtet mund tė kesh lexuar qindra libra mbi kėtė ēėshtje por duke mos qėnė njė homoseksuale ke gjithnjė njė shteg pėr tė gabuar. Horizonti tėnd ėshtė gjithnjė i kufizuar nga preferenca tėnde, heteroseksualiteti.

    Qoftė larg lind ndonjė fėmij homoseksual, tani qė tė njoha ty do kem gjithnjė njė person tė sigurt ku ta dėrgoj nqs nuk kurohet.
    Edi

  8. #68
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-08-2003
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    15
    [QUOTE]Postuar mė parė nga Osvald

    Cupke pe Korce mos je gje lesbike ti se me shume zjarr e mbroke homoseksualitetin dhe ligjet per ligjerimin e martesave te tyre.
    i nderuari osvald!
    me vjen shume keq per ty qe ke kete kulture qe ke sot,por do te te kisha thene qe mendoj se ty apo dikujt tjeter mendoj se nuk do te te interesoj se dikush a eshte lezbike apo gay,kjo ishte e para,e dyta nese eshte per cfar shkaku duhet me e dit ti,dhe e treta po nese eshte cka ke ti kunder saj apo dikujt tjeter qe eshte???ti a je normal qe po pyet haptas ne teme se "mos je..." mendoj se kjo eshte marezi.ponese eshte en pyetje ajo qe ponese thote cupka pe korce se "jam" ti cka do te besh ???
    do te mundohesh me e ndrysho orientimin seksual te saj apo ....???? cka ateher ? me nje fjal mendoj se nuk eshte mire te behen keshtu pyetjesh ne kete menyr te hapur dhe fundi i fundit ty dhe askujt tjeter nuk i interesion ajo cka ben ne krevetin e saj apo une ne krevetin tim,apo neve te gjithve nuk na intereson se cka ben ti ne krevetin tend.ajo eshte pune ytja .....mendoj se esht palidhje kjo pyethje OK ?

    dhe mendoj se mer e lexo nga postimet e temave te theksuara ne postimet me me pareshme te miat ne web faqet qe kam cituar dhe pastaj jep koment per to dhe ponese do te kishe dashte te jesh per dicka kunder na sjlell fakte konkrete dhe bindese per ate.

    por mos haro se ponese vuve ponese nuk iu pelqen kjo pune e homoseksualeve nuk don te thote se ajo nuk ka me u realizu,seopse nje nder kushtet per hyrjen ne bashkimin evropian te cdo shteti weshte kushti per miratim te ligjit per homoseksualitetin,drogen,prostitucionin dhe .....te ngjashme.po kjo ekzistion ne bote dhe posacerish ne evrope.mos ki merak ti se nese je ti kunder apo dhe dikush tjeter si eshte NUH MUSA kundra kesaj,kjo do te behet me deshiren tuaj apo pa deshiren tuaj,por mos haro se ketu nuk do te pyeteni ju por do te pyetet ato qe japin ligjet ku te njejtet kane dhe shfalerat (homo) e tyre nen krevet....

  9. #69
    i/e regjistruar Maska e Bekim Ismaili
    Anėtarėsuar
    09-09-2002
    Vendndodhja
    tetove
    Postime
    210
    Postuar mė parė nga Neandertal
    Cupka!

    C'eshte e verteta(duke lene menjane shpjegimet shkencore ,mjekesore e psikologjike), homoseksualet per mendimin tim, e theksoj edhe njehere, per mendimin tim, jane njerez te ulet persa i perket moralit.Ata te shesin ne sekonde dhe japin cdo gje qe te arrijne ate qe duan.Intrigat dhe perversitetet qe ekzistojne ne marrdhenjet homoseksuale jane nga me te paparat.Edhe prostitutat e rrugeve nganjehere te duken me normale.Per mua (dhe e them edhe njehere le te leme menjane shpjegimet racionale) jane ne pergjithesi njerezit me te ulet dhe me te peshtire.Dhe ne baze te ketij opinioni qe kam, them se shoqeria ne pergjithesi nuk ka asnje te mire nga legalizimet gjithnje e me shume te gjerave te tilla.

    Ja kalofshi tulle
    i nderuari Neandertal !

    ti the se:....per mendimin tim, jane njerez te ulet persa i perket moralit.Ata te shesin ne sekonde dhe japin cdo gje qe te arrijne ate qe duan... me trego se pari ti anjeh naj homoseksual/e dhe a te ka ndodhur ty personalisht qe te ai/ajo homo te bej ate gje ????
    dhe tjetra the se: ....Edhe prostitutat e rrugeve nganjehere te duken me normale... mos te duhen homot/et prostituta ??? apo mos ke patur ti naj "prostitute" prej tyre dhe te eshte dukur me normale apo cka ateher ??? ke fakte per kete qe e thua ? na i sjlell ato ne kete teme dhe pastaj vazhdojme ok ?
    -Nga vij une? -Ku gjendem une? -Ku shkoj une? -Kush jam une? -Kush dua te jem une? ...

  10. #70
    i/e regjistruar Maska e Bekim Ismaili
    Anėtarėsuar
    09-09-2002
    Vendndodhja
    tetove
    Postime
    210
    Postuar mė parė nga Nuh Musa
    o beko, te folim ka del shpirti,

    se pari, shoqeria shqiptare nuk eshte ajo hollandeze, se dyti, kush leshin i detyron ata figura te na dalin publikisht, dhe se treti, pse nuk e vazhdojn ashtu si e kane cuar deri sot.

    Eshte gati matematikisht e "pamundshme", qe ne shoqerine shqiptare "aktuale" berem ne MINIMUM te kete nje mirekuptim mbi kerkesen e homoseksualeve, pasiqe shoqerise shqiptare akoma nuk i jane te qarta te drejtat e veta "normale" qe i ka.

    Une jam reptesisht kunder shfaqjes publike dhe cfaredo kerkesa e cila synon te arrij barazi absolute ne aspektin social me ciftet normale. Homoseksualet nuk mund ne asnje menyre te legjitimojn kerkesen per barazi te njejte me heteroseksualet, per kete eshte edhe cdo tentim qysh be fillester i deshtuar.

    Po ta shiqojm ne thelb, edhe ne shtetet ku u garantohen atyre te drejta, ata te drejta jane vetemse "kompromisse" te nje niveli te ulet, dhe me siguri afatshkurte.

    flm
    nuk kemi asnje ndryshim ne nga holandezet,si ne jemi njerz si ata,por vetem sic thua vete ti: shoqerise shqiptare akoma nuk i jane te qarta te drejtat e veta "normale" qe i ka. ato figutra detyrohen vete nga ajo qe e ashtuqyajtura MJAFT ME... dhe e njejta gje vlen,nuk mundet te cohet sic e kane cuar deri sot.sepse njeru eshte i tille qe cdo her kerkon reforma,e teh homoseksualet kjo ndienje shum me shume eshte e zhvilluar se sa tek heterot.
    nese eshte gati matematikisht e pamundeshme kjo qe thua ti ateher kjo eshte vetem mendimi yt e jo i te gjitheve. pasiqe ...mendo pak : ...82 % te popullit ne gjithe botin nje here ne jeten e tyre(ne nje faze kohore pa mare parasyshe se ne cilen moshe) iu lind ideja per mardenie homoseksuale... a je i sigurt ti se nuk do te lind kjo ide dhe ty ??? dhe pones e thua "po,jam i sigurt se nuk do te me lind jo ide e tille..." ,si do ta spjegosh ate se se i sigurt dhe cfar faktesh bindese ke ??? na spjego pak me gjeresisht per kete nese ka munndesi !?

    kjo pyetje vlen per sejcilin lexuaes te ardhjshem te kesaj teme qe tia bej kete pyetje vetes! dhe ponese ka naj pergjigje mund te komentoj kete me fakte bindese !
    -Nga vij une? -Ku gjendem une? -Ku shkoj une? -Kush jam une? -Kush dua te jem une? ...

  11. #71
    i/e regjistruar Maska e Bekim Ismaili
    Anėtarėsuar
    09-09-2002
    Vendndodhja
    tetove
    Postime
    210
    Postuar mė parė nga Nuh Musa
    Une jam reptesisht kunder shfaqjes publike dhe cfaredo kerkesa e cila synon te arrij barazi absolute ne aspektin social me ciftet normale. Homoseksualet nuk mund ne asnje menyre te legjitimojn kerkesen per barazi te njejte me heteroseksualet, per kete eshte edhe cdo tentim qysh be fillester i deshtuar.

    Po ta shiqojm ne thelb, edhe ne shtetet ku u garantohen atyre te drejta, ata te drejta jane vetemse "kompromisse" te nje niveli te ulet, dhe me siguri afatshkurte.

    flm
    vertet ti the se je kunder shfaqes publike dhe cfardo kerkesa e cila synon te arij barazi aksolute.... por une mendoj se nuk eshte fjala per barazi absolute me "ne" por ato kerkojne te jene te qete ne popull dhe te kene te drejtat e tyre per te jetuar dhe per te shijuar jeten e tyre bashkeshortore...pra ne kete rast eshte fjala dhe vete tema eshte martesa e homoseksualeve apo?! pra ato kerkojne sic dhe nismetari i temes e ka titulluar kete teme keshtu dhe per martesn e tyre po flasim,ketu behet fjale per martesen e tyre e jo per barazi absolute,ato jane te vetedishem per kete se nuk do te munden ne cfardo menyre te mundohen nuk do te kene suksens per barazi absolute sepse vete natyra ketu nuk e lejon ate se mashkulli nuk mun te pjelle e per ate me plotkuptimin e fjales barazi absoluite nuk ekziston por eshte mire qe te jene te lire dhe te shijojne jeten e tyre ashtu sic duan deri ne ate kufi deri sa ka mundesi.mendoj se mundesite per martese mesveti jane me se normale,por duke mare parasyshe te marin dhe femije per te ritur e per gjera te tjera mendoj se nuk eshte e dobishme. a sa per deklarime te hapura,sa per marshime neper qytete ,sa per parada , e te ngjashme mendoj se askujt nuk do ti pengoje kjo se as qe i hun apo as qe i den dicka nga xhepi ponese ato e bejne kete apo nese nuk e bejne,ponese "ne" nuk jemi te tille dhe nuk na duhet te na interesojne ato gjera qe bejne ato pra,dhe nuk ka kuptim as te komentojme "ne" kete teme ne joprezencen e tyre(pra te homove) dhe tek e fundit nuk do te pyetemi ne se a do miratohet ajo mundesi apojo . po kur vetem Wiena numeron 21.03 % e banoreve te atij qyteti jane te deklaruar si homo ateher cfar rendesie ka kjo?? mendoj se asgje,sejcili ka jeten e vet dhe sejcili ka te drejten te jetoj sic deshiron vete.mendoj se eshte krim kjo gje qe te veme nen kontrolle jeten e dikujt!
    te pakten ashtu mendoj une,si do qe te jet mos e merni ju lexues kete shume tragjike sepse eshte nje gje qe eshte e mundeshme dhe ka filluar te ndodhe.eshte vone per ta nderprere. nuk do te ket sukses askush te thote JO sepse vete miratuesit e ligjeve sic tha dhe nje lexues me larte ne postimet e tij se shumica e deputeteve te parlamenteve boterore neten flejne me gruan e vet a kurse tere diten shetisin me shokun e vet(gay).we ne cfar menyre mos te behet kjo ??? si nuk do te behet e lejuar kjo ???

    duhet te mendojme pak dhe te analizojme apo ?
    -Nga vij une? -Ku gjendem une? -Ku shkoj une? -Kush jam une? -Kush dua te jem une? ...

  12. #72
    i/e regjistruar Maska e Bekim Ismaili
    Anėtarėsuar
    09-09-2002
    Vendndodhja
    tetove
    Postime
    210

    Liri Homoseksualeve

    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    -Nga vij une? -Ku gjendem une? -Ku shkoj une? -Kush jam une? -Kush dua te jem une? ...

  13. #73
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-08-2003
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    15

    po mir

    ne jemi shum larg asaj qe bota po e zyrtarizon, pra homoseksualitetin
    edhe te ne ka shume te till po , me vjen keq per ta po mdo te duhet shume koh qe edhe ata te mund ti shprehin ndjenjat etyre lirshem
    pasi mentaliteti jone do shum koh qe te mund ti pranoj disa priocese qe jan te domosdoshme per ti pranuar paSI EKSISTOJNE
    SHUM FLM. HALITI

  14. #74
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-07-2003
    Postime
    85
    Do e marrin ndonjeri mundimin te me tregoje se pse duhet qe martese te quhet lidhje vetem midis dy personave dhe jo me teper se dy?

  15. #75
    i/e regjistruar Maska e Bekim Ismaili
    Anėtarėsuar
    09-09-2002
    Vendndodhja
    tetove
    Postime
    210
    shum ne regull eshte halit,te lumt per mirekuptimin .por ketu ku the ti se na duhet shume kohe per me kuptuar ndienjat e tyre dhe qellimin e tyre,si dhe ate per te kuyptuar se kush jane ata dhe si jane.p[or une dio te kisha thene se : me duket se neve nuk na interesojne ato punet e "pederastave"! shumica e te anketuarve e thone kete gje,mendoj ne kosove dhe shqiperi e ndoshta dhe shqiptaret e te tjere ne gjith boten.Bile dhe ponese hasim ne ndonje homoseksual/e edhe ai/ajo dco te thote te njejten fjale.behet pyetja PSE dhe ato/ata??? shume e qarte eshte kjo pergjigje;sepse frikesoneh nga shoqeria se doi te kuptoje,nga familjaret e tyre,nga ambienti....e te ngjashme.
    cka duhet te bejme ne qe ata mos te ndiehen disi te presekutuar,te zhdukur,te roberuar ne vete,te fshehur...dhe diskret ,cka mund te bejme ne ne kete rast?!

    duhet me i kuptuar dhe mos me na ardhur cudi se ato gjera ekzistojne,kane ekzistuar dhe do te ekzistojne pergjithmone.per kete shkak me se miri eshte qe ato te jene te lire,ti kuptojme te pakten ashtu sic jane,as me pak e as me shume dhe ato do te ndiehen shume te kenaqur.ne kete rast ato do te jene ato qe jane,atehere ne do te kuptojme se kush jane ata.por ne jemi mesuar qe me fol mbasshpine per diken e ne sy nuk mundemi me i thene askujt asgje.vertet e verteta ngadonjeher dhemb shume,por ajo eshte e verteta.pra me kete perfundojme se: ne shqiptaret i kuptojme keto gjera,por nuk ia veme veshin atyre,pra nuk u veme rendesi.ne jemi shume te vetedishem,mendoj ne shqiptaret ku do qe jemi,jemi pra shume te vetedijshem se keto gjera ekzistojne dhe tek na nepergjithesi,por nuk duam te folim per ato.behet pyetja se pse nuk duam te komentopjme kete?. shume e qarte eshte pergjigjia: vetem per shkak se ne punen e homoseksualeve e quajme pune shume te ndyte. nuk mendojme ne se: po seksi m+f a eshte pune e ndyte ??? ponese dikush tyhote se nuk eshte pune e ndyte,ateher perse fshehemi ne kur bejme seks,pra shkojme ne dhome,hotel,veture,ne ndonje qosh ku eshte pak me fshehur,apo te ngjashme...pra prej kesaj del se dhe ky seks eshte pune e ndyer. pra me kete perfundojme se: asnjera prej ketyre gjerave nuk eshte pune e keqe po dhe as e mire.e cka eshte ateher ??? pra eshte nje ndienje,nje nevoje per kenaqesine e shpirtit.duke u mbeshtetur ne kete do te pyes: a mund njeriu te rij pa seks (kam fjalen m+f)??? nepergjhithesi JO. po njejt eshte dhe tek homoseksualet.nuk mund te rije pa ate pune.fshehur apo hapur ai do ta beje kete.ja kemi rastin tek ne shqiptaret qe ende ekzistoj ajo gje qe prinderit nuk e lejojne qe vajza apo dhe djali deri diku,mos te kete seks para se me u martuar.apo ??? sigurisht se eshte ashtu.kam fjalen diku,ne disa vende e jo cdokund ,pra ne pergjithesi po flas.
    e dini ju se ekzistojne persona (edhe pse kjo ndodh diku ne evrope,po dhe ketu..) qe nuk e deshiron vajzen e tij virgjine apo vajza djalin e vet pa pervoje seksuale.e ku jemi ne ne krahasim me ta? kur martohemi ne ponese vcajza nuk eshte virgjine na dalin mend (mendoj per shqiptraret) e ku ka mbetur me kuptuar homoseksualitetin.mendoj se disa gjera duhet me u ndryshuar dhe mentaliteti jone te jet te pakten i ngjashme me ate evreopian.
    me nje fjale: ne shqiptaret jemi te shurdher ne kete rast kur behet fjale per homoseksualitetin.por kur vjen koha per me nxier kryet perpjet atreher ne cohemi kunder tyre.edhe ate duke qene te pavetedijshem per realititin qe ekziston tek ata. shoh une lexoj disa postime,ku dikush thote pa mare parasyshe analizat e psikologeve,shkenctareve e gjera te ngjashme,mendoj se eshte pune e keqe e pabaze....e te ngjashme.do me thene kunder kesa,pra ai ne kete rast hedh poshte vertetimet e shkencetareve dhe don me u tregfuar me i mencur se ata qe kane dhe po punojne me dhjetra e qindra vjet per vertetimin e ketij fenomeni.mendoj se kjo qe po thojne dikush ...pa pare parasyshe punen e shkenctareve une nuk pajtohem me kete ....pra ky don te tregohet me i mencur se ata.kjo eshte marezi.eshte kultura jone e posacerisht e tioj qe kete gje ai e mer si tragjike e dikush bile po mendon se ata do ta mbisundojne kete,dhe se ky do tiu nenshtrohet ligjeve te tyre.jo bre nuk eshte ajo,ne si ashtu dhe keshtu ne jemi te nenshtruar ndaj ligjeve te tyre sepse mbi 20 perqind e parlamentareve shteterore e evropian jane homo,pra ato kane miratuar ato ligje qe dhe vete i gjith populli pranon ligjet e tyre.pse ndodh kjo? po sepse eshte e vertet dhe kete e kane vertetuar dhe shume shkenctare dhe psikolo e sociolog e shume te tjere se homoseksualet jane njerez me mentalitet me demokratik,me te kulturuar dhe me te mencur,si dhe me diskret.gjith ky karakter i tyre eshte i imponuar nga vete natyra.pra nje shteti i duhen keshtu njerez dhe sot jane ne postet e tyre qe jene.ku ne dhe pranojme qe te jemi te mbisunduar nga ata.pra kjo edhe me deshire edhe pa deshire kjo eshte realiteti i gjith kesaj. kjo ndodh,ka ndodhur dhe do te ndodh pergjithmone,vetem se neve na mbetret te pranojme ate realitet dhe mos te kundershtojme lirine e homoseksualeve qe te jetojne ejeten e tyre sic qe duan dhe pa i penguar ne shprehjen e ndienjave te tyre lirshem.pra to kane qene,jane dhe od te jene ata qe jane.as qe mos tu shkoje mendja najhere se nje homoseksual mund te te imponoje homoseksualitetin,apo mos mendoi se do te keni sukses po qese mundoheni qe te largoni ate ndienje nga ata.ajo eshte e krijuar nga vete natyra,pra Zoti dhe ajo eshte dhurata nga Ai.perse me i penguar atyre ne jeten e tyre? mendoj se nuk ka nevoje se dhe kjo qe po mundohemi ne te jemi kunder tyre eshte krim pasiqe ne nuk deshirojme qe ato te tregohen ato qe jane dhe per kete shkak ne i mbajme nenkontrolle.

    pra dh enje here mbetet dhe nje her te mendohemi pak dhe tiu pergjigjemi ne vetes sone ne pyetjet :

    cfar dobie kam une ponese ato do te jene ato qe jane apo cfar dobie kame une ponese ato jane dhe do te ngelim dhe me tej ato qe jane sic jane dhe sot???

    pergjigjia eshte e thjeshte: asnjefar dobie nuk kam!
    ponese eshte keshtu ateher perse duhet dhe me tej te komentojme kete teme?? perse nuk i leme te qete pasi qe nuk na pengojne neve ?? shum e qarte eshte pra!!
    -Nga vij une? -Ku gjendem une? -Ku shkoj une? -Kush jam une? -Kush dua te jem une? ...

  16. #76
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-07-2003
    Postime
    85
    Pse duhet qe martese te quhet lidhje vetem midis dy personave dhe jo me teper se dy?

  17. #77
    Hu
    Anėtarėsuar
    31-07-2003
    Vendndodhja
    fole
    Postime
    86
    bek smajli

    ketu ku jetoj une lulezon homoseksualiteti, prandaj do s'do do e kesh nje fare kontakti ta.

    faktet qe kerkon nuk mund te ti jap pasi jane pak banale, plus cfaredo te te thoke ty ti paske marre flamurin ne dore dhe qeke i vendosur t'i shkosh ne mbrojtje deri ne fund ceshtjes shume te rendesishme te homoseksualeve(kjo eshte e drejta jote).PLUS kjo teme me ka trashur.

    falemnderit per mirekuptimin

  18. #78
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602
    Postuar me pare nga Pyetesi:
    Pse duhet qe martese te quhet lidhje vetem midis dy personave dhe jo me teper se dy?
    Duhet? NUK duhet por ESHTE! Poligamia ka ekzistuar qe ne kohen e baba qemos, dhe ne mos gaboj, ekziston edhe sot e kesaj dite ne shume vende te lindjes. Per disa vende qe e mbajne veten si te civilizuara, eshte ca demode...megjithese sic i thone atij llafit: "historia perserit vetveten."

    Edhe dicka: Reklamimet (cfaredo lloj qofshin) nuk kane vend ne nje diskutim te tille. Nese dikush eshte "pro gay marriage" apo "against gay marriage," le te duartrokase aty ku e ka vendin, JO KETU! Ky eshte vend per argumenta dhe jo preferenca vetjake.

    Pyetja ishte mjaft e rendesishme dhe interesante; jane vete pergjigjet qe e kane degjeneruar!

    Edi...me kaq u dorezove ti eh?
    Nuk eshte puna se dua une qe tu njihen te drejtat homoseksualeve, as qe ti mendon se eshte imorale. Puna eshte se, sic thone amerikanet: "That is the way the cookie crumbles"

    Ok, e lashe edhe une...
    Summertime, and the livin' is easy...

  19. #79
    Perjashtuar Maska e Ryder
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,160
    Homoseksualet jane te lindur?
    Interesant qe shumica e ketyre homoseksualeve te lindur, priren per t'ju turrur ne mase profesioneve te militareve, marinareve ose parukiereve. lol (nga gjurmet me te hershme te homoseksualitetit gjehen ne ushtrine romake, qe pas kesaj u detyrua te transportonte bordello ambulante nga beteja ne beteje qe te siguroheshin qe vrimat te vinin vetem nga armiku)
    Po t'ju bej nje analize psikologjike un ju ktu (gje qe nuk do e bej per mungese interesi nga ana ime) do dilni ne konkluzionin qe jo vetem menyra se si dalin nga vagina, por edhe shume e shume faktore te tjera ndikojne ne devijimin e njeriut ne homoseksualitet. (si psh propaganda masive, mungesa e femrave, perdhunimet ose abuzimet seksuale ne femijeri, dhe pranimi universal i homoseksualitetit ne shoqeri pa asnje lloj "diskriminimi")
    Dhe nje menyre te qenuri qe lind nga rrethana jo-natyrale ose perverse s'ka pse te pranohet nga kjo shoqeria e sotme qe aktualisht perbehet kryesisht nga njerez si kjo cupka ketu lart qe shqetesohen me shum kur degjojne fjalen "diskriminim" se fjalen "homoseksualitet"...

  20. #80
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Me duket e veshtire te gjej fjalet e duhura mes mijera fjaleve te gjykoj disa njerez qe kane preferenca seksuale ndryshe nga tonat.
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

Faqja 4 prej 26 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrkufizimi i dashurisė!!
    Nga Shpirt Njeriu nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 233
    Postimi i Fundit: 13-03-2024, 07:04
  2. Martesa Ne Islam!!
    Nga Shpirt Njeriu nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 131
    Postimi i Fundit: 08-06-2009, 13:30
  3. Thėnje tė bukura pėr dashurinė
    Nga Shpirt Njeriu nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 483
    Postimi i Fundit: 20-07-2007, 09:21
  4. Nderto fort folene tende. Martesa
    Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 24-04-2007, 14:05
  5. Martesa
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 08-12-2006, 10:20

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •