Close
Faqja 3 prej 26 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 505
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e Bekim Ismaili
  Anėtarėsuar
  09-09-2002
  Vendndodhja
  tetove
  Mosha
  35
  Postime
  210
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  me vjen shume keq qe disa nuk duan as te mendojne per kete gje,por une mos te bej shume postime ne kete pasiqe ekziston nje teme e ketille ne kete forum e ate mund ta gjeni duke klikuar dy here ne: http://www.forumishqiptar.com/showth...8&goto=newpost

  ne kete teme me se shumti eshte mare material drejtperdrejt nga web page-ja e organizates Elysium & Sapphoe cila ne mes tjerash punon dhe punon per momunitetin gay dhe les ne Kosove....
  -Nga vij une? -Ku gjendem une? -Ku shkoj une? -Kush jam une? -Kush dua te jem une? ...

 2. #42
  Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,602
  Faleminderit
  0
  15 falenderime nė 15 postime

  Tani me duhet nje ekspert ne neuroshkence mua :)

  Ueeee...kaq shpejt e terhoqe kantidaturen mi

  Ihti...je ne vete ti? Po me mbine para syve keto ferrixhete (lol)

  Nuk thashe se probleme nuk do te dalin; por keto probleme shpesh perdoren si pretekst per ti diskriminuar. A do te ishte e drejte per ne, si heteroseksuale, te ndiheshim te detyruar ta drejtonim seksualitetin tone karshi seksit te njejte? A mundet te "kurohet" heteroseksualiteti...dmth orientimi drejt seksit te kundert? Se besoj! Gjithkush nga ne e di mire se seksualiteti shkon shume thelle. Well, homoseksualiteti eshte e njejta gje. Nje njeri nuk behet homoseksual; ai lind i tille.

  Te shumte jane homoseksualet qe luftojne me orientimin e tyre vetem per te qene "normale," gje qe do ti bente ata te pranueshem nga shoqeria...por ja qe nuk munden. Ketu eshte gjithe shqetesimi im...nuk mund te gjykosh dicka pa e ditur se c'fare eshte...nuk mund ta denosh nje qenie njerezore per ate qe natyra e ka bere...NDRYSHE!
  Ja qe e tille eshte ajo nganjehere, e verber!

  Ne si heteroseksuale qe jemi kemi te drejten te mos shoqerohemi me ta, por kursesi ti diskriminojme, pasi kjo i qorrollos me keq punet. Kam pershtypjen se shoqeria njerezore do te vuajne me teper nga pasojat e diskriminimit sesa nga njohja e disa te drejtave natyrore te tyre.

  Gjithsesi, me duhet ta pranoj se problemi eshte mjaft i komplikuar.

  Shendet,
  Summertime, and the livin' is easy...

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e Bekim Ismaili
  Anėtarėsuar
  09-09-2002
  Vendndodhja
  tetove
  Mosha
  35
  Postime
  210
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  :)

  Nuk thashe se probleme nuk do te dalin; por keto probleme shpesh perdoren si pretekst per ti diskriminuar. A do te ishte e drejte per ne, si heteroseksuale, te ndiheshim te detyruar ta drejtonim seksualitetin tone karshi seksit te njejte? A mundet te "kurohet" heteroseksualiteti...dmth orientimi drejt seksit te kundert? Se besoj! Gjithkush nga ne e di mire se seksualiteti shkon shume thelle. Well, homoseksualiteti eshte e njejta gje. Nje njeri nuk behet homoseksual; ai lind i tille.

  kjo eshte shume e vertet.te lumte,paskit analizen e zhvilluar,...ponese analizojme ashtu eshte sikur thonit ju me larte.
  Te shumte jane homoseksualet qe luftojne me orientimin e tyre vetem per te qene "normale," gje qe do ti bente ata te pranueshem nga shoqeria...por ja qe nuk munden. Ketu eshte gjithe shqetesimi im...nuk mund te gjykosh dicka pa e ditur se c'fare eshte...nuk mund ta denosh nje qenie njerezore per ate qe natyra e ka bere...NDRYSHE!

  ....per te qene "normale"...une mendoj se,dhe kjo eshte e vertetuar nga shume shkenctare e analist e psikolog... dhe gjithashtu dhe une mendoj se per shakkun se ata,pra bej fjale per homoseksualet,jane te lindur te tille mendoj se nuk ka nevoje qe te turperohen para publikut e te ngjashme...pasiqe ata jane ata qe jane,se kjo eshte e lindur njejt si heteroseksualet.eshte shume pa lidhje kur dikush gjykon ne ate menyre ofenduese "ahh more ai eshte pederast..." mendoj se nuk duhet te na interesoj se cfar orientimi seksual ka ai/ajo dhe nuk eshte mire te dijme ate se ckla ben ai/ajo ne krevatin e tij/saj.ponese themi keshtu ateher ata/ato na kuptojne nsdryshe...se na pelqen dicka me shume se shoqeri me ate/ate...
  pra me nje fjale sic eshte i lindur heteroseksuali/a njejt jane te lindur dhe homoseksualet/et.orientimi seksual nuk prish pune ne shoqeri,sipas mendimit tim....po dhe as ne familje,per atew duhet me kuptuar ate te pakten sic eshte e jo sic mendojne te tjeteret apo dikujt sic i pelqen te gjykoj.
  Ne si heteroseksuale qe jemi kemi te drejten te mos shoqerohemi me ta, por kursesi ti diskriminojme, pasi kjo i qorrollos me keq punet. Kam pershtypjen se shoqeria njerezore do te vuajne me teper nga pasojat e diskriminimit sesa nga njohja e disa te drejtave natyrore te tyre.

  shume mire...por perse mos te shoqerohemi me ato (homoseksualet) pasiqe ata/ato as nuk mund te na e ndryshoje orientimin seksual,as qe mund te bejne dicka,pasiqe ata/ato nuk kane asnjefar dobie prej neve e as ne nga ato...nuk di se a keni te njohur ndonje gay shok apo les shoqe,dhe ponese analizoni pak,do te vereni se ato jane persona me te sukseshem,me te drejt,me te matur,...me nje fjale jane VIP...ne ate faqe shkruan dhe per ate gje,se si te sherohet homofobia,pra si te sherohet urejtja ndaj homove,mendoj se nuk ka nevoj per diskriminim dhe nuk ka se per cfar arsye te diskriminohen ata,ata duhet te ndiehen te lumtur ashtu sic jane,dhe te pranohen ne familje dhe ne shoqeri ashtu sic jane...nje fjale thot populli "ponese nuk te duan ashtu sic je,asnjeher nuk do te mund te te duan ashtu sic nuk je"

  mendoj s enuk ka naj problemi ketu,sepse ajo eshte realiteti,nese nuk do te mund te pajtohemi me realitetin ateher do ta urenim njeritjetrin dhe me ne fund dhe veten tone,njet do te na ndodh si me Hitlerin,ai ka urejtur homot,vetem se dhe ai ka qene iu tille,e perse e ka bere kete,pergjigjia eshte e qarte,vetem se ai nuk ka mund te analizoje pak dhe te pranoj ate qe ekziston,te pranoj realitetin dhe te jet i lumtur me ate qe eshte,por ai nuk ka qene i tille,nuk mund te pranoj realitetin pasiqe ka dashur te mbizoteroj ne gjith boten vetem ajo qe ai e deshironte...mos te hyjme ne histori tash.
  ponese do te analizonim pak do te kuptojme se problemi eshte vetem me te kuptuar se kush jane dhe cka jane homo-t,e ponese kuptojme kete ateher cdo gje do te jet ne regull,pik se pari eshte qe te zhduket urejtja ndaj homo-ve dhe cdo gje do te jet ne regull.
  -Nga vij une? -Ku gjendem une? -Ku shkoj une? -Kush jam une? -Kush dua te jem une? ...

 4. #44
  Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjenė, austri
  Mosha
  41
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime nė 133 postime
  o beko, a nauk e shohesh se e kapen problematiken pa mos qene nevoja akute?, ketu nuk behet fjale per te qenurit HOMOSEKSUAL dhe akzeptancen e tyre ne shoqeri (netevertet shoqerise as qe i intereson se kush si eshte), dhe per natyrene e pederave, por per kerkesen e tyre te barazohen ne nje shkalle me ciftet heteroseksuale. Kjo kerkese nuk ka baza per legjitimitet, asgje me shume.

  Flm
  albanish by nature

 5. #45
  Headhunter
  Anėtarėsuar
  11-07-2003
  Vendndodhja
  Gostivar- Iliride
  Mosha
  37
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Plotesishte e perkrahi mendimin e Aluandos!
  Eshte dic abnormale....... e pakapshme per trurin tim!
  SHQIPERIA E MADHE

 6. #46
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-06-2003
  Vendndodhja
  cairo egjipt
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  shum interesante

  shum interesante se si njeriu mundohet te gjeje nje rruge tjeter nga atom qe iaka dhuruar Allahu zot igjithsis dhe igjithqkaka ne te.
  shum intetresant madje se si njeriu kerkon te iakaloi edhe kafesheve ne shum gjera , madje edhe tegjitha inseketeve qe nuk njeh botanika dhe as zologjia se si du kriesa tete njejtes gjini te jen fekonduar apo fekondohen ne mes tyre .
  kjo eshte shume apsurde dhe equditshme sepse njeriu po perballet me vllaun eti nje ri sikurse me bishat eegera tropikale (xhungell).
  qudi sesi njerez me tituj te laret shkencor nuk po muendin ta identifikoin veten etyre seperse ekan emerin njeri.
  vall ata equajn veten njeri vetem se pse dijn te bejn shkaterrime ne tok , qe fundja efundit kjo tok nukeshte enjeriut sepese njeriu eshte kries ,kurse dikush tjeter eshte kriues ,dhe AI kriues eshte qe erregullon ,dhe faktikishte eka rregulluar jeten dhe sistemin njerzor . mirepo fatkeqesisht shum prej njerezeve duan ta shkaterrroin kete sistem . por kot sepse ALLAHU eshte AI i cilim eka kriuar njeriun dhe token dhe per to dote kujdeset mirepo pergjegjesia na mbetet neve se si dote veperoim me kata persona qe po endytin shoqerin njerzore .un kisha meua berdisa pyetje keture "zoterive "se perse ZOTI eka kriuar ademin dhe haven dhe perse zoti ika kriue te dy gjinit
  nje pergjigjje shum te saket dhe te prere eka pru kurani dhe feja islame qe ekan ndaluar qene fillim ne vigheli te kesaj qmendurie duke endaluer rrepesisht dhe duke idenuar ata qe mirren me kete veprimtari te flliqur
  ALLAHU ka then ne kuran, ata qe spunoin simbas asaj qe kam zberitur un en kuran ata jan te humbur ne t3e dy botet .
  kurse ne nje verset tjeter thote ALLAHU fuqi plote se dotua bejm te mundur atyre (pra ata qesbesoin ALLAHUN dhe kuranin )qe ti vertetoin se ajetet shejat versetet ekuranit jane te verteta dhe se jane prej ALLAHUT
  NDASHIT DHE NE QOFTESE DON SHOQETRIA NJERZORE TE KETE SHPETI PRE RREZIQEVE QE IKANOSEN LETE KERKOI SHPETIM NE FENE ISLAME DHE KURAN
  ALLAHU na mundesofte ta gjejm udhe zimin etij

 7. #47
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  35
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Natyra ėshtė pėrsėritėse, riprodhuese. Nuk mund tė jetė ndryshe sepse vetė natyra do vdiste nqs nuk do kishte riprodhim. Homoseksualėt nuk mund tė riprodhojnė por nė tė kundėrt, ata mund tė ndikojnė nė ndėrtimin e homoseksualėve tė tjerė pėr brezat e ardhshėm qė ndikon negativisht nė riprodhim. Kjo ėshtė nė kundėrshtim me ligjin mė themelor tė natyrės, riprodhimin. Prandaj dhe them qė ėshtė sėmundje.

  Vėrtet mund tė kenė lindur tė tillė por kjo nuk e bėn anomalinė e tyre natyrale. Fėmijėt lindin edhe me diabet, hiv (sidėn), tuberkuloz, e plot sėmundje tė tjera dhe ne mundohemi ti kurojmė. Difekti siē ndodh pėr diabetin mund tė ndodhė edhe pėr homoseksualitetin. Nuk mund ti bėsh me faj sepse ashtu kanė lindur por nė tė njėjtėn kohė nuk mund ti barazojmė me heteroseksualėt pasi ndikojnė negativisht nė tė ardhmen e shoqėrisė.

  Nuk pėrsėritem mė!
  Edi

 8. #48
  Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,602
  Faleminderit
  0
  15 falenderime nė 15 postime

  Nje vrime ne uje!

  "Ndikojne negativisht ne te ardhmen e shoqerise"--PSE?????? Sepse me vone do te duan te adoptojne femije? Well, le te themi qe ligjet e adoptimit duhen ndryshuar atehere. Fundja fundit, ligjet nuk jane te perjetshme; ato ndryshojne me kohen.

  "Ndertimin e homeseksualeve te tjere?"-- Nese homoseksualiteti eshte i lindur, nje heteroseksual i lindur nuk mund te behet kurre homoseksual apo jo? (i ke bere lemsh punet)

  Tjeter: Martesa midis homoseksualeve (thoni ju) nuk mund te jete legjitime pasi kjo nuk siguron vazhdimesine e llojit. PALLAVRA! Sa cifte martohen dhe nuk deshirojne te kene femije? Sa cifte te tjere nuk munden te kene femije? Sipas jush lidhja e tyre me martese nuk eshte e ligjshme??? Martesa eshte lidhja ndermjet dy njerezve qe e duan njeri tjetrin dhe qe deshirojne ta kalojne jeten se bashku. Certefikata martesore nuk mund ti imponoje ciftit pasardhesit !!!

  Edhe pse ndryshe nga ne, homoseksualet kane nevoje per "familjen" e tyre....jane njerez edhe ata, dhe ju e dini fort mire se qeniet njerezore jane te tilla--sociable! Rraca njerezore as nuk mund te shtohet, as nuk mund te pakesohet nga lidhjet homoseksuale. Fatkeqesisht (per ta) ligjet i ben shumica (heteroseksualet), c'ka do te thote se pakica (homoseksualet) do te shtypet. E pra, s'ka ligje te drejta apo te gabuara, mos llomotitni kot!
  Summertime, and the livin' is easy...

 9. #49
  Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjenė, austri
  Mosha
  41
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime nė 133 postime
  mori cupko, njerezia nuk do te pesoje ndonje disafte nese njihen te "drejtat" e homove, natyrisht se jo, por problemi eshte se ata kerkojn barazi ne aspektin SOCIAL (a mund kjo njehere te ju hi ne tru ta kuptoni a jo???), dhe per kete nuk kane LEGJITIMITET, sepse per te gezuar te njejtat te drejta si nje cift normal, ata duhet te permbushin KUSHTET qe i permbush nje cift NORMAL, PRA, dhe kete NUK mund ta bejne. Nje barazi e te drejtave do te shkonte ne dem te heteroseksuelve, sepse do ti shtypte te DREJTAT e tyre. Me pak fjale, une nuk jam dakor te me priten te DREJTAT, per ti prmbush tjeter kuj te drejta, MARGJORANCA MBI MINORANCEN, veti specifike e demokratise, dhe ligj i natyrshem.

  Flm
  albanish by nature

 10. #50
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  35
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Nese homoseksualiteti eshte i lindur, nje heteroseksual i lindur nuk mund te behet kurre homoseksual apo jo? (i ke bere lemsh punet)
  Fjala kyēe aty ėshtė "Nėse". Deri tani nuk dimė nėse ėshtė e lindur apo e imponuar nga ambjenti. Dy shėmbuj pėr ty:
  1. Dy binjakė pasi lindin i ndajmė nė dy familje tė veēanta (1 shqipėri, 1 amerikė). Pas 20 vjetėsh takohen. A do kenė ata tė njėjtin karakter? A do pėlqejnė tė njėjtin ushqim?

  2. Me ēkam parė nė televizor nė burgjet e Amerikės nė mungesė tė femrave meshkujt nėnshtrojnė marrėdhėnie homoseksuale. Si e shpjegon ti kėtė? Unė mendoj se ėshtė ambjenti i sėmurė qė i sėmur dhe ata. Ėshtė ambjent i panatyrshėm ku mungon ekzistenca e seksit tjetėr qė i detyron tė burgosurit tė bėjnė nga ato punė.

  Vėre veten tėnde nė pozitėn e fėmijės qė do rritet nga dy homoseksualė, mbase nė njė lagje homoseksualėsh, mbase do shkojė nė njė shkollė homoseksualėsh (kėrkojnė tė hapin njė nė amerikė). Kė do thėrasėsh mama? Po baba? Kush do tė qortojė e kush do tė tė puthė? A nuk do ndihesh e jashtme kur ti tė biesh nė kontakt me heteroseksualė? Jo vetėm qė fėmija do dijė qė ėshtė i adoptuar por pastaj do kalojė dhe problemet e prindėrve homoseksualė. Do doje tė ishe ti ajo fėmijė? Se besoj.
  Mė vjen ēudi me argumentin qė po ndjek pasi ke qėnė ti ajo qė mė ke pėrmėndur nė njė temė tjetėr pėr efektet qė sjellja/ambjenti ka mbi individin.


  Unė nuk zurra nė gojė martesėn dhe ti po i ndryshon fjalėt megjithatė problemi nuk qėndron tek martesa e tyre, por tek ato qė ata do kėrkojnė pas martesės. Njerėzit martohen dhe njė nga synimet ėshtė ndėrtimi i familjes. Kėtu qėndron problemi, ata nuk janė tė aftė tė rrisin fėmijė dhe nqs adoptojnė, fėmija nuk do jetė i aftė tė jetojė nė njė botė heteroseksuale pėr arsyet qė pėrmėnda mė lart. Pra ai fėmijė edhe nqs ėshtė heteroseksual, me dy prindėr homoseksualė me siguri qė nuk do pranohet nė shoqėrinė heteroseksuale dhe do detyrohet tė gjej vėndin e tij nė njė ambjent homoseksual.
  Kush do jetė babai nė familjen e dy femrave? Kush do jetė mamaja nė familjen e dy meshkujve?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 07-08-2003 mė 11:04
  Edi

 11. #51
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-07-2003
  Mosha
  36
  Postime
  85
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Do isha kurioz te di se cili eshte opinioni i juve qe keni diskutuar ketu mbi martesen e homoseksualeve mbi martesen e nje grupi te cfaredoshem njerezish?

  Cfare ndyshimi ka midis marteses se dy personave nga ai i me shume se dy te tillesh ?

  Perse duhet qe ligji i marteses te perfshije vetem dy persona dhe jo me teper se dy ?

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e Bekim Ismaili
  Anėtarėsuar
  09-09-2002
  Vendndodhja
  tetove
  Mosha
  35
  Postime
  210
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  ok

  kjo ka me u legjitimuar dhe nuk ka shkak se pse mos me u bo kjo,me dashje e pa dashje.
  kur behet fjale per mbi 20 % e popullates jane homo,nuk ka shans qe mos te legjitimohet kjo.nese behet fjale per nje pakic ateher dco te ishte disi ne regull qe mos te legjitimohet,ndoshta nje shtet po nese do te kishte humbje nga ata dhe do ti zhduk me miratim te ligjeve perkqatese per ate,por jane shume dhe nuk ka se cka me u bo,ata jane ata qe jane dhe fund,kjo do te behet sot,neser ose pas 1000000 vitesh,vetem ka me u bo,se mjaft me...
  -Nga vij une? -Ku gjendem une? -Ku shkoj une? -Kush jam une? -Kush dua te jem une? ...

 13. #53
  Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjenė, austri
  Mosha
  41
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime nė 133 postime
  beko, e din hitleri cfare ka bo me homot?, mere tash perseri kalkulatorin, dhe llogarit, per 1000000 vite ssa hitlera do te na dalin!!!

  Flm

  PS: dhe nje gje, UNE do te jem ai njeri, qe i pari do te kundershtoj, sepse nuk jam gati te me priten te DREJTAT e mija per te gezuar nje tjeter te DREJTA.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Nuh Musa : 07-08-2003 mė 13:27
  albanish by nature

 14. #54
  Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,602
  Faleminderit
  0
  15 falenderime nė 15 postime

  Flluska flluska...me ajer;)

  E di si perkthehet kjo me lart ne gjuhen popullore?

  Nese ndonjeri nga ju "nuk di gje," me vjen keq por nuk jap leksione pa pagese (e di qe do te thoni:"kush po te degjon; por ne fakt dua vetem te justifikoj ndonje "expansion on this subject") Edi...(between you and me)...te me mesosh ti mua si funksionon truri i njeriut, eshte njesoj si te te mesoj une ty si funksionon truri i kompjuterit Nejse...

  Vetem nje gje dua te te kujtoj: se c'eshte homoseksualiteti (semundje apo normalitet) apo c'fare e shkakton ate...keto nuk jane gjera qe mesohen nga nje emision televiziv. Qe homoseksualet jane perdorur si kavje (kafshe per eksperiment) nga shkencetaret, kete e kisha degjuar, por qe burgu te ktheje heteroseksualet ne homoseksuale...kjo s'besoj se qendron drejt. Megjithate, une e kam theksuar edhe me lart qe padija ben te mundur diskriminimin, ashtu si dhe natyra shtazarake e rraces njerezore (asgje e re kjo e fundit!)

  Puna eshte se moral s'ka pasur kurre; vetem se fenomenet e pamoralshme nuk kishin dale ne pah. (Oh!..morality...Isn't humanity just a bunch of scared animals?) Juve u shqeteson fakti qe sot kjo gje ka dale sheshit...jeni te verber ju apo si?

  Sa per punen e adoptimit apo te ndonje tjeter privilegji, une e bera fare te qarte qe do te ndihet nevoja e ndryshimit ne ligj (dmth homoseksualet nuk mund te gezojne EKZAKTESISHT te njejtat te drejta sikurse dhe ciftet heteroseksuale), por me sa duket, ju si kini pasur gjyzylyket me vete

  Me nder qofshi,
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Cupke_pe_Korce : 08-08-2003 mė 00:10
  Summertime, and the livin' is easy...

 15. #55
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  35
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Ēupkė, do mė bėhej qejfi tė flisje njėherė hapur dhe qartė. Mos na e ngatėrro muhabetin me anglishten dhe shprehjet e librave filozofik. Mos u fsheh gjithnjė nėn mendimet e shkencėtarėve por jep mendimin tėnd.

  Nė postin tim tė kisha bėrė disa pyetje qė ti nuk u pėrgjigjesh.
  Shėmbulli qė dhashė pėr burgun ėshtė real dhe jo vetėm njė film i hollivudit.

  Akoma nuk e kam marr vesh se ku qėndron nė kėtė temė. Ti thua qė duhet tu jepen tė drejtat dhe ti thua qė ligji duhet tė jetė ndryshe pėr homoseksualėt. Ligji ėshtė ligj pėr tė gjithė dhe ajo qė thua ti ėshtė diskriminim. Pa formuloje ti ligjin pėr adoptimin e fėmijėve nga homoseksualėt se mbase i jep zgjidhje kėtij problemi. Mezi po pres sa ta lexoj.
  Edi

 16. #56
  Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,602
  Faleminderit
  0
  15 falenderime nė 15 postime

  Edi...

  Kam qene shume e sjellshme me ty kur te thashe se nuk me ke kuptuar ashtu sic duhet, ti perseri ngul kembe si mushka se nuk paskam qene e qarte. Shikoj qe ti se ke idene fare se c'fare eshte homoseksualiteti. Me vjen keq por ky nuk eshte problemi im--eshte i joti!!!!

  Nuk e di ku je ngaterruar me frazat ne anglisht, c'filozofi po permend (jane vetem konfirmime c'eshte e verteta)...dhe po te duash, flasim per moralin diku gjetke.

  Edhe dicka; quaje "terheqje" po te duash: Ai qe mundohet tu mbushe mendjen budallenjve eshte tri here budalla Po luaj une rolin e "budallait," duke ju lene juve te luani "te mencurin"

  Gjithe te mirat,
  Summertime, and the livin' is easy...

 17. #57
  Hu
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Vendndodhja
  fole
  Postime
  86
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Cupke na fal qe po fusim hundet ne biseden tende por kam vetem nje pyetje:

  Ti me te vertete mendon se homoseksualiteti eshte thjesht dicka e lindur dhe absolutisht asgje tjeter(si psh:derivat i ndonje psikoze apo dicka e tille) ?


  Mendoj se nje femije (normal) i rritur nga nje familje homosh do kete shume probleme me shoqerine heteroseksuale, pasi do jete edukuar ndryshe dhe truri i tij ma merr mendja s'do te mbarte asnje tabu.Vete rritja e edukimi ne nje familje homoseksualesh (prezenca e dy freaky prinderve) ka dicka c'edukuese ne vetvete , te leme menjane ndonje "prekje" te femijes ne moshe te vogel prej ndonjerit prej prinderve(gje qe s'eshte ndonje problem i madh per nje njeri qe s'njeh seder).

  Une s'e mbaj veten per konservator apo per moralist te madh.S'kam qene asnjehere biblist apo kuranist i madh por gjera te tilla (martesa homosh, adoptime femijesh etj) i quaj degjenerime.Mjafton thjesht te thellohem tek pasojat.

  Shnet.

 18. #58
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  35
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Neondertal, kėshtu qysh e ka nisur ēupka mė duket se ke bėrė gabim qė i fute hundėt nė kėtė muhabet. E bėra unė kėtė gabim para teje dhe ēupka mė bėri mushkė dhe budalla. Hajde budalla se mund tė jem po mushkė mė duket e ēuditshme se jam mashkull. Tė shomė seē pėrgjigje tė bukur do tė kthejė ty.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 08-08-2003 mė 14:44
  Edi

 19. #59
  i shplodhur
  Anėtarėsuar
  28-11-2002
  Vendndodhja
  Boston
  Mosha
  40
  Postime
  289
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Na moj Cupke! Avash moj te keqen, avash.
  Ce paske gjithe kete inat me ata qe jane kundra legalizimit te mardhenieve amorale mes njerezve? E merr me shume vrull me duket, aq se i lejon vetes te ofendosh diskutantet.

  Martesa eshte instituti me i rendesishem i Shoqerise, ajo eshte baza e Familjes. Ne familje ndertohet brezi i ri, individet aty formohen dhe kompletohen. Homoseksualet nuk mund te ndertojne nje familje tradicionale (koncept shekullor, mijeravjecar ky, fale te cilit shoqeria eshte kjo qe eshte sot) dhe nuk mund te pergatisin individe normale. Ka shume te ngjare qe keta femije te rritur ne familje te tilla te kerkojne te ndertojne familjet e tyre sipas te njejtin model, atij te gabuarit, amoralit, homoseksualit. Dhe kjo eshte sikur ti hedhesh zjarrit benzine.

  Edhe me shtruar merre kete pune, magallomania nuk u shkon femrave, u heq lezetin.
  tung!

 20. #60
  Hu
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Vendndodhja
  fole
  Postime
  86
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  edo, qekur po shkruaja e ndjeva qe cupka, me pergjigjen e saj ultraliberale,edhe mua do me nxirrte kerric ne nje menyre indirekte.megjithate le te presim(pavaresisht se, ketu do jemi, ajo ka per te na akuzuar te gjitheve per komuniste e bolshevike:buzeqesh)

  shife kur t'i djegi cupes tani!

Faqja 3 prej 26 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrkufizimi i dashurisė!!
  Nga Shpirt Njeriu nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 231
  Postimi i Fundit: 25-09-2016, 15:46
 2. Martesa Ne Islam!!
  Nga Shpirt Njeriu nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 131
  Postimi i Fundit: 08-06-2009, 13:30
 3. Thėnje tė bukura pėr dashurinė
  Nga Shpirt Njeriu nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 483
  Postimi i Fundit: 20-07-2007, 09:21
 4. Nderto fort folene tende. Martesa
  Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-04-2007, 14:05
 5. Martesa
  Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 08-12-2006, 09:20

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •